Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Hihihi :D

és azt nem sajnálod, hogy nem tudja használni a slan-pszit? és hogy nem kap alapból od-pontokat? :lol:

Te figy, a varázsló az egyik legtáposabb karakter, ha jobb harcos lenne és még gyorsabban lépne szintet, akkor félisten lenne, de valahol már így is az (magasabb szinteken mindenféleképpen).

És ezt most úgy mondtam, hogy az egyik kedvenc kasztom a varázsló...

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Darrick: tééényleg, na ne mondd! Komolyan a mzaik mágia :shock: ismertem egy srácot, és képzeld! Neki is pont az teccett benne... :roll:

:lol::lol::lol:

[-off-]bocs, de ezt muszály volt :wink: no offense[-on-]

Én is a paplovagra voksolok. És nem csak azért mert egyik kedvencem a Dartonita papalovag, hanem egyébként is nagyon ott van az a kaszt... az egyik leg 'életrevalóbb' mind közül. Fellinges vele a játék, és szinte minden helyzetböl ki tudja váágni magát... (és kérlek bennetekeket, hogy most ne kezdjétek el, hogy mi mindennel meg tudnátok szivatni, elhiszem... :twisted: de melyik kasztot nem?)

Link a hozzászóláshoz

Na vajon én mire szavaztam.Hát csak nem sámára?DEHOGYNEM.

Szerintem egy nagyon élvezetes kaszt, aminek nagyon jópofa varázslatai vannak ráadásul.Tovább nö9veli a szememben az értékét, hogy alacsony szinte viszont nincsenek ütős varázslatai, ezért ott ügyeskedni, trükközni kell, ezalatt pedig meg lehet tanulni kijátszani a karaktert és magasabb szinteken az erős varázslatok ellenére nagyon jól el lehet lenni vele minimális mágiahasználatta, ha a helyzet úgy kívánja.

Link a hozzászóláshoz
Én a boszorkányra szavaztam.

Melyik férfi ne veszne el egy gyönyörű nő mosolyától?

A gond ott van, hogy a mosolyhoz nem kell boszorkánynak lenni, a szépséghez sem feltétlenül. Egy szép de még elérhetőnek tűnő (15-18) körüli szépség sok esetben hatékonyabb mint a kirívóan magas. Márpedig varázslóból is ki lehet ezt hozni. Szép meg jó a boszorkánymágia, de egy varzsló sem semmi. Ugye a mellette békésen szuszogó férfiember hamar megkapja a bélyeget, szépen lehet a sima asztrálmágiával is kombinálni, nem üldözik, ha a ruhadíszed véletlenül szimbólum az külön kellemes, stb. Szóval nem egyértelmű a helyzet, a boszokrány is NAGYON jó, egy stílust képvisel, akad pár igen kellemes varázslata, tud gyógyitalt főzni, stb. De a varázsló több mint egyenrangú sok esetben. Szerintem ez a két kaszt van egy szinten és a többi erősen lemaradva.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Kathin a leggátlástalanabb boszorkány, akit valaha is láttam. :) Egyszer -nem én meséltem - összezördült egy város varázslójával. Volt ott minden földi jó, rengett a manaháló, alig bírt elmenekülni. Aztán fogta magát, elcsábította a helyi tolvajklán fejedelmét, a város hercegét, a bujkáló boszorkánymester szekta egyik adeptusát és mind a varázsló ellen küldte! Aztán csak mosolygott és bort iszogatott a csodás háza tornácán és messziről figyelte a csatát... Nem a varázsló nyert ;)

Link a hozzászóláshoz

Ki mondta, hogy a boszorkányoknak vannak gátlásaik? :D Na jó ebben van egy két vitatható dolog... Na mindegy.

A Varázsló a legerősebb minden téren jól képzett és Boszorkány ide-oda van neki is asztrálmágiája. Tűzvarázsló? A varázsló minden őselemet használhat. Boszmester? Mi az neki, van ellene is varázslat és magasabb tszen már démonokat idéz meg. Szerintem Kéne egy darab varázsló kaszt é sazon belül el lehetne dönteni, hogy melyik irányban akarsz elindulni és mindenki specializálódhatna, mert a vari messze a legerősebb. Kiemelkedő az egyenlők között... nem jó ez így. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Nem szeretek más szerepjátékokat hasonlítgatni egymáshoz de talán az ADnD-ben ismert varázsló (wizard v. sorcerer) kaszt nem is olyan rossz. Vannak ugye specializációk és ha egy ilyenre hajt a varázshasználó akkor azt erősebben fogja tudni alkalmazni mint egyébként viszont kap tiltott mágiákat. Vagy ugye az általános varázsló aki mindent használhat de semmiben sem kiemelkedő. Persze akárhogy is nézzük mindennek megvan a gyengepontja és ""minden"" a játékoson múlik.

Link a hozzászóláshoz

Elmesélek egy történetet, ami jól szemléteti, hogy mi a problémája a boszorkánynak. Furcsa kis csapat jött össze, 4 női karakter, boszorkány, bárd, papnő, és egy kedves varázsló hölgy. Elkezdtek beszélgetni kinek mennyi fiúja volt, és mit tud vele elérni. Bárd kicsit túlozni akar, és hát fiatal leányzó még, bemondja, hogy legalább 5 tucat volt. Papnő elismerően bólint, neki azért ennél tovább tart egy kapcsolat, boszorkány csak mosolyog. A varázsló a boszorkányhoz fordul: Neked biztosan több volt...

A boszorkány megrázza a fejét: "Ahol én tanultam, ott nem én voltam az egyetlen boszorkány, és minden toroni tudja, hogy a fájdalom megtöri a koncentrációt, lehetetlenné teszi a varázslást. De vagy egy tucatnyi idegen és 3 helybéli van a befolyásom alatt..."

A varázsló álmélkodva néz egy darabig, aztán megkérdezi: "És mond milyen szimbólumok vannak a szobád falán, hogy ettől még félned kell?"

No igen, ő mint Pyarron titkosszolgállatának egy ügynöke nem érezte úgy, hogy némi csábítás és asztrál mágia gond lenne, és számára a boszorkányokat jól ismerő toroniak sem jelentettek gondot. Hogy hány emberre és hogy került álmában valamilyen bélyeg, és kire és milyen, no arról nem nyilatkozott.

Link a hozzászóláshoz

Az igaz, hogy mind hitük különbözik, mint vallásuk, de azért mégis van a paplovagokban-paplovagokban és lovag-lovagokban valami közös. Paplovagoknál az, hogy isteni eredetű mágiát használnak, lovagoknál pedig az, hogy azért sokban (nagyon sokban) különböznek, de mindannyiukat egy becsületkódexnek nevezett dolog hajtja, etc.

Most az lehet, hogy ebben tévedek, mert így belegondolva, lehetnek (sőt, vannak, sőt sokan vannak) vallástagadó, lovagok, akiket ez bizonyára nem érdekel. De mostmár mondjátok el ti is, hogy erről mit gondoltok!

Link a hozzászóláshoz

Sikerült a BM-re szavaznom... :twisted:

Teccik hogy több út is áll elötte, lehet nagystílű alkimista aranycsináló szélhámos, lehet a háttérben tevékenykedő mérekeverő herbalista, vagy az éj leple alatt osonó gyilkos, sőt! Akár szakrális vezető is egy ork törzsben! :wink: Vagy rejtéjes szerafista. Szóval vonzz a sokoldalúsága és az hogy a képzettségei megválasztásával talán az összes mágiahasználó kasztnál kontúrosabbra formálható!

Link a hozzászóláshoz

The Elf!

Nos igazad van. De a varázslónál kicsit kifejthetted volna bővebben is mire gondolsz a sokféle alatt. Szerintem a vazsi inkább a mágiája specializációival tud változatos lenni és nem a képzettségeivel. Bár lehet ez csak az én szűklátokörűségem mondatja velem. Szeretném ha láthatnám a dolgokat a te megvilágításodból, ha erre érdemesnek tartasz! ;-) A boszit meg teljes mértékben értem, de sajna nem tudnék jól jáccani egy boszival, valszeg azért mert betokosodott heterosexuális férfi vagyok.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...