Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Helló!

Ha már mágia... felmerült itt a megbélyegzés csókja, és hogy nem jó állaton, mivel hogyan csókolná meg.

"A szabálykönyv ugyan nem tárgyalja részletesen - így egyéni belátásra van bízva -, de az sugallja, hogy az efféle mágiaformák sikerének feltétele, hogy a célszemély számára a boszorkány egyáltalán szóba jöhessen mint szexuális partner. " Bűvdudás

Nos ez nem pont így van.

A csókmágia része, hogy nem kell szájon csókolni a célpontot. Ebben az esetben ME-re jogosult. Egy állat részéről ez kb automatikus kudarc.

A másik pedig, hogy a megbélyegzésnél konkrétan írja az állatokra való rátételt, mivel mentálmágiáról van szó.

Ezek alapján én azt mondanám, hogy bármilyen élőlényre rá lehet tenni a megbélyegzés csókját, akinek van mentálteste. Tehát a sasra is.

Link a hozzászóláshoz

Idézet az Új tekercsekből, a Solymászat" képzettség leírásából:

"A solymászat engesztelhetetlen ellenségei Arel papjai, akik miatt már számos ilyen jellegű vadászat fulladt botrányba. Ha csak lehet, éppen ezért soha nem is hívják őket ilyen jellegű eseményre..."

Bár a PPL hivatkozik Solymászat képzettségre, az ETK kiegészítőiben nem bukkantam rá. Az Új Tekercsekben azonban igen. Ide is írom az ötfokozatú rendszer 2. fokának - mely megfelel az Af-nak - KP-igényét: 3 Kp. Ugyan nem 1 Kp, mint az Állatismeret alapfokáé, de szerintem még így sem elvetemülten drága. És biztosan nem tápolás... :)

Mindig elfelejtem az újabb és újabb kérdéseim / tisztázandó problémáim közzétételénél odabiggyeszteni, hogy mi az ETK + PPL1 + PPL2 + MTK szerint játszunk, tehát nem ismerem az Új Tekercsek-et, sem az 5 fokozatú képzettségrendszert. (Anno megjelenéskor elolvastam és nekem tetszett is, hogy több mindent össze lehet aprólékosabban állítani vele, de a többi játékos és a KM-ünk is egyértelműen a régi szabályrendszer mellett van, úgyhogy azóta nem nagyon volt a kezemben.)

Igazad van, elkanyarodtunk a mágiahasználat témakörtől, ezért a "mi kell ahhoz, hogy kerek legyen, hogy van a boszinak egy sólyom madara" kérdést ezennel megválaszoltnak tekintem.

Link a hozzászóláshoz
Nos ez nem pont így van.

A csókmágia része, hogy nem kell szájon csókolni a célpontot. Ebben az esetben ME-re jogosult. Egy állat részéről ez kb automatikus kudarc.

A másik pedig, hogy a megbélyegzésnél konkrétan írja az állatokra való rátételt, mivel mentálmágiáról van szó.

Ezek alapján én azt mondanám, hogy bármilyen élőlényre rá lehet tenni a megbélyegzés csókját, akinek van mentálteste. Tehát a sasra is.

Köszönöm a kiigazítást, igazad van! Lehet alkalmazni csókmágiát állatra - de csak részleges formában. A csókmágia magasiskolája biztosan nem ez... :)

Egyébként abban eddig is egyetértettünk, hogy van mód az állat hűségének biztosítására boszorkánymágiával. Mindössze azt állítottuk többen, hogy erre önmagában az Összetartozás nem ad garanciát.

Tyrael írta:

Mindig elfelejtem az újabb és újabb kérdéseim / tisztázandó problémáim közzétételénél odabiggyeszteni, hogy mi az ETK + PPL1 + PPL2 + MTK szerint játszunk, tehát nem ismerem az Új Tekercsek-et, sem az 5 fokozatú képzettségrendszert.

Értem, de mivel a PPL már hivatkozik a solymászat képzettségre, s az mégis először csak az Új Tekercsekben került részletes bemutatásra, bátorkodtam beemelni az ott olvasottakból. Csak afféle irányelv gyanánt, hátha segít...

Amúgy kíváncsian várom, várjuk a modult!

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
kiegészítés
Link a hozzászóláshoz
Hallótáv? Dunno... de gugli a barátunk.

Elsőre ezt találtam:

http://eaglenest.blogs.wm.edu/2010/03/03/eagle-hearingears/

Mivel nappali madár, nem olyan kifinomult a hallása mint pl egy bagolynak. De ember kategóriának írták.

Köszönöm, ez így teljesen megfelelő válasz :)

Mondjuk a hallhatóság nagyban függ, hogy honnan tudsz szólni neki. Egy erdőben sípolva sokkal kevesebb hang jut ki a levegőbe, mintha egy dombtetőn állnál egyedül, a madár felé fújó szélben. Szóval ez igazán rád van bízva. :) 1-2 mérföld biztos megvan átlagosan

Köszönöm, ez így teljesen megfelelő válasz :)

Én is így tippeltem.

Link a hozzászóláshoz

Bűvdudás,

Igen, több helyen is emlegették őket. Meg még asszem azt is, hogy nekromanciát nem használnak.

De ezen túl semmi, csak regényekben, novellákban van.

Az ÚTK már külön kasztként kezeli (majdnem), ott nem magas szintűekből lesznek, hanem eleve villámmesterek, és zsoldosok. De az 1 manával olcsóbban elsütött villámok nem egy igazi specializáció, így reméltem, hátha tud vki egy kiegről. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Eredetileg nem is volt olyan, hogy hergoli villámmester.

Hergol (eredeti nevén Henkel. :) ) nem erről, hanem valami titokzatos orgyilkos céhről volt nevezetes, ami már az első regényben (A Halál havában) szószedetében is megjelent, mégsem tartották soha fontosnak többet írni róla.

Alan O'Connor "karolta fel", és alkotta meg a városra a Villámmester-t. Jól mutatja az új rendszer-új világ elvet, hogy az UTK-s körökben a "csapból is hergoli villámmester folyik", természetesen az egykori regényszereplő apjának klánja olyanra lett csinálva, hogy megérje választani, szinte bárkinél tápabb lett és UTKs érában szinte már a doraniakkal vetekszik hatalom-mindenütt ott van, mindenbe beleszól" dologban.

Számomra ez utóbbi miatt kerülendő téma, és rendesen elveszi a kedvemet, ha komolyan szóba kerül... egy jelentételen boszorkánymester klánként azonban nálam is elférnek.

UTK-ban meg van alkotva, a D-20-at én nem is néztem. Az eredeti rendszerben meg semmi keresnivalója - mármint külön játéktechnikai kidolgozásban, sok-sok TÁP-pal, hogy Connor kedvenceinek legyen mivel nyomulni... Egy boszorkánymester, aki csak a villámmágiához ért. Pont. :)

Link a hozzászóláshoz

Szia!

A táp nem érdekel, viszont mint elem, jól hangzik, és tetszetős. Azt viszont nem tudtam, hogy ez kizárólag új verziókban van.

Azért az vicces, hogy Dorannal hasonló szinten legyenek... :)

Én úgy képzeltem eddig (mivel egy keveset játszottam ÚTK-val is), hogy ezek zsoldosok, és amolyan csatamágus szinten mozognak. Valahol a tűzvarik erejének felénél. :) Reméltem, van néhány extra varázslatuk, mert ha csak ehhez értenek, és máshoz nem, akkor inkább lennék sima boszmester. :D

Köszi az infót!

Link a hozzászóláshoz
Az ÚTK már külön kasztként kezeli (majdnem), ott nem magas szintűekből lesznek, hanem eleve villámmesterek, és zsoldosok. De az 1 manával olcsóbban elsütött villámok nem egy igazi specializáció, így reméltem, hátha tud vki egy kiegről. :)

Lehet, hogy nem pontosan fogalmaztam, amikor a D20-as "Alapkönyv" nevű szabálykönyvről, s benne a villámmesterekről beszéltem. Abban nem pusztán "emlegetik", hanem elég alaposan - 2 oldal, nem "olcsóbb villámok"-szinten - ki is van dolgozva a (belső) kaszt mint egy meglehetősen kihegyezett boszorkánymesteri specializáció. Engem ugyan különösebben nem fogott meg (túlspecializált) - de NJK-ként, esetleg "egyéjszakás kalandként" érdekes lehet. :)

Link a hozzászóláshoz

Igen, leginkább njk-kaszt... :) D20-at sajnos nem ismerem egyáltalán. De gondolom nagyjából ua, mint az ÚTK-ban.

Egyszer hoztam villámmestert versenyre (ETK-s), még csak varázsolni sem kellett... :)

Azért tetszett meg, mert így nem az üldözendő boszmesterrel kell bajlódni, hanem egy szélesebb körben elfogadott kaszttal mehettem, ami villámokat szór. Már ha van rá lehetősége.

Meg nemrég eszembe jutott egy varázslat, azért megosztom, hátha túl erős lett:

Pulzár (lehetne a neve)

MP: 7 MP / E

Időtartam max 5 kör

A boszmester 7 manapontért egy gömböt idéz, melynek átmérője 1 méter. Ez a gömb 1 körig van fenn, mozgatható egy sétáló ember sebességével. E-jen megfelelően 1k10-et sebez.

A manapontok többszörözésével az időtartam kitolható, illetve a mérete növelhető. 14 manáért 2 körig van fenn, vagy 2 méter átmérőjű lesz a gömb, stb. Minden fél méteren (sugár) 1E-vel csökken az ereje (mint pl a tűzkitörésnek).

Az időtartam maximum 5 körig tolható, mikor a pulzár eléri a maximális töltést, és kisül. Ekkor egyszeri sebzésként a max méretén belül mindenhol lesebzi az E x k10-et. (Ehhez ugyebár 35 manapont kell.)

A másik lehetőség, hogy a pulzár az időtartam alatt folyamatosan nő, míg eléri az E-nek megfelelő méretet, és akkor sül ki (max 5 kör alatt).

Szerintetek túl erős, vagy lehet létjogosultsága? Akár megváltoztatva?

OFF

A másik fele a boszmesternek amit egyszer majd kipróbálnék az a gyógyító bm. Képzettségei megvannak, varázslatai is támogatják. Igaz, nem a szokványos papi úton... De hát szegény ember mágiája... :)

ON

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem jó kis varázslat lehet.

Szerintem nem táp, csak amennyire kell. :)

Én a nevét módosítanám, valami Ynevesre, boszorkánymesteresre... illetve a leírását érthetőbbre és szabálykönyv szerűbbre - ez így elég szabados - de ez már mind részletkérdés.

Én is villámmágiára szakosodott boszorkánymesternek adnám, csak nem hergolinak, és nem villámmesternek nevezném. :)

Az off-ra annyit, hogy erről létezik egy Rúna cikk is...

A boszorkánymesterek és a gyógyítás

Link a hozzászóláshoz

Csak annyi, hogy a sugárral köbös arányban nő a lefedett térfogat, és még a lefedett terület is négyzetesen. Azt nem értem, hogy ha fél méterenként csökken az E, akkor alapból hogy lehet 1 E-s, vagy mi ez, a külső fél méteren nincs is? Érted. Vagy megnövelem a méretét, marad 1 E a varázslat, 2 méter, és akkor már a külső másfél méteren nem érződik (esetleg negatív villám?).

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

MagyarGergely írta:

Én a nevét módosítanám, valami Ynevesre, boszorkánymesteresre...

Gömbvillám... :D

tetra írta:

Azt nem értem, hogy ha fél méterenként csökken az E, akkor alapból hogy lehet 1 E-s...

szerintem itt a válasz:

Messor írta:

MP: 7 MP / E

Időtartam max 5 kör

A boszmester 7 manapontért egy gömböt idéz, melynek átmérője 1 méter.

Minden fél méteren (sugár) 1E-vel csökken az ereje (mint pl a tűzkitörésnek).

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Újabb boszorkánymágiával kapcsolatban kérdeznélek titeket, konkrétan az Árnyékajtó-ról.

A varázslat leírásánál az szerepel, hogy 1 kör a varázslás ideje, majd 3 kör alatt megjelenik az ajtó, amin mindenki (30 - akaraterő) perc alatt tud átmenni a túloldalra. Ha mindenki átjutott, az ajtó 3 kör múlva bezárul.

Több kérdésem is lenne ezzel a térmágiával kapcsolatban:

1. Az árnyékajtó mindkét oldalon egyszerre jelenik meg? Tehát varázsol a boszi 1 körig, majd 3 kör alatt mindkét végén egyszerre megjelenik a kapu, majd ez után tart még a leírás szerint 30 - akaraterő percig amíg megjelennek a túloldalon, vagy csak ők élik meg ennyi időnek, de amúgy amikor belépnek, a túloldalon ugyanakkor lépnek ki? Vagy az érkezési oldalon miután összeállt 3 kör alatt a kapu, még csak percek múlva fognak kilépni belőle az utazók?

Azért kérdezem ezt, mert a készülő modulomba eszembe jutott egy érdekes szitu, amikor is egy menekülő boszi olyan helyre akar árnyékajtóval menni, ahol tök véletlenül megeshet, hogy az őutánuk nyomozók épp ott tartózkodnak és érdekelne, hogy mennyi idejük van felkészülni az érkezőkre.

2. Erre a térmágiára is vonatkozik szerintetek, ami általánosságban a térkapukra vonatkozik, hogy az átkelők szervezetét megviseli és ezért a kapun kilépve érkezéskor még X körig émelygés, vagy rosszullét, vagy valami egyéb gyenge negatív hatás érvényesül az áthaladókra?

- Ha nem akkor a kapun kilépve akár egyből cselekedhet is a boszi (és utastársai) az ottani helyzetre reagálva? (Tehát ha ellenséges környezetbe érkezik, akkor akár egyből varázsolhat is?)

- Ha igen, akkor a boszi hozzászokhat ehhez, ha már sokszor használta ezt a mágiát?

Érdekelne, hogy ezen helyzetekre van-e már valamiféle kialakult egyezményes szabály, vagy ez is a KM hatáskörébe tartozik eldönteni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Véleményem szerint az ajtók (inkább ajtó, mint kapu) mintkét oldalon egyszerre jelenik meg, hiszen ez a varázslat létrejöttéhez tartozik.

Az időről is azt gondolom, hogy a karakterek számára, és a valóságban is a kiszámolt idő telik el, azaz a varázslatot használók ennyi időt töltenek a köztes térben. Egyrészt semmi nem utal a leírásban arra, hogy ez másképpen lenne, valamint az irodalmi háttér is ezt erősíti meg, szinte minden térkapus, vagy azon alapuló varázslat irodalmi megjelenésében írnak a köztes térben eltöltött időről. Másrészt, elég sok visszaélésre, következetlenségre adna lehetőséget, ha azt mondanánk, a karaktereknek eltelik az idő, de a valóságban nem.

Tehát az általad vázolt helyzetben az ajtó felderengése után - persze fel is kell azt ismerni, hogy ez micsoda, meg ismerni a varázslatot, hogy jé, innen mindjárt emberek fognak kilépni - a kiszámolt idő van az érkezők fogadására való felkészülésre. Ha nem ismerik fel, csak ijedeznek, vizsgálgatják, menekülnek, csak nézik, stb, akkor őket is meglepi, hogy hirtelen kilépnek a "falból".

A térmágia szervezetre gyakorolt hatása NEM hivatalos MAGUS szabály. (én még házi kiegészítőben sem emlékszem, hogy összeszedte volna valaki). Az irodalomban szerepel, hogy megviseli a szervezetet, a Szürkecsuklyásoknál már konkrétabban utalnak az állatok idegenkedésére, az áru megromlására, stb. A DV fórumon szerepelt cikk, ami egyenesen a különböző mágikus hagyományok térkapui közötti különbséget tárgyalja, és bár nem játéktechnikával foglalkozik, de következtetni enged arra, hogy más kapuk másképpen viselkednek, másképpen teszik próbára az átutazókat. (ezeket megtalálod az oldalon is)

Térkapuk

Ehhez adalékként, azt gondolom, hogy a boszorkány nem szakértője a mágiának, ráadásul a térkapu nem is az ő "szakterülete", mint mondjuk az asztrálmágia, tehát gyengébb ebben, ráadásul nem is állandó kapuról van szó, azaz a térkapuja jobban megviseli az áthaladókat, mint az átlagos, esetleg őt kevésbé, mivel saját varázslat.

Ugyanígy házi elmélkedés lehet az, hogy mitől függ, (gyakorlat? Egészség?) az, hogy mikor és mennyire szokik valaki hozzá a kapukhoz.

Egy biztos, ILYEN SZABÁLY NINCS. Ez csak hangulati elem, ha elmeséled, milyen a térkapu, sz utazás, hogy érzik magukat, ott lehet szjnezni, de játéktechnikai korlátozásnak helye nincs.

Te kitalálhatod, de akkor az házi szabály lesz, amit egyeztetni kell a többiekkel is, és el kell fogadniuk, utána nyugodtan alkalmazhatod. De ha csak simán a fentiek alapján korlátozod a térkapun átlépő JKkat, rosszulléttel, kábultsággal, "nem varázsolhat"-tal, jogosan háborodnak fel, hiszen ez nem létező szabály. Ha pedig őket nem, az NJK-kat sem való korlátozni. Házi szabály bevezetése esetén is mindenkire kell, hogy érvényes legyen.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Véleményem szerint az ajtók (inkább ajtó, mint kapu) mintkét oldalon egyszerre jelenik meg, hiszen ez a varázslat létrejöttéhez tartozik.

Az időről is azt gondolom, hogy a karakterek számára, és a valóságban is a kiszámolt idő telik el, azaz a varázslatot használók ennyi időt töltenek a köztes térben. Egyrészt semmi nem utal a leírásban arra, hogy ez másképpen lenne, valamint az irodalmi háttér is ezt erősíti meg, szinte minden térkapus, vagy azon alapuló varázslat irodalmi megjelenésében írnak a köztes térben eltöltött időről. Másrészt, elég sok visszaélésre, következetlenségre adna lehetőséget, ha azt mondanánk, a karaktereknek eltelik az idő, de a valóságban nem.

Tehát az általad vázolt helyzetben az ajtó felderengése után - persze fel is kell azt ismerni, hogy ez micsoda, meg ismerni a varázslatot, hogy jé, innen mindjárt emberek fognak kilépni - a kiszámolt idő van az érkezők fogadására való felkészülésre.

Ok, én is ezt tartottam inkább valószínűnek.

A térmágia szervezetre gyakorolt hatása NEM hivatalos MAGUS szabály. (én még házi kiegészítőben sem emlékszem, hogy összeszedte volna valaki). Az irodalomban szerepel, hogy megviseli a szervezetet, a Szürkecsuklyásoknál már konkrétabban utalnak az állatok idegenkedésére, az áru megromlására, stb. A DV fórumon szerepelt cikk, ami egyenesen a különböző mágikus hagyományok térkapui közötti különbséget tárgyalja, és bár nem játéktechnikával foglalkozik, de következtetni enged arra, hogy más kapuk másképpen viselkednek, másképpen teszik próbára az átutazókat. (ezeket megtalálod az oldalon is)

Térkapuk

Én is pont az itt említett (és a kalandozok.hu-n fellelhető) térkapukról szóló irományok elolvasása után gondoltam arra, hogy megviselheti az utazókat és azért kérdeztem rá, hogy nálatok (pl. a versenyeken. táborokban) van-e kialakult konszenzus ezzel kapcsolatban, vagy minden KM eldönti magának?

Ehhez adalékként, azt gondolom, hogy a boszorkány nem szakértője a mágiának, ráadásul a térkapu nem is az ő "szakterülete", mint mondjuk az asztrálmágia, tehát gyengébb ebben, ráadásul nem is állandó kapuról van szó, azaz a térkapuja jobban megviseli az áthaladókat, mint az átlagos, esetleg őt kevésbé, mivel saját varázslat.

Ezzel nem feltétlenül értek egyet, mert számos példája van, hogy a felhasználói mágiák (esetenként akár több ezer évesként) lehetnek bizonyos feladatokra célzottan erősebbek/hatékonyabbak, mint a varázslói mágia.

Ugyanígy házi elmélkedés lehet az, hogy mitől függ, (gyakorlat? Egészség?) az, hogy mikor és mennyire szokik valaki hozzá a kapukhoz.

Egy biztos, ILYEN SZABÁLY NINCS. Ez csak hangulati elem, ha elmeséled, milyen a térkapu, sz utazás, hogy érzik magukat, ott lehet szjnezni, de játéktechnikai korlátozásnak helye nincs.

Te kitalálhatod, de akkor az házi szabály lesz, amit egyeztetni kell a többiekkel is, és el kell fogadniuk, utána nyugodtan alkalmazhatod. De ha csak simán a fentiek alapján korlátozod a térkapun átlépő JKkat, rosszulléttel, kábultsággal, "nem varázsolhat"-tal, jogosan háborodnak fel, hiszen ez nem létező szabály. Ha pedig őket nem, az NJK-kat sem való korlátozni. Házi szabály bevezetése esetén is mindenkire kell, hogy érvényes legyen.

Egyetértek, egységesen kell a mágiákat kezelni JK és NJK esetén is, csak ahogy fent is írtam, az érdekelt, hogy van-e erre köreitekben valamiféle elfogadott házi szabály, mert tudom, hogy a szabálykönyv nem ír róla.

Én valami olyat "tartanék reálisnak", hogy Egészség próbát kell dobni és a többszöri használat alatt ehhez lehet pluszokat kapni, ahogy a szervezet megszokja a térkapun utazást. Természetesen az érzékelt hatás térmágia fajtánként különböző lehet, tehát külön-külön mindegyik fajtához hozzá kell szokni. Ehhez mit szóltok? Elfogadható lenne ez így akár egy tábori/verseny modulnál?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tyrael írta:

Én valami olyat "tartanék reálisnak", hogy Egészség próbát kell dobni és a többszöri használat alatt ehhez lehet pluszokat kapni, ahogy a szervezet megszokja a térkapun utazást.

MagyarGergely írta:

A DV fórumon szerepelt cikk, ami egyenesen a különböző mágikus hagyományok térkapui közötti különbséget tárgyalja, és bár nem játéktechnikával foglalkozik, de következtetni enged arra, hogy más kapuk másképpen viselkednek, másképpen teszik próbára az átutazókat.

Na igen, szerintem itt a lényeg. Számomra az, hogy a Kapuk stabilitásukban, felépítésükben nagyon mások lehetnek, épp azt jelenti, hogy mindenkor a KM hatásköre meghatározni, hogy az adott Kapu miként viselkedik, mennyire biztonságos - azaz milyen megterhelést ró a karakterekre. Az állandó, karbantartott térkapuknál ezzel nem érdemes bíbelődni (hacsak valakiben nincs az effajta utazásra különös érzékenység), ellenben mind a fent tárgyalt esetben, mind az "elfeledett", romos, időszakos, ismeretlen eredetű etc Kapuknál számolni kell és lehet különböző anomáliákkal, veszélyekkel. És itt jön képbe a KM, és a józan belátás...

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Még egy boszi mágia kérdés:

A Hasadék nevű leírása ezt írja: "A varázslat hatására hasadék nyílik a földben."

Itt a "földben" az a "talajon"-t akarja jelenteni, vagy azt, hogy csak földes szerkezetű talajon alkalmazható?

Ha az előbbi, akkor extrém esetben még akár egy épület emeleti szintjén is létrejön a varázslat időlegesen eltüntetve a láb alatt lévő (akármilyen anyagú) talajt?

Szerintem egy olyan épületben, ami mágikusan le van védve tűz és egyéb dolgok ellen, ott nem működne, mert az épület védelme valószinűleg nagyobb E-s, mint a Hasadék, ami alapból 1E.

Viszont egy egyszerű pajtában, vagy falusi kunyhó padlásán, ami mindenféle mágikus védelmet nélkülöz, ott működne.

Ha ez túl extrém, akkor az is érdekelne, hogy mondjuk egy barlangban, mesterségesen vájt bányajáratban, vagy sziklás talajon működne-e? Vagy mondjuk egy mocsárban?

A működési mechanizmusát én úgy tudom elképzelni (mivel térmágia), hogy mintha ideiglenesen elteleportálná azt a 8*1.5*6 láb térfogatnyi anyagot a boszi, majd 10 kör múlva visszakerül. Szerintetek is így van ez?

Ebből kiindulva lehetne korlátozni azzal, hogy mágikus anyagot nem tud elteleportálni, ezért mágikus talajon nem működik?

Másik kérdésem ugyanehhez a varázslathoz, hogy egy megnyitott hasadék aljára lehet-e még egy hasadékot nyitni (hogy ne "csak" 6 láb mély legyen)?

Szerintem igen, de azért gondoltam biztos, ami biztos rákérdezek itt.

(Ebből kiindulva eszembe jutott egy újabb kalandötlet egy mélyen eltemetett tárgyról. :) )

Mert hát milyen vicces is lenne, hogy a boszi nyit egy hasadékot, majd 1-2 kör múlva nyit még egyet annak aljára.

Szerintetek hogy működne ebben az esetben az, hogy a felső hasadék hamarabb zárul be? Ott lebegne a visszakerült anyag, amíg 1-2 kör múlva meg nem jelenik az alatta levő? Vagy megjelenik és leesik a gödör aljára? Akkor mi történik, amikor visszakerül 1-2 körrel később a lenti anyag?

Ilyen érdekes gondolatok foglalkoztatnak ahelyett, hogy dolgoznék. :)

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
Link a hozzászóláshoz
Ilyen érdekes gondolatok foglalkoztatnak ahelyett, hogy dolgoznék. :)

Lithas Haer !

Én meg válaszolok neked, ahelyett hogy dolgoznék ;)

Szerintem azt jelenti, hogy a talajon (föld, szikla, kőburkolat, akármi) nyílik meg. Más kérdés, hogy ha a talaj nem vastagabb 6 méternél (pl egy barlang és alatta 5 méterrel van egy üreg/folyosó/akármi), akkor jó esély van rá, hogy csak egy lyuk támad és az alattuk lévő helyre potyognak.

Inkább úgy tudnám elképzelni, mint amikor földrengésnél megreped a felszín és a két rész eltávolodik egymástól. Hüle hasonlat, de a 24 órás szoli vége felé ennyire telik. :)

Igen, NAGYON vicces tud lenni amikor belezuhansz a Hasadékba, kamillázol hogy mi van és megnyílik alattad a következő...nem volt őszinte a mosolyom amikor az NJK boszorkány ezzel fogadott minket. Sikerült olyan jókat dobnom mászás próbára, hogy éppen csak kiértem, a lábfejem és a lábszáram beszorult és eltört a lábam...szóval első kézből származó információm van arról, hogy nagyon hatékony hasadékba hasadékot nyitni, feltéve hogy a boszorkány nincs messzebb a második hasadéktól 20 méternél. :)

Ha a fenti hasadék hamarabb bezárul, a lenti hasadékban lévőknek kapáltak. Nem sok esélyük lenne a menekülésre.

Nem az anyag kerül vissza nagy hirtelen, csak a két "földfal" csukódik össze.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem azt jelenti, hogy a talajon (föld, szikla, kőburkolat, akármi) nyílik meg. Más kérdés, hogy ha a talaj nem vastagabb 6 méternél (pl egy barlang és alatta 5 méterrel van egy üreg/folyosó/akármi), akkor jó esély van rá, hogy csak egy lyuk támad és az alattuk lévő helyre potyognak.

Inkább úgy tudnám elképzelni, mint amikor földrengésnél megreped a felszín és a két rész eltávolodik egymástól.

Nem az anyag kerül vissza nagy hirtelen, csak a két "földfal" csukódik össze.

Akkor ezek szerint ez csak talajszinten a jó öreg anyafölddel érintkezve működik (illetve az alatt, mondjuk barlangban) de mesterségesen felhúzott épületek emeleti szintjén nem?

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
szöveg pontosítás
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdemes kiemelni, hogy a Hasadék varázslat leírása nem talajt, padlót, hanem földet ír. Ez alapján lehet indokolni a csak földön, és csakis föld alapú talajon, de lehet indokolni azt is, hogy csak természetes talajon (akár szikla aljzat), vagy bele lehet magyarázni a fogalmazás egyszerűségére hivatkozva azt, hogy mindenféle padló... Ha szó szerint értelmezzük, akkor csak föld, de ez nincs egyértelműen kikötve, ha így gondolták, érdemes lett volna a többit megtiltani egy fél mondattal. Tehát erősen értelmezés kérdése a dolog.

Azt gondolom, hogy itt a KM-nek végig kell gondolnia, mivel mit okoz. Ez egy elég erős varázslat a boszorkány kezében, akár tömeges halált is okozhat vele egy rosszabbul dobáló kalandozó csapatnak. Tehát inkább "gyengíteni" kell, mint tovább erősíteni. Az szerintem egyértelmű, hogy nehogy már a boszorkány épületeket, várfalakat rombolhasson le, mert ha simán hasadékot nyit egy toronyban, akkor ott valószínűleg leomlás lesz. Szerintem nem: nincs a talajszinten. Épületben hasonlóan megtiltanám, nem földön van.

Ugyanígy járnék el a sziklánál is: van kaszt, akinek ez az erőssége, hogy sziklát tud nyitni, nem hiszem, hogy a boszorkánynak is meg kellene adni ezt a lehetőséget.

Tehát az ÉN véleményem: csak földön, föld alapú talajon (homok, sár, köves puszta; de sziklán, hegyen, ahol kő van, nem föld, ott nem) működik a varázslat. Esetleg, ha mondjuk vékonyabb a földréteg, akkor el tudok képzelni kisebb hasadék megnyílását, de az én véleményem szerint követ ne nyithasson vele a boszorkány.

A hasadékban hasadékot szerintem semmi nem tiltja, ha van elég föld hozzá alattuk... elég csúnya és tápos kombináció. Viszont a hasadék alján, amikor újabb hasadék nyílik, szerintem teljesen irreális dobatni a kitérésre, mert hát hová? egy földfal van csak előttük... esetleg valamiféle megkapaszkodásra engednék próbát.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nem ETK, de a D20 Alapkönyvben ezt találtam - egy kis plusz infó a hasadékról:

"A hasadékot a boszorkány legfeljebb önmagától 20 láb távolságra képes megnyitni. Minden további 8 Mp rááldozásával további 8 lábbal növelheti annak szélességét (éa. hosszúságát), de mélységét nem."

Annyi tehát biztos, hogy más is foglalkozott a problémával. A talaj milyenségéről egyébként nem ír semmit. Én a magam részéről nem tennék különbséget a természetes talajfelszínek között. Ha csernozjom, akkor csernozjom. Ha homok, akkor homok. Ha pedig kő, akkor kő. Megnyílik, mint egyfajta szabályosabb rianás - ahogy Aquer is írta.

Mesterséges padlózaton azonban nem engedném.

Persze mindezek a KM belátására vannak bízva, hiszen nyitva hagyott kérdésekről van szó. De abban MG-vel értek egyet, hogy nem igazán érdemes erősíteni ezt az egyébként is sokoldalúan használható praktikát...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez valóban plusz információ, bár a magam részéről szerencsésnek tartom, hogy nem került hozzá az eredeti varázslathoz...

Egyrészt, szerintem aránytalan az erődítés, hiszen majdnem a Mp-k kétszereséért (de azért mégsem, kevesebbért) nem újabb 1,5 láb, hanem 8 láb (!) több, mint ötszöröse széles legyen az árok?? Azt már nem lehet csak úgy átugrani, bele kell mászni, és akkor összezáródik, és huss... kicsit túlzás, és még csak kétszerese Mp sem kell hozzá.

A másik, és ez a fő(!), hogy a boszorkány CSAK tapasztalati mágiahasználó. NEM kell neki minden varázslatot erősíteni tudni. Mert éppen az a lényeg, hogy a varázsló ismeri a felépítését, a csínját-bínját az egésznek, kitalálja, miből szeretne többet, és megcsinálja. De a boszorkány nem, nem érti. Csak megtanulta, hogy ha ezt és ezt mondja, ezt és ezt teszi, akkor egy 8x1,5x6 lábnyi hasadék lesz. És kész. Gőze nincs, mit kellene csinálni, hogy az kétszer olyan hosszú legyen... valószínűleg, alapesetben nem is próbálkozik ilyen kísérletezéssel, az meg már különleges eset.

Szóval nem tartom jó ötletnek, hogy a D20-ban tovább "fejlesztették" ennek az alapból (nagyon helyesen) nem erősíthető boszorkányvarázslatnak az erősíthetőségét. Emiatt én ezt a részt nem is engedném használni az eredeti MAGUS rendszerben.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...