Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Hmm...

Szerintem is legalább sebzi a BM.-e az ordani varázslata, de ez nem holmi magasabbrendűségben keresendő, hanem a szeráfi alku adta hatalomban. Ugyanis a tűzalak tudtommal őselemi metamorfózis, ami ugyebár eredetileg aquir örökség, tehát nem illik lebecsülni. Ezért tennék annyi kitételt, hogy abban az esetben, ha rendelkezik ilyen vérrel viszonylag közelről (min. 16-odrészt), akkor azon még Sogron sem változt6athat, tehát akkor a BM. marad felül szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Már megbocsáss, Babilon5, de nem hinném, hogy a boszorkánymesterek tűzalak nevű varázslatának bármi köze lenne az aquir mágiához. Attól még, hogy őselemi metamorfózis - egyébként tényleg nem piskóta egy varázslat - és az aquir hatalomszavak leírása között is szerepel egy ilyen, még nem következik, hogy onnan ered.

Mivel Ynev világa nagymértékben ősvíz alapú, logikus, hogy a pusztítás egyik legegyszerűbb eszköze a tűz, ezért is lehet, hogy szinte minden mágiahasználó tárházában vannak tűzhöz kapcsolódó pusztító varázslatok. Emiatt lehet egészen nyugodtan a boszorkánymesterekéiben is.

Az pedig, hogy a boszorkánymesteri mágia alacsonyabb rendű mágiaelméleti szempontból, mint a tűzvarázslók tűzmágiája, tény, és nem csak azért, mert kedvelem ordant... :)

Az, hogy egy boszorkánymesternek van aquir vér az ereiben, vagy sem, alapesetben nem befolyásolja a boszorkánymesteri varázslatainak erősségét, sem hatását. Más kérdés, hogy azt a hatalmat használva, még ha csak kicsit is, mire lehet még képes... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem kicsit túlbonyolítjátok a magyarázatot, pedig véleményem szerint nagyon egyszerű, másrészt van egy "apró", ám nagyon zavaró félreértelmezése a Lángfestés fehér változatának!

a tűzalak azt rja hogy a tűzalakos testre " többé nemhatnak az őstűz alapú varik " - a kérdés az hogy az ordani tűzmágia- mint magasabb rendű HATALOM - felülírja -e ezt a kijelentést, ugynis annak leírásában 1értelműen bennevan, hogy "magábaolvassza a zónán belűli bármien eredetű tüzet"

Egészen pontosan zónán belüli természetes tüzeket, valamint az olyan őstüzeket, amelyekkel érintkezik! Ennek semmi köze ahhoz, hogy magasabb rednű mágia-e vagy sem. Ugyanilyen könnyedén szippantana magába egy őstűz testű aquirt is, ahogy minden tűzelementált.

Ezezn túl létezik Tűzrablás is, ami valóban zónán belül hat, de másképp.

Vagy a Tűzelnyelés, stb...

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

HI!

Na jó-jó. Az odáig rendeben való, h ha az ordani tüzvarázsló fehérre festett lángaurában megérinti a tüzalakban lévô boszorkánymestert, akkor az aura magába olvasztja az ôstüzet. De mi történik ilyenkor a boszorkánymesterrel?? Ugyanis ilyenkor nem csak auraként van rajta tüz, hanem önmaga a tüz, mivel átalakult -őselemi metamorfózis- tüzzé. Emiatt a bm is beolvad a tüzvarázsló aurájába? Vagy csak szertefoszlik, és kifakul a létezés síkjából; (azaz meghal :twisted: ), vagy csak visszaalakul eredeti formájába?

Üdv,

kh

Link a hozzászóláshoz

MG!

Szerintem pedig köze van a tűzalaknak az aquir mágiához. Vagy legalábbis erre nagy az esély, ugyanis a boszorkánymesterek több varázslatát úgy ítélem onnan eredeztethetjük. Igaz az elvégzéséhez nem kell feltétlen od, ahogy több rituáléhoz sem. Az alapötlet mindenesetre nagy eséllyel származhatott onnan.

Az alacsonyabbrendűségben (vagy inkább a tűzvarázslói mágia magasabbrendűségében) nem tudom higgyek-e... A tűzvarázslói mágia tudtommal szeráfi alku következménye Sogronnal (bár ebben még a források is homályosan fogalmaznak), s meglehetősen egysíkú, míg a BM-ek mágiája egyfajta keverék.

Abban az esetben elfogadom a magasabbrendűségre tett kijelentést, ha azt mondjátok a papi mágia is magasabbrendű a varázslóinál (ugyanis képes áthágni a mágia varázslók által igaznak vélt törvényeit...).

Én is úgy értettem, hogy akkor kerekedhet igazán felül, ha (legalább részben) az aquir örökségével hozza létre. :)

Persze az is elgondolkodható, hogy a vér hatásai hogyan befolyásolnának egy esetet, de ezt inkább egy KM-re bízom...

Sylvanus!

Nem értek egyet. Mármint azzal, hogy akár egy tűzalakos BM-et, akár egy aquirt, vagy egy elementált képes lenne magába szívni. Méghozzá azért, mert ellentétben bármilyen természetes, vagy őstűzzel, ezeknek van lelkük, ami szerintem ezt meggátolná.

Ellenben a túlbonyolítással kapcs. lehet igazad van ebben az esetben, ugyanis így átgondolva tényleg a szem. aura lehet a döntő... :idea:

@huszár!

Azt hiszem félig talán már válaszoltam a kérdésedre. Szerintem nem történne semmi, ha a tűzvarázsló hozzáértne a tűzalakos bármihez...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus!

Nem értek egyet. Mármint azzal, hogy akár egy tűzalakos BM-et, akár egy aquirt, vagy egy elementált képes lenne magába szívni. Méghozzá azért, mert ellentétben bármilyen természetes, vagy őstűzzel, ezeknek van lelkük, ami szerintem ezt meggátolná.

Ellenben a túlbonyolítással kapcs. lehet igazad van ebben az esetben, ugyanis így átgondolva tényleg a szem. aura lehet a döntő...

Alapvetően igazad is lehetne, ám gondolkodjunk kicsit.

Egyértelműen kijelenthetjük a következőket:

- Egy Õselemi víznyíl (amennyiben talál) sebzi a tűzalakban lévő lényeket, tűzelementálokat.

- Az őstűztől védő varázskörök szintén megállítják a tűzelementálokat.

Azaz összefoglalva az Anyagmágia Elemi mágia fejezetébe tartozó varázslatok egyértelműen hatnak az őselemi formákra (a leírásoknak megfelelően).

A fentiek mellett ugye a Tűzvarázsló varázslatai alapvetően Anyagmágia fejezetbe sorolhatóak, vagy őselemi (őstűz), vagy természetes anyagok mágiája (természetes tüzek befolyásolása).

Link a hozzászóláshoz

"- Egy Õselemi víznyíl (amennyiben talál) sebzi a tűzalakban lévő lényeket, tűzelementálokat.

- Az őstűztől védő varázskörök szintén megállítják a tűzelementálokat. "

Ez igaz, de magyarázatként szerintem más a helytálló.

Mert gondoljunk bele: egy emberre is hat a tűznyíl, mert vízalapú, de ugyanúgy nem lehet dezintegrálni ettől. Tehát egy tűzelementálra is hat a víznyíl, de ettől ugyanúgy nem válhat semmivé (dezintegrálódhat - legalábbis hatásait tekintve) a tűzvarázsló varázslataitól.

Mellesleg egy emberi vérrel felrajzolt vérgát (azt hiszem) is megállítja az embert, akárcsak az elementált a az őstűztől védő varázskör, tehát utóbbi nem hiszem, hogy jelentőséggel bír.

Link a hozzászóláshoz

Bár én nem vagyok valami nagy ász a mágiában, erre a helyzetre van egy ötletem. Meséld úgy, hogy a Fehér láng megpróbálja magába olvasztani a boszimester tűztestét, az meg persze ellenáll, és az erősebb győz. Ha tehát a Tűztest E-je nagyobb akkor nem sikerül, de Ép.-t veszít, ha meg a Fehér láng az erősebb akkor magába nyeli, és a boszimester megszűnik létezni, kárhzott lelke pedig útnak indul a pokolba. Ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Mert gondoljunk bele: egy emberre is hat a tűznyíl, mert vízalapú,

viszont nem tisztán kioltják egymást mint őselemek, hanem sebzi az anyagot, mert ősvíz alapú

de ugyanúgy nem lehet dezintegrálni ettől.

Csakhogy a dezintegráció természetes anyagok mágiája nem pedig elemi mágia. A TAM ellen pedig teljes körűen véd a SZA

Tehát egy tűzelementálra is hat a víznyíl

(megpróbálják kioltani egymást)
, de ettől ugyanúgy nem válhat semmivé (dezintegrálódhat - legalábbis hatásait tekintve)
a dezintegrációval (legalábbis TAM-mal természetes anyagot lehet semmivé tenni, az őstűz nem természetes anyag)
a tűzvarázsló varázslataitól.
A természetes tűzekre vonatkozókkal nem is, az őstűz ellenben gyógyítja, az ősvízzel megpróbálják egymást kioltani.

Mellesleg egy emberi vérrel felrajzolt vérgát (azt hiszem) is megállítja az embert, akárcsak az elementált a az őstűztől védő varázskör, tehát utóbbi nem hiszem, hogy jelentőséggel bír.

Ja, csak merőben más a két varázskör hatásának elméleti háttere.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz
Meséld úgy, hogy a Fehér láng megpróbálja magába olvasztani a boszimester tűztestét, az meg persze ellenáll, és az erősebb győz. Ha tehát a Tűztest E-je nagyobb akkor nem sikerül, de Ép.-t veszít, ha meg a Fehér láng az erősebb akkor magába nyeli, és a boszimester megszűnik létezni, kárhzott lelke pedig útnak indul a pokolba. Ennyi.

A BM őstűz testét gyógyítja az őstűz és a természetes tűz, a fehér láng ilyen szempontból kicsit különleges, amennyiben képes a BM magába olvasztani, akkor gyógyulni fog tőle, amennyiben nem akkor megszűnik létezni.

Véleményem szerint ennyire egyszerű. Hangsúlyozom, hogy véleményem szerint. Amit megpróbálok logikusan megvédeni.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus!

Vagy ne értetted meg az alapgondolatomat, vagy csak nem értesz vele egyett (ez most nem derült ki számomra, ezért írom).

A magába olvasztást azért mondtam hasonlatosnak a dezintegrációhoz, mert ekkor is csak az energiaszerkezet változik meg (ugyan nem a környezetbe távozik, hanem a tűzvarázsló aurájába - legalábbis felvetésed alapján-). Tehát nem azt mondom ugyanaz, csak kísértetiesen hasonló hozzá. Tehát, ha a végeredmény ennyire hasonló, akkor ez vagy a mágia egyik kiskapuja, vagy véd ellene a lélek...

Emer és tűznyíl. Szerintem ténylegesen kioltják egymást. Ha egy tűznyíl belecsapódik valakibe azt úgy értékelem, mintha a víz, ill. az égéssel távozó anyagok illannának el (mert eltűnik az őket addig megkötő víz). Ugyanúgy az is teljesen kioltja egymást, ha egy vödör síma vízbe lövöd a tűznyilat... De a síma tűz és víz is, vagy tábortűz és ősvíz aura...

Ja, csak merőben más a két varázskör hatásának elméleti háttere.

Ez igaz, bocs.

A lényeg tehát: nem mondom azt az őstűz természetes anyag, azt sem, hogy az aura=dezintegráció, ám ahhoz hatásában merően hasonló.

A kérdés tehát annyi a lélek nyújt-e védelmet a test eloszlása ellen?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Megértettem az alapgondolatodat, de szerintem alavetően logikailag hibás a magyarázatod.

A magába olvasztás akármennyire is hasonló a dzintegrációhoz, nem ugynazokon az alapelveken van elképzelve (leírva) a működésük.

Az egyik tisztán elemi mágia, amely ellen nem igazán véd a SZA, a másik természetes anyagok mágiájába tartozik, amely ellen teljeskörűen véd.

Véleményem szerint az elképzelt működési mechanizmus alapjaként sokkal jelentősebb az, hogy őselemek egymásra hatásáról van-e szó, vagy, hogy lény teste-e, avagy sem.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

hogy lény teste-e, avagy sem.

Igen, szerintem is erről folyik igazán a téma. :roll:

Mármint, hogy ez esetben mi a hatás. Csak a magyarázatoknál van kitérés.

Az alapelvek közüzül pedig nagyrészt kimaradt az energiaszerkezetbeli rész, mint ahogy nem láttam közölni a test életerőhálózatáról sem semmit... :ndo:

Mellesleg egy másik kérdés:

Szerinted beleidézheő egy személybe teszem azt egy őselemi iskolaforma? Mármint nem úgy értem, hogy belelövöm a tűznyilat, hanem, hogy a szívében jelenik meg ropogósra sütve azt...

Mert, ha igen, akkor azt hiszem lassan kifogynak az érveim...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Természetesen nem, ezért írtam, hogy nem igazán véd, meg feltételeztem, hogy ha valaki mágiáról vitatkozik, annak köztudott, hogy testen belül nem lehet létrehozni romboló mágiát (aktív SZA mellett). Mint a tűzkitörés.

Meg persze itt sem az elemi mágia ellen véd a SZA, hanem a testen beül létrehozott rombolás ellen.

(de hogy gonosz legyek, nem lehet tűznyilat tetszőleges forrásból indítani ;) )

Tegyük fel, hogy van egy személyes aura varázsjellel ellátott tőrünk, amire éppen most varázsoltunk rá egy karddá formázott őstüzet.

Ha érintkezik egy fehérre festett tűzvarázslói karddal, csóvával, mi lesz a hatás?

De a fenti kérdés áll az aura formára is.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem a tűzalak esetében a tűzalakot öltő mágiahasználó saját varázslatával maga vetkőzi le a személyes aura védelmét, hiszen elvileg nem károsodhatna úgy a teste aszerint, hogy teljesen tűzzé alakul. Mivel ő magára varázsol, meg a mana-igény sem akármi, ezt legyőzi. De utána ne is reméljen védelmet a magába olvasztás ellen.

Link a hozzászóláshoz

Belenéztem ebbe a tűzalak vs. fehér lángfestés dologba.

Szvsz:

-A varázstudót mindenképpen védi a személyes aurája függetlenül attól, milyen alakban van a teste. Mint ahogy a tűzelementált is védi.

-Ha betű szerint olvasnánk el a lángfestést akkor persze, mint néhány más kidolgozatlan varázslatnál, nagyon elvetemült lehetne és nagyságrendekkel nagyobb erejű dolgok ellen lenne használható (ha nem vizsgálnánk meg a másik oldalát is).

-Ha logikusan és értemesen akarjuk használni a varázslatot, azt kell mondjuk, a személyes aura megvéd a fehér láng beolvasztásától

Ezen kívül a tűzalaknál azt írták, hogy leginkább a légiesség nevű varázslatra hasonlít (ahol van SZA)

- Mivel szerintem egyértelmű hogyan kell használni, a törvénykönyvet betű szerint használóknak még a Tűzalak nevű varázslatnál azt írják:

"Az őstűz alapú mágia ezentúl nem hat rá"

(ETK 240. old)

Belinkelni nem lehetne azt az írást amiről szó van? (vagy egy olyan liket ahonnan már elérhető, hogy nem kelljen 10 címre elküldeni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezzel még mindig ott tartunk ahol a part szakad, azaz:

Véleményem szerint az elképzelt működési mechanizmus alapjaként sokkal jelentősebb az, hogy őselemek egymásra hatásáról van-e szó, vagy, hogy lény teste-e, avagy sem.

Elemi mágia ellen nem véd a Személyes Aura, hiszen remekül lehet valakire akarata ellenére különböző aurákat varázsolni, még csak ellenállni sem tud neki.

Azonban kétségek merülhetnek fel, ha a tűzalak hatása alatt álló személy testének számít az őstűz, mert ekkor védhet a SzA, hiszen testen belül létrehozott romboló mágia, ha fehértűzzel érintkezik.

Ezen kívül a tűzalaknál azt írták, hogy leginkább a légiesség nevű varázslatra hasonlít (ahol van SZA)
Valóban, de leginkább a lassú "replülést" és a normál fegyverekkel való sebezhetetlenség tekintetében, hiszen a tűzalak varázslat elemi mágia, míg a légiesség természetes anyagok mágiájához tartozik. Egyik ellen véd a SZA, a másik ellen jellemzően nem.
- Mivel szerintem egyértelmű hogyan kell használni, a törvénykönyvet betű szerint használóknak még a Tűzalak nevű varázslatnál azt írják:

Idézet:

"Az őstűz alapú mágia ezentúl nem hat rá"

(ETK 240. old)

Ez eddig jó, de folytatja azzal, hogy az ősvíz ezentúl sebez 1k6-ot/E.

A kérdésem az, vajon milyen őstűz alapú mágiák nem hatnak rá, például mi van a tűztől védő varázskörrel (lehet, hogy nem őstűz alapú?).

Nem lehet, hogy ez csupán arra vonatkozik, hogy ezentúl nem az őstűz sebzi, hanem az ősvíz?

Ellenben minden olyan őstűz alapú mágia mégiscsak hatással van rá, amelyek hatással vannak az őstűzre is (persze alapesetben ezek köre elég szűk)?

Mindenesetre a fhértűz is csak alapenergiájának 3*-ig képes az őstüzeket magába olvasztani. Még leginkább arra hajlok, hogy a TV képes fehértűzzel ÉP-t sebezni a tűzalakot viselőn, mégpedig 6Mp/1E fehértűz sebez (magába olvaszt) max 3E őstüzet, BM esetén mennyi E-nek számítson 1Ép, vagy a tűzalak, föggetlenül a varázslat E-jétől.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...