Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Mágiahasználók Témája

Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

195 szavazat

1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?

Recommended Posts

Köszönöm a válaszokat a cikket én is olvastam nagyon jó szerintem remélem majd ha kész leszel a kieggek fe dobod ide met én nem tudom elképzelni hogyan lehetne a M.a.g.u.s ez játékteknikailag megoldani mert szerintem nem ugy mint a démonoknál mert pl ha jó indulatú valamivel kötsz alkut akkor nem bizto hogy elfogad életerőt.azért köszi a válaszokat elolvasom még egyszer az irást:D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

:?:

Már mindek kellene neki az életerő? (biztos, hogy elolvastad?) 8)

A szerafizmus lényege : (csak nagyon nagy vonalakban és vázlatosan)

Egy lény, aki nagy hatalmú a külső síkokon, de nincs jelen az anyagin, egy szerződésben felajánlja egy halandónak, hogy ad neki hatalmából, fokozatosan átlényegítve őt. A halandó ha elfogadja (ebbe a szeráfnak nincs további beleszólása gyakorlatilag) akkor él vele, ám minél inkább használja a túlvilági lény hatalmát, annál inkább átlényegítődik, a szeráf annál többször, és annál nagyobb mértékben átlényegíti őt, míg a folyamat égén a halandó már maga a szeráf lesz, azaz pontosabban annak manifesztációja, és elveszíti önálló lényét, ez az avatár. (és a szerafizmus hátránya az "egyszerű" mágiákkalszemben) :)

A szeráf egy ilkyen avatárral, amely tulajdon képpen ő maga, hallatlan tapasztalatokra tesz szert, hihetetlen fejlődést jelent neki, a megsemmisülés kockázata nélkül, hiszen az avatár pusztulása nem hatja meg túlzottan. Viszont ha egyszer felajánlotta a szerződést, abba tovább nincs beelszólása, és bárki visszaélhet azzal, ezért csak bizonyos fejlődési szinten alkalmazzák ezt a túlvilági lények az istenné (vagy még ki tudja, milyen magas kategóriává ) válás útján. Ezután igyekszenek megsemmisíteni a szeráfi alkukat, hogy többé más ne folyamodhasson hozzájuk, mivel azt mindenképpen meg kell kötniük.

Link a hozzászóláshoz

Hát én ezt az életeröset a démonokkal kötött szeráfi alkunál láttam az utk ban de mindegy . Egy másik kérdés most nem ugrik be mejik könyvebe volt egy nomád sámán (szearfista ) aki legyözte a szeráfját és a hejére lépeet és

evalahogy ö erösöddet meg nem pedig a lény amivel az alkut kötötte

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Minden tiszteletem az UTK-é (vagy nem 8) ), de az ott leírt szerafizmusnak kevés köze van a MAGUS valódi szerafizmusához. Ezt ugyanis a Rúnákban megjelent Ranier cikk jelenti, máshol nemigen esik szó róla használható mértékben.

A sámánok pedig nem szerafisták. A kettő egészen érdekes különbségeket mutat, MÁS. Ott kell az életerőt adni, igen. De az nem szerafizmus. Hacsak nem nevezünk botor módon szerafizmusnak minden túlvilági lényekkel kötött kapcsolatot - ami nagy hiba volna és igen szűklátókörűségre vallana a témában.

Az, hogy a szeráfot a a szerafista legyőzheti, nem lehetetlen. Mint mondottam fentebb - Renier szerafizmusról szóló cikkjére támaszkodva - a szeráfnak, ha az alku megköttetett, többé nincs beleszólása abba, mit, és hogyan csinál a szerafista. Az akár a többi szerafista, ne adj Ranagol, maga a szeráf érdekei ellen is használhatja hatalmát, amíg létre nem jön az avatár, a szeráf nem tud mit kezdeni vele. (ez is magyarűzat arra, hogy egy bizonyos szint után a túlvilági lények miért is irtóznak a szerafizmustól)

Sőt, akár a hatalom elvileg közvetlenül maga a lény ellen is használható, bár annak gyengülése szükségképpen maga után vonzza a szerafista hatalmának gyengülését is, szóval nem árt, ha a csata végére van még más tartaléka is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lehet, hát hogyne. Akkor már csak az a kérdés, hogy a "sámán" szót a MAGUS játéktechnikai értelmében használod, mint kaszt, avagy a nomád kultúra "torzsi varázshasználó" értelmében. Mert nem mindegy. Szóval én kérek elnézést. :)

Tovább az is igaz, hogy egy sámán kasztú sámán :) (keveredik ám a két értelem. :) ) is lehet még pluszban szerafista is.

Bár ez csak elmélet. Mert a sámán patrónusa nem hinném, hogy engedné, hogy szolgája kevesebb nyűggel járó támogatót, szeráfot találjon magának,míg egy szerafista nem ereszkedne le a sámánizmus alacsonyabb szintű mágiaformájához és hatalmához (több megkötés rá nézve, nehezebb út)

Link a hozzászóláshoz

Én azt is el tudom képzelni hogy egy ngyobb tudású sámán meg tudja a patrónusa igazi nevét igy szonte már teljesen szeráfi alku alakult ki hiszem már egy fajta elcsökevényeseddet alku már létre jött.persze ezt már a lény akinek a nevét meg tudja nem biztos hogy örül és esetleg e többi szolgálatába lévő sámmánal megpróbálhatja ki iktatni :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A sámánizmusból általában nincs szerafizmus. .

Az alkut igen, mindkét félnek el kell fogadni. Csakhogy ez kicsit egyoldalú a szerafizmus esetében. Ugyanis ott csak az első szerafistát választja ki a túlvilági entitás, sokszor még azt sem. Után viszont már létezik az alku szövege, azaz ebben a formában a szeráf már elfogadta, így az csatlakozik hozzá, aki akar és tud. Ebbe a szeráfnak később nincs beleszólása.

Esetleg csak közvetetten.

De pl. nem irányíthatja úgy szolgáit (nem is szolgák... ) mint az isten, hogy ha nem tetszik valami, megvonja a hatalmát. Ha az alku megköttetett, annak csak a szerafista halála, vagy az avatár létrejötte vet véget. (a szeráfok nem szoktak csak úgy meghalni. :) )

Link a hozzászóláshoz

Kérdés hogyan müködik az aqirok mágiaálya azt tuom hogy od ból ami a vérükben van de hogyan formálja a valóságot ez valami képesség ami az ösfajoknál azért van meg mert amikor teremtötdtek még formálhatóbb volt a világ és megmaradta a képességük arra hogy formálják. Még egy kérdés irreál mágia erröl ki mit tud .És mág valami ezek ellen hogyan lehet harcolni elvileg az irreál mágia ami a valóságot változtatja meg le lehet gyözni egy mana fókusz erejével mert elvileg a man a valóság meg szilárditólya ezt nem lehet használni az aqqir mágia ellen .Még valami káoszlovasok és mágiályuk elvileg agnómok használják és majdnem olyan hatalmas mint az aqi mágia erröl ki mit tud . Elöre is köszi a válaszokat

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ma reggel, unalmamban az ETK-t olvasgattam és egy érdekességre lettem figyelmes. A tűzvarázsló varázslatainál a Belső tűz (ETK. 281. o.) nevű varázslattal van egy kis probléma.

Azt írja, hogy sikertelen EGÉSZSÉG próba után elhatalmasodik rajta a mágia és a testén belül kezd munkálkodni, nos nem védi meg az áldozatot a személyes aura?

Gondolom itt, most az jön, hogy a BM rontás varázslatainál is egészség próba van. Viszont a kettő nem ugyan az, ugyanis a BM, a varázslónál leírt teremtés mozaikot használja a baktériumok megteremtésére, azaz az orrod elé teremti, hogy te beszívd és így zárja ki az aura adta védelmet.

Ezzel szemben, a tűzvarázsló eme varázslata leírásába az van írva: "a varázslat elhatalmasodik rajta". Nos ilyenkor kéne jönnie a személyes aurának és kipenderítenie a betolakodót.

Szerintem itt is asztrál és mentál mágiaellenállás kéne, mint a Lángkitörés nevü varázslatánál.

Link a hozzászóláshoz

Igazad van, tenyleg ellentmond a magiaelmeletnek.

DE! Nem veletlenul van leirva a tuzvarazslo egyes varazslatainal, ill mas forrasoknal, hogy furcsa tapasztalai magia, olykor a dorani varazsloknak is fejtorest okoz, mert nem tudjak megerteni neha a mukodeset, ugyanis szamos esetben teljesen ellentmond a magia torvenyeinek.

Ez a varazslat is ezen kulonlegessegek koze tartozik.

Link a hozzászóláshoz

Én ezt be tudom a szakrális mágiának elvileg a tűz varázslók hatalma részben szakrális ha nem is tundak róla elvileg a be avatási szövegbe vagy mibe van elrejtve a teljes litáni ami tratalmazza sorgon nevét ugye azt meg tudjuk hogy a szakrális mágia sok esetben át háglya a mágia törvényet.Habár szerintem nem szegi meg a mági törvényeit mert akkor nem jönne létre a varázslat magát törvényeket illetve a törvények egy részét nem ismerek Yneven akik azt mondták hogy a mági szabályai igy meg úgy.Váááááá nah egész mesze eljutottam az alap gondoltatól amit irni akartam :D

Link a hozzászóláshoz

A magusban az a jó és a rossz hog annyi mindnet leirtak már, hogy mindenre tudsz idézni hivatalos leirást.

Muki által felvetett problém jogos.

Ki is lehet javítani a már említet módokon.

Az ilyen tévedések késztetik házi szabályok alkalmazására a játékosokat és a mesélőket.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Játszottam ma egy MAGUS party-t és érdekes felfedezést tett a KM-em.

A lényeg az volt, h este kúsztunk a fák között és azért, hogy még nagyobb esélyünk legyen lopakodni a varim elemi sötétséget teremtett, aurában mindenkire. Mindössze 2-es E-vel alkalmaztam lévén amúgy is este van és nem akartam azér lebukni mer a fák között "fekete lyukak" mászkálnak. :D

Lényeg a lényeg, h a KM felhívte valamire a figyelmem.

Idézem:

" A fenti területen, ahol az Elemi Sötét érvényesül, a fenti táblázat mutatta fényviszonyok érvényesülnek, függetlenül a természetes fénytől. "

ETK. 295. o. Sötét teremtése

Namármost, mi újhold idején lopakodtunk, de az Elemi Sötét 2 E-nél teliholdas éjszakai sötétséget varázsol. Ez úgy jött ki, h a varázslat hatóterületén világosabb volt mint azon kívül.

Ugyan, mi meggyőztük róla, h nincs igaza, de kíváncsi vagyok a véleményeitekre.

Előre is kösz!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az elemi sötét gyakorlatilag fényt von el a környezetből, ezért az aktuális fénynél világosabb nem lehet, azonban a skála nem relatív, hanem abszolút, tehát ha annál sötétebb van, akkor egyrészt nincs varázsló, aki ilyet varázsolna, másrészt valószínűleg egyszerűen annál semmilyen módon nem lesz világosabb, ha egy fáklyát dobnak oda sem...

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Tudom, hogy már sokat beszéltünk róla, de lenne egy kérdésem a papi Csapás nevű varázslathoz.

Azt alapul véve, h támadó dobást kell tenni a sikeres "dárda" forma alkalmazásához, feltételezem "mellé" mehet.

Nos ebből kiindulva lenne pár kérdésem.

Bár tudom, hogy a papi mágia van a legjobban kiszolgáltatva a KM-nek, de ha tudtok jó érveket azt szívesen venném.

Nos, ugye fohászkodom Csapásért valamelyik isten megadja:D Az irányt én határozom meg (TÉ dobás), de egy igaz hívő, véletlen közém és a célpont közé áll. Isten visszavonhat egy már létrejött varázslatot? Vagy csak engem sújt büntetéssel?

Illetve megfelelő nagyságú sebzéssel, esetleg egyszerre több, egyvonalban álló személy is támadható? Vagy a varázslat célpontja minden esetben egyetlen személy?

"Fal" formázásnál kell TÉ-t dobni? Illetve ugyan ennél a formánál sikeres alkalmazás után, az erősítés fügvényében szélesíthetem a falat?

Mondjuk megfelelő hatalommal egy egész falanx sort feltartani?

Asszem hirtelen ennyi kérdésem van, ha eszembe jut még valami megírom :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, ugye fohászkodom Csapásért valamelyik isten megadja:D Az irányt én határozom meg (TÉ dobás), de egy igaz hívő, véletlen közém és a célpont közé áll. Isten visszavonhat egy már létrejött varázslatot? Vagy csak engem sújt büntetéssel?[1.]

Illetve megfelelő nagyságú sebzéssel, esetleg egyszerre több, egyvonalban álló személy is támadható? Vagy a varázslat célpontja minden esetben egyetlen személy?[2.]

"Fal" formázásnál kell TÉ-t dobni? Illetve ugyan ennél a formánál sikeres alkalmazás után, az erősítés fügvényében szélesíthetem a falat?

Mondjuk megfelelő hatalommal egy egész falanx sort feltartani?[3.]

1. Szerintem az isten megszűntetheti a varázslatot, ám nbem hiszem, hogy megtenné, hacsak nem különösen kedvelt híve az illető (pl.: Mogorva Chei), bár ők általában elég okosak, és tapasztaltak, hogy ne kerüljenek ilyen helyzetbe :wink: Ettől függetlenül nem hiszem, hogy az isten megbűntetne, kivéve egyes "gonosz" isteneket.

2. Szerintem egy személyre irányul, de megfelelő sebzést okaozva az hátralökhető, és elsodorhatja a többit is, esetleg a nekikcsapódó test még sebezheti is őket, de közvetlen sebzést a varázslat nem fejthet ki több személyere.

3. Nem hiszem, hogy kéne támadó dobást dobni, az egyszerűen bekerül a támadó közt és közted elhelyezkedő térbe, és azt sem tartom valószínűnek, hogy szélesíteni lehetne, bár erre nincsenek logikus érveim, egyszerűen így gondolom :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Bocs, ha esetleg már kérdezte vki, de nem volt türelmem végigolvasni az egész témát:

Van vmilyen rokonság az aquirok és a többi nép hatalomszavai között? Mert ugye mindenhol azt írják, hogy od-ot alkalmaznak, de ez az od teljességgel ugyanaz, vagy más, mint a többieké?

Remélem ez érthető volt és előre is köszönöm válaszotokat.

Link a hozzászóláshoz

Minden fajra másfajta hatalomszavak a jellemzőek.

Az Aquirok főként pusztító hatalomszavakat használnak, Az Elfek a gyógyítás és teremtés hatalomszavait, Törpék a főld elemi síkjával és a jóslással kapcsolatosakat... stb stb.

De ezek egész jol le vannak írva a summariumban, feltéve ha vki hazsnállja a sumit :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az od ugyanaz, az alkalmazottt metódus más. Az aquiroknak nagyrészt anyagromboló hatalomszavaik, míg a gnómoknak anyagteremtő és formáló, a dzsenneknek mentál, míg az amundoknak asztrális hatalomszavaik voltak.

A hatalomszó a csak szavakkal varázslás, igazából magának a hatalommal (oddal) töltött szónak a használatát jelenti.

De ez (mármint technikailag) nincs szerinte tisztázva hivatalos helyen, csak azt említik meg, hogy több népnek/fajnak is voltak hatalomszavai.

Link a hozzászóláshoz

Igen. Minden od-ot alkalmazni képes élőlény a szervezete miatt képes rá.

Függetlenül attól, hogy milyen szinten, milyen erősen, a szervezet az "oka" mindennek.

Emiatt van, hogy az elkorcsosult fajok már nem képesek az od használatára, még akkor sem, ha ismerik od-használó őseik nyelvét.

Ez igaz a gnómokra, dzsennekre, aquirokra, stb, szóval minden ősfajra és leszármazottaikkal való kapcsolatára.

De ez levezethető akár az emberi fajra is. Karakterként elméletileg fel is veheted az Õsi nyelv - aquir mesterfokot. De hatalomszavakat mégsem fogsz tudni használni, mivel a szervezeted nem képes tárolni az odot. :)

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...