Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

A sámánnál és az MTK-nál maradva: ti nem érzitek kicsit kellemetlenek és túlzónak az MTK jellemzését miszerint ez a kaszt túlnyomórészt szükségszerűen öncélú és szélsőségesen individualista?A szabálykönyv szerint az olyan sámán aki saját érdekeit előrébb helyezi törzsnél "ritka mint a fehérholló". Elfogadom illik ehhez a kaszthoz az egyéni célok és érdekek előtérbe helyezése,szükség van egy ilyenre. Ugyanakkor szerintem a "ritka mint a fehér holló" jelent 200/1-et,semmint 10/1-et. Az utóbbi arány sokkal szabadabbá tehetné a játékosok szerepjátékát-előtörténetkialakítását,és egy jelentős mértékben összetartó törzsi közösséghez is jobban is illene egy olyan szereplő amelyben egy ilyen karakter jelen lehet. A megkötöttségek helyett szabadabb,de értelmesebb játék fele vinne egy újrafogalmazott arány. (Fórumokon olvastam már arról is,hogy elvben BM akár Élet jellemű is lehet.)

Link a hozzászóláshoz

Még nem láttam élet jellemű BM-et, mondjuk nem kizárt hogy vannak. Mindenképpen érdekes szerepjáték lenne, már csak abból is kiindulva, hogy túlnyomó részt átkokkal, betegségekkel, élőholtakkal manipulál. Eléggé meg lenne kötve a keze.  Inkább másod jellmként tudnám elképzelni: Rend, Élet. Phuuuu de mesélnék egyszer egy ilyennek :D

A sámánok leirását én is sok helyen túlzónak tartom, bár én inkább az öröklés kérdését tekintve. A könyv azt írja, hogy sokszor csak az útólsó pillanatban gondoskodnak utódról, sokszor még akkor sem, mert tartanak a fiatalság hatalomátvételétől. A könyv azt írja, hogy így több nemzetség is a kihalás, más nemzetségbe tagozódás áldozata lett. A nomádok több ezer éves múltját tekintve ez alapjáraton hülyeség, szvsz már rég ki kellett volna halniuk, vagy felvenniük más vallásokat.

Nekem ez szúrja a szemem. Nálunk a nomád sámánok ezért úgy néznek ki, mint ahogy a summ. az ork sámánokat leírja. Külön nemzetségük van, és a nemzetség vezetője a törzsfő mellett áll minden tekintetben, mint segítő és tanácsadó. Nem egy esetben a valóságban ő írányitja a törzset.

Link a hozzászóláshoz
46 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

 A sámánok leirását én is sok helyen túlzónak tartom, bár én inkább az öröklés kérdését tekintve. A könyv azt írja, hogy sokszor csak az útólsó pillanatban gondoskodnak utódról, sokszor még akkor sem, mert tartanak a fiatalság hatalomátvételétől. A könyv azt írja, hogy így több nemzetség is a kihalás, más nemzetségbe tagozódás áldozata lett. A nomádok több ezer éves múltját tekintve ez alapjáraton hülyeség, szvsz már rég ki kellett volna halniuk, vagy felvenniük más vallásokat.

Ehhez még érdemes hozzátenni azt is,hogy egy nemzetség számára nem feltételnül elég egy varázshasználó.  Egy nemzetségnek (ami nyugodtan kitehet több száz embert is ) könnyen lehet párhuzamosan több sámánra szüksége a mindennapi élete során,de az általagostól eltérő helyzetekben (pl:természeti katasztrófa,más törzsekkel való fegyveres összetűzés) pedig ez szükségszerű. Mivel nyilván nem azonos életkorban vannak és nem is egyszerre húnynak el,az öröklés MTK-ban leírt módja teljesen tarthatatlan. (Igaz,nem tudjuk a sámán mellett vajon működnek,működhetnek-e párhuzamosan más varázshasználók is,akik hasonló feladatokat látnak el a közösségen belül.Ilyen lehetne a már említett vajákos is.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A MAGUS nomád sámánjának megalkotói szerintem  elég tisztességes munkát végeztek, amennyiben a démonikus óbirodalom örökségét összefésülték az eurázsiai steppei népek samanisztikus hagyományaival (pontosabban annak dokumentált hanyatló - értsd: a szovjetek irtóhadjárata körüli - állapotával), s létrehozták ezt a kasztot. Hogy túlontúl komorra, Káosz/Halál-jellegűre sikerült? Ne feledjük, hogy Yneven a déli pusztai nomádok nem Szépmező délceg lovasai: még mindig a sötét másvilági iga emlékét hordozzák magukban, hitviláguk baljós és komor, életük pedig kemény és kíméletlen. A sámánnak nyilván jól felfogott érdeke lenne, hogy együttműködjön a törzzsel - ezt nyilván hellyel-közzel meg is teszi - de ugyanakkor a szellemvilággal tartott kapcsolat kiszámíthatatlanná, rigorózussá, befelé fordulóvá teszi. A déli nomádok túlvilága nem az "aranyos szegellet", hanem Zherlig kán sötét birodalma. A sámán kínnal adózik az "odaátról" összemarkolt hatalmáért egy könyörtelen közegben - szerintem teljesen logikus, hogy keményen meg fogja kérni a szolgálatainak az árát, s hogy féltőn őrködik saját befolyása (megélhetése) felett.

Családi gyógyítók, vajákosok (tapasztalati mágiahasználók szűk spektrummal, illetve egyszerű füvesemberek/asszonyok, íralók) végülis elképzelhetőek, de minden bizonnyal óvatosan kell működniük, nehogy megsértsék a kétségtelenül nagyobb hatalmú és féltékeny sámánok hatáskörét. 

Persze itt is akadhatnak kivételek - a nastik esete bizonyítja, hogy akadnak a déli pusztákon olyan lelkek, kik szívesen kibújnának a démoni örökség járma alól. Ám míg az egyszerű nomád az erőt és a hatalmat tiszteli, s ez a hatalom arrafelé Zherlig túlvilágáról ered, nem ez lesz az általános... Ha egy sámán nem nyúl a sötét hatalmakhoz, s tartózkodik a legromlottabb  praktikáktól, igen könnyen fölébe kerekedhet egy gátlástalanabb pályatársa.

(A déli nomád sámánmágiának vannak tetten érhetően tisztán animisztikus, természet-szellemeket tisztelő gyökerei, ám a gyakorlói azt is az óbirodalmi örökség szűrőjén keresztül élik meg/űzik, így az is romlott és csökevényes  - vajmi kevés köze van a harmóniához...) 

Greol és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Üdv!

A MAGUS nomád sámánjának megalkotói szerintem  elég tisztességes munkát végeztek, amennyiben a démonikus óbirodalom örökségét összefésülték az eurázsiai steppei népek samanisztikus hagyományaival (pontosabban annak dokumentált hanyatló - értsd: a szovjetek irtóhadjárata körüli - állapotával), s létrehozták ezt a kasztot. 

 Családi gyógyítók, vajákosok (tapasztalati mágiahasználók szűk spektrummal, illetve egyszerű füvesemberek/asszonyok, íralók) végülis elképzelhetőek, de minden bizonnyal óvatosan kell működniük, nehogy megsértsék a kétségtelenül nagyobb hatalmú és féltékeny sámánok hatáskörét. 

Persze itt is akadhatnak kivételek - a nastik esete bizonyítja, hogy akadnak a déli pusztákon olyan lelkek, kik szívesen kibújnának a démoni örökség járma alól. Ám míg az egyszerű nomád az erőt és a hatalmat tiszteli, s ez a hatalom arrafelé Zherlig túlvilágáról ered, nem ez lesz az általános... Ha egy sámán nem nyúl a sötét hatalmakhoz, s tartózkodik a legromlottabb  praktikáktól, igen könnyen fölébe kerekedhet egy gátlástalanabb pályatársa.

1.Gyanítom az MTK szerzői a déli puszták népeinek megalkotásánál  nem csak a szibériai nomádok történelmét vették figyelembe,hanem az amerikai indiánok törzseinek kiírtása,rezervátumba kényszerítésének kezdetén uralkodó társadalmi viszonyokat is. 

2.Az ilyen - nyilván kis hatalmú - varázshasználók tevékenysége jelentős részben a gyógyításra korlátozódik,de alkalmanként más feladatokat is rábízhatnak melyek során akár rájuk nézve is veszélyes feladatokat kell megoldalniuk.

3.A nastik azok akik pyaronni hitre tértek át,ugye? Amúgy az ő sámánjaik pantheon tagjainak mutatják be az áldozatikat?Ha minden igaz Zherlig démonkán alakja isteni lényekkel is behelyettesíthető.

Link a hozzászóláshoz
15 órával ezelőtt-kor Greol írta:

3.A nastik azok akik pyaronni hitre tértek át,ugye? Amúgy az ő sámánjaik pantheon tagjainak mutatják be az áldozatikat?Ha minden igaz Zherlig démonkán alakja isteni lényekkel is behelyettesíthető.

Nem akarok hülyeséget mondani, de emlékeim szerint ezt is csinálták. Ismétlem, HA jól emlékszem elösször egy ál-pyar vallást honosítottak meg, ami nagy vonalakban kapcsolódik az eredeti vallásukhoz. Az igazi térítés pedig csak évszázadokkal késöbb történt meg. 

Afrikában is több helyen hasonlóképpen jártak el a missziónáriusok.

Ill hozzátenném, természetes hogy az eredeti vallásból maradnak maradvány elemek. Gondoljunk csak a tavasz ünnepek és a húsvét kapcsolatára.

Link a hozzászóláshoz
23 órával ezelőtt-kor Greol írta:

3.A nastik azok akik pyaronni hitre tértek át,ugye? Amúgy az ő sámánjaik pantheon tagjainak mutatják be az áldozatikat?

Halihó!

Greol, Darabolo;

hogy mi történt a nastik sámánjaival, érdekes kérdés... Ha a dolgok természetes (IRL) logikáját követjük, valószínűleg lassacskán elvesztették/elveszítik a legfőbb funkciójukat, a közösség és a természetfeletti közötti kapocsként való működést. Nem tartom valószínűnek, hogy a pyar papi réteg lehetővé tette volna (vagy lehetővé tenné) olyan állapotok konzerválódását, mint amilyeneknek a francia katolicizmus végül teret engedett Haitin (vodu) - noha kétségtelen, hogy hasonló szinkretizmus a vallásfejlődés egy bizonyos szakaszán a nastik hitvilágát is jellemezte.

Vagy tán nyomokban még jellemzi is. A derék enysmoniak bizonyosan elvárnak a papjaiktól olyan jártasságokat és szertartásokat is, melyek az Államszövetség szívében legalábbis megütközést keltenének... :) 

Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

@bűvdudás köszi adtál egy jó kis kalandötletet.

Off: Megnéztem az adatlapodat, látom fejérben laksz. Ha érdekelne, szívesen mesélnék neked. Székesfehérváron játszunk. Hetente legalább 1x, van hogy többször. Nem vagyok tökéletes KM, és az Ynev-képünk is egyedinek mondható, a játékstiluús pedig 60% harc, 10% logika, 30% röhögés. Ha ez megfelel neked, szívesen várunk, sőt ami igazán bizgatja a fantáziám az az, ha esetleg váltó KM-nek beszálnál. Amennyiben érdekel, kérlek írj rám.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Greol;

valóban jó a szöveg és az elképzelés is érdekes, de nehezen tudom összeegyeztetni az MTK-nak a nomádok sámánizmusát taglaló leírásaival. Jó lett volna, ha a szerző kitér a kajcsik és a sámánok viszonyára is, s meghúzza a demarkációs vonalakat (bár ezzel valószínűleg kiheréli az egész ötletet...).   

(Szvsz: Mivel a sámánok jelenléte - lásd a kaszt természeti mágiáját - érzésem szerint kizárja a nagyobb hatalmú kajcsik puszta létét is, a kövek használatát legfeljebb "ártalmatlan" népi - profán - varázspraktikának tudnám elképzelni. Esetleg olyan területeken lehetne komolyabb szerepe, ahol a lakosság  valamilyen okból régóta kénytelen nélkülözni a sámánok jelenlétét.)

OFF: Darabolo, köszi; válasz ment.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

 

Nomád sámánok úgy általában - Szerintem Kornya Pokol c. története elég jól lefesti a nomád törzsi kultúra sámánjainak (és ifjúsámánjainak) életét és munkásságát, sőt még az öregsámán patrónusához való viszonyulását és az esetlegesen sámáni testbe manifesztálódó patrónust is. Ugyancsak szerepelnek sámánok a Fogadalom c. regényben, amiben a pusztai klasszikus mellett megtalálható a hegyek között élő, természethez közelibb démonoktól távolibb közösség is (amint statisztálnak egy kráni-pyarr, pyarr-pyarr konfliktushoz.)

Megtért törzs sámánjai: Nem kizárólagos példa, de a majdani fehérorkok megtérésük után simán agyonverték a sámánjaikat a Prófécia c. regényben. Mondjuk ez egy egészen direkt és őszinte verziója a vallási vitának, de el tudom képzelni, hogy a végeredmény hasonló volt a letelepedett nomád törzseknek is (akár pyarr, akár shadoni hatásra telepedtek le.)

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Nomád sámánok úgy általában - Szerintem Kornya Pokol c. története elég jól lefesti a nomád törzsi kultúra sámánjainak (és ifjúsámánjainak) életét és munkásságát, sőt még az öregsámán patrónusához való viszonyulását és az esetlegesen sámáni testbe manifesztálódó patrónust is. Ugyancsak szerepelnek sámánok a Fogadalom c. regényben, amiben a pusztai klasszikus mellett megtalálható a hegyek között élő, természethez közelibb démonoktól távolibb közösség is (amint statisztálnak egy kráni-pyarr, pyarr-pyarr konfliktushoz.)

 

Szerintem inkább a Fogadalom mint a Pokol. A Pokolban egy már régesrég kráni befolyás került törzset mutatnak be,ahol sokkal nyersebb és kegyetlenebb viszonyok uralkodnak  mint a gyepüvidéken túl. Nem mintha a nomádok természetbarát szende elfek lennének - erről szó sincs - de a kráni brutalitás szerintem többnyire elég távoli tőlük. Még azt is eltudom képzelni hogy néhány,a többiektől viszonylag távol élő törzs, vagy esetleg egy-egy nemzetség aránylag idilli viszonyok között él. (Pl:az eszkimók többnyire aránylag békések a többi néphez képest a zord természeti viszonyok ellenére.Ha nomádok élnek a déli jégmezőkön vagy annak környékén a hasonlatom még inkább állhat.)

Amúgy szerintetek mennyire reális,hogy a Déli Pusztákon vagy annak környékén  a civilizációból kivonult/elűzött/elmenekült udvari orokok/csavargó emberek/stb. nomád életmódot kezdve törzset alapítsanak olyan helyen ahová nem terjed ki semmilyen közvetlen hatalmi befolyás?Hosszú távon vajon ez mennyire lehet  életképes?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szia Greol!

Én a sámánok törzsbe illeszkedéséről és a sámánok közötti kapcsolatra gondoltam inkább (úgymint azonos patrónusú sámánok tartják a kapcsolatot, egy sámán mellett van több ifjúsámán - akik nem tanoncok, hanem alacsonyabb szintű sámánok.) Nyilván Krán árnyékában zajlik a történet, annak minden hozadékával együtt. Amúgy ha megnézed a pusztai sámánok ott is igencsak sötét lelkűek voltak és a saját törzsük nem követte, hanem szolgálta őket.

 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

 Én a sámánok törzsbe illeszkedéséről és a sámánok közötti kapcsolatra gondoltam inkább (úgymint azonos patrónusú sámánok tartják a kapcsolatot, egy sámán mellett van több ifjúsámán - akik nem tanoncok, hanem alacsonyabb szintű sámánok.) Nyilván Krán árnyékában zajlik a történet, annak minden hozadékával együtt. Amúgy ha megnézed a pusztai sámánok ott is igencsak sötét lelkűek voltak és a saját törzsük nem követte, hanem szolgálta őket.

 

Azt hiszem ideje lesz újraolvasnom a könyvet :D

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Szerintem inkább a Fogadalom mint a Pokol. A Pokolban egy már régesrég kráni befolyás került törzset mutatnak be,ahol sokkal nyersebb és kegyetlenebb viszonyok uralkodnak  mint a gyepüvidéken túl. Nem mintha a nomádok természetbarát szende elfek lennének - erről szó sincs - de a kráni brutalitás szerintem többnyire elég távoli tőlük. Még azt is eltudom képzelni hogy néhány,a többiektől viszonylag távol élő törzs, vagy esetleg egy-egy nemzetség aránylag idilli viszonyok között él. (Pl:az eszkimók többnyire aránylag békések a többi néphez képest a zord természeti viszonyok ellenére.Ha nomádok élnek a déli jégmezőkön vagy annak környékén a hasonlatom még inkább állhat.)

Na, mégiscsak démonimádokról beszélünk :)

Nem hinném hogy az eszkimós hasonlatod olyan helyt álló lenne. Minél kegyetlenebbek az életbenmaradási feltételek, minél kevesebb az élelem az emberek annál gonoszabbak, zordabbak. Igen, inkább a zord szó illik ide. Nem helytálló az népi hiedelem is, hogy az eszkimóknak nincs szavuk a háborúra, a hóra pedig 27db is. De, van szavuk. Sőt a már haszontalan öregek akik már semmit se tudnak adni a falúnak (alcheimer, szenilitás, elhúzódó hosszú betegség) bizony kimennek egy útólsó "vadászatra". Egy démonimádó "Ynevi" nomád törzsnél még azt is el tudom képzelni, hogy ha nem megy magától, hát viszik.

4 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Amúgy szerintetek mennyire reális,hogy a Déli Pusztákon vagy annak környékén  a civilizációból kivonult/elűzött/elmenekült udvari orokok/csavargó emberek/stb. nomád életmódot kezdve törzset alapítsanak olyan helyen ahová nem terjed ki semmilyen közvetlen hatalmi befolyás?Hosszú távon vajon ez mennyire lehet  életképes?

Udvari orkhoz sok ember nem fog csatalakozni, az orkokkal meg gyűlölik egymást.

Egy szimpla csavargó sokat nem fog kezdeni a pusztán, és biza őt se fogják sokan követni, de ha mégis. A városi csürhe túl sok mindent nem fog kezdeni a pusztán, vadonban. Gyorsan el fognak fogyni.

Egy új nomád törzset inkább a páriák elvándorlásából tudok eredeztetni. Netán, az örökségi sor megszakadása miatt a legerösebb 2-3-4 vezető gyarkorlatilag szét szaggatja a törzset (egyik ehhez pártól, másik ahhoz). Ebben az esetben egy törzsből 2-3-4 is létre jöhet.

Uff beszéltem :)

Link a hozzászóláshoz
29 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

1.Nem hinném hogy az eszkimós hasonlatod olyan helyt álló lenne. Minél kegyetlenebbek az életbenmaradási feltételek, minél kevesebb az élelem az emberek annál gonoszabbak, zordabbak. Igen, inkább a zord szó illik ide. Nem helytálló az népi hiedelem is, hogy az eszkimóknak nincs szavuk a háborúra, a hóra pedig 27db is. De, van szavuk. Sőt a már haszontalan öregek akik már semmit se tudnak adni a falúnak (alcheimer, szenilitás, elhúzódó hosszú betegség) bizony kimennek egy útólsó "vadászatra". Egy démonimádó "Ynevi" nomád törzsnél még azt is el tudom képzelni, hogy ha nem megy magától, hát viszik.

2.Udvari orkhoz sok ember nem fog csatalakozni, az orkokkal meg gyűlölik egymást.

 

1. Nem mondom,hogy idealizálni kellene az északi sark népeit.Nem arról beszélek,hogy hogy virágbaborult hippikről van szó.Számunkra kegyetlen vonások lehetnek az életükben. De más népekhez  viszonyítva  valószínűleg  békeszeretőbbek,már csak azért is mert rossz környezeti viszonyok között a konfliktusok súlyosabban hatnak mint  átlagossabb földrajzi feltételek között. Érdemes megemlíteni,hogy a Bestiáriumban írnak  a déli jégmezőkön élő óriásokról (nem jut eszembe a nevük) akik nagyon békeszeretőek.

2.Az orkokkal biztosan nem,de  az udvari orkok és emberek közötti szoros eggyüttműködés megfelelő helyzetben szerintem teljesen reális. Társadalmi közegtől függ,pl: egy nyomor negyed lakói ahol régóta élnek eggyütt tömegesen is eggyüttműködőek lehetnek.

Amúgy van valami infó arról,hogy milyen az orkok és nomádok kapcsolata?Nyilván nem jó,de valami konkrét?A Summariumban nem tárgyalják rendesen a Dél-Ynevi orkokat.

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Greol írta:

. Nem mondom,hogy idealizálni kellene az északi sark népeit.Nem arról beszélek,hogy hogy virágbaborult hippikről van szó.Számunkra kegyetlen vonások lehetnek az életükben. De más népekhez  viszonyítva  valószínűleg  békeszeretőbbek,már csak azért is mert rossz környezeti viszonyok között a konfliktusok súlyosabban hatnak mint  átlagossabb földrajzi feltételek között. Érdemes megemlíteni,hogy a Bestiáriumban írnak  a déli jégmezőkön élő óriásokról (nem jut eszembe a nevük) akik nagyon békeszeretőek.

Szerencséd van 2 hete meséltem őket : Ytei. Spec nálam is segítőkészek voltak, főleg mert a csapat boszija ellátta a beteg óriás sebeit. Viszont még így se mondanám jó fejnek őket :) Van igazság abban amit mondasz, inkább maradjunk annyiban, hogy jégmezei nomádok csak 2-3. pillantásra nyúznak meg élve, nem elsőre :D

4 órával ezelőtt-kor Greol írta:

2.Az orkokkal biztosan nem,de  az udvari orkok és emberek közötti szoros eggyüttműködés megfelelő helyzetben szerintem teljesen reális. Társadalmi közegtől függ,pl: egy nyomor negyed lakói ahol régóta élnek eggyütt tömegesen is eggyüttműködőek lehetnek.

probálok az előzőleg leírtaknak megfelelően válaszolni.

Toronban vannak többen az udvariorkok, de még ott se túl gyakoriak. Fél-mágikus lények, tehát a szaporodásuk elég bajos. A besti és az ETK sem tér ki a szaporodásukra, de erősen gyanítom, hogy sterilek. Legalább is felettébb ritka az aktus keletkező egyed.

A déli sztyeppéket említetted. Itt teljesen más a helyzet, itt az emberek 99.999 százalékának fingja sincs arról, hogy ők mik. Jobb esetben nem is tudom minek néznék, semminek..... "JÁÁÁÁÁÁJ MOREEE, ez nagyon ORK!" Gyözike után szabadon (bocsi muszáj volt). Erionban grasszálhat belőlük nagyobb számban, de ott se tenném 500-1000 példánynál nagyobbra a populációt. Biztos, hogy nem nyomornegyedben élnek, tolvajnak feltünőek, koldusként mindenki csak köp rájuk, földet nem kapnak (erionban nincs is). Viszont a képességeik nagyon jó vadásszá, harcossá, nyomkövetővé, gladiátorrá teszi őket. Alapvetően egy udvari ork, melankolikus, depressziv jellem és ez nem kijátszaható plusz a karihoz. Ezt ki KELL játszani, a mágikus tenyésztés eredménye, így törték be őket. Mivel az embereket mindenben majmolja, hogy minél jobban hasonlíthasson rájuk inkább egy emberi vezető jobb kezeként tudom elképzelni. Mindenképp hűséges követőt nyerne vele. Tehát az én véleményem: Nem.

Ill hozzá tennék annyit, hogy M.A.G.U.S. Nem Káosz szerepjáték az inkább besti központú. Ez ember központú. Nem igen vannak egy emberi településen belül más fajú diaszporák. 1-2 nevesebb kivételtől eltekintve: Yilinori elfek, Erioni gnomok. Udvari ork diaszpora semmiképp nincs, főleg délen nem.

Gondolom akarsz alapítani egy saját törzset. Érdekes eset, és jó szerepjáték válhat belőle. De, semmiképp se nyomornegyediekben, parasztokban, jobbágyokban, kézmüvesekben máshogy se földmüvesekben, se városiakban ne gondolkodj. KM-ként esetleg lemesélném, hogy követnek, ám nem tudnád életben tartani őket. Nincs meg a kellő képzetségetek. Legjobb esetben is max a követőid 10%  lenne lovaglása, oszt milyen hülén néz ki egy törzs lovak nélkül.

Venni se olcsó, fenntartani se olcsó, ha nem nomád lovak a patkolás is egy vagyon legalább 1-2 havonta. Ha nomád lovak, olyat honnan szereztek. Valamire való lótenyésztő rájuk se néz.

Ha, rám hallgatsz. Inkább beházasodsz valahogy egy nomád családba. Pontról-pontra kihívásokkal, hőstettekkel meg nyered magadnak őket. Aztán, ha az idő megért, a családfő meghalt ( ebbe be lehet segíteni) a család élére kerülhetsz.  Aztán a nemzettség élére, és adja a démonok attya akár a törzs élére is. Ez egy több szinten át húzódó (2-5 szint) izgalmas akár 10-30 évig (szerepidő) eltartó csodás játék is lehet.

Sok sikert hozzá :)

Aztán csináld majd meg nekem a 2. dulást ezekkel a szépfiúkkal :D:D:D

Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Amúgy van valami infó arról,hogy milyen az orkok és nomádok kapcsolata?Nyilván nem jó,de valami konkrét?A Summariumban nem tárgyalják rendesen a Dél-Ynevi orkokat.

Mert nem igen vannak délen. Vannak kissebb koloniák, de azok elhanyagolhatóak. Az orkok alapvetően északiak, ahhoz hogy délre jussanak át kellen jutniuk egy nagy hegységen, egy svatagon, vagy a pyaroni államközösségen. A városállamok megint nem jó uticél egy részük pyar érdekeltség, egy más részük kráni. Mire a sztyeppékhez érne a törzs elfogyott volna. Persze a hegyek széle mentén bejutottak kránba, de nagyjából ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Idéz

Amúgy van valami infó arról,hogy milyen az orkok és nomádok kapcsolata?Nyilván nem jó,de valami konkrét?A Summariumban nem tárgyalják rendesen a Dél-Ynevi orkokat.

Az orkok tekintetében inkább az északiakat dolgozták ki, de mind a MAGUS kiadott irodalmában, mind a házi anyagokban bőven lehet róluk hallani - ennek fényében meglehetősen túlzó és vad kijelentésnek tartom azt, hogy "nem igen vannak délen". 

A déli orkok kevéssé lettek kidolgozva, az Orkok a játékban című írásban találsz róluk említést. 

A viszonyuk a nomádokhoz jó kérdés: én azt mondanám rá, hogy semleges, és persze helyzetfüggő. Nincs közös eredetük, meg ügyük, nem hiszem, hogy kollektíve gyűlölnék őket, mint az emberek (lásd pl. az uralkodó pyarroni vallás utolsó parancsolatát...). Elvannak velük, mellettük, ellenük, ha kell. Mindamellett az elgondolkodtató, hogy mind a nomádok, mind az orkok értelmes faj, akik közösségben élnek, és ehhez szállásterület kell. Én biztosra veszem, hogy emiatt gyakoriak az összetűzések, hacsak ki nem alakult ott a határvonal, amit éppen azidőtájt betartanak. A Pokol című regényben is hasonló viszony olvasható ki - noha ez nem törvény, inkább a helyzet szülte konfliktus lehet. 

tetra és Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ave!

19 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Na, mégiscsak démonimádokról beszélünk :)

Nem hinném hogy az eszkimós hasonlatod olyan helyt álló lenne. Minél kegyetlenebbek az életbenmaradási feltételek, minél kevesebb az élelem az emberek annál gonoszabbak, zordabbak. Igen, inkább a zord szó illik ide. Nem helytálló az népi hiedelem is, hogy az eszkimóknak nincs szavuk a háborúra, a hóra pedig 27db is. De, van szavuk. Sőt a már haszontalan öregek akik már semmit se tudnak adni a falúnak (alcheimer, szenilitás, elhúzódó hosszú betegség) bizony kimennek egy útólsó "vadászatra". Egy démonimádó "Ynevi" nomád törzsnél még azt is el tudom képzelni, hogy ha nem megy magától, hát viszik.

A Fogadalomban vannak a "hegyi nomád" törzsek akik igenis az eszkimó vonalon mozognak. A sámánjaik tulajdonképpen a Démonikus Óbirodalom összeomlása utáni szerzetesek maradványainak örökösei (ezek vajon godoni exorcisták voltak?), akik állati, elemi totemekkel nyomulnak és egy godoni miszticizmus útját járó pyarr varázslónak is tudnak újat tanítani (attól kérdezem aki olvasta - ez egy szeráfi alku volt a könyvben vagy mi?)

 

Ork - nomád viszony - Szintén a Pokol c. könyvben (tudom Krán meg Ranagol meg miegyma, de) Kornya mint riválisokat írja le őket (vázolja föl pár utalásban), akik a lovas és gyalogos pusztai törzsek örökös harcát vívják. Mondjuk mindkét banda territoriális, az egyik legeltet, a másik meg fosztogat. Ha nem nagyon van más préda felteszem az orkok a nomád törzset is megtámadják/zaklatják. Ha meg van, akkor a könnyebb célpontot kersik, mert minek megszakadni egy harcias törzzsel ha ott van egy csomó földművelő paraszt. (Amint azt MG közben leírta.)

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes helyzet: eszkimó-ügyben Greollal értek egyet, déli nomád (és ork) -ügyben pedig Darabolóval. Az eszkimók - elsősorban a karibu-eszkimókra gondolok, mert róluk olvastam többet - sokkal kevésbé (voltak) harciasak, mint a tőlük délebbre élő indián törzsek. Ez azonban nem jó párhuzam a déli jégmezők esetleges nomádjaira - ha ugyanis azok hitvilága megegyezik a steppeiekkel, akkor ott is zord, kíméletlen népek élnek.  Közösségeiknek azonban összetartónak kell lenniük. 

Picit OFF: Kedves történetem az eszkimó sámánokkal (angekok, angakor) kapcsolatban: egy kereskedelmi állomáson a Hudson-öbölben '69-ben nagy felbolydulás és örömködés van a fehér kereskedők között. Kérdezi az eszkimó prémvadász, hogy mi ez a nagy népünnepély... "Hát, sikerült embert eljuttatnunk a Holdra!" Az eszkimó elnéző mosollyal válaszolja: "Ó... a mi sámánjaink rendszeresen járnak oda... " 

Darabolo és Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2018. 09. 19. at 15:28-kor Rodrigo írta:

A Fogadalomban vannak a "hegyi nomád" törzsek akik igenis az eszkimó vonalon mozognak. A sámánjaik tulajdonképpen a Démonikus Óbirodalom összeomlása utáni szerzetesek maradványainak örökösei (ezek vajon godoni exorcisták voltak?), akik állati, elemi totemekkel nyomulnak és egy godoni miszticizmus útját járó pyarr varázslónak is tudnak újat tanítani (attól kérdezem aki olvasta - ez egy szeráfi alku volt a könyvben vagy mi?)

 

Újraolvastam a Fogadalmat. Elég jó könyv,megérte újralapozni. Mind a regény,mind pedig a regényhez csatolt függelék elég sok helyen ellentmond a Második Törvénykönyvnek.Ezzel azonban viszont szerintem semmi gond nincs,mert ezáltal Ynev színesebbé válhat az ellentmondások JK-k és KM-ek általi kezelése révén.

Link a hozzászóláshoz

Azt gondolom a klasszikus MTK-s nomád sámán a Fogadalomban csak a lovas nomád törzs sámánja. A hegyi népek sámánja nem abba a kasztba tartozik. Picit hajaz szemléletében a PPL-ben leírt sámánpapokra, de szerintem játéktechnikában a sámánhoz állhat közelebb, csak nem a démoni síkról keresnek patrónust, hanem más elemi vagy pont az anyagi sík egyik hatalmasságát választják.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...