Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Csevegő


Jössz a Kalandozok.hu Nyári Táborba?  

43 szavazat

  1. 1. Jössz a Kalandozok.hu Nyári Táborba?

    • Igen!
    • Nem.
    • Még várok a szabadságom elfogadására!


Recommended Posts

az, hogy a közös megbeszélésben ma este, az utolsó mondat, amit a csapat társtól látok, h elküldtem (nagyon korán 23:53-kor!!! bocsi! :D ), utána már valamiért se küldeni se fogadni nem tudok több üzenetet (btw fb :) ), hát nnna az azért télleg egy olyan kissé izgalmas pillanat az estében :D

már régóta nézegetheted a mi karaktereinket, előtöriket, miegymást - ehh kérlek...

hol van már a statisztika?!? :D

Link a hozzászóláshoz
Egy kérdés még felvetődött: a KM preferenciát is ma éjfélig kell leadni?
Erről a KM preferenciásról van valahol cucc? Nem vettem észre még. :S
Szerintem KM kívánság listáról még nem volt szó.Az ez után szokott jönni nem? :confused:

Gyors zavarelhárítás: a KM-preferenciát még nem kellett leadni, és eddig nem volt róla információ. Most már van. :)

http://kalandozok.hu/showthread.php/1769-Hivatalos-h%C3%ADrek-a-t%C3%A1borral-kapcsolatban?p=180604#post180604

Szerkesztve ekkor: , TAO által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék. Nagyon szimpatikus számomra/számunkra a KM preferencia-választó elképzelés. ... de mis nem ismerjük a KM-eket. Lehetne valami mód (akár 3-4 sorban röviden) arról tudomást szerezni, hogy melyik mesélő, mire helyezi a hangsúlyt, kinek mi a fontos, milyen stílusban szeret/tud/akar mesélni, mit tart értékesnek... whatever ?

Előre is köszönjük a segítséget! :)

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék. Nagyon szimpatikus számomra/számunkra a KM preferencia-választó elképzelés. ... de mis nem ismerjük a KM-eket. Lehetne valami mód (akár 3-4 sorban röviden) arról tudomást szerezni, hogy melyik mesélő, mire helyezi a hangsúlyt, kinek mi a fontos, milyen stílusban szeret/tud/akar mesélni, mit tart értékesnek... whatever ?

Előre is köszönjük a segítséget! :)

Szia!

Nagyon szívesen megtennénk, de sajnos mire az összes KM beírna egy ilyen jellemzést magáról a fórumra, addigra rég lejárna a beküldési határidő. Nem mindenki olvassa aktívan a fórumot, ha pedig csak 4-5 KM leírását kapod meg, akkor eleshetsz olyanoktól, akikkel egyébként passzolnál, csak nem ismered.

Alternatív megoldásnak azt javaslom, hogy így is küldjetek "KM-preferencia" levelet a megadott emailcímre, csak a pontozás helyett szimplán írjátok le, hogy milyen a játékstílusotok, mire számítson nálatok egy KM, mire helyezitek a fókuszt, és ugyanígy visszafele, hogy ti milyen KM-el szerettek játszani. Ezután mi megpróbálunk ezek alapján hozzátok rendelni valakit.

Jó így? :)

Link a hozzászóláshoz

Pár évvel ezelőtt már volt rá példa, hogy ilyen kérdés merült fel. Akkor megpróbáltuk. Sajnos nem sült el teljes sikerrel, mert néhány KM bemutatkozása olyan jellegű volt, hogy nem ad semmi értelmes információt a játékosok számára.

Mindenesetre azért idemásolom azon Kalandmesterek bemutatkozását, akik akkoriban ezt megtették, és idén is mesélnek. Hogy segít-e a döntésben, vagy sem, nem tudom. :)

Pár sor az sok.

Magamról csak annyit tudok, hogy nem én vagyok a legrosszabb mesélő, de sajnos akik rosszabbak azok nem jönnek a táborba :(

Üdv!

Magyar Gergely vagyok. Szeretek MAGUS-t mesélni.

Nem vagyok "vén róka", de már nem tévedek el Ynev-en. Jelenleg kicsit kiestem a mesélés gyakorlatából, de ezt okosnak tűnő bólogatással, kamu-kockadobásokkal, végszükség esetén JK-gyilkolással leplezem. Megvesztegetni elég nehéz (értsd: egy db túrórudi kevés, legalább kettő kell), de fizikai erőszakkal mindig meggyőzhető vagyok. :)

Általában próbálom felvenni a csapat játékstílusát az összhang és játékélmény érdekében, azaz:

- ha szerepjátszol, mesélek

- ha nagyon szerepjátszol, nem mesélek (hagylak játszani)

- ha modulmegoldasz, összezavarlak (megjelöljük? biztos?)

- ha hülye vagy, tőlem se várj többet :)

- vérpistikkel nincs bajom, az NJK-k is azok lesznek

Üdv!

Meséltem az első Kalandozók táborban, mesélek a 10-ben is. Erre a posztra nem kért fel senki, alanyi jogon nem maradhatok ki belőle. :pajti:

Széleskörű ismerettel rendelkezem a témában, szakértője vagyok a kevésbé békés konfliktuskezelésnek. Az elmúlt 10 évben számos csapatnak sikerült megmutatnom Ynev másik oldalát, ezt a jövőben sem tervezem másképp. Szeretem a fantáziadús játékosokat és a céltalan eszmefuttatásokat a modul megoldásával kapcsolatban. Szeretem, ha valaki tápol, mert újszerű technikák és kihívások elé állít. Szeretem, ha egy gondolat mögött jó magyarázat és nem egy szabály van. Szeretek dobáltatni, hogy együtt örülhessünk a 01-nek. Szeretem amikor a modul együtt él a játékosokkal addig amíg meg nem halnak. Ahogy az élet, úgy a játék is kegyetlen. Szeretem amikor a játékosok egy cellában kezdik a modult, mert minden csapat mindig máshogy próbál kijutni. Szeretem Banks könyveit.

Iain M. Banks: Fegyver a kézben (részlet)

- Szívből jövő üdvözletem, meg miegymás ? köszöntötte az alacsony férfi, és az arcán széles, érzelgős mosoly terült szét. Még a foga is kivillant ? Isten hozta a Sebesültek Bálján. - Körbemutatott a teremben megjelent sebesült embereken, aztán lelkesen hadonászni kezdett a kezével. - Ön nem óhajt esetleg egy sérülést? Az eljárás szinte teljesen fájdalommentes, és semmi kényelmetlenséggel nem jár. A helyreállítás gyors, és a sebeknek nyomuk sem marad. Mivel tudnám levenni a lábáról? Óhajt egy zúzott sebet? Vagy egy nyílt törést? Ha szeretné, kiheréljük. Vagy mit szólna mondjuk egy többszörös koponyalékeléshez? Olyan csak önnek lenne az egész buliban.

Zakalwe nevetve összefonta a karját. - Ön rendkívül figyelmes, de sajnos nem fogadhatom el az ajánlatot.

Cheradenine Zakalwe ("Cheradenine")

Referenciák:

  • :arrow: MAGUS: 0 természetes halállal kimúlt JK
    :arrow: Szakmai lektor Bituman barátnőjének Boszorkányperek a középkorban című doktori disszertációjának Retorziók, kínzások és kivégzések a boszorkányperekben című alfejezének
    :arrow: Minden korra kiterjedő megtorlóeszközök és használatuk alapos ismerete
    :arrow: Fegyverismeret (recés specializáció)
    :arrow: Több, mint 80 különböző rettegő JK
    :arrow: Zrogdavar prófétája, a Sötétség Szentjeinek vallási vezetője
    :arrow: Differenciálegyenletek numerikus módszerei

üdv, Antail

ui.: Azért válasszatok engem mert mesélni fogok.

Asszem engem ismernek a játékosok legkevésbé, csak 1-1 estére szoktam csatlakozni a táborokhoz. Nem tartom magam top mesélőnek, a rám ragadt tapasztalattal próbálom pótolni a hiányosságaimat :) A magus-t leginkább az első kiadás alapján ismerem, így az újabb kiegek speciális szabályainál nem baj, ha segítetek. Ha kérdés merül fel, ahhoz szeretem magam tartani, ami írva vagyon (a szabálykönyvben). Ettől néha piszok nehéz a JK-k élete, de ezt vállalom. Inkább akciómesélő vagyok, akkor élvezem a legjobban a játékot, ha pörögnek az események. Mozgásképtelen és süket-néma anyóka elhallgattatására a 10. szintű fejvadásznak általában nem kell nálam semmire dobnia, de ha úgy jön ki a lépés, akkor az anyóka értékeivel is kiveretem a szuszt a karakteredből. Anyóka is tud 00-t dobni... szóval csak óvatosan... Ezzel csak arra akartam utalni, hogy a bénázást piszkosul meg tudom torolni... :mrgreen:
Jó reggelt!

Nah, szóval pár szó magamról: nem ismerem a világot, nem tudom a szabályokat, és mesélni sem tudok, de legalább nálam lesz a modul egy kinyomtatott példánya. Pozitívumom továbbá, hogy a nyitott borosüvegek közelében gyakran fellelhető vagyok.

És akkor a mesélési stílusomról is essen szó: szeretem a valósághoz - az elképzelt világhoz (amit ugye nem ismerek) - hű karaktereket, melyek nem képzelik magukat isteneknek, valamint preferálom a pozitív jellemet. Továbbá szolgálom a jó hangulatot, azaz ha olyan szituáció áll elő, amelyet szemlátomást élvez a csapat, akkor arra több időt szánok, hogy jobban kijátszhassuk. Véleményem szerint a KM-nek való vitatkozás a jó hangulat ellen van, azonnal megöli azt (még morális szabály sincs), ez esetben még szürkébben mesélek, és a játékban kellemetlen eseményekre lehet számítani (pl.: váratlan hegyomlás a sivatag közepén).

És természetesen trófeám is van: én vagyok az, aki elrontotta Magyar Gergely szerencsedobását.

Link a hozzászóláshoz
Egyszer tábor után érdekes lenne látni, hogy az egyes csapatok milyen karaktereket adtak le és ki volt KM-ük...

A KM-csapat kiosztást már jóval a tábor előtt, a következő 2 hétben kihirdetjük.

A csapatok karaktereinek publikálása is megoldható tábor után. Majd táborban rákérdezhetünk, hogy van-e ellene bárkinek kifogása.

Kedves KM-ek!

Nekem a statisztika, meg a vicces tárgyak a kariknál cucc gyűjtemény minden évben mosolyt csal az arcomra... Idén lesz ilyen?

A karakterek feldolgozása még 1-2 hétbe fog telni, de lesz. :)

Link a hozzászóláshoz

A táboros karakterek előtörténeteit fel fogjuk tölteni a fórum vonatkozó részeibe, hogy megjelenhessen a főoldalon is (néhány tábornyi anyag elérhető jelenleg is, Tábor nick alatt megtalálható, de ezentúl rendszeresítjük ezt), kaszt, csapat, tapasztalati szint, játékos, táborjelleg, évszám feltüntetésével. A közös előtörténeteket szintén. Ennek megfelelően az érdeklődők bele fognak tudni nézni minden csapat stílusába, még a statisztika szintjén felül is. :)

/Természetesen mindenki jelezheti, ha ellenérzése van a dologgal kapcsolatban, ez esetben rá vonatkozóan nem kerülnek fel információk./

Link a hozzászóláshoz

Gyalog a busztól (Városháza) kb. 700m, a vasútállomástól sokkal messzebb van, de aki oda érkezik, annak általában kerül valami autó, ami elhozza. Persze nem magától, érdemes egyeztetni, telefonszámot cserélni a szervezőkkel.

Ez nagyon fontos! Ha így érkezik bárki, akkor mindenképpen szóljon a szervezőknek, hogy valaki ki tudjon érte menni. Ezt a lehetőséget a régi táborozók már ismerik. Jó eséllyel meleg lesz a tábor ideje alatt is, ne cipeljétek a csomagjaitokat kánikulában, persze jégesőben se :)

Link a hozzászóláshoz
Én tavaly megtettem az utat a vasúttól a kastélyig, majd másnap vissza. És nem dideregtem, nem pityeregtem... :) Valóban szép túra, vállalkozó szelleműeknek mindenképp ajánlom. No, nem egy heti málhával... :)

(Ja, és fotóztam is...)

Mi tábori málhával cammogtunk ki a buszmegállóig, ami egy köpésre van. Én se pityeregtem. Rendben volt. Ennyit egyszer ki lehet bírni. Az emberek egyébként is elfelejtették használni a lábukat. Én nem fotóztam - nem is volt mit, arrafele olyan semmilyen.:S :D

Egyébként hátsó kijárat, kiérsz a templomhoz/körforgalomhoz és ott a busz, ami bevisz Õrs vezér terére, pl. budapestieknek ez elég optimális megoldás és még bérlet is beszámít.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...