Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Antail

Mágiahasználók Témája

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

189 szavazat

1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?

Recommended Posts

Élvezetes volt olvasni @Greol az okfejtésedet, egyet is értek veled. Egyet kérek csak, genetikáról Yneven ne beszéljünk, olyan ott nincs. Őselemi alapú minden. Egyébként minden másban egyet értek, saját Ynevemen Domvik is csak a hit erejének köszönheti a létét, önálló istenként sohasem létezett.

A nardalakre kitérve, nem gondolom, hogy az UTK-s bestire kellene hagyatkozni, elég sok butaságot össze tud hordani. Azt még elképzelhetőnek tartom, hogy az elfek tudatának teremtő ereje hívta őket életre, akár innen is jöhet a hasonlóság.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Ui:Amúgy az Erdő hercegnője jó volt,kellemeset csalódtam. 

Örülök neki, én is kedvelem.

A nardaelekkel kapcsolatban Diocletianusnak volt anno egy érdekes ötlete, mely a Narmiraen megtartókkal és az elfek vérségi alapú - és vélelmezett - szerafizmusával hozza őket kapcsolatba.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Egyet kérek csak, genetikáról Yneven ne beszéljünk, olyan ott nincs. Őselemi alapú minden.

Báz ez igaz, szigorúan vett DNS nincs, de ettől még tenyésztés folyik. Tehát vannak öröklődő tulajdonságok. Nem úgy lett minden teremtve, ahogy most létezik.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

@Darabolo Örülök,hogy tetszett amit írtam. Az UTK-val pedig én úgy vagyok mint a Fehér Törvénykönyvvel: nekem sem  tetszik,így nem kezelem a benne foglaltakat kőbevéstett szabályként .Ugyanakkor viszont úgy vélem, hogy nem szabad nem létezőnek tekintenünk. Vannak akik használják őket amivel jelentősen befolyásolják az általános Ynev-képet.(Ez az UTK-ra erősen,a Fehér Törvénykönyvre kevésbé igaz. Mindenestre léteznek Magyarországon 20 oldalú dobóeszközt használó játékosi közösségek,amelyekben MAGUS-t is játsznak és meglehetősen elkötelezettek tűnnek,jóllehet élőben meg nem voltam alkalmam látni egyiket sem.) A Ynevi evolucióval kapcsolatban pedig Tetrával értek egyet:nincs DNS alapú evolúció viszont tenyésztés folyik,ami nem csak tudatosan hanem spontán módon is végbemegy. Tehát a teremtés műve semmiképpen nem tekinthető teljesen statikusnak.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én nem emlékszem konkrét tiltásra a MAGUS-ban a genetikára vonatkozóan - és mivel az öröklési rendszer meglehetősen bonyolult, akárcsak a világunk más alapvetéseit és jelenségeit, szerintem hallgatólagosan ezt is átvehetjük a MAGUS világában, tekintve hogy soha nem dolgozták ki a mi földi ismereteinkhez hasonló alapossággal Ynevre - én azt vallom, szerencsére. 

Viszont nem értem, mi a gond ezzel? Az őselemi alap kizárná a genetikát meg a DNS-t? Miért? És ha a DNS, vagy a DNS alkotóelemei épülnek fel őselemekből? Egyébként is számtalan, a földivel azonos elemből álló anyag található Yneven (pl. vas, arany, gyémánt...), tehát elemek lehetnek is akár... az őselemek lehetnek ezek alatti alkotórészek. Csak egy ötlet, hogy ne arról értekezzünk, mennyire sz...r egy kitalált játék kitalált és ehető rövidséggel tálalt világának olyan része, ami egyébként nem kell a játékhoz, hanem keressünk máködő magyarázatot a játékbeli dolgokra. Ha már muszáj... mert szerintem ez teljesen mindegy az igazi lényeg, a játék szempontjából. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én se vitazni akartam, nekem zavarja a fülemet ha Ynevvel kapcsolatban ezt hallom, zavarja a szemem ha ezt olvasom. Nekem nem ilyen a világképem.

Ahogy a börtönőrt is zavarja a cella szó (zárka), ahogy az orvosokat is zavarja , ha a homeopata ál-dokik a nevük elé Dr. címet raknak, vagy orvosnak titulálják magukat.

Szerintem is felesleges túlkonkretizálni, maradjunk abba:  ahány ember - annyi Ynev.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért azt ne feledjük, hogy Yneven több vallás is állítja, hogy a változás (mindenfajta változás) fő motorja a Káosz - mint egy bizonyos irányba ható, dinamikus szakrális energia. Ami kis mértékben lehet orvosság egy-egy problémára, de nagy mennyiségben jó eséllyel méreg és kontraproduktív.

Létezik tehát egy olyan, a külső síkokról származó erő, mely nem engedi át a világot az inercia állapotában leledzeni, és amely több formában is megnyilvánulhat. És nekem ennyi elég is válasznak.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Időközben elkezdtem újraolvasni a Fogadalomhoz csatolt függeléket. Ez - amellett hogy rendkívül értekes információkat tartalmaz Határhegységben élő nomád törzsek lakóhelyeiről és életmódjával kapcsolatban - foglalkozik a hegyi sámánoknak a  természet- és államszellemekkel való kapcsolatával is,melyet mellesleg olyan részletességgel tárgyal mely akár nyugodtan alapját jelenthetné egy új alkaszt kidolgozásának is.  Ebből kiderül hogy  az állat-természetszellemekkel való kapcsolatuk az egyik legjelentősebb megkülönbözetető jegy ami elkülöníti mágiájukat a sztyeppei rokonaik varázslásától. (Ezt mellesleg egyszer már felvetette valaki.)

A szellemnéppel való kapcsolatról az alábbiakat látom kiemelendőnek:

Az  állatszellemek a leggyakoribb segítői a [hegyi] sámánoknak. Hívásukra jellemző a hirtelen jelentkező,tébolyszerű vadság.Ennek legszélsőségesebb példáját a Bhoskaroknál tapasztalhatjuk. E vándorló családokra tagolódott törzs,híresen vad,elmaradott. Bármelyiket megszállhatja egy állatszellem ; ilyenkor a szerencsétlen eszelős őrültként beveszi magát a vadonba. Szétmarcangolja az útjába kerülő élőlényeket letépi a fák kérgét. [Már az Summariumban is említést tesznek arról,hogy  az orkok azárt hagytak fel mert az állatszellemek tiszteletével mert veszélyesnek bizonyult – Greol ] A sámántéboly átlagosan hét-kilenc napig tart. Ez idő alatt a többség kiszenved ,ám néhányuk lebírják a testükbe férkőzött szellemet és hamarosan azt is megtanulják,hogyan hívják erő erejét,ha a szükség úgy hozza.(…) Ritkább,de mégis számottevő a természetszellemek hívása.Elsősorban a vihar és mennydörgés.,ritkábban szikla- és lánglényekről,egy-egy tó v agy patak szelleméről beszélhetünk.(…)A természetszellemek többsége passzív nem keresi a kapcsolatot az emberekkel,így leginkább a kényszeravatásoknál találkozhatunk velük. Erről lentebb részletesen szólok majd. (274-275. p. 2008)

Fentebb utaltam rá,hogy a természetszellemek,ritkán szereplői a hívásnak,így érthető,hogy  alegtöbb kényszeravatás feléjük irányul. Ezek egyike-másika mulatságos babonának tünhet csupán. (…)A természetszellemek felé irányuló kényszeravatzások többsége távolról sem ilyen mulatságos. A víz és tűzpróbák leggyakrabban fulladással vagy eleven elégéssel végződnek,de a hegyormokról letaszított szerencsételenek többsége szörnyethal. (279. p.)

A díszek –csüngők,csörgők,pergők és az állatszellem figurák – minden esetben jelzik a sámán hatalmát.Feladatuk megerősíteni az Alsó-és Felsővilág szellemeivel,démonaival.Szereteágazó jelentéstartalmukat az elmőlt közel egy évtized alatt sem tudtam megfejteni.Úgy tűnik ez nemzetségenként ,sőt családonként változó,így most csak néhány sajátos példát említenék meg. (…) A kündazok sámánjai ellenben annak az állatnak a szőréből,tollából alakítják ki viseletüket,amelyikkel kapcsolatban állnak.Láttam már sastollakkal borított öltözéket éppúgy mint párduckoponyával,kézfejre erősíthető mancsokkal ékeset. (284. p.)

Bagurin (aygur):állatszellemek felett uralmat szerző sámán.Rendszerint három-öt ,nagyritkán akár tíz szellmet is hatalmában tartó nomád. A hegyvidéki aygurok [egy jelentős határhegyégbeli törzs – Greol] sámánjainak túlnyomórésze bagurin. (313. p.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés