Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Üdv,

egyrészt az előtörténetben ki kell térni rá, hogyan is szerezte a karakter, másrészt a Mp igényt valóban ki kell fizetni a létrehozásért. Egyéb költsége nincs.

De ezeket a tetoválásokat minden használat után fel kell tölteni mágikus energiával, ugye tudod? Valamint azt is, hogy ha megsérülnek, igen nagyot tudnak pukkanni...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok

Bocsánatot kérek, nagyon nem voltam toppon most ebben a témában. Azért jobb később, mint soha alapon megcsináltam a változtatásokat a karakterlapon. Kezeli a nem választható fajokat, átírtam a Tp keretet és a Tp-pénz váltását. Kezeli a különleges felkészítés többlet Tp költségét a faj figyelembe vételével is (ezt nem volt egyszerű megcsinálni, de működik, és úgy csináltam meg, hogy legközelebb már csak azt kell átírni az adatlapon, hogy mennyi Tp-be kerül a többlet tulajdonságpont).

Még egyszer elnézést a késésért.

Üdv, Silver

Karakterlap-TT2014.zip

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Felon által feltárt hibát megtaláltam én is :) ... átírom a számot a megfelelő értékre és rögtön 150 tp mínusz ;) - illetve ahol más képességkidobás van az alkasztok körében (papok, harcosok, stb) mint az alapkasztnál, ott a számolós móka nem igazán szeret engem :D - ergó, átírom az értéket a jóra, mire ő levon egy halom tp-t...

tudom így leadási határidő előtt nem sokkal lehet kissé kései a probléma felvetése, kérdésem, hogy ezen hibából eredő számtani eltéréseket feltüntetem a jegyzetek rovatban a karakterlapon az elegendő-e?

update: meg van a megoldás, hogy a karakterlap excel ne zakkanjon meg meg minden tudjon szépen simán számolni annyi a dolog nyitja, hogy a kapott tp-khez nevű rubrikába beírom mínusz előjellel azt a tp- mennyiséget, amit azért von le, mert nem jók a képességértékek ...

Szerkesztve ekkor: , @huszár által
Link a hozzászóláshoz

elösször is nagy köszönet mégegyszer Silvernek a file-ért, nem kis munka van benne, és egy két elvadult kariötlettöl eltekintve nagyon sok kaszt benne van és nagy segitség hogy szinte mindent kiszámol és ellenöriz hogy még mennyi hm-et kp-t oszthatok el.

Természetesen nem róható fel, hogy minden nincs benne, hisz elég sok a háttéranyag, illetve lehet mi se találjuk meg benne a megfelelö kasztot, pedig lehet benne van....

Mi az Arel-pap-unknál találtunk eltérést solyomsziv irányzatnál, a gyorsaság képesség kockakodja más, emiatt lett minusz 1050tp, de átirtuk illetve commentmezöben beirtuk az infot az eltérésröl.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem szabad 100%-ban a számolós karakterlapra támaszkodni. Ez csak segítség. Az eredményeket ellenőrizni kell, a kivételeket fel kell vezetni rá. Rengeteg kivétel és eltérés van a fő karaktergenerálási eljárásokhoz képest egyes alkasztoknál. Nem csak alapértékekben, de vannak különleges szabályok is. Ezeket őrült nagy munka lenne leprogramozni. Én egyszere nekiálltam, aztán feladtam. :D

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok

Jó ha jelzitek a hibákat eltéréket, amiket találtok, mert - ahogy többen is említették már - rengeteg adatról van szó. De ami a legfőbb "probléma", hogy a magus a kivételekről szól :). Évek óta csiszolódik már ez a számolós karakterlap, és folyamatosan teszem bele a javításokat. Arról hogy éppen melyik verziót használjátok információt nyújt a verzió szám (a lap bal alsó sarkában). Az mindig növekszik, amikor javítások, bővítések kerülnek bele (a 2014NYT -re elég sok javítás került be, akkor lett 1.22 -es verzió, most 2014TT-re is történtek lényegi változtatások a karakterlap működésében, és meg is kapta az 1.23 -as verziószámot). A most felsorolt hibák javítása, és esetleg még néhány finomítás az 1.24 -esben lesznek benne, ami minden bizonnyal a 2015NYT alkalmával fog debütálni).

Addig is örömmel veszem a hiba jelzéseket, fejlesztési javaslatokat itt is, vagy privátban. :)

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...