Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Csak azt nem értem, hogy ha magának ennyi mindent megalkot, akkor a társainak (véreinek, hiszen nem sok kyr van már a világban) miért nem?

A többieknek ilyeneket nem csinált, "csak" a jelmágikus érméiből kapott mindenki, melyekkel fegyverre tűzaurát, magunk köré elemi erő-/vízaurát, vagy épp elemi erő-/tűzfalat tudunk magunk elé 3m-re idézni az érmén a rajzolat elkenésével.

Link a hozzászóláshoz
Ilyen nem jelent meg hivatalosan a régi zöld könyvhöz, interneten volt fenn valami ilyesmi. A fehér borítójú magus alapkönyvben van hasonló de ott hátrányok is járnak vele valamilyen súlyos betegség. (én legalábbis így emlékszem)

A forrását nem ismerem, csak fénymásolva láttam és elég designos volt, hogy elhittem, valami Rúnából, vagy valami hivatalos kiegészítőből való. Amúgy igen, van neki hozzá egy olyan hátránya, hogy a természetes betegségek ellen asszem -2 -vel dobja az egészségpróbáját.

Ez az egyetlen általunk, avagy a közvetlen kalandozótársai által ismert gyengesége, hogy beteges.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

A rúnamágikus tárgyak amortizálódásáról: Tudtommal ha mágikussá teszel egy tárgyat, akkor természetes dolgok onnantól nem tehetnek benne kárt, így a cipő nem fog elkopni, a kesztyű nem szakad ki, ... ráadásul ha meg is van áldva, még csak nem is porosodik. Mágikus fegyverekkel csatázva, vagy mágia hatására sérülhet, de még ha a BM tetoválások sérüléséből indulok is ki, akkor is nem nagy %-os esélyt adnék egy érményi méretű varázsjel eltalálására.

Tyrael;

ez ebben a formában nem teljesen igaz... :)

Annyiban igazságod vagyon, hogy a varázstárgyakon "nem fog az idő", de ez korántsem jelenti azt, hogy a hagyományos módon sérthetetlenek. Természetes anyag mágiájával valóban nem lehet hatni rájuk, de a romboló fizikai hatások csaknem éppannyira roncsolják a szerkezetüket, mint normál társaikét. Ellenkező esetben a rúnapáncél nem csak bónuszokat adna, de sértetlenséget is biztosítana, s a rúnapajzs sem veszítene túlütés esetén a VÉ-jéből. Nem szólva arról, hogy az utazás pálcáját se lehetne elroppantani - azaz hasznavehetetlen lenne. És ezt még lehetne bonyolítani - ha górcső alá vennénk akár a testre rótt jelmágikus rajzolatokat. :)

De a leírás egyéb részei is érdekesek. A BM-ed az Ikrek árnymágiáját sajátította el "valahogy"? A Morgena-papnő pedig szívfájdalon nélkül kiszolgáltatta magát egy seyrine kénye-kedvének? Hát... nem tudom.

Mindenesetre ha ilyen stílusban játszotok, akkor ennek megfelelően kell alakítanod a modult is, azaz megfelelően szintre kell tenned a mércét a megfelelő jellegű kihívásokkal. Ez van.

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz
Annyiban igazságod vagyon, hogy a varázstárgyakon "nem fog az idő", de ez korántsem jelenti azt, hogy a hagyományos módon sérthetetlenek. Természetes anyag mágiájával valóban nem lehet hatni rájuk, de a romboló fizikai hatások csaknem éppannyira roncsolják a szerkezetüket, mint normál társaikét. Ellenkező esetben a rúnapáncél nem csak bónuszokat adna, de sértetlenséget is biztosítana, s a rúnapajzs sem veszítene túlütés esetén a VÉ-jéből. Nem szólva arról, hogy az utazás pálcáját se lehetne elroppantani - azaz hasznavehetetlen lenne. És ezt még lehetne bonyolítani - ha górcső alá vennénk akár a testre rótt jelmágikus rajzolatokat. :)

Köszi, ez teljesen logikus, elfogadtam a gondolatmenetedet.

De a leírás egyéb részei is érdekesek. A BM-ed az Ikrek árnymágiáját sajátította el "valahogy"?

Nem, hanem valami nem hivatalos Boszorkánymesteri Árnymágia kiegészítőből, amit fénymásolva kaptam a KM-től, de mint mondtam, nem túl hasznoos, mert még egyszer sem tudtam használni.

A Morgena-papnő pedig szívfájdalon nélkül kiszolgáltatta magát egy seyrine kénye-kedvének? Hát... nem tudom.

Hát azért nem egészen így zajlott. Igaz volt a papnőnkben már a kezdés óta egy vágy, miszerint lehet, hogy inkább mégis boszit kellett volna indítania és erre a vágyra játszott rá ügyesen a démon.

Részletesebben:

Az egyik modulban átvertek minket és tudtunkon kívül mi játszottunk szerepet abban, hogy megnyílt egy démoni kapu Yneven. (Mi úgy tudtuk, hogy pont, hogy megszüntetjük a tárgy aktiválásával a lehetőségét a kapunyitásnak). A megnyitás után természetesen kötelességünknek éreztük, hogy bezárjuk a kaput, de ahhoz át kellett mennünk feltölteni a nyitáshoz használt tárgyat, amivel utána be tudtuk zárni. Odaát találkoztunk a Seyrine-nel. Akkor meg voltunk győződve róla, hogy az ő segítsége nélkül nem érünk időben vissza a kapuhoz, így megegyeztünk vele, hogy átjöhet velünk és még tanítványa is lesz a papnőnk. (Lehet, hogy átverés volt, vagy tényleg csak ezt az utat szánta nekünk a KM az életútban, de mindegy is, már megtörtént.) Persze azt terveztük, hogy amint átérünk a kapun, kicsináljuk a Seyrine-t, csak sajnos erre nem került sor, mert a kötött alku miatt a papnőnk odaveszett volna. Sok bonyodalom, meg intrika eredményeképp sajnos az lett a vége, hogy a papnőnk 2. kasztjaként boszi lett, de a seyrine elmenekült. azóta üldöztük is, de a végén mindig meglóg az 1 szegmenses Eltűnés boszi-varázslattal.

Szóval egy kicsit kényszerítve is volt ez a seyrine boszi második kaszt felvétele, nem volt teljesen szívfájdalom nélküli, volt azért ott dilemma rendesen. Morgena meg (KM tudja miért) nem haragudott meg érte.

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
Link a hozzászóláshoz

Az ETK-ban a Varázstárgyak fejezetben leírt italoknál a Sebezhetetlenség italát csak az ott leírt erősséggel és MP-ért lehet létrehozni, vagy gyengébben és kevesebb MP-ért is?

Az időtartammal nem variálnék, tekintve, hogy szinte minden ital K6*10 percig hat, de fura nekem, hogy csak 10E-vel lehet létrehozni a legtöbb védelmet. (Miért ne lehetne mondjuk fele MP-ért 5E?)

Azért nem lenne mindegy, hogy csak a 80 MP-tal rendelkező (tehát min. 10. TSZ-ű) boszorkányok (vagy akár alacsonyabb szintűek is boszorkánykört alkotva) tudják létrehozni, vagy mondjuk egy 40 MP-tal rendelkező 5. TSZ-ű is tud fele olyan erősítésűt készíteni.

Szerintetek nagyon táp lenne engedélyezni, hogy ezt is tetszőleges erősséggel lehessen készíteni?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A törvénykönyv erre vonatkozó szabályok része egyértelmű, ezt a verziót dolgozták ki.

Máshogy nem lehet létrehozni, illetve úgy mondom, minden más variáció házi szabály.

Amit persze lehet logikusan, és nem tápolósra, elfogadhatóra az eredeti elveket követve létrehozni.

Egyetértek azzal, hogy létezhet - különösen a varázslói varázstárgyaknak, hiszen ők "értenek hozzá", nem csak receptből dolgoznak - erősebb/gyengébb változata. Ezeket azonban neked kell kidolgozni.

Irányelvek mindamellett vannak a MAGUS-ban.

Link a hozzászóláshoz
Szerintetek nagyon táp lenne engedélyezni, hogy ezt is tetszőleges erősséggel lehessen készíteni?

Nem is a táp a lényeg, hanem hogy nincs meg a tudás hozzá. Amúgy a legtöbb dolog költségének van egy méretfüggő meg egy méretfüggetlen része. Aztán többnyire van egy skálázódó költség is, ami lépcsőzetesen nő a mérettel, nem lineárisan, de ezt most hagyjuk. Szóval ez alapján én azt mondanám, hogy ha lehetséges is, nem lineáris a költsége az erősséggel.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

ebben én is egyetértek Tetrával, jó példa erre a rúnfegyver/vért/pajzs/védőköpeny, vagy a varázstekercs, ahol érezhetően a mágikus aura varázsjel 33 mp-ja a fix költség, és ezen felül kb lineáris is a változás. Szóval érdemes szétválasztani ezt a két dolgot. Bár itt nincs szigorúan vett skálázódás, de másutt (pl. időmágia, távolbahatás) megfigyelhető ilyesmi is.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Kecskesajt;

nem tudom, hol olvastál a torzmágiáról, de a "Papok, paplovagok" kiegészítő egész jól körüljárja a témát. Ennek értelmében távol tartja magát a torzmágiától az a varázshasználó, akinek jellemében szerepel a Rend. Viszont előszeretettel alkalmazzák egyes Arel- és Tharr-papok.

Én nem látom akadályát, hogy bárdok esetenként torzmágiát használjanak, de egyebekben egyetértek Zell Dincht-tel. Varázsló szerintem is csak szélsőséges, egyedi eset(ek)ben fordul(hat) ehhez a mágiaformához.

Link a hozzászóláshoz
Egy varázsló tiszteli a mágiát és büszke a tudására nem tenne ilyet és ez a sötét varázslókra még inkább igaz. Ez olyan mint az aranyteremtés, megtehetné de elvből nem folyamodik hozzá...

Ez nem így működik. Egyrészt, ha az életem múlik rajta, és pont 2 mana hiányzik, akkor torzmágiát fogok használni. Biztos van olyan varázsló, aki tényleg elég büszke hozzá, hogy ne, de mindenkinek van egy töréspontja.

Az arany meg olyan, hogy ez szintén nem így működik. Amíg az volt a világkép, hogy két helyen képeznek varázslókat (meg esetleg Kránban), addig el tudom képzelni, hogy elég központosított. De mióta minden utcasarkon van egy magányos tanító, szinte kizárt, hogy a mágia ne kerüljön be a közhaszonba, lesznek olyan, kistudású varázslók, akik bizony aranyat fognak teremteni, vagy örökmozgókat árulnak vagy akármi.

Link a hozzászóláshoz

Hello!
Drágakő mágiával kapcsolatban, ugyebár alapkönyvben le vannak írva hogy különböző köveknek milyen ereje/hatása van, a malachithoz pedig azt írták hogy ismeretlen. Valamelyik későbbi könyvben/kiegészítőben (akár háziban) esetleg tudna róla valaki hogy konkrétan le van írva a hatása? Különösebben csak azért zavar a dolog mert a malachit volt a kedvenc ásványom amikor hobbiból gyűjtöttem őket, erre pont neki nincsenek leírva a tulajdonságai.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Lestus Samil;

MAGUS forrásról nem tudok, de ahogy az ynevi árát (1 arany/ karát) és a földi ezoterikus felhasználásait nézegetem, olyan finom hatású kis "zöldboszorka" kőnek tűnik: asztrálra hat (növeli a kiegyensúkyozottságot), illetve a női működésre is előnyös hatással van. Írok ötletet a hatásokra, de a fentiek alapján te is kitalálhatsz hasonlókat (a lényeg, hogy ne legyen túl "joker" kő, a malachit szelíd anyagnak tűnik).

Detekció: A kő viselője megérzi, ha asztrálmágiával kívánnak hatni rá. 

Védelem: A kő minden 4 E-je eggyel növeli viselője AME-jét. Szakrális mágia ellen hatástalan.

Okozás: Minimum 10 E-s kővel felszerelve a karakter jó eséllyel képes felmérni a mások hangulatát, érzelmeit, akkor is, ha azok színlelnek. Játéktechnikailag úgy tekinthető, mintha a karakter Alapfokon járatos lenne az Emberismeret/Lélektan képzettségben. 

Talán a többiek találnak autentikusabb forrást is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@wolf, ide írtam, mert ide való, nem a karakteralkotásba. 

Idéz

 

Kis segítség kéne megint,egy rúnázott fegyver a személyes aura része?Vagy ha nem akkor hogy lehet azzá tenni?

Láthatatlanság köppenye alatt mi  lesz láthatatlan és mi nem?

 

1, A személyes aura szabályát az 1TK,299. oldalán találod. 

Én úgy látom, hogy itt a kérdésedben két dolog keveredik. ugyanis a személyes aura értelmezésének, még inkább funkciójának kettős aspektusa van.

Az első a személyes aura védelme. A személyes aura véd a természetes anyagok mágiája ellen. Védi azt, ami beletartozik. Ez az (éppen aktív) lélekkel rendelkező személy, illetve a viselt dolgai, kézben fogott cuccai. Ha a rúnakardot fogja, vagy viseli, az is. Beletartozik továbbá minden olyan FONTOS dolog, tárgy, (különleges esetek) amire példa a kardművész saját kardja, évek óta birtokolt, különösen kedves holmik, netán családi ereklyék. Ez nehezen konkretizálható kategória, de úgy gondolom, hogy mindenki egyet ért abban, hogy a pap szent szimbóluma, a bárd (mágiára alkalmas) főhangszere, a kardművész kardja, a bajvívó saját kardja - nem használ mást... - stb. ide tartozik. 

EBBŐL a szempontból teljesen mindegy, hogy mit gondolunk a rúnakardról, mivel annak mágikus aurája van, és köszöni szépen, de van saját védelme a természetes anyagok mágiájával szemben, akkor is, ha a karakter éppen nem fogja, hanem otthagyja valahol. 

2, több varázstárgynál van olyan kategorizálás, ami egyfajta csoportosítást jelent. Azok a dolgok, amik a karakter személyes aurájába tartoznak. Amik ő maga, amiket visel, amiket fog éppen, ami nála van... Ilyen értelemben használja a láthatatlanság köpenye is a dolgot. Ez egy "megengedő" szabály a játékos szempontjából: noha a láthatatlanság (természetes anyagok mágiája) alap esetben nem hatna a varázstárgyakra, de azért a fantasyban "az úgy szokott lenni", hogy a köpenyt felveszik, és láthatatlanok leszünk, nem lebeg ott a kard (bár ha jobban végiggondolom, ilyenekre is van példa az olyan filmekben, történetekben amik egy kicsit jobban végiggondolják ezt a láthatatlanság témát - de ez most mindegy) ezért a köpeny elrejti. Hat rá. Ebből a szempontból a személyes aura része, noha mint fentebb írtam, annak a lényege a védelem, ami a varázstárgy esetében már megvan. 

 

Adalék még, hogy egyébként a személyes aura védelme időlegesen megszüntethető az áldozat beleegyezésével. NYILVÁN úgy veszed fel a köpensz, hogy "szeretnék láthatatlan lenni", azaz "beleegyezel abba, hogy a láthatatlanság varázs legyőzze a személyes aurád védelmét? - még szép hogy igen!", tehát amúgy is hatna. 

ÉRDEKESEBB kérdés, hogy mi van akkor, HA letesszük a varázskardot? 

A személyes aura védelmét élvezik a "fontos" tárgyak különleges kategóriájába eső dolgok (pl. szent szimbálum - bár az is mágikus - vagy a kardművész kardja.) (így valami idióta akkor sem változtathatja lisztté, amikor otthagyod valahol... :D ) Ha a köpenyt felveszed,  elvileg egy otthagyott slan kard (ami most éppen nincs nálad, de különleges státuszából kifolyólag állandóan élvezi a személyes aura védelmét, tehát része annak ) is el kellene, hogy tűnjön - láthatatlanná kellene, hogy váljon. ez már csak logika, konkrétan nincs így leírva. Ugyanígy lehetne érvelni amellett is, hogy ne legyen láthatatlan, hiszen nem fogod... 

Hogy egy varázskard lehet-e fontos, különleges státuszú? Úgy gondolom, persze. Van családi ereklye, van féltett kincs... akkor válik különlegessé a dolog, amikor a játékos elkezd mind a 123 varázstárgyára, és úgy kb. az utolsó szögig minden felszerelésére "különleges státuszúként" hivatkozni... ilyenkor a KM-nek helyre kell tennie a dolgot, rávilágítva ennek a személynek a lényegére és a mögötte meghúzódó elvre. (persze lehet jogászkodni is, mondván, a leírt betű és ami abból kilogikázhazó, szent, őket küldjétek hozzám, és lesz számukra pár érdekes "szabályom", általában be szokták látni, hogy jobb nem kötni a mantikórt a karóhoz. :D

Olyanokon is el lehet elmélkedni, hogy akkor, ha most megfogom a hintó rúdját (- kézben tartom!) akkor most az egész a Személyes aurám része lett? - ezt hadd ne én válaszoljam meg - olyan játékosoknak szeretek mesélni, akik ezen a részén már túl vannak. 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A következő három nagyobb lélegzetvételű kérdésem lenne:

1. Ha a varázsló az "undor" vagy a "lefegyverzés" varázslatot használja, akkor eldobathatja-e egy kardművész kardját, aki chi harcban van? Vagy egy másik mágusnak a botját, esetleg egy bárd hangszerét? Tegyük fel, hogy simán átütött az asztrális pajzson a varázslat.

2. A szabálykönyvben a varázsló a fürkészéssel képes a többi varázshasználó, tehát pap/bárd/boszorkány/boszorkánymester/tűzvarázsló varázslatait is képes kifürkészni ?

3. Amennyiben képes kifürkészni, akkor azonnal képes is azon alkalmazni a destrukciót? Nem kell neki ehhez rendelkezni egy mágiaismerettel például a boszorkánymesteri mágiákban? Elég alkalmazni a destrukciót, vagy előtte kötelező a fürkészés, mint a papnál, hogy ismerje a varázslat mibenlétét?

 

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...