Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Üdv!

A kaszt miatt érdemesebb a szabálykönyveket megnézegetni, ott igazán részletesek. (1TK, Summarium Ordan leírás, és Titkos fúliáns - avagy második törvénykönyv - tűzvarázsló kaszt részletezés.) (mondjuk nem ez volt a kérdés :)

Irodalmi téren is szerepel néhány helyen: 

A Sötét zarándok eleje Ordanban játszódik - mondjuk túl sok jóra ne számíts tőle... 

Raoul Renier Tűzvihar című novellája (Holtak légiója antológia) is tűzvarázslós. 

Találsz még tűzvarázslókat két O'Connor regényben is, a Hollóidők és a Síró fém az. 

A KKUK-ban is találsz egy rövid tűzvarázslós novellát - most nem jut eszembe a címe... 

Néhány házi anyagot is érdemes átnézni. 

Bár régi, és javarészt összegyűjtés (játéktechnika), azért elég bő olvasmány Cyrus Ordan avagy a tűz könyve című kiegészítője. 

A Négykapusok is készítettek Ordan városleírást, némi történelmet és egy pár kiegészítőcskét Ordanhoz. 

Gabika kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a listát! A többségét ismerem, a szabálykönyveket olvastam, ahogy a KKUK Tűztánc című novelláját is. A Sötét zarándokon régen küzöttem át magam, sajnos sok nem maradt meg belőle, csak az elhatározás, hogy többet nem esek ebbe a hibába. :)

A tűzvihar valahogy eddig elkerülte a figyelmemet, elolvasom mindenképpen, de a két O'Connor könyv ebből a szempontból megéri? Mert nem futnénk neki két regénynek, mindössze néhány elejtett mondatért.

Ami a nem hivatalos anyagolat illeti, olvastam belőlük sokat, valóban inspirálóak és ötletesek, valamint a téma hiányosságai okán szinte egyedülállóak. Amiket ismerek:

A Négykapu Társaságtól: Idővonal - Ordan, Ordan és szövetségesei, Ordan városa és a Tűzvarázslók torny, ezen kívül Cyrustól Ordan - avagy a tűz könyve.

Van esetleg ezeken kívül még valami fontos házi anyag?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A két könyvet megéri elkezdeni - szerintem. Connor jól ír, és általában több jó ötlet van a könyvekben, mint hülyeség. A Hollóidőkben két tűzvarázsló is szerepel, akik Ordan ellenségeit kajtatják, a Síró fémben pedig egy ordani tűzvarázsló próbatétel-labirintus, megideologizált feladatokkal, igaz, ez az egyik kalandmodul alapján van, de attól még jó. 

Úgy látom, a házi anyagok érdemes részét ismered, ezen kívül már inkább csak varázslat-gyűjteményeket találsz. 

 

 

 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Asszem az MG által említett kyr Sogron templom/Ordani próbatétel játéktechnikája valamelyik kiadott gyűjteményben (Ynevi Kalandozások/Kóborlások) szerepel, ami tartalmaz talán egy erkölcsi kódex(váz) szerű képződményt is (megspékelve Morgena papokkal, meg alakváltókkal, meg időzárványszerűséggel).

Link a hozzászóláshoz

Kalíthas!

Greol:

1. Az I. Kalandozók Napján az egyik csapattagunk valami effélével játszott, de ez alapján nem tudnék véleményt mondani ezen kasztokról. Túl rövid volt az idő ahhoz, hogy érdemben kidomborodjanak az erényei vagy a hibái.

2. Amennyiben az Asztrál- és a Mentálsík lényeit is elementáloknak tekintjük (a Második Törvénykönyv annak tartja őket), akkor korlátozottan igen.

Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

"Amennyiben az Asztrál- és a Mentálsík lényeit is elementáloknak tekintjük (a Második Törvénykönyv annak tartja őket), akkor korlátozottan igen."

De mi a helyzet az őselemi síkok lakóival (pl: Vízúr) Őket a sámán képtelen megidézni?

Szerkesztve ekkor: , Greol által
Pár apróság
Link a hozzászóláshoz

Én valamire való sámán leírást és mágiát soha nem láttam. Az én világomban egy ilyen njk, jk a boszorkánymesteri mágiák közül kapná meg az időjárást szabályzó mágiákat, a villámmágiát butítva és a rontásokat. Esetleg a szellem, démon, hérosz fügvényében, azaz az "istene" függvényében megkaphatná a kis rituálékat- litániákat. Persze csak azt ami összeegyeztethető az istenével. Ha jól emlékszem az elementál idézés az a nagy rituálék közé való. Tehát az ÉN válaszom, nem.

Bár az aktuális istenecske hatalmának növekedésével (amit a karakter idéz elő) kaphatna egyéni varázslatokat (akár a nagy rituálék, litániák közül is), mintegy a szellem jóindulataként, bár nálam ez korlátozott szerafizmusnak minősülne már.

Igen, ez érdekes kérdés. Dehát egy JK mindent meg tud oldani, gondoljunk csak Chei-re és slan disziplináira :)

UI. De azért ne vízúrban gondolkodj. Az még egy magas tsz-ü igazi papnak is kihívás. Inkább szolga, esetleg harcos elementálók.

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Én valamire való sámán leírást és mágiát soha nem láttam. Az én világomban egy ilyen njk, jk a boszorkánymesteri mágiák közül kapná meg az időjárást szabályzó mágiákat, a villámmágiát butítva és a rontásokat. Esetleg a szellem, démon, hérosz fügvényében, azaz az "istene" függvényében megkaphatná a kis rituálékat- litániákat. Persze csak azt ami összeegyeztethető az istenével. Ha jól emlékszem az elementál idézés az a nagy rituálék közé való. Tehát az ÉN válaszom, nem.

UI. De azért ne vízúrban gondolkodj. Az még egy magas tsz-ü igazi papnak is kihívás. Inkább szolga, esetleg harcos elementálók.

1.A Második Törvénykönyvben megtalálható a kaszt és az általa használt mágia részletes leírása.Ha jól tudom be került az ÚTK-ba és talán az új tekercsekbe is. 

2.Alacsony tapasztalati szinten nyilván.De magasabb szinten már Démonurak vagy rendkívül erős élőholtak megidézése sem jelent problémát,így talán az Őselemi Síkurak sem. Ugyanakkor tisztában vagyok vele,hogy egy kasztot sok egyéb más melett a többivel szembeni hiányosságok tesznek egyedivé,ezért nem gond ha sámánnal ez kimarad.

 

Link a hozzászóláshoz

@Greol nem hiszem, hogy demonologia nélkül démoúr idéző leszel. Még a szakavatott nekromanták is csak pár darab nevét ismerik, pedig ők ezen képzettség minimum 4 fokával bírnak. Egy sehonnai, gyepüvidéki kis sámán nem fogja őket megidézni. ÉN biztos nem hagynám, esetleg ha démonimádó nomádokról van szó be lehet a story-ba magyarázni egy demonologia 2-es fokot, de sokkal többre azzal se mész. Ha azt fejleszteni akarod, már pedig ha van miért ne tennéd, elösször is megfelelő mestert kell találnod, az egyéb képesség követelményeknek meg kell felelned plusz felvenni a mentor nyelvét, egy irás/olvasás komboval. Dehát a démonimádó nomádok, nehezen fognak Doranig eljutni, meg ki is tanítaná ott öket, meg miért? Pyaront meg alaphelyzetben felejtsd el, már csak a nomádjárások miatt is.

Kicsit túl gondolod, még a varázslók is ovintézkedéseket tesznek egy vacak kis molamoth idézésénél is. Mi lenne egy démonúrnál? Meg úgyan mond meg, miért is fogadna neked szót? Maga a mágia nem jogosít  fel erre, őt csak megídézed, nem irányítod.

Az öselemi síkok valamely úrát megidézni szintén necces kérdés, bár ez már nem az én szakterületem :)

Elégedj meg egy szolga elementállal, ha kedves a km-ed akkor egy harcossal. A démonokon meg ráérsz gondolkodni egy 8-9. tszü karakterrel, addig találd ki mivel hajtod rabigába az akaratát, vagy milyen alkut ígérsz neki. DE démonúrban akkor se gondolkodj. Anno 10 éve volt egy 11-es szintű nekromanta varázslóm, még vele se jutott eszembe ilyen ökörség, pedig istenem mennyi baromságot csináltam vele. :D :D 

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

No, megkukkantottam 6. szinten kapod a demonologia af-et, 9.en a mf-et. Bár tudom, hogy ez hívatalos, nekem hárdnak tűnik.

Jómagam sokat játszottam sámánnal,a kedvenc karakterem. Szerintem nem teszi tápossá,inkább csak ellensúlyozza a hátrányokat. (Manafeltöltés módja,közelharcban nehezen használható várázslatok,mindenképpen feltűnő megjelenés stb.)  

Egyébként az MT-ben található egy "asztrológia" nevű képzettség a sámán karakterleírásában. Erről tud valaki valamit?Én sokat kerestem (kiegészítőkben és neten is) de nem akadtam rá erre a képzettségnek a leírására.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hivatalos helyen nem dolgozták ki. 

Házi kidolgozása viszont akad. Ezeket javaslom:

Bolk és a csillaglátók varázslórend

Új képzettségek

És ha érdekel, ez rá az én verzióm: 

Csillagászat

Af: 2

Mf: 6

(különbség képezve, már levonva!)

Ynev égboltjáról számos csillag néz le a kalandozók világára. Ezek ismerete ősi tudás, ami sokszor lehet sorsdöntő fontosságú. Általa tájékozódás, legendák megértése, titkos jelkombinációk megfejtése válhat lehetségessé.

Képzetlenül a karakter legfeljebb a két holdat ismerheti, a csillagokat tekintve pedig csak kultúrkörének hiedelmeire hagyatkozhat.

Af: Ezen a fokon a karakter tisztában van a főbb égitestek, ismertebb nevezetes csillagok nevével, helyével, felismeri őket. Ismeri az évszakok okozta csillagállás változásokat, és ismerheti a nevezetesebb együttállásokat is. Csillagok segítségével jól tájékozódik, bár érheti még meglepetés.

Mf: A mesterfokon képzett csillagász már csaknem valamennyi csillagképet ismeri, kevés meglepetés érheti a látcsövek mögött. Kiterjedt ismeretei vannak a tudományos világkép, a csillagok típusai, hatásai terén is. Csillagok alapján kiválóan tájékozódik, akkor is, ha az égnek csak egy része látszik. A csillagtérképekkel is elboldogul. (MG)

Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
20 órával ezelőtt-kor Greol írta:

"Amennyiben az Asztrál- és a Mentálsík lényeit is elementáloknak tekintjük (a Második Törvénykönyv annak tartja őket), akkor korlátozottan igen."

De mi a helyzet az őselemi síkok lakóival (pl: Vízúr) Őket a sámán képtelen megidézni?

Igen. A leírás szerint a nomád sámán idézőmágiájának befolyása csak a köztes és a külső síkok némelyikére terjed ki. Az elemi síkokra nem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekesen keverednek itt a dolgok... 

Elementáloknak nevezzük az őselemi síkok lakóit. (Bestiarium,70/2/1). Ehhez NEM tartoznak hozzá az asztrál- és mentálsík lényei. 

Az asztrál- mentál és anyagi síkok is a belső síkok közé tartoznak (Első törvénykönyv,240/1/4). Anyagi síkból sokféle van, mindaz, ahol az anyag, mint minőség előfordul (ugyanott.) Az más kérdés, hogy az adott anyagi síkon hányféle anyag van jelen: alapvetően mind a négy, mint a MAGUS Elsődleges Anyagi síkján, vagy csak egy, mint az őselemi síkokon. 

Namost, így az asztrál- és mentállények véletlenül sem számítanak elementálnak, hiszen nincs közük az anyaghoz. Ugyanakkor az elementálok belső síkok lakói - ugyanúgy, mint az asztrál- és mentállények - tehát ha az egyiket kizárjuk, mert belső síkbeli lények, akkor a másik csoportot is ki kellene. 

Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Ynev égboltjáról számos csillag néz le a kalandozók világára. Ezek ismerete ősi tudás, ami sokszor lehet sorsdöntő fontosságú. Általa tájékozódás, legendák megértése, titkos jelkombinációk megfejtése válhat lehetségessé.

Képzetlenül a karakter legfeljebb a két holdat ismerheti, a csillagokat tekintve pedig csak kultúrkörének hiedelmeire hagyatkozhat.

Af: Ezen a fokon a karakter tisztában van a főbb égitestek, ismertebb nevezetes csillagok nevével, helyével, felismeri őket. Ismeri az évszakok okozta csillagállás változásokat, és ismerheti a nevezetesebb együttállásokat is. Csillagok segítségével jól tájékozódik, bár érheti még meglepetés.

Mf: A mesterfokon képzett csillagász már csaknem valamennyi csillagképet ismeri, kevés meglepetés érheti a látcsövek mögött. Kiterjedt ismeretei vannak a tudományos világkép, a csillagok típusai, hatásai terén is. Csillagok alapján kiválóan tájékozódik, akkor is, ha az égnek csak egy része látszik. A csillagtérképekkel is elboldogul. (MG)

Na most az asztrológiának max az Mf egyes részei relevánsak. A tájékozódás abszolút nem tartozik ahhoz a tudományhoz (le merem írni idézőjel nélkül, mert szemben a mi világunkkal, Yneven igenis lehetnek fontosak a csillagok).

Viszont az érdekel, hogy erről van hivatalos anyag? Márhogy a csillagszférák hogy hatnak a halandók mindennapjaira.

bűvdudás és Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Érdekesen keverednek itt a dolgok... 

Namost, így az asztrál- és mentállények véletlenül sem számítanak elementálnak, hiszen nincs közük az anyaghoz. Ugyanakkor az elementálok belső síkok lakói - ugyanúgy, mint az asztrál- és mentállények - tehát ha az egyiket kizárjuk, mert belső síkbeli lények, akkor a másik csoportot is ki kellene. 

Valóban érdekes. Ezzel együtt az MTK "Sámánmágia" fejezetében az alábbiak állnak:

"A sámánjelölt tanulmányának évei alatt a kísértetekről létező összes tudás birtokába jut. Hitvilágának köszönhetően azonban nem mindent ismer pontosan. A játék nyelvére lefordítva ez annyit jelent, hogy egy első Tapasztalati szintű Sámán ismeri a kísértetek, illetve az Asztrál- és Mentálszellemek (Elementálok) felépítését, tudja sebezhetőségüket (...) és mindazon részeket, melyek az adott kísértet vagy Elementál leírásában szerepelnek." (Titkos Fóliáns /MTK/, 116. old.) 

Hogy még véletlenül se magyarázhassuk úgy a dolgot, hogy az asztrál-mentálszellemek ÉS zárójelesen az elementálok is (azaz úgy, hogy két külön dologról van  szó), álljon itt egy konkrét varázslat leírása: 

"Szólítás - Asztrál-, Mentálszellemek (Elementál)

(...)

A varázslat lehetőséget nyújt Asztrál- vagy Mentál Elementálok - a Sámánok szerint szellemek - megidézésére. (...)" (Titkos Fóliáns /MTK/, 117. old.)

A leírás többi része már nem is érdekes. Szóval akárhogy is sakkozunk, az egyetlen rendelkezésünkre álló hivatalos leírás a nomád sámánról csak az Asztrál- és Mentálsík lakóit teszi idézhetővé a kaszt számára, az őselemi síkokéit nem. ÉS a leírás szerint ezek a "szellemek" bizony elementálnak minősülnek; nem számít, hogy - szigorú értelemben véve - szerintem sem azok.

Kétségtelen, hogy az idézett anyagokban több helyütt elég ellentmondásosan keverednek a különféle síkok - és gyűjtőcsoportjaik - elnevezései (bizonyára a különböző, egymással kellően össze nem fésült szerzői elképzelések húzódhatnak meg a háttérben). A lényeg azonban az, hogy a nomád sámán szólíthatja az Asztrál- és a Mentálsíkok lakóit (siralomkutyák, tébolykeltő stb - SUM.240.-242.), de klasszikus értelemben vett Elementálokat (Tűzszolga, Földharcos stb.) nem. 

 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...