Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Üdv!

Igen, féltem, hogy továbbra sem tudjuk nélkülözni a papunkat. :)

Azért még megkérdezném, hogy véleményetek szerint Regeneráció varázslatnál (Átváltoztatás+Viszaváltoztatás) eltűnik-e a méreg a szervezetből? A szövegben az van, hogy a lélek emlékei alapján formálja újra a teste, de kétséges, hogy a testben zajló kémiai folyamatokra (betegség, mérgezés) ez hatással van -e?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok..

Már elég régen kezdtem a magágust...és sajnos társak hiányában kellett abbahagynom. De most Bp-i hallgatóként, és könyvtárellátoban dolgozóként beszereztem az Új kiadásokat...és áttanulmányoztam... sokszor :D

Átolvastam a topikot, és azt vettem észre , hogy akik tapaszatlati mágiahasználót használnak, azok egész "reálisan" kezelik a játékot....ugymond tényleg szerepet játszanak. DE akik varázslóval játszanak, és beírták az ötleteiket....úúúúú.....hát tépem a hajamat.

Az én kedvenc karakterem a varázsló, és az a karakter nem a tápolásról szól. Mint minden kaszt és faj .... a MAGUS-ban szerepet igényel.... nem ki a legbrutálabb kérdés feszegetését. Szilvába lándzsát...azt megetetem a csókával...aztán egy kis mentál-mágia....a végére meg jó lesz egy arany suriken amit dobálhatok körfűrészként!!! ÁÁÁÁ ez gáz! Varázslói mentalitás?????? Manapontigény??? Specializáció....merthogy minden varázsló ért mindenhez ugye??

A varázsló azért jó szerintem mert bölcs karakter...hatalmas a tudása, és azt méltósággal használja...emellett még mindig lehet fantáziát vinni a varázslataiba a mozaik rendszerrel. Ugyanakkor az Új Törvénykönyvel, és kiegészítőivel sokkal reálisabb lett....persze ez a játékosoktól és KM-től is függ.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Úgy tudom, nem. A varázsló arra varázsolhat, aki/ami a zónájában van, akár érzékeli, akár nem. Természetesen ha aktuálisan nem érzékeli a jelenlétét, csak vélelmezi, akkor előfordulhat, hogy a személy/tárgy már nincs ott, s így a varázslat hiába jön létre.

Ami a hajmeresztő ötleteket illeti, részben igazad van, valóban, a varázsló is a szerepjátékról szól, a fórum azonban nem feltétlenül. Én a magam részéről úgy tekintem, hogy itt nem varázslóként, hanem, ha úgy tetszik, kutatási célból foglalkozunk ezen ötletekkel. Ha egy adott szituáció elméletileg létezhet, akkor a mágia és a természet törvényszerűségei alapján csak egyféle következménye lehet, függetlenül attól, hogy az adott procedúrában milyen mentalitású varázsló érdekelt, vagy hogy egyáltalán létezik-e Yneven olyan varázsló, aki hajlandó kipróbálni a gyakorlatban. Azoknak a furcsaságoknak, amik itt a fórumon előkerültek, csak egy része volt játékosok ténylegesen megvalósítani szándékozott ötlete; sok esetben inkább egy, a szabálykönyvben leírt varázslat pontos hatásairól szólt. Ezek pedig játéktechnikai szempontból igenis eldöntendő kérdések, akár érdekli az ynevieket, akár nem. Egyébként a varázsló mentalitása sem zárja ki, hogy elképzeljen olyan dolgokat, amelyekről tudja, hogy soha nem tenné meg. Bármily fennköltek és büszkék, mégiscsak emberek, és ugyan ki nem ereszti szárnyára néha a fantáziáját?

Azon már sokszor gondolkodtam, hogy vajon jó-e, ha a varázsló "mindenhez ért". (Az ETK-s szabályrendszer szerint még így működik.) Összességében nem vagyok ellene a varázslói specializációnak, bár úgy gondolom, egy varázsló nem engedheti megmagának, hogy a mágia bizonyos fajtáihoz egyáltalán ne értsen, ha csak elméleti szinten is. Szépen is volnánk, ha a pyarroni varázsló bajban lenne, mert nem tanult nekromanciát, és nem ismeri az űző litániákat :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Thorran, egyetértek veled ami a varázsló "kijátszását" illeti. Éppen ezért ezt a topicot lehet úgy is olvasni, mintha varázslónövendéket játszanál ki.

3-4 Novícius, kik már ismerik a Magasmágia elméletének alapjait, egy szép tavaszi délelőtt, arról beszélgetnek, mivel fogják gyarapítani a varázslóiskola hírnevét. Bár varázslótanoncok, mégis csak gyerekek, akiknek hajmeresztőbbnél-hajmeresztőbb ötletein évek múlva maguk is csak mosolyogni fognak...

Emellett a teljes értékű varázsló, akivel játszani szoktam, egyben kalandozó is. Ez azt jelenti, hogy gyakran olyan helyzetbe kerül, mikor szembekerül a mentalitás és a gyakorlat. Hogy melyik kerül előtérbe, az sokban függ a csapattagoktól és a várható következményektől.

A mi csapatunkban indult varázsló amolyan "mindenhez" értő. Egyszerűen az előtörténetben meghatározzuk, melyik irány áll a legközelebb a szívéhez.

Link a hozzászóláshoz

Na oké... ebben igazatok van, hogy a topik témájába a csúnya módon tenyereltem a kritikámmal. Km dolga hogy mit és hogy enged...

De a varázslást illetőleg vitáznék...

Ha igaz az, hogy a varázslónak csak a zónájában kell tartózkodnia a személynek, és a varázsló tud rá varázsolni, nos akkor lenne egy kérdésem, talányom...

Van egy ellenfele a varázslónak a zónájában, láthatatlan e világi lények előtt, és túlvilági lények előtt is. Túl erős az Asztrális és Mentális védelme,hogy a mágus pszivel hasson rá, és rejtve van Aszt. és Ment. síkokon is. Térben nem varázsolhat.... mert csak (mondjuk nincs mana arra hogy bevédje társait,és varázsoljon is támadásképp, azok nem tudnak elmenni a zónából) ! Hogy kapja el az ellenfelét???? Elvileg nem kell érzékelnie, csak a zónában kell tartózkodnia az ellenfélnek...

Link a hozzászóláshoz

Hogy visszatérjek az eredeti témához a topik lényegéhez....

A kedvenc mágiahasználóm a varázsló: elemi mágiára specializálódott, kyr származék 20as intelligenciával. A célom az elemi mágia minnél magasabb tudása..... és amit nagyon szeretnék: "befogni" egy föld-elementálurat.... az idézése még hagyján, de úgy képzelem el, hogy le kéne védeni védőkörökkel, és a teleportkapu nyitást is csapdával kivédeni...aztán valami módszerrel, csellel, trükkös beszédeddel rábírnám arra, hogy felvegyen egy karperecet, amit speciálisan erre a célra terveznék (Rúnamágia) Hűség, és akaratátvitel rúnákkal..... Működhetne szerintetek??? Vagy van egyéb ötletetek a kivitelezésre??

Ami a másik vágyam.... Kipróbálnék egy Boszorkánymestert, aki a tetoválások mestere, és a hatalma is ebben rejlik nagyrészt. Az új Toron kiadásban találtam rá utalást, de konkrét kidolgozást nem....érdekes lehet

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Van egy ellenfele a varázslónak a zónájában, láthatatlan e világi lények előtt, és túlvilági lények előtt is. Túl erős az Asztrális és Mentális védelme,hogy a mágus pszivel hasson rá, és rejtve van Aszt. és Ment. síkokon is. Térben nem varázsolhat.... mert csak (mondjuk nincs mana arra hogy bevédje társait,és varázsoljon is támadásképp, azok nem tudnak elmenni a zónából) ! Hogy kapja el az ellenfelét???? Elvileg nem kell érzékelnie, csak a zónában kell tartózkodnia az ellenfélnek...

Én úgy gondolom, hogy a zónában tartózkodás is egyfajta speciális érzékelés, mivel a varázsló megérzi a zónájában létrejött varázslatokat, illetve más varázslókat.

Ennek függvényében mivel mágia leplezést nem írtál a fentiek közé, így a varázsló tudni fogja, hogy ellenfele helyén nagy erejű varázslatok működnek. Ha látta mikor eltűnt, úgy egyszerűen abba az irányba teremt csóvát, nyilat bármit és így "el van kapva" az ellenfél.

Ha nem látta, akkor először fürkészi, hogy mért van azon a helyen olyan erős mágia, majd csóva, nyíl, stb... (Leplezetlen mágiánál szóba jöhet még a Szinesztézia pszi diszciplina is.)

Ha az ellenfele leplezte a mágiákat és nem is látta a varázsló mikor létrejöttek, úgy a varázslónak igen csak paranoiásnak kell lennie, hogy egyáltalán bármit is tegyen. :)

Az általad vázoltak pont azt mutatják, hogy Yneven, még egy 50. szintű varázslót is könnyen meg lehet ölni, ha megfelelően elrejti magát a támadó. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyjából egyetértek, természetesen ahhoz, hogy eszébe jusson varázsolni valamire, ami a zónán belül van, ahhoz először valahogyan észlelnie kell ezt a tényt. Azonban ha már egyszer megtudta, hogy ott van, akkor akár hátat is fordíthat, és úgy is varázsolhat rá. Erre írtam, hogy ugye rizikós, mert ha észrevette, de pillanatnyilag nem érzékeli, akkor el is mehetett közben,és ez esetben a varázslat hiábavaló volt, nem hatott semmire.

Rayen Reval: csak annyit jegyeznék meg, hogy az elemi mágiánál magának a megsebzendő akárkinek nem kell a zónában tartózkodnia, mivel a varázsló nem rá, hanem az elemre varázsol. Az, hogy ez megsebzi az illetőt, vagy sem, nem a mágikus procedúra függvénye. Tehát ha én egy 30 E-s tűzcsóvát csinálok, akkor megégethetem vele a 25 m-re lévő ellenfelet.

Link a hozzászóláshoz

Ez jó :D ..szép megoldás. A mágia leplezése valóban nem volt rajta. De ha rajta van és a varázsló nem tudja , hogy éppen hol a francban van...és nem érzékeli sehogy.....nem vágom a zónás dolgot.

De konkrét gondolatom a testben lévő méreg vitáján merült fel..... ha van egy testben lévő méreg a varázsló hogy alakítja át...??? Nem látja a mérget, nem tudja a mennyiséget.... csak hogy ott van......akkor nem tud vele mit kezdeni...szerintem....a varázsló sem mindenható...szerintem érdemes belenyugodni, hogy néha ő sem tehet semmi.....

Link a hozzászóláshoz

Én úgy érzem, hogy zóna kérdésében a CSAK szón van a baki.

Mármint, hogy CSAK a zónáján belül, és CSAK ha érzékeli. Én inkább az ÉS-re helyezném a hangsúlyt. Ha a zónáján belül van ÉS érzékeli.

Mint fentebb írtam, szerintem a varázslónak a zónája is egyfajta érzék, de emellett hallhatja, szagolhatja tapinthatja bármi. Emellett minden varázslat létrejöttének kiindulópontja a zóna.

Ez persze nem jelenti, hogy a varázslat létrejötte után a varázslat hatása nem hagyhatja el a zónát. Pl.: teremtett tűzcsóva (Arnulf) tenyérből indulva (zónán belül) sebezhet 30 méterre. A varázslat attól még a zónán belül jött létre. Másik példa akaratátvitel. Ha megparancsolod valakinek hogy fusson, a varázslási idő alatt a zónán belül kell lennie, de utána elfuthat 10 km-re is. (Ha tud :twisted: )

Emellett, mint írtam, ha nem érzékeli sehogy a varázslat alanyát, úgy közvetlenül nem tud rá varázsolni, csak közvetve.

A testbe került méreg kacifántosabb téma. Ettől függetlenül lehet számolni vele. Pl.: Regenerációnál igazából nem is a méregre varázsolsz, hanem a testedre, a kérdés pont az volt, hogy a méregre miként hat (bár nem az a varázslat tárgya).

Ha megszerzel egy keveset abból a méregből ami a testedbe jutott, akkor lehetne tárgy-tárgy szimpátia alapján varázsolni rá, mondjuk destruálni. Ebben az esetben merült fel a kérdés, hogy a szervezetbe jutott méreg külön tárgynak minősül, vagy miután felszívódott már a test része így nem lehet külön destruálni.

Emellett van egy furcsaság a TAM-ban. Minden varázslat anyagösszetétel és súly függvénye, de nemtudom egy varázslónak honnan kéne tudnia ezeket? Nézzük a példát a könyvből acél kardból, bronzkardot szeretnénk csinálni. Idézem: "... 4 kg-os kard esetén..." de se előtte se utána nincs leírva, honnan kéne tudnom, hogy az a kard 4 kilogramm? Oké, van Alkímia Mf így tudom az acél tömegét/köbcm, látom a kard hosszát, varázsló vagyok így okos és kiszámolom?

Vagy a másik példa az acél lakat, amit üveggé varázsol. Tegyük fel hogy nincs lakat hanem zár van. Bronz zár a fa ajtóban+ fém szögek. Ezekre ugye csak egyszerre lehet varázsolni, mivel egy egész tárgyat alkotnak. Honnan tudom meg, hogy mekkora a bronzzár tömege, (varázsló vagyok, nem kahrei mérnök, nem tudom mennyi és milyen alkatrészek építenek fel egy zárat), illetve mennyi az ajtóban a szögek össztömege?

Mi ezt úgy értelmeztük, hogyha rosszul ítéli meg a varázsló a szükséges manapontot, akkor a varázslat nem jön létre, a manapont elvész... (Nem is túl népszerű a TAM körünkben :( )

Link a hozzászóláshoz

A lényeg szerintem az, hogy a varázslónak nem kell érzékelni, hogy a zónájában van valami, de tudnia (sejtenie) kell, hogy ott van, különben miért próbálna varázsolni :?:

A szervezetbe került méreg valószínűleg nem külön tárgy, hiszen senki sem vitatja, hogy a csontjaidra nem hathatsz külön. Szerintem, de végül is lehet vitatni :)

Szerintem a tömeget saccolnia kell. Előbb-utóbb lesz gyakorlata benne, és jobban fog menni neki, de addig megtippeli. Ha túl keveset szán rá, akkor elpocsékolta, ha túl sokat, akkor csak a fölösleg megy veszendőbe. Amit még el tudok képzelni az az, hogy egyszerűen varázsol és a megfelelő mennyiségű mana meg levonódik. De szerintem az első változat a logikusabb...

Link a hozzászóláshoz

Igazatok van a zónát illetőleg, belátom...... érzékeli hogy ott van, tud rá varázsolni, eddig ok.

De ha nem akar kevés Mp-t áldozni nem saccolhat csak úgy.....persze megteheti...és vagy sikerül vagy nem ez is oké, a szimpatikus mágia alkalmazása meg jó ötlet, elkerülte a figyelmemet. De hogy varázs jó legyen....: pl.: egy kő van a zónájában, de az takarásban van... nem látja de tud rá varázsolni. Nem kéne , hogy tudja a súlyát?? Szerintem nincs az a hülye aki spontán varázsol, hátha sikerül.... megnézi előbb aztán saccol....de ehhez kell a szeme, vagy másnak a szeme, vagy jel....de mindenképpen érzékelés....a Zóna nem teszi meg ezt helyette.....hisz a takarás is egyfajta "álcázás"....és mint tudjuk az álcázásokat le kell gyűrni különben a varázsló nem képes saccolás nélkül varázsolni rá.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szvsz a saccolás, valamilyen szinten mindig része egy varázslatnak.

Hiszen támadásnál megsaccolod mekkora E-jű tűzlabda kell a zombi legyilkolásához, Mentál mágiánál is megsaccolod, milyen E-ű varázslat töri át a pajzsot, vagy TAM-nál, hogy hány kiló az a valami.

Persze, a saccolást lehet szűkíteni, nekromanciára szakosodott varázsló ismerheti kb. egy zombi szívósságát, aura érzékelés megmutatja a pajzsok körülbelüli! értékét, Alkímia Mf-kal pedig az ismert anyagok sűrűsége tudható...

Ezek általában megadnak valamilyen határértéket, de a többit akkor is saccolnod kell.

Igazából, azt hogyha egy TAM varázslatra nem szánsz elég manát, nem történik semmi, csak elvész a varázserő, még el is fogadom. (Tekintetbe véve, hogy ugyan ez a helyzet Mentál-,Asztrál Mágiánál.)

Viszont az már kicsit jobban zavar, hogy egy tárgyról nem lehet megállapítani milyen anyagok építik fel. (Mivel Asztál, Mentálnál ott van az Auraérzékelés! Ha jól láttam az ÚTK-ban a Godoni pszi valami ilyesmire lesz jó, de még nem néztem meg alaposabban.)

Tudom, hogy a varázslónak is kell limit, csak így sajna eléggé lekorlátozzák a TAM-ot, hiszen elég ha két különböző anyagcsoportból készítenek tárgyat és máris igen nehéz akadály gördül a varázsló elé.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az ötlet végül is nem rossz, a varázslatok és védőmágiák helyén vannak. Bár nem tudom milyen feladatra szánnád a földelementált, szvsz a legrosszabbat választottad.

Nem mintha a képességeit becsülném le, csak hát egy földelementál Yneven folyamatosan levegővel értintkezik, ami gyengíti, illetve meg is ölheti.(Besti 73. o.) Ennélfogva, szerintem pont a földelementál lesz a legellenségesebb, hisz nem elég, hogy akarata ellen kell cselekednie, még az életösztön is ellened fordítaná.

Remélem hasznos amit írtam. :)

Link a hozzászóláshoz

Na igen erre én is gondoltam......de egy barlangban tartanám, védőkörökkel ellátva, zónajel , meg minden.... és a karperecre raknék egy teleport jelpárt.....a másik jelpár pedig mondjuk egy csuklópánton lenne a karomon. Így naponta egyszer mondjuk magamhoz tudom szólítani, aztán mehet vissza a föld alá. Azért választottam, mert csak különösen erős levegő környezetben sebződik igazán (pl : hegytetőn).... egyébként jóval lassabban sebződik , mondjuk egy átlag ( erdős, mezős) környezetben. Ugyanakkor az anyaga lehetővé teszi a csuklópánt feltételét nála..... tűz ,levegő, víz az maceránsabb. A harmadik szempont pedig az életereje, meg a mérete volt. Sokkal több egy föld elementál-úr élete mint az összes többinek, és az ereje is nagyobb sokkal, a méretéből kiindúlva. A föld elementál úrral lehet akár egy várost is ostromolni óriási mérete alapján, míg a tűz, víz, levegő ugyan úgy baromi erősek, de "csak" nagy a méretkategóriájuk.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elsőnek én a varázslóhoz térnék vissza, valamint annak a zónával kapcsolatos kérdéséhez. Lehet, hogy csak én értelmeztem félre, de az a helyzet, hogy a varázsló a zónáján belül csak a mágikus tárgyakat, jelenléteket, hasonlókat érzékeli, így például az egyik korábbi hozzászólásban említett követ nem (és nem csak azért, mert takarásban van).

A másik az elementálos dolog:

Thorran: ha már úgyis raksz a "befogott" elementál úrra egy, az előbb leírt karperecet, akkor már teljesen mindegy, hogy milyen elementálról van szó. Ugyanis, a karpereced is kifejezetten mágikus lesz, míg az elementál is az (meglepő módon), így nem fog a karperecedet például lecsúszni vagy átcsúszni az elementálról/on...

Link a hozzászóláshoz
Már miért lenne mágikus az elementál?

Fogós kérdés, mindkét oldalon tudnék érvelni. :) De talán mégis az az oldal erősebb, hogy igen, mágikus.

Miért:

- Az elementálok tisztán őselemekből állnak. Pl.: tűzelementál őstűzből áll.

- Az őselemek természetüknél fogva mágikusak, másik síkról származó anyagok. Az ETK-ban szinte mindenhol így utalnak rá. Példa: megkülönböztetik a tűz okozta sebet és a mágikus tűz okozta sebet (mágikus tűz alatt pedig az őstüzet értik). Mágikus tűzre vannak tucatnyi utalások a tűzvarázslónál és a mozaikmágiában is.

Azonban Taxen-nek is ellent kell, hogy mondjak:

- Attól, hogy valami mágikus, attól még van anyaga, és az anyagnak van valamilyen, vagy valamihez hasonló halmazállapota. A mágikus víz a vízhez hasonlóan működik.

- Egy vízelementálra nem tudsz rárakni egy karperecet, mert át fog csúszni rajta. A lég- és tűzelementál esetében hasonlóan. Ha egy vödörnyi ősvízre rárakok egy rúnázott ólomdarabot, akkor el fog süllyedni, nem? ;)

Szerintem legalábbis így van, de a mágiaelmélet mindig vitás téma. :)

Üdv

TAO

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban, a mágiaelmélet örök viták tárgya. Amit én hozzátennék ehhez:

Valóban, az elementálok őselemből állnak, ez vitathatatlan. Azt azonban már megkérdőjelezem, hogy ezek az anyagok természetüknél fogva mágikusak. Ennek az oka (szerintem) egy kijelentés félreértelmezése, amely a varázslói elemi mágiáról szóló fejezetben tűnik fel, és valahogy így szól: "...a megidézett őselemek mágikusnak számítanak." Azonban, és itt jön az egyéni vélemény, ehhez a legkevésbé sem szükséges az őselemeknek természetüknél fogva mágikusnak lenniük, ugyanis amikor a varázsló létrehozza az elemi formákat, akkor a megidézett (összegyűjtött) elemet mágia segítségével zárja formába. Ez tehát, az én meglátásom szerint, a mágikus anyagoknak az az esete, amikor egy egyébként nem mágikus anyagot "...akár a legcsekélyebb mértékben is mágia itat át...".

Egyébként a mágikusság, mint olyan, csak akkor segít rajtunk az elementál-karperec esetében, ha az elementál anyaga légies állapotú. Ez legjobb esetben is csak a tűzelementálra igaz, de akár azon is el lehet gondolkozni, hogy vajon ha a rúnázott ólomdarabot egy tárbortűz felett ejtem el, akkor lebegni fog-e a lángok tetején :D

(Persze fel lehet tenni a kérdést, hogy ha egy eredetileg nem légies tárgyat mágiával légiessé teszek, akkor azt ugye mágia hatja át, tehát mágikus lesz, tehát meg tud-e fogni egy másik légies tárgyat, stb.)

Végső soron én azt mondom, hogy talán lehet ilyen karperecet, egyebet csinálni, de akkor lényegében fel kellene találni egy olyan mágikus eljárást (jelen esetben rúnázást), amely lehetővé teszi a felhelyezést. Aztán persze rá kell venni az elementált, hogy hagyja feltenni magára :twisted: Gyanítom, ez a nehezebb fele a leckének... Az, hogy a karperec mágikus, önmagában nem fogja megoldani a felhelyezés problmáját, akár mágikusnak tekintjük az elementál testét, akár nem.

Taxen:

A varázslónak szerintem nem kell érzékelnie a zónájában lévő tárgyat, hogy varázsolhasson rá. Jobban mondva: nem azért kell érzékelnie, mert ez feltétele a varázslásnak, hanem hogy tudomást szerezzen a jelenlétéről és egyáltalán eszébe jusson, hogy "hoppá, lehetne rá varázsolni is". Miután már észlelte azt, akár el is fordulhat, betömheti a fülét, stb., ettől még tud rá varázsolni. Mindössze vállalnia kell a kockázatot, hogy bár ő úgy véli, hogy az adott dolog (tárgy, ember, démon, mentállény, stb.) ott van a zónában, elkerült onnan, miközben ő nem érzékelte azt. Ez esetben a semmire óhajt varázsolni, elveszti mana-pontjait, és semmit sem ér el. De ha az adott dolog ott van a zónában, akkor eredményesen varázsolhat rá, még ha a varázslás ideje alatt nem is érzékeli azt.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy kérdés Tűzvarázsló Fehér Lángfestéséhez kapcsolódóan.

Van a fehér lángfestés képességének "reális" felső határa?

Gondolok itt arra, hogy ha egy szobában ahol 10 db fáklya ég, teremtek 1 E fehér tüzet, akkor a fáklyák kialszanak és 11 E-s tüzem lesz. Ez idáig tiszta. De mi van ha egy erdőtűz szélén idézem meg a fehér lángot? Ekkor a teljes erdőtűz kialszik, és az én mágiámat erősíti, vagy csak a zónám határáig terjedő rész?

Másik kérdés, hogy a fehér tűz, csak a nyílt lángot képes elszívni, vagy egyéb hőforrások erejét is? (pl.: láva)

Sajnos felszereléssel kapcsolatban nem találtam külön témát, így ide írnám kérdésemet.

Valaki fel tudna világosítani róla, hogy egy átlagos ynevi fáklya miből áll és milyen gyorsan lehet meggyújtani? (mondjuk gyertyáról, kovával, stb)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...