Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

A szellemek meg nem légiesek.

Valóban? Én eddig azt hittem, hogy pedig de.

2. Ha van egy fém tárgy, ami izzik, és azt légiessé teszem, akkor továbbra is sugároz-e hőt, s ha igen, akkor mi történik ha valakin ez átesik, keresztül halad?

Erre a kérdésre, jobban mondva a második felére lennék még kíváncsi, mivel az elsőfelére már kaptam. Konkrétan ugye a lényeg, hogy ha izzik a vasgolyó mondjuk kb 650-700fokon, és légiesség következtében továbbra is sugároz hőt, még ha nem is ilyen intenzitással, mondjuk elég 300°C, és átjuttatom valakin, akkor annak gyakorlatilag belsőszervi égése lesz. Gondolom itt nem vág közbe a személyes aura, mert ugye maga a légies tárgy átjuttatása valakin, nem egy olyan cselekedet, amire be kellene indulnia a "védekezési mechanizmusnak", hiszen alapból egy alap tárgy csak átmenne rajta és nem sebezné, még annyira sem mintha nem menne át rajta (pl.: dobótőr). Tehát ebből következőleg ez ilyen faló-féle csapda. Vagy nem, mert nem működik így, viszont akkor sem rossz, hisz lehet zúzni a hajókat, várakat, akármit úgy, hogy a falakon átmegy a lövedék, viszont az embereken nem(ha véd a személyes aura), így kapnak egy jókis izzó valamit az arcukba. Sőt még egyszerűbb, hogy ha véd az aura, és úgymond megszünteti a mágiát, ami egyéb esetben megvédené(a dobótőrtől), akkor egy légies dobótőr segítségével, az ajtó, fal, fedezék, vagy akármi mögött lévő ellenfelet is ki lehet iktatni, ráadásul elég ócsóér.

Közben még egy kérdés felmerült: ha egy légies tárgyat eldobok(mondjuk egy sima mágikus kesztyűben, hogy meg is tudjam fogni), akkor az meddig repül, hat e rá a gravitáció, ha igen mennyire? Gondolom légellenállásról szó se lehet, hisz azon is átmegy.

Link a hozzászóláshoz

A légiesség az egyik legellentmondásosabb elem a MAGUS mágiarendszerében. Levezethető - úgy, hogy nem, vagy csak nagyon nehezen lehet belekötni - az, hogy a légies anyag éghetetlen és súlytalan. Aztán levezethető az is, hogy van súlya, és ugyanúgy reagál a legtöbb külső hatásra, mintha nem lenne légies, tehát éghető (amennyiben az anyag eredetileg éghető). Nem vezetem le egyiket sem, ti már elkezdtétek, látjátok a dolgokat.

Mindkét oldalnak igaza van.

Ez egy baki a rendszerben, szerintem így kell hozzáállni.

Megoldás: meg kell állapodni a KM-el, hogy hogyan kezelitek a légiességet, és utána ahhoz kell tartani magatokat.

Link a hozzászóláshoz
Erre a kérdésre, jobban mondva a második felére lennék még kíváncsi, mivel az elsőfelére már kaptam. Konkrétan ugye a lényeg, hogy ha izzik a vasgolyó mondjuk kb 650-700fokon, és légiesség következtében továbbra is sugároz hőt, még ha nem is ilyen intenzitással, mondjuk elég 300°C, és átjuttatom valakin, akkor annak gyakorlatilag belsőszervi égése lesz. Gondolom itt nem vág közbe a személyes aura, mert ugye maga a légies tárgy átjuttatása valakin, nem egy olyan cselekedet, amire be kellene indulnia a "védekezési mechanizmusnak", hiszen alapból egy alap tárgy csak átmenne rajta és nem sebezné, még annyira sem mintha nem menne át rajta (pl.: dobótőr). Tehát ebből következőleg ez ilyen faló-féle csapda. Vagy nem, mert nem működik így, viszont akkor sem rossz, hisz lehet zúzni a hajókat, várakat, akármit úgy, hogy a falakon átmegy a lövedék, viszont az embereken nem(ha véd a személyes aura), így kapnak egy jókis izzó valamit az arcukba. Sőt még egyszerűbb, hogy ha véd az aura, és úgymond megszünteti a mágiát, ami egyéb esetben megvédené(a dobótőrtől), akkor egy légies dobótőr segítségével, az ajtó, fal, fedezék, vagy akármi mögött lévő ellenfelet is ki lehet iktatni, ráadásul elég ócsóér.

Ezért mondtam a katapult lövedéket, kilövés elött meggyújtják, van rajta egy jel, ami majd ha elpárolog, vagy elég légiesség teszi. A levegőben ez megtörténik, 1 fokon lesz légies a lövedék, az ostromolt várban, a katonák a falakon vértben vannak, hanem legalább van rajtuk 1-2 helyen fém, nemesfém / mágikus tárgy.

A lövedék áthalad a falakon és ahol mivel 1 fokon légies megakad a fém tárgyakban, persze ha a lendület és a súly szabályai érvényesek rá. Következmény leránt mindenkit a falakról, megégeti őket és sodorja maga előtt egy ideig.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Egy pár kérdés merült fel bennem a Perzselő tekintet alkalmazását tekintve.

1. Alkalmazható-e rá a lángfestés? Leginkább a fehér...

2. Mennyi ideig kell egy pontra merednem, hogy az E-ének megfelelő sebzést okozzon?

3. Mi lehet a hatása ha valakinek mélyen a szemébe nézek?

4. Kis méretű élő célpont tehet-e ellene valamiféle mentődobást?

Link a hozzászóláshoz

1. A varázslat leírása szerint a tűzvarázsló tekintetével megperzselheti a környezetében levő tárgyakat. A leírás alapján nem hoz létre tüzet, csak 150 °C körüli hőmérsékletet, tehát a lángfestés nem alkalmazható.

2. Ez már nem olyan egyértelmű, én azt mondanám, hogy körönként szenvedi el az áldozat a sebzést.

3. Tulajdonképpen a leírás tekintetében a kérdés alapvetően az, hogy mi történik, ha valakinek a szemét 150 °C körüli hőhatás éri. Szerintem az áldozat reflexből elkapja a tekintetét, összeszorítja a szemét, esetleg a kezét is odakapja. Ha erre valamiért nem képes, akkor rövid időn belül (max. 1-2 kör) megsül a szeme, és megvakul. Legalábbis szerintem, de van itt biológus is, majd kijavít, ha tévedek :) (Jah, nem tudom, erre gondoltál-e, de pillanatszerű megvakulás, mint az erős fény esetén, biztos nem történik.)

4. Valószínűleg nem nagyon. Ha számítasz rá, hogy mozogni fog, akkor még nagyon gyors mozgásokat is képes vagy a szemeddel követni. Két dolgot ajánlok ezzel kapcsolatban a figyelmedbe:

- A hőmérséklet a "gyújtópontban" (gondolom, arra a pontra gondol, ahová fókuszálsz) ilyen magas. Ebben (szerintem) implicite benne van, hogy attól távolodva erősen csökken. (Én úgy tartanám logikusnak, hogy a kép élességének csökkenésének megfelelő gyorsasággal - tehát nagyon gyorsan.)

- Valószínűleg a kisméretű élő célpont (főleg, ha valamiféle kisállatról van szó) őrült tempóban elrohanna fedezéket keresni. Ami a körülményektől függő, de valószínűleg nagyon rövid, idő alatt sikerülne neki. Itt én a helyzettől függően esetleg gyorsaságpróbához kötném, hogy elszenved-e sebzést, mielőtt fedezékbe jut...

És végül pár megjegyzés:

- Természetesen a másik két tekintet esetében arányosan változik az elszenvedett "kár". Például a Hamvasztó tekintet már akár 1-2 másodperc alatt okozhat vakságot.

- A menekülő célpontnál (főleg a nagyobb sebzésű változatoknál) érdemes lehet "tört" sebzésekkel számolni - például az 5k6/kör sebzés esetén, ha 4-5 másodperc alatt jutott fedezékbe, és addig a tűzvarázsló rajta tartotta a szemét, akkor mondjuk az áldozat szenvedhet 2k6 sebzést.

- Érdemes lehet arra is figyelni, hogy a tűzvarázsló az időtartam alatt sem folyamatosan "perzsel", hanem csak amikor ő akarja.

- És végül remélem, hogy ETK-s rendszerben játszol, vagy legalább nem módosították túlzó mértékben a varázslatot, mert nekem csak ETK-m van, az alapján írtam ezeket :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszönöm a kimerítő válaszaid! :)

ETK-s rendszerben gondolkodtam, úgyhogy minden stimmel, amit mondtál.

Egy pár kérdésem azonban még lenne.

Az első válaszod értelmében, akkor így nem befolyásolható egyetlen Tűzvarázslat sem, ami nem jár Õstűz lobogással? Pl. sarkított példa, de ha egy toroni sogronita a fém asztallapon sülő étekkel kíván valakit megvendégelni, akkor ezt nem oldhatom meg úgy, hogy méregzöldre festett fémizzítást csinálok? Vagy a Belső tűzhöz kapcsolok bíbor színt, ha csak az elhúzódó kínzás és nem a hatékonyság a cél?

A második kérdést magam is így láttam, köszönöm a megerősítést. :)

A 3. pontban, (bár bevallom sosem próbáltam) úgy képzelem, hogy egy gyertya lángja is másodpercek alatt kisüti a szemet, ami ugye 1 Sp sebet okoz. De ha egy biológus dobott már 100°C-os vízbe szemgolyót az ő tapasztalatait is meghallgatnám. :P Egyébként jól sejtetted, nem is igazán a nagy sebzés, mint inkább a megvakulás esélyére lennék kíváncsi.

A 4. kérdésben kis méretű élő célpont alatt, én a szemre, fejre gondoltam, elnézést a túlbonyolításért. Vagyis egészen pontosan, ha valaki felismeri a mágia jeleit (és jól is reagál rá), akkor dobhat-e mondjuk gyorsaság próbát, hogy félrekapja a szemét, fejét, bármijét?

Link a hozzászóláshoz

Nos, én úgy gondolom, hogy Lángfestést csak olyan varázslatokra lehet alkalmazni, amik lángot hoznak létre :) Sőt, most nézem:

segítségével a tűzvarázsló megváltoztathatja az Õstűz mágikus tulajdonságait.

Ha a leírást (további részeivel együtt) szó szerint értelmezzük, akkor bármilyen tűzmágiához (tehát a védővarázslatok kivételével bármilyen tűzvarázslói varázslathoz) hozzákapcsolhatjuk, ám hatása csak azokban az esetekben lesz, amikor őstüzet hoz létre a varázslat :D

Nos, egy gyertya lángjával valóban ki lehet égetni az ember szemét 1-2 másodperc alatt (akkor is, ha behunyja), ám a gyertya lángja sem sebez körönként csak 1 Sp-t, csak senki nem tartja benne tíz másodpercig a kezét :D (Legalábbis szerintem ezért szokás a gyertyaláng sebzését 1 Sp-nek venni.) Úgy gondolom, hogy a varázslat gyengébb változataival nem lehet olyan gyorsan megvakítani egy embert, hogy ne kapja el a fejét, ha lehetősége van rá - a Hamvasztó tekintettel lehet esetleg ilyen hatást elérni.

Szerintem gyorsaságpróba nélkül is mindenképp (értsd mondjuk gyorsaságpróba +16-al, vagy ilyesmi - csak extrém esetekben nem) félre tudja kapni a szemét úgy, hogy ne sebezhesse meg a tűzvarázsló, legalábbis a gyengébb fajtáknál biztosan. Ellenben úgy gondolom, hogy ember nem tud olyan gyorsan mozogni (gyorsaságpróba -8 :D ), hogy magán az alakon se tudja a tűzvarázsló rajta tartani a szemét, tehát mindenképp elszenvedi a sebzést, csak nem a szemén. Aminek persze van egy olyan előnye, hogy (mivel a szemben azt hiszem nincsenek fájdalomérző idegek) a szemre kapott sebzést én mindenképpen Ép-sebzésnek számolnám el - ám nem hiszem, hogy szükség lenne gyorsaságpróbára. Akkor tartom jogosnak a gyorsaságpróbát, ha fedezékbe akar húzódni a tűzvarázsló tekintete elől.

Link a hozzászóláshoz

Desdichado:

Én eddig úgy gondoltam, hogy a gyertya hasonlóképp sebez, mint egy tű. 1-8 másodpercig nincs sebzés, 9-10 nél 1 Sp.

Ez persze nem jelenti, hogy 8 másodpercig nem éget, csak nem okoz akkora károsodást, ami már egy Sp-t jelentene.

Ezért gondoltam, mint ahogy te is írtad, hogy még gyertyával is 1-2 sec alatt kiégethető a szem, akkor egy varázslattal, ami akár 6 Sp-t is sebez lényegesen gyorsabb.

Tetra:

Ez az oldal is érdekes, mivel a varázslat fokokat említ, ami gondolom hő (paraelem), viszont erősebb hatásnál már látható a fénypászma, illetve perzselőnél is felizzik a tűzvarázsló szeme. (ami akár lehet őstűz teremtés is, csak annak hője van a célpontra irányítva)

Link a hozzászóláshoz

Rayen, tartottad már gyertyába a kezed? :D Nem hiszem, hogy az 1 Fp akkora fájdalomtűrést jelentene, hogy 6-8 másodpercig gyertyalángban tarthatod a kezed a nélkül, hogy Fp-t veszítenél...

A tűzvarázsló szeme fénylik, a célpontot meg hőhatás éri, úgyhogy nem hiszem, hogy őstűzről lenne szó, mert sehol nincsenek lángok. Az az igazság, hogy az a fény egyszerűen design-elem :D

Link a hozzászóláshoz

Igen, mint minden gyerek, nekem is ki kellett próbálnom a gyertyás játékot. :)

Ellenben én hamarabb elvettem a kezem, mint hogy vízhólyag, vagy bármi égési sérülésre utaló seb keletkezett volna. És már akkor is baromira fájt :P Míg a forró olaj, ami kézre csöppenve vízhólyagot okoz csak nem sebez k6 fp-t. :)

A fényben igazad lehet, a készítők szerintem is design elemként írták bele, de akkor még nem volt lángfestés :)

Ha már ezt boncolgatjuk, akkor lehet értelmezni a fényt a szemben égő őstűz fényének is :P

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék, mert számomra nem egyértelmű a bárd Távolságtorzítás varázslata.

A kérdésem, hogy magára a térrészre hat a mágia, így mindenki a megváltozott viszonyokat látja-e. Esetleg egy "ablak" szerű képződményen keresztülnézve torzul a világ, vagy egyetlen célpontra hat, az viszont bármerre néz mindenfelé a megváltozott méretekkel tekint?

Illetve ugyan ezen varázslatnál, szerintetek, befolyásolja ez a varázslat a célzást? Mondjuk a távolságból adódó VÉ szempontjából?

Ezenkívül, legalább három helyen olvastam a bárd anyagteremtő varázslatairól, mégsem találtam meg a könyvben. Felvilágosítana valaki, hogy melyek azok?

És még egy dolog, a bárd fénymágiái, bármely lényre hatnak, ami lát, illetve, működnek infra, vagy ultralátásnál?

A Nyári Táborba viszek bárdot, így örömmel venném egy ottani KM véleményét is is. Persze mindenki másét is. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv :!:

A leírásból valóban nem egyértelmű, hogy a térrészre vagy egyes személyekre hat, viszont én ez utóbbira voksolnék, mivel:

Ezt a varázslatot saját magán is alkalmazhatja, ekkor a távcsövet helyettesíti...

Így az utána következő rész (ami példaként a folyosó hosszának torzítását mondja) úgy értelmezendő, hogy a varázslat célpontjával tudod hosszabbnak láttatni, stb.

A célzás kérdését illetően, viszont nem értek egyet tetrával, ugyanis a röppálya valóban nem módosul, viszont az íjász úgy céloz, mintha az áldozat közelebb, illetve távolabb lenne. Nem értek az íjászathoz, így két lehetőséget tudok elképzelni:

- Ha az íjász más módon lő egy közelebbi, mint egy távolabbi célpontra (másképp tartja, másképp feszíti az íjat, stb.), akkor nyilván negatív módosítókkal kell dobnia a célzást, hiszen nem oda próbál lőni, ahol a célpont van, hanem egy másik helyre. (Például a tőle 50 láb távolságra álló pontot célozza, holott a célpont csak 25 lábra van tőle.)

- Ha a távolság az íj használatát nem befolyásolja, csak azt, hogy mennyire könnyű pontosan célba venni az ellenfelet, akkor viszont a távolságból adódó VÉ egyértelműen az íjász által érzékelt távolság alapján számolandó, függetlenül attól, hogy ez a valós távolság-e.

A bárd anyagteremtő mágiái egyszerűen kimaradtak a könyvből, és amennyire tudom, nem jelentek meg később sem hivatalos kiegészítőben, de ebben nem vagyok biztos, majd valaki Rúna-cikkeket jobban ismerő kijavít, ha tévedek :) Biztos vagyok benne, hogy házi szabályok tucatjai dolgozták már ki ezeket a varázslatokat, nekünk is volt valaha egy saját verziónk, de erről én mindenképp konzultálnék a helyedben a verseny szervezőivel, hogy a Nyári Táborban lehet-e ezeket használni, és ha igen, akkor hol tudsz utánanézni az ott elfogadott változatnak...

Az ETK nem nyilatkozik arról, hogy az infra- és ultralátást vajon befolyásolja-e a fénymágia. És ha ezzel a témával kezdünk el foglalkozni, akkor megint beleszaladunk a "különleges" látások kidolgozatlanságába. Az ETK leírása alapján az infralátással rendelkező lények nem az infravörös sugarakat, hanem a hőmérsékletet érzékelik. Így erre nyilván nem hat a fénymágia. Az ultralátás leírása, viszont önmagában ellentmondásos, mert azt írja, aki ultralátással rendelkezik, az valóban az ibolyán túli sugarakat érzékeli, így például képes ablaktalan, sötét helyiségben is tájékozódni. No de kérdem én, honnan a francból kerülnek ablaktalan, sötét helyiségbe ultraibolya sugarak? :D Szóval erre a kérdésre abszolút nem tudok válaszolni, várom a többiek véleményét :D

Remélem segítettem :)

Desdichado

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Desdichado által leírtakkal nagyjából egyetértek, csupán egy ponton szeretnék különvéleményt megfogalmazni. Véleményem szerint efféle távolságtorzító mágiával célzófegyvert használni és célba találni egyszerűen képtelenség. Ugyanis a távolságtorzítás már közvetlenül az illető szeme előtt is működik. Az íjász nem tud anélkül célozni, hogy ne látná a nyílvesszőt, ennek hegyét kell ugyanis egy vonalba "benéznie" a kiszemelt céllal. Amint tehát a látóterébe emeli a fegyvert, sokkal nagyobbnak fogja látni, mint a valóságban, és egyszerűen nem fog tudni célozni. Maga az íj vagy a nyílvessző fogja "kitakarni" a képet, ráadásul a keze viszonylag kis mozdulatára is akár szem elől tévesztheti azt.

Aki dolgozott már valamikor mikroszkóppal, nagyjából hasonló dolgot tapasztalhat, mikor megpróbál egy vizsgált tárgyat mozgatni a készülék lencséje alatt. Szerintem tehát ilyen körülmények közt célozni, és különösen az érzékelt távolság határait súroló mesterlövésre vállalkozni (amely esetben egyedül értelme lenne az egész módszernek) egyszerűen lehetetlen.

Még egy apró dolgot tennék hozzá ezen kívül. Ha valami módon sikerülne is ezt a problémát megoldani, marad a tény, hogy a nagy távolságra leadott lövések pontossága nem csak az íjász szemétől függ. Még egy nagyon precízen elkészített íjnak és nyílvesszőnek is lehetnek apró szabálytalanságai, amelyek eltérést okoznak, és nagy távolságra lőve még akkor is jelentősek lehetnek, ha közeli találat esetén észre sem vehetők. Mindehhez hozzáadódik még az időjárás, a külső körülmények bizonytalansága. Az a gyenge légmozgás, amely mondjuk 5-10 méterről nem téríti el érdemben a nyílvesszőt, egy tízszer ekkora távolságról leadott lövés esetén megmentheti a kiszemelt áldozat életét.

Link a hozzászóláshoz
- Ha az íjász más módon lő egy közelebbi, mint egy távolabbi célpontra (másképp tartja, másképp feszíti az íjat, stb.), akkor nyilván negatív módosítókkal kell dobnia a célzást, hiszen nem oda próbál lőni, ahol a célpont van, hanem egy másik helyre. (Például a tőle 50 láb távolságra álló pontot célozza, holott a célpont csak 25 lábra van tőle.)

- Ha a távolság az íj használatát nem befolyásolja, csak azt, hogy mennyire könnyű pontosan célba venni az ellenfelet, akkor viszont a távolságból adódó VÉ egyértelműen az íjász által érzékelt távolság alapján számolandó, függetlenül attól, hogy ez a valós távolság-e.

Mivel az nyílnak érezhető esése van, ezért kénytelen vagy ívesen lőni. Tehát az első eshetőség, nem tudod jól belőni a távot, tehát minusz. Tehát egyetértesz velem, csak még nem tudod.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a gyors válaszokat.

Akkor úgy veszem, hogy a bárd csak a 380-720 nm-ig terjedő "látható" fényt képes befolyásolni és akkor nincs probléma különböző látásokkal.

A Távolságtorzítás hatóterületére vonatkozóan, a "távcső" effektust úgy is el tudom képzelni, hogy egy bazi nagy nagyítólencsét, illetve annak megfelelő hatást hoz létre a bárd. Érdemes megvitatni azt a lehetőséget is, hogy az áldozat mindent messzebbinek, vagy közelebbinek lát, csak az szerintem inkább összezavaró mint megtévesztő. Pl.: ha mindent 50x messzebbinek lát, akkor nem csak a folyosó lenne hosszabb, hanem a talpa is sokkal messzebb lenne, mintha 50x magasabbra nőtt volna. A keze is 50x hosszabb, stb..., viszont a tárgyak arányai egymáshoz nem változnának.

Nagyításnál pedig, mintha összepréselték volna a világot. :D Bevallom ez a felhasználás is tetszik.

Abban úgy látom egyetértünk, hogy az íjászatot lehetetlenné teszi.

Az elveszett anyagmágiákat sajnálom, reméltem ,hogy csak én néztem el valamit.

Link a hozzászóláshoz

Mielőtt még teljesen elülne a por a bárd felett felkavarnám még egy kicsit.

Lehet, hogy teljesen egyértelmű dolog, de azért megkérdezném, az illúziók vetnek árnyékot, illetve látszanak a tükörben?

Másik dolog a Tárgy láthatatlanság varázslat. Nem tiszta, hogy lehet-e csak a tárgy egy részére varázsolni vagy sem. Illetve, hogy figyelembe kell-e venni a tárgy-tárgy szimpátiát mint a varázslóknál? Konkrét példa: Fal egy szakaszára varázsolom, hogy átláthassak rajta, lehet, vagy nem?

Érdekelne még, hogy Rohanó idő varázslatnál milyen harcmódosítókat adnátok az áldozatoknak, ha adnátok egyáltalán. A szöveg szerint minden mozgást és hangot az áldozatok 144x gyorsabbnak látnak. Ugyan ide, hogy a bárd eldöntheti-e, hogy a területen belül kire hasson a varázslat és kire ne?

És végül egy elég táp varázstárgy, a Bármit Érzékelő.:D

Bárd Illúzióírásnál, a szöveg nem egészen egyértelmű, hogy csak időbeli eseményhez köthető a dolog, vagy bármilyen eseményhez? Pl, ha dzsad lép a szobába...

Köszönöm a válaszokat!

Továbbra is remélem, hogy a NyT-s KM-ek figyelemmel kísérik a témát, különben játék előtt ezt mind felteszem annak akit kapunk. :P

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...