Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Sziasztok!

Az ork (vad) sámánok játéktechnikailag papi mágiát használnak. A két törzs vajákosai pedig boszoránymesterit. Ezeket a fogásokat Toron boszorkánymesterei tanították nekik nem biztos, hogy önszántukból. A tapasztalati mágia egyébként - erősen szerintem - tanulható még goblin által is, mert nem foglalkozik az elméleti alapokkal, csak a gyakorlati alkalmazással. Mi mást kívánhatna még egy gyakorlatias ork? :)

Nekem az udvari ork boszoránymester jobban tetszik :) Ezek az agyon szelidített farkasporontyok hogyan tanulják meg ezt a mágiát? Ki tanítja nekik? :shock:

Link a hozzászóláshoz
Üdvöuzlök Mindenkit!

Szeretném kikérni bölcs vélemnényeteket egy mostanában elég nagy port kavaró vitáról, mely sajnálatos módon bekerült közénk. Mit gondoltok egy olyan párosításhoz az ÚJ RENDSZERBEN, hogy VADORK BOSZMESTER :twisted: :?: :?: :?:. Ugyani ez lenne a legfrissebb karakterem és sokan belekötötttek, holott a Bm kasztnak semmi faji megkötése nincs, ráadásul tapasztalati mági. Egyébként szerintem nem változtatják meg az Ork törzsek hierarchikus felosztását csupán egy új alapkönyv miatt. A Sumiban található Bűvölők törzsében vanak Bm-ek. Vagy tévednék?

Hol olvastad te azt, hogy az Ork törzsek hierarchiáját megváltoztatja az AK? Én speciel ilyet sehol sem láttam. Sőt az AK leginkább a Summariumi leírást használta fel az első 100 oldalban. Tehát ezt felejtsd el.

A másik, én nem emlékszem rá, hogy bárki is belekötött volna ezen kaszt és ezen faj párosításába. Tudomásom szerint az volt a téma, hogy a vasárnapi játékban ne legyen még mágiahasználó.

Egyéb dolgokban amit te feltettél kérdésnek, Gem és spartas hozzászólása a mérvadó.

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom, hogy milyen hosszan fogom kifejteni a gondolataimat, és az is könnyen meglehet, hogy nem lesz minden a témához köthető, de akkor is leírom. Érdekes és összetett jellem vagyok, és sokszor igen ellentétes, ezt többen is bizonyíthatják. Erre példa az is, hogy volt már bárdom, meg papjaim (Arel, Ellana, Orwella, talán ez utobbi egy pár embert megbotránkoztat... jelzem nem ok nélkül), volt akkor még amazonom és árnyvadászom is, na meg persze nektomantám. Sok ezek közül úgy tűnik, hogy egymást kiüti, dehát ez minden ,,kezdőnél" felléphet, meghát, hogyan máshogy jöhetnénk rá arra, hogy meliyk passzol hozzánk a legjobban és melyik az amit a legjobban szeretünk, ha nem próbáltuk ki szinte az összeset. Most is egy új karakteren gondolkodom, és tanulmányozok. Nem mást mint a druidát. Eddig sose volt elf karakterem, bár nem feltétlenül csak elf játszhatja, valahogy mégi azzal a legegyszerűbb egyeztetni, tudjátok, természet, meg élet jellem...meg bla-bla-bla. Szóval szép kis helyzetbe kevertem magam, most élet jellemű druida, holott elötte egy Orvellla, meg egy halál jellemű árnyvadász...ja meg nekromanta....szóval ezek mellé egy élet jellemű druida szépen mutat.

Eme lélekbúvárkodás után csak egy kérdést szeretnék hozzátok intézni: Mi a véleményetek a druidákról?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Druida: NJK. Csak akkor játszanék ilyen kaszttal, ha már olyan szinten kijátszottuk a M.A.G.U.S.-t, hogy nem okozna semmi örömet, élvezetet a játék... De attól nem félek, hogy ez hamar bekövetkezik, szóval a tisztes távolság megmarad, esetleg KM-ként NJK-nak használva másegyébként, könyvtárak mélyén keresgélő karakterek számára olvasnivaló. ;)

üdv:

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Druida: NJK. Csak akkor játszanék ilyen kaszttal, ha már olyan szinten kijátszottuk a M.A.G.U.S.-t, hogy nem okozna semmi örömet, élvezetet a játék... De attól nem félek, hogy ez hamar bekövetkezik, szóval a tisztes távolság megmarad, esetleg KM-ként NJK-nak használva másegyébként, könyvtárak mélyén keresgélő karakterek számára olvasnivaló. ;)

üdv:

Nekem akkor is tetszik. Az biztos, hogy akkor fog játékba kerülni amikor én mesélek, tehát NJK-ként, de szerintemJK lesz belől....

Link a hozzászóláshoz

a druida szerintem is nagyonnagyonnagyonnagyonnagyonnagyon erősre sikeredett... azt hiszem, egy gonosz csapat főellenségének tökéletes lesz :twisted:

a másik dolog, h mivel új vagyok ezen a fórumtémán, leírom, h mi a 2 kedvenc varázshasználó kasztom (a varázslón kívül) :)

1. Adron-pap, s ha van kiegészítő, akkor a Jahutor Fényhozó fajtája... :wink:

2. Tharr-pap, abból is a Sanquinator, az a vérmágiás dolog, nekem nagyon bejön némi torz mágiával megfűszerezve... hm... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

1. Adron-pap, s ha van kiegészítő, akkor a Jahutor Fényhozó fajtája... :wink:

Ez nagyon helyes ;) Egy kérdésem azért lenne: A Fényhozó mit jelent a Te értelmezésedben? Annakidején csak a Jahutor fajt dolgoztam ki, de az homogén és egységes. Továbbfejlesztettétek? (Jelzem ennek örülnék :) )

Mi fogott meg az Adron pap-ban? A képességei, vagy a jelleme? Vagy a kettő együtt, ahogy kiegészítik egymást?

Link a hozzászóláshoz

nos... kicsit félrefoglamaztam fentebb, tehát leírom: a dolog úgy áll, hogy Jahutorként Adron pap leszek, és ha van a kiegészítő ami itt van az oldalon, akkor az abban leírt Fényhozó al-, alkaszttal megyek legszívesebben

hogy mi fogott meg az Adron papban? nos... elsönek is elmondom, h miért is kezdtem egyet: Tharr pap/BM volt az azelötti karim, mindkettőben nyolcadik szintű... nos, azzal azt hiszem, tudtam pusztítani, és rádöbbentem, h mire képes egy jó gonosz gonosz... és azért indítottam egy jó jó jó-t, egy Adron papot, h a hozzájuk hasonlótól tisztítsam a terepet

hogy mi fogott meg benne? nos, nekem nagyon tetszett a jelleme meg a képességei is, és a kettö együtt nekem olyan volt, mintha varázslót kreálnék, de így tudtam bele vallást is vinni, ami külön jó, mert kicsit szükíti és egyben bővíti is a karakter lehetséges cselekeedeteinek skáláját

nos, ezért

Link a hozzászóláshoz

legjobb mágia használók, legalábbis ami nekem a legjobban bejött, egyértelműen a papok. Én azt mondom, hogy legyen bármilyen is, akkor is a legjobb mágiahasználónak, ja és a legjobb kasztnak tartom. legalábbis nekem nagyon bejött. Sokak a varit, meg a BM-et tartják a legjobbnak és téy hogy nagyon érdekes velük a játék, meg hát ezt már tudjuk, hogy a varik a legerősebbek.

Én, ha papokról van szó, akkor Ellana és Arel. meg Orwella.... :roll: meg mostanság csináltam egy Sogron és egy Darton papot. Még ami nagyon vonzz, az a Ranagol, a Morgena és a Kyel, meg Uwel. ha valki játszott ezekkel akkor szívesen meghallgatom tapasztalatait...

Link a hozzászóláshoz

Én Gorvikbol indítottam egyszer Ranagol papot. Kránbol nehéz is lehetne, mert mint azt már párszol beszéltük, a vallás képviseletének ijes formája nem igazán épült ki ott... Szoval Grovikbol. A karakterrel valo játékom örökös álcázás volt, igazi kilétét sajnos titkolnom kellet kalandjaim során. 3-4 szintnél magasabbra nem is jutottam el vele, mert persze vallási nézeteltérésbe bocsájtkozott egy orvellánus pappal, és itt én maradtam alul... Bár kellemes játékot nyujtott igazándibol nem tutdtam kiélvezni hiszen egy ilyen kari leginkább szülöföldjén tud 100%-an megnyílvánulni, és én még csak nem is játszottam vele Gorvikban. :cry:

Viszont az utánna következett Tharr papom már visszaadta ezen kasztba vetett hitemet, így én is nyugodtam mondhatom, hogy a mágiahasználok közül az ordani tüzvarikon és a jelenlegi nomád sámánomon kívül a papokat is szeretem.

A BM engem nem fogott meg, ha igazán gonoszkodni akarok akkor már inkább egy fejvadász. Varázslót pedig még nem dolgoztam ki, úgy gondolom én, aki inkább az alvilági karakterek felé húz, nehezen tudná kijátszani ezen kaszt bölcseségét. Bár csinálhatnék nyugodtan fekete mágust, de innen már akkor egy köpésre van a BM ami pedig, mint már mondtam, nem jött be... :wink: Ugyhogy éljenek a papok, sámánok, tűzvarik :!:

Link a hozzászóláshoz

venes: én játszottam már Uwel lovaggal...

igazából az a kedvenc fegyverforgató kasztom...

tapasztalat: nagyon jó!!!

ezt mindet így tömören, aztán még néhány dolog:

mint tudjuk, az Uwelita lovagok csak 6 Mp-t kapnak alapból és szintenként... emiatt sokan lefújozzák, meg h mijen, meg h mijen... a lényeg, h sztem a paplovag az azért nem pap, mert h lovag... azaz inkább fegyverfogató, s a varázslatait csak akkor használja, ha már a kar(d)ja ereje nem elég... akkor: az uwel lovagnak inkább magas szinten veheted igazán hasznát, mikor a fegyvered már kap némi bónuszt is magára és némi különleges tápot... (vagy inkább módosítót)

a varázslatai közül én kb. hármat, vagyis négyet szoktam alkalmazni:

enyhet adó fegyver

áldás

szent fény

bénítás

a bénítást akkor, mikor egy karakterre a bűneit akarom ráolvasni mielőtt megfosztom egy fejétől... (általában ez elég is, mert nem Wakrarákkkal harcolok)

a karakterek kijátszásához már inkább kell tapasztalat, de ez is megoldható

nos, azt hiszem, ennyi elég is lesz a paplovagról, aki Uwelben hisz...

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm, hogy megosztottátok velem élményeiteket. Egyébként mostanság elkezdett folalkoztatni a varázsló.

Másik amin gondolkodom, az a BM. Meg általam nagyon utált Banyán is. Ez utobbit sose szerettem, de hiába futott végig egy gondolat a fejemen, mind a kettőről letettem. Nem szeretném őket. na jó a BM még esetleg, mert szeretem a sötét kasztokat, és mindegy mit mondunk, ez aztán általában sötét. Sőt. A banyát meg nem tartom valami sokra....úgyhogy nem is szenvede vele. Sose fogom szeretni ezt a kasztot, na jó nem mondom, hogy sose, mert nem tudhatom, hogymit hoz a Sors.

Link a hozzászóláshoz

nos... én, mivel hímneműek születtem, nem indíthatok banyát...

de ennek ellenére kifejezetten imádom, mind amikor a boszorkányvadásszal megyek, mind amikor KM-ként :twisted:

a lényeg, h pl. egy banya egyedül leamortizál úgy egy férfi-csapatot, ha abban nincs varázsló, hogy azt sem tudják, merre vannak... már ha értitek

a BM meg önmagáért beszél... mikor a 8/8as Tharr-pap/Bm karimmal mentem, ami udvari ork volt, akkor igazán kegyetlenül górtam :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Lord Rufus: indíthatsz banyát, csak nagyon furán fognak rádnézni az emberek, plusz a km valszeg el sem válal. Pld nekem Vampireban van egy Gangrelem, aki nőnemű, bár nem heteroszexuális. Minden csapattag megpróbálta... ömm... hogyismondjam... elcsavarni a fejét.. :) De kettőt közülük igencsak helyben hagyott miatta. De mágusban pld én nem indítanék női karit. Ez száz!

Link a hozzászóláshoz

A BM mindenképpen sötét és valamilyen szinten mindenképp gonosz. Már csak abból következően is, hogy feketemágiát használ, ami mások ártalmának előidézésére szolgál.

Persze e karakterrel is meg lehet élni egy következő szintet. Ha fennkölt és helyes célok érdekében használja hatalmát, mintegy mentesítve a helyes életet élőket a hibás cselekedetek elkövetése alól, fölválalva a hóhér/mészáros szerepét (mint a hébereknél) az igazságszolgáltatásban, jól tudva, hogy tettei rá nézve károsak, mivel tönkreteszik a lelkét, de áldozatát az istenek bekalkulálták a teljesség egészébe, elvárják azt.

A 'sötét' egy jelző amelynek jelentése eltolódhat. Én például a sötétbárdommal lelkes Ranagolhívőként a legmélyebb vallási áhítattal öltem halomra az alsóbbrendűeket, megszabadítva őket jelenlegi életük korcs és hiábavaló jellegétől és a Kosfejes Úr kegyes jóindulatára bízva további lélekfejlődésüket, miután vezekeltek a karim helyett a bűnökért amit elkövettem.

Sötét lehet egy Uwel paplovag is, akinek végülis amellett, hogy a gyilkolás egyrészt a dolga, szentéletű atya, mert csak azt adja vissza a bűnösnek, amit ő okozott. Itt a bosszú fogalmának jogossága váltja ki jelzőnk szükségszerűségét, vagy szükségtelenségét.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Nos elsö Mágiahsználo kasztom egy UWEL-ita paplovag volt!

Komolyan mondomez a legjobb...Szabad Össze vissza mehet szinte teljesen független,Nözhet,Ihat,bármit megtehet(kivéve hazugság ,de mindent ki lehet TUDOK magyarázni :twisted: ) és a dolga nem más mint egy igazságos és Kegyetlen bosszu!

A kegyetlen-t a kinokkal teli halálra értem hisz Uwel nem csak az igazságos bosszu hanem F

Link a hozzászóláshoz

hmm..nem hiszem, h egy bm bármikor is cselekedne jót, kivéve a saját céljait és a klánja érdekeit tekintve, mert ugye az neki(k) "jó"...

hogy ezt honnan veszem?-onnan, h a bm-ek a leginkább a pusztításra, rombolásra, feketemágiára specializálódott kaszt, ők bolygatják meg leginkább a lélekvándorlást és az emberi lelket mágiájukkal!- szereintem ;)

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Nos, nekem volt egy káosz,élet jellemű boszorkánymesterem. A történet lényege csak annyi, hogy előtte káosz,halál volt a jelleme, igazi pusztítógép volt, és rájött, hogy az életet tisztelnie kell, mert a nekromancia sem teljesen a halál tudománya, nagyon sok kell hozzá az életből is. Az élettan képzettség tanulása közben jött rá erre igazán, és mára már vigyázza az életet. Persze csak az arra érdemesek életét : :twisted:

Bye

Link a hozzászóláshoz
hmm..nem hiszem, h egy bm bármikor is cselekedne jót, kivéve a saját céljait és a klánja érdekeit tekintve, mert ugye az neki(k) "jó"...

hogy ezt honnan veszem?-onnan, h a bm-ek a leginkább a pusztításra, rombolásra, feketemágiára specializálódott kaszt, ők bolygatják meg leginkább a lélekvándorlást és az emberi lelket mágiájukkal!- szereintem ;)

Salam

Nézd csak meg az ilanori bmeket. Nem tudom miért is kéne velejéig romlottnak lenniük.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...