Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

16 órával ezelőtt-kor Bitschak írta:

Sziasztok!

A következő három nagyobb lélegzetvételű kérdésem lenne:

1. Ha a varázsló az "undor" vagy a "lefegyverzés" varázslatot használja, akkor eldobathatja-e egy kardművész kardját, aki chi harcban van? Vagy egy másik mágusnak a botját, esetleg egy bárd hangszerét? Tegyük fel, hogy simán átütött az asztrális pajzson a varázslat.

2. A szabálykönyvben a varázsló a fürkészéssel képes a többi varázshasználó, tehát pap/bárd/boszorkány/boszorkánymester/tűzvarázsló varázslatait is képes kifürkészni ?

3. Amennyiben képes kifürkészni, akkor azonnal képes is azon alkalmazni a destrukciót? Nem kell neki ehhez rendelkezni egy mágiaismerettel például a boszorkánymesteri mágiákban? Elég alkalmazni a destrukciót, vagy előtte kötelező a fürkészés, mint a papnál, hogy ismerje a varázslat mibenlétét?

 

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Halihó!

Bitschak;

az első kérdésedre már kaptál választ. :)

A többivel kapcsolatban annyi bizton kijelenthető, hogy a vulgármágiával manipulálók (pl boszorkányok, boszorkánymesterek, tűzvarázslók) varázslatait a varázsló képes destruálni - ugyanannyi Mp-ért, amennyiért azt létrehozták. (Követelményként nem szerepel mágiaismeret.) Noha az ETK-ban nincs benne, ez azt valószínűsíti, hogy fürkészni is lehet ezeket a mágiaformákat. Máskülönben honnét tudná a varázsló, hogy hány mana-pontot kell a varázslataiba fektetnie... ?

Ugyanakkor szerintem  a szakrális mágiaformák ellen sem a fürkészés, sem a destrukció nem használható, mint ahogy a papi "mágia kifürkészése/szétoszlatása"-varázslatok sem alkalmasak mozaikmágusok  varázslatainak manipulálására.  (Ezt a lehetőséget a Destrukció nevű varázslat-mozaik sem említi.) 

... legalábbis nekem ezt sikerült kihámoznom a szabálykönyvből. :)

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2017. 05. 05. at 10:47-kor MagyarGergely írta:

2, több varázstárgynál van olyan kategorizálás, ami egyfajta csoportosítást jelent. Azok a dolgok, amik a karakter személyes aurájába tartoznak. Amik ő maga, amiket visel, amiket fog éppen, ami nála van... Ilyen értelemben használja a láthatatlanság köpenye is a dolgot. Ez egy "megengedő" szabály a játékos szempontjából: noha a láthatatlanság (természetes anyagok mágiája) alap esetben nem hatna a varázstárgyakra, de azért a fantasyban "az úgy szokott lenni", hogy a köpenyt felveszik, és láthatatlanok leszünk, nem lebeg ott a kard (bár ha jobban végiggondolom, ilyenekre is van példa az olyan filmekben, történetekben amik egy kicsit jobban végiggondolják ezt a láthatatlanság témát - de ez most mindegy) ezért a köpeny elrejti. Hat rá. Ebből a szempontból a személyes aura része, noha mint fentebb írtam, annak a lényege a védelem, ami a varázstárgy esetében már megvan. 

Adalék még, hogy egyébként a személyes aura védelme időlegesen megszüntethető az áldozat beleegyezésével. NYILVÁN úgy veszed fel a köpensz, hogy "szeretnék láthatatlan lenni", azaz "beleegyezel abba, hogy a láthatatlanság varázs legyőzze a személyes aurád védelmét? - még szép hogy igen!", tehát amúgy is hatna. 

ÉRDEKESEBB kérdés, hogy mi van akkor, HA letesszük a varázskardot? 

A személyes aura védelmét élvezik a "fontos" tárgyak különleges kategóriájába eső dolgok (pl. szent szimbálum - bár az is mágikus - vagy a kardművész kardja.) (így valami idióta akkor sem változtathatja lisztté, amikor otthagyod valahol... :D ) Ha a köpenyt felveszed,  elvileg egy otthagyott slan kard (ami most éppen nincs nálad, de különleges státuszából kifolyólag állandóan élvezi a személyes aura védelmét, tehát része annak ) is el kellene, hogy tűnjön - láthatatlanná kellene, hogy váljon. ez már csak logika, konkrétan nincs így leírva. Ugyanígy lehetne érvelni amellett is, hogy ne legyen láthatatlan, hiszen nem fogod... 

Mi a láthatatlanság köpenyét úgy játszuk, amit méreténél fogva eltakarhatunk vele, az a használóval együtt láthatatlanná válik. Viszont ami már nagyobb, ne adj isten kilóg alóla, az nem láthatatlan. Úgy kell érteni, hogy egy lovaskocsit hiába is takargatsz láthatatlanság köpennyel, az ugye méreténél fogva kilóg alóla, viszont egy hosszúkard, az oldaladra csatolva, vagy a kezedben tartva, de a köpeny takarásában már láthatatlanná tehető. 
Viszont a véletlen kilibbenő lábak kérdését már nem feszegettük, az felesleges szőrszálhasogatás. 
A fenti gondolatmenetet továbbgöngyölítve következik, ha letesszük a láthatatlan felszerelést, vagy valamilyen módon a köpenyen kívülre kerül, úgy láthatóvá válik.
(Mint az esőköpeny a zápor idején. Amit alá tudsz rejteni az száraz marad, viszont, ha a sajtos szendvicset kirakod, az bizony vizes lesz.)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem őselemi mozaik mágiával kapcsolatban. Na most, ha belegondolunk, az őselemi tüzet a paraelemével (hő) együtt idézik meg. Ebből kiindulva logikus volna számomra, hogy a többi őselem is megidézhető paraelemével együtt különösebb manatöbblet igénye nélkül. vizet faggyal, földet sötéttel, levegőt fénnyel. Ez persze leginkább a víznél érdekes, hiszen így szilárd jeget lehet elméletileg idézni, amit aztán érdekesen lehetne használni, például egy jég aurában nehézkes lehet a mozgás, meg hasonlók.

Tűz helyett lehetséges-e a bosz mesterhez hasonló villám megidézése? Ha minden a 4 őselemből épül fel, akkor feltételezem a villám is tűzből áll, esetleg levegő-tűz keverékéből, ami nem okozhat egy mozaikmágusnak különösebb gondot. ennek a mana igénye mennyiben lenne más, mint sima tüzet idézni?

Ha már a levegőnél tartunk, egy levegő csóva, vagy nyíl ha sebzést ugyan nem is, de a psi lökéshez hasonlóan nyomóerőt kifejt? hogy lehetne számolni ennek az erejét?

A sötétség és fény paraelemmel kapcsolatban, képes-e egy varázsló színezni azokat? nagy hatalmú varázsló esetleg akkor képes lehet-e csupán fény paraelemmel illúziók megalkotására?

utolsó kérdésem, hogy a telekinézis mozaikot lehet e ötvözni bizonyos őselemekkel? a tűz ugyebár anyagtalan, aurában használva nem is nyújt sfét, de a másik 3 anyag igen. teszem azt, egy vízcsóvát arrébb lehet-e mozdítani működés közben, illetve egy elemi erő szőnyeget, lehetséges-e ily módon lassú repülőszőnyegként használni?

Elnézést, ha triviális dolgokra kérdeztem rá, ez a pár dolog mindig is foglalkoztatott és a könyvekben nem találtam rájuk egyértelmű választ.

Ti mit gondoltok?

Link a hozzászóláshoz

Én úgy vélem, hogy a tűznek természetes következménye, hogy igen gyorsan előidézi a paraelemét, de ez a többi elemre nem feltétlenül igaz. Persze a föld takarni fogja a fényt és a víz szabályozza a hőmérsékletet, de ezek nem ugyanolyanok, mint a tűz, de ez nem feltétlenül baj, nincs szükség tökéletes szimmetriára.

Az szerintem félreértés, hogy a jégben nehéz lenne mozogni, főleg ha együtt idézed meg őket. Hiszen az aura az a forma, ami kényszeríti az őselemet, és a forma mozog tehát az őselem is mozogni fog. Max a fény útját töri. Az ETK több helyen tartalmaz inkonzisztenciákat, nem ez lenne az első.

A villám nem őselem, tehát nem őselemi mágia. Minden a négy elemből épül fel, tehát ezzel az erővel létrehozni egy kastélyt személyzettel sem okozhat problémát egy mozaikmágusnak. Ez nem így működik. Behozhatod mint háziszabály, de ez leginkább TAM lesz.

Levegő lökése érdekes kérdés, a nyíl valószínűleg nagyobbat lök, ezen még gondolkodom.

Nem hiszem, hogy képes lenne színezni, hiszen elemi fényt idéz meg, az pedig nem színes. Az elemi X az elemi X, nem variálhatsz vele. Az illúziókhoz pedig igen komoly formázás kellene, szóval szerintem nem.

Telekinézis az anyagot mozgat, nem a formázást. Tehát míg az elemi vizet arrébb tudod lökni, az utánpótlás az eredeti útvonalon fog jönni. Szőnyeg hasonló, csak ott még bejön az is, hogy a tűz furán mozog, nem biztos, hogy könnyű "rámarkolni" a telekinetikus karmaiddal.

De a csóvánál maga a forráspont lehet mozgó tárgy, így egy csóvát lehet forgatni és mozgatni is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Noha tetra alapos volt, egynémely kiegészítéssel élnék...  a telekinézis csak a természetes anyagokra hat, az Őselemekre nem. Így ezzel a módszerrel - szerintem - nem tudod manipulálni őket, maradnak az iskola- és a szabálytalan elemi formák.

A jégmágiáról van valami valamelyik korábbi Rúnában, lehet, hogy érdemes volna rákeresned. Nekem pillanatnyilag nincs időm rá (itt az oldalon is fenn vannak a releváns (MAGUSos) Rúna-cikkek. Annyit azért szögezzünk le, hogy minden Őselem a paraelemével együtt jelenik meg, csak ez utóbbiak hatása ebben a formában korlátozott.  (Kivéve az Őstűzét, mert Ynev világa alapvetően Ősvíz alapú, így fokozottan érzékeny rá.) Az Ősföld körül mindig gomolyog valami különös sötét árnyék-köd, az Őslég tiszta és "fényes"; a sötétben talán dereng is, amíg koncentrált - formázott - tud maradni...   Ez azt is jelenti, hogy az elemi fagy nem "teszi jéggé" az Ősvizet - míg a természetes vizeket minden további nélkül, ha kellő mértékben van jelen. Bár, gondolom - ez már csak találgatás - sok-sok elemi fagy képes lehet kevés Ősvizet valamiféle "Ősjéggé" alakítani. De az "alapkeverékük" folyékony és hideg.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egy kicsit hozzátennék én is. :)

A mozaikmágia illúzióját nem elemi mágiaként kell keresni, hanem anyagmágiaként szerintem.
1 kg homokból nagyon sok mindent fel lehet építeni (senkit nem zavar, hogy üreges lesz), színezni olcsón lehet, már csak időmágia kell. Mozgatást el lehet érni az átalakítás mozaik folyamatos használatával.
És bamm, így lett a csokapik, meg a sétáló ember illúziója. :)

Minden másra ott van Tetra válasza, meg a mastercard.

Elemi levegő szerintem is képes meglökni dolgokat. Ennek mértékén tényleg érdemes filózni.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Finom munkához szerintem is jól jöhet a formázott Őslég, de lökdösődésre (és minden másra) ott az elemi erő. :)

Ha tippelnem kellene a mértéket illetően (az ETK meg a Szélúr leírását véve alapul, hogy ti. "nem sokat tehet az Elsődleges Anyagi Sík teremtményei ellen" ), egy E-nyi csóvává formázott Őslég kb. egy már amúgy is alig pislákoló gyertya eloltására alkalmas, nem többre. Az elemi levegő csak az Ősföld alapú létformák esetén képes megmutatni valós erejét.

Persze vannak itt nyugtalanító kérdések bőségesen (Pl honnan és miből van a Lángúr kardja? Merthogy nem Őstűzből, az biztos. Különben nem sebezné a többi Őstűz alapú létformát /k10/. És akkor miből ered a Szélúr k10-es sebzése? Egy ugyanilyen kardból? Akkor a fegyverük netán formázott elemi erő? A többi  elementálé akkor miért van a saját anyagából? Csak a víz- és a földelementáloknak van súlya/tömege? És úgy egyáltalán, mi a helyzet az Őselemek fajsúlyával?). Szóval kövessük azt a kevéske, leírások nyújtotta kapaszkodót, a többit meg ahogyan a dramaturgia - a kaland - megkívánja. Azaz élvezzük a tág mozgásteret...  :) 

 

 

Link a hozzászóláshoz

Én arra jutottam, hogy ha az őselemi levegő erejét szeretnénk mérni, akkor pl használhatnánk a célpont saját erejét.

Ha a szélcsóva E-je nagyobb, mint a célpont Erő tulajdonságának tíz feletti része, akkor a különbözetet negatív módosítóként használva erőpróbát dob. Amennyiben ez nem sikerül, a szél meglöki/ellöki/elfújja (hiba mértékétől függően). Pl 10E-s elemi levegő csóvába formázva az első méteren továbbra is 10E. A célpont 16-os erővel rendelkezik, tehát -4-el dob egy próbát. Ha megdobja, semmi, ha elvéti, akkor elborul, vagy néhány métert elszáll.
Persze lehet a teljes Erőt is figyelembe venni...
Kb IRL is így állunk ellen a szélnek.

Link a hozzászóláshoz

Inkább a teljes erő lesz az, különben egy átlagos embert egy sima szellő is elfújna. Ha már muszáj lenne szabályt hozni akkor úgy csinálnám, hogy a varázsló dob k10-zel, hozzáadja a levegő E-jét és azt hasonlítjuk össze a figura Erejével vagy Egészségével, de a "stabilitás" az nem igazán stat a MAGUS karakterlapokon :mrgreen: 

Link a hozzászóláshoz

Persze, ez kezdeti ötlet volt, csak gondoltam megosztom, hátha segít. Én a varázslóval nem dobatnék, más hatás esetén sem dobatunk, csak az elmére hatva. Esetleg meghatározhatnánk a "sebzést", és ez lehetne alapja a szél erejének. Csak ezt még hasonlítani kéne valahogy a célpont valamilyen értékéhez. Szélsebzés vs Erő+Állóképesség? Ha az Erő és Állóképesség közé megy, akkor megállítja, ha túllövi, akkor ellöki?
Az Egészségnek szerintem nincs köze a dologhoz, inkább Erő és Állóképesség alapon maradunk talpon a Magus rendszere szerint.

Link a hozzászóláshoz

A dolog mechanizmusa sokban függ attól, hogy miképp tett szert a famulusára.

 

Ha az Összetartozás varázzsal, akkor 

1. A tudatának az emberi testében kell lennie, amikor a Pusztítást elvarázsolja.

2. A Pusztítás hatására azonnal eszméletét veszti, azaz a tudatát nem tudja áthelyezni az állatba.

3. Állapot: Az emberi test és tudat eszméletlen. Az állat az állati tudatának megfelelően ténykedik, a boszorkány ráhatása nélkül.

 

Ha az Eggyéválás varázzsal, akkor 

1. Akármikor létrehozhatja a Pusztítás varázslatot. Attól függően, mely alakban hajtja végre, az az alak lesz a Pusztítás epicentruma.

2. A Pusztítás hatására azonnal eszméletét veszti mind az emberi, mind az állati test, mivel a Pusztítás az összes FP-t felemészti. Ennek leírása az Eggyéválás varázs hatodik bekezdésében található, ahol a Fájdalomtűrést, mint "közös pont"-ot részletezi a szöveg. 

3. Állapot: Az emberi és az állati test, illetve a mindkettőt uraló emberi tudat eszméletlen. 

 

 

Üdv,

H.

Darabolo és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hi.

Már megint én, megint egy kérdés :D

Szegény varázslónk eldöntötte, hogy ő bizony megváltja a világot. A torzult lelkeket kik akár önhíbájúkból akár máshogy kivül rekedtek  a körforgásból. Valahogy visszadobja a rendszerbe. Szeretne megalkotni rá egy mozaikot. Arany kis nekromantámnak  a képzetsége megvan a mozaik alkotás, de a kérdés necces.

Játéktechnikailag engedélyezni fogom a nagy célt, hogy így segítsen a világon és azon több milliárdnyi lelken akik napról napra csak szaporodnak. (vagy legalább is igen csekély hányadukon)

A kérdés a következő kell ehhez külön mozaik? Milyen értékekkel írnátok meg a varázst? Nekem vannak ötleteim, de több szemszögből jobban lehet árnyalni a dolgokat. Vagy a már meglévő mozaikokból ez összerakható? Ha igen melyek ezek a mozaikok?

Személy szerint több mozaikban gondolkodom. Elsőnek kell egy lélek épség felmérés. Ez asztrál- mentál szemmel megoldható.

Második lépés egy-egy olyan asztrál- mentál mozaik melyek a "hibás" részeket "levágják" és az adott síkra lökik. Pl asztrál síkra löki egy megszállott valamely beteges érzelmét mely ott idöval vagy külön entitássá fejlődik, vagy szétfoszlik (inkább szétfoszlik).

A megszállott ezek után, esetleges további asztrál- mentál operációk után, szokványos- köznapi emberként élhetné tovább az életét. (tudom, ne is mondjátok, megoldható az érzelem megsemmisítése nélkül is megfelelő erősségű operációval a megszállott megtisztitása)

Egy zombi esetében ez úgy nézne ESETLEG ki, hogy annyira visszanyesné a lelket, hogy kénytelen lenne a körforgást elölről kezdeni.

Várom a javaslatokat :)

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz

Én alapvetően abból indulnék ki, hogy többezer éves tudományokról beszélünk. Valakik már biztos, hogy próbálkoztak ezzel korábban, tehát vagy valamiért nem lehetséges, vagy túl nagy erőforrást igényel, vagy most is csinálják, titokban vagy kevésbé híresen. Az utóbbi két esetben ezekkel ismertetném össze.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha nem akarod cifrázni, az ETK szerint a dolog egy nekromantának pofonegyszerű: megidézi az adott túlvilági lényt, majd kioltja a gyertyát...

Ilyenkor a lélek visszakerül a reinkarnáció legalsó lépcsőfokára - de legalább visszakerül a körforgásba. Ellenkező esetben erre esélye sincsen. 

Valószínűleg ugyanez a hatás érvényesül, ha egy Élet jellemű pap megidézi istene valamely Küldöttjét - vagy ha mondjuk valaki megfelelő eszközzel (varázsfegyverrel, tűzzel, mágiával)  elpusztítja az adott túlvilági lényt. A kötések felbomlanak, s a lélek ugyan teljesen lecsupaszodik - de legalább szabad.

Mondanom sem kell, hogy a dolog csak a lélekkel rendelkező élőholtak esetében működik (nagy vonalakban a II.-VII. necr. osztály); a tudattalan élőholtak és démonok esetében nem. Ha nincs lélek, nincs mit felszabadítani. Tehát a zombi esetében sem merülhet fel a kérdés (a zombi mozgó holttest minimális tudattal de lélek nélkül). 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv., Kalandozók!

 Ha már mágiaelmélet, és varázslatokkal kapcsolatos kérdések... ami azt illeti, nekem is akadna egy!

Gyakran olvasni a regényekben, hogy tűztől védő varázsjelek óvnak egy épületet, hajót, vagy valamilyen tárgyat. De kérdem én, hogy nézne ki ez játéktechnikailag , a mozaikmágia szabályai szerint?!

 Valaki tudna esetleg erre valami konkrét tippet adni közületek? A válaszaitokat előre is köszönöm!

 Amber az Orkbarát

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A mozaikmágiában gondolom, védő varázskör lenne... bár az nem jel, ugye. 

Viszont, a regény nem szabályrendszer... és ez  profán mágia, pont egy olyan elem, amit sok helyen emlegetnek, viszont egyáltalán nem kapott játéktechnikát. Talán a Javasnál kicsit. 

Tehát elméletileg van egy olyan, köznapi mágiaterület, ami az iylen tűztől óvó jel, rovarokat távol tartó jel, "hűtő" jel, stb... dolgokat tudja, amolyan alacsony szintű jelmágia - ami talán a kalandozók számára lekicsinylő is lenne :) - de nem dolgozták ki a játékban. 

Persze, ki lehet... 

Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor Amber írta:

Gyakran olvasni a regényekben, hogy tűztől védő varázsjelek óvnak egy épületet, hajót, vagy valamilyen tárgyat. De kérdem én, hogy nézne ki ez játéktechnikailag , a mozaikmágia szabályai szerint?!

MG-nek igaza van, bár szerintem a regényirok runákra gondoltak nem pedig jelekre.

Játéktechnikailag kb úgy néz ki, hogy pl a toroni határ mentén épp építés alatt álló erődítmény alapköveibe  külömböző védő varázsköröket festenek, vésnek. Fagy, tűz stb amiket egy járaton megközelítve tudnak évről évre ellenőrizni, s amik mondjuk 5-ös erősség mellett egy nafta golyóból 5d6 sp képesek semmlegsíteni. Persze, ha már egy vár rendelkezik ilyen védelemmel akkor nem 5-ös az erőssége, ill. én még talán raknék hozzájuk 1-2 kirekesztő varázskört is, dehát ezek irdatlan mágikus erőforrásokat igényelnek. Nem árt a rovar és rágcsálóktól védő kirekesztő varázskör se a magtárak köré, mert egy ostromnál kellemetlen lehet, ha fertözött az élelmiszer. Bár ezeket a sehol le nem írt varázsjeleket szerintem bármely szimbulummágiában jártas varázsló meg tudja csinálni, erősségen agyalni is felesleges, hisz szegény csotánykáknak egyébként sincs ellenállása. :D

Bocsi, ha zagyva vagyok, rámtört a migrén és alig látom a képernyőt. Remélem segítetttem.

Uff beszéltem.

Dorani magiszter kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...