Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Igen, ez a drágakőmágiánál így működik, de a hatalom amulettje tapasztalati úton készített varázstárgy. Tehát míg ott egy kidolgozott rendszert kell követni, addig ezeknél az előre kitalált varázstárgyaknál nem kell bajlódni a részletekkel. A szellemi frissesség itala max. pszi pontra tölt, a láthatatlanság italától a tömegedtől függetlenül láthatatlan leszel, a hatalom itala és amulettje pedig a max. manát tölti vissza. Oda nem kell karáttal számolgatni, és nincs semmilyen képzettségkövetelmény.

Igazából a limitálással szerintem nem olyan vészes a dolog (mármint ha van a karakternél mindössze egy, és nem talicskán tolja az amuletthalmot), csak mégis érdekelt mi az általános vélekedés: lehet nyugodtan egy, vagy túl táp és inkább meg kell dolgoztatni érte a karaktert?

Link a hozzászóláshoz

Pontosan többmindent jelent, azért is nem fejtettem ki.

Shadowrunban például eleve ritkák a varázstárgyak, mert a mágia élő dolog, kell hozzá egy tudat, nem lehet csak úgy könnyedén tárgyakra aggatni. Ott karmába kerül magadhoz kötni a tárgyat, Magus nyelven Tp-t kell költeni rájuk. Emiatt mindenki kétszer is meggondolja, hogy mit szerez be, hiszen az egyéb irányú fejlődését hátráltatja.

Pathfinderben eleve slot limitációk vannak, tehát mittudomén a nyakadban csak egy dolog lóghat, egy dolog lehet aktív, legyen az nyaklánc vagy köpeny, a többi az inaktívvá válik. A tartós bónuszokat adó tárgyakat pedig hordani kell bizonyos ideig, hogy rendesen kifejtsék a hatásukat. Meg persze a régi DnD verziókban szintén xp-be került a varázstárgyak készítése.

Biztos vannak még példák erre, ha valaki több rendszert ismer, amiben varázstárgyak vannak.

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ezek jó dolgok, mondjuk a M.A.G.U.S. mágiaelméletéből sajnos kilógnak. Már rég akarunk valamit kezdeni a rúnamágia lehetséges túlkapásaival szabályszinten, de eddig még nem jutottunk végleges eredményre.

Most abba az irányba gondolkodunk, hogy a varázstárgyak is beleszámítanának a mágikus kifáradásba, és ez a varázsolni nem képes kasztokat is érintené, mintvegy limit szintjén.

Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Igen, ez a drágakőmágiánál így működik, de a hatalom amulettje tapasztalati úton készített varázstárgy. Tehát míg ott egy kidolgozott rendszert kell követni, addig ezeknél az előre kitalált varázstárgyaknál nem kell bajlódni a részletekkel. A szellemi frissesség itala max. pszi pontra tölt, a láthatatlanság italától a tömegedtől függetlenül láthatatlan leszel, a hatalom itala és amulettje pedig a max. manát tölti vissza. Oda nem kell karáttal számolgatni, és nincs semmilyen képzettségkövetelmény.

Megnézem, de mi így játszuk.  A boszinak pl van egy 42mp-os törbe foglalt amulett, és egy nyakon hordott 80mp-os.

 

4 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Pathfinderben eleve slot limitációk vannak, tehát mittudomén a nyakadban csak egy dolog lóghat, egy dolog lehet aktív, legyen az nyaklánc vagy köpeny, a többi az inaktívvá válik

 

Mi pont így használjuk. Tudom nem szabályos, de legalább nincs túlkapás.  Egy a nyakba, egy kézre, egy a testre, egy a lábra. Mire ennyit összeszed úgyis előri a 10-es szintet.

Link a hozzászóláshoz

Nem kell tudnia mindenkinek, hogy készülnek a runázott dolgok. A varázsló meg mondhatja, hogy ááááá én elemi mágus vagyok, nem értek az ilyenekhez.

Ha meg mégis csinál, a mi csapatunkban Morty bácsi kerek- perec olyan árakat kért, hogy mindenki lesápadt.

Én büntetem, a túl sok készítést (szimpatikus visszahatással), de nem felejtem el, hogy bizony a runa mágia erről szól, és csak a tanonc évek alatt vagy 20-30 ilyet alkot a varázsló. Szóval nem is korlátozom a varázslók tárgyalkotó kedvét, mint sok km. Meg hát mire valamire való runa kardokat tud csinálni az legalább 7. szint és az is csak 5 té- vé-t ad. Nem gondolom ezt akkora tápnak.

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Az teljesen igaz, hogy a rúnázott fegyver / vért egyáltalán nem tartozik a rúnamágia "problémái" közé. Pont ezért kérdeztem a korábbi varázstárgylimitednél írtakról, hogy bár mi is így gondoljuk, egy varázstárgy van csak minden túpusból, de ez alól kivételt képeznek a rúnázott tárgyak (ami szintén nem túl gyakori nálunk). De amúgy ez már csak szőrszálhasogatás, a lényeg az, hogy ezekszerint nem csináljuk olyan rosszul. Kösz a megerősítést! :)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Heh, én se korlátozom szándékosan az alkotási kedvét a varázslómnak (Pathfindert mesélek, de hasonlók a lehetőségek), csak egész egyszerűen nem ül le a sztori eléggé, hogy aktívan tudjon alkotni. Most meg még a papnőnek is megjött a kedve, de persze sosincs rá idő. De ha egyszer lesz idejük, akkor csak az anyagi lehetőségeik szabnak korlátot, mert ezekben a rendszerekben amúgy drágák is ezek a tárgyak elkészíteni.

Darabolo és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Igen, bár nem ismerem a rendszert, de még az elkészítési ár meghatározása / feljebbvitele is egy jó lehetőség. Igazából nem a korlátozáson van a hangsúly nálunk sem, csak ugye M.A.G.U.S.-ban szinte "ingyen" van a rúnamágia minden tekintetben. Inkább döntésre és választásra akarnánk a varázstárgy készítő varázslót bírni, hogy mérlegeljen, mise akarjuk megkötni a kezét, alkosson bármikor szabadon bármit, csak legyen valami ésszerű határ, amin belül persze szabadon tevékenykedhet. Na mindegy, túlbeszéltem. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Visszatérnék a Hatalomamulett témára. Ez elkészítésnél/esetleg magáhozkötésnél én simán el tudom képzelni, hogy kell hozzá pl. pár cseppnyi a leendő használó véréből, esetleg még huzamosabb ideig a személyes aurájában kell tartani, hogy kialakuljon egy szimpatikus viszony. A korlátot jelentő árnál meg jó kiindulási tipp lehet az 1-2 mana per karát. Így a "kisebb tárhelyű" amulettek jóval gyakoribbak és olcsóbbak, mint a nagyok, hisz alapból drága a tiszta drágakő és minél nagyobb annál többe is kerül egy karátnyi, hisz ritka kincs. Így elvileg korlátozod is a karaktert, hogy ne tudjon túl nagy varázslatokra elraktározni manát. (a sok kicsiből meg szerintem körülményes összebogarászni a nagy varázslathoz az erőt, akkor már inkább hazudik valamit a sumákja, esetleg BM vonalon jöhet a komolyabb véráldozat).

Ráadásul a rubin érték a nem mágiahasználóknak is, így ha visszaél a jó szíveddel a játékos, akkor egy nemeskisasszonynak látszó kollegina nyugodtan hagyja magát elcsábítani a bárd által, aztán ha a fickó reggel meztelenül (esetleg megkötözve) magához tér még hálát is adhat, hogy csak a drágaságait vették el az élete helyett. Meg persze egy kártyacsatában is el lehet veszteni egy rubintos cuccot, Rodrigo simán feltette egy utolsó kapocsként blúzt összefogó díszes melltűért....

A rúnatárgyaknál meg ugye a szimpatikus viszony miatt elég egy csintalan boszi és máris bajban van a varázsló, aki készítette a tárgyat. Sőt elvileg elég neki egy bevállalósabb sumák is, aki csak megzsarolja vele (akár mindennemű valóságalap nélkül.) Egy ilyen eset (bárhogy is végződik) tuti elgondolkoztatja a megzsarolt varázslót. Aki  veszi/kapja az ilyen fegyvert, azt meg akár egy kocsmai iszogatás alatt is be lehet oltani olyan sztorival, hogy a varázsló megorrolt az addigi pártfogoltjára (direkt hangsúlyoznám az alárendeltségi viszonyt) és egy alkalmatlan pillanatban visszateleportálta tőle a fegyvert, aminek ilyen meg olyan következményei lettek, úgyhogy a pórul járt ivócimbora azóta nem barátkozik ilyen felfújt varázslókkal, mert abból csak a baj van.

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Visszatérnék a Hatalomamulett témára. Ez elkészítésnél/esetleg magáhozkötésnél én simán el tudom képzelni, hogy kell hozzá pl. pár cseppnyi a leendő használó véréből, esetleg még huzamosabb ideig a személyes aurájában kell tartani, hogy kialakuljon egy szimpatikus viszony. A korlátot jelentő árnál meg jó kiindulási tipp lehet az 1-2 mana per karát.

Keveslem az 1-2 mannát, mi a 10 manna/ karátot alkalmazzuk. A rubin átlag ára 500 arany/ karát, és ez csak az átlag, és a megmunkálatlan rubinra érvényes. Az igaz drágakővek árára 10x-es szorzó van. Szóval így se olcsó mulatság. Nálam a 9. szintü boszorkány még nem is tudott csinálni, amije van, azt is csak találta-lopta halott boszorkánymesterektől. :D

Igaz @Kate

Link a hozzászóláshoz
On 2019. 08. 12. at 11:29-kor Darabolo írta:
4 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Keveslem az 1-2 mannát, mi a 10 manna/ karátot alkalmazzuk. A rubin átlag ára 500 arany/ karát, és ez csak az átlag, és a megmunkálatlan rubinra érvényes. Az igaz drágakővek árára 10x-es szorzó van. Szóval így se olcsó mulatság. Nálam a 9. szintü boszorkány még nem is tudott csinálni, amije van, azt is csak találta-lopta halott boszorkánymesterektől. :D

Igaz @Kate

 

Khm... 10-es szint, de kiszámolja.... Khm.... :D

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Keveslem az 1-2 mannát, mi a 10 manna/ karátot alkalmazzuk. A rubin átlag ára 500 arany/ karát, és ez csak az átlag, és a megmunkálatlan rubinra érvényes. Az igaz drágakővek árára 10x-es szorzó van. Szóval így se olcsó mulatság. Nálam a 9. szintü boszorkány még nem is tudott csinálni, amije van, azt is csak találta-lopta halott boszorkánymesterektől.

Hali!

IRL 1 karátnyi csiszolt rubin min. 100.000 Ft. Az reálisan olyan 100 arany körül lehet szerény véleményem szerint (Mi kb így játsszuk a magust, hogy legyen valami képünk a forgó vagyonokról. Ezen az alapon reális a 10Mp/karát, ha nálatok kis pénzzel rohangálnak a karakterek, ugyanakkor ez feltételezheti azt, hogy egy jó anyagi helyzetben lévő b/b/b nemesnek komoly manatartalékai lehetnek, ha szeretné.

Link a hozzászóláshoz

Ilyen alapon, ha a magus szabályait nézzük félmilliónak kell lennie a drágakőnek. A tiszta, igazdrágakőnek ami meg alkalmas a mannatárolásra 5 milcsi!!!!!! Hát nem tudom, de nálunk még a nemes se kap ennyi zsebbénzt, ha össze is jön neki, ennél akár jóval több is, nem csak erre kell költenie. Egyébként nem gondolom hogy a mi kis M országunkat és Ynevet ily módon kellene összehasonlítani. 

Más: Igen, a nemesnek nagyobb eséllyel lesz nagyobb karátú köve. De ez akkor is igaz lesz, amikor a csóró paraszti származású boszorkánymesternek meg semmije se lesz. Hol itt az egyensúly? Sehol! Ez a szerepjáték.... :) No meg " a való világ!". 

Link a hozzászóláshoz

Ez az ynevi pénz érték egy nagyon érdekes kérdés. Mi is számolgattunk, de teljesen más eredményre jutottunk. Annak szem előtt tartásával, hogy a pénz máshogy működött régen mint most (tehát nem mindent pénzben mértek, egy embernek kevesebb dologhoz kellett pénz, mivel jobban önellátóak voltak, mint mostanában, mikor egy almához is csak pénzért tudunk hozzájutni), illetve az ártáblázat is sok helyen hibás (egy napszámos 1 évi béréből 5 sípot tud venni....) tehát tökéletes párhuzamot nem lehet vonni, de nálunk 1 arany, fél és 1 millió között van valahol, de inkább általában 1 milla.

Például egy ebéd/vacsora 5 réz, tehát 2.500-5.000 forint között, egy egyszemélyes szoba 10 réz, tehát 5.000-10.000 forint. Egy ló (talán értékben egy mai autó párhuzam?) 1 arany, fél-1 millió, egy paraszt keres 2 és fél aranyat évente, amit 2 és fél milla, ez ~200.000-as havi fizetés. Aztán a varázstárgyak és egyéb drágaságok már más kérdés, azt nincs mihez hasonlítani. Mi ezt tartjuk reálisnak.

Ha nálatok például a 100.000 forintos rubin 100 arany, akkor 1 réz 1 forint. 5 forint egy vacsora és 10 egy szoba és egy ezres egy ló? Így nehéz fejben követni, hogy minek mi az értéke.

Ki mit gondol, szerintetek mi a valósághoz leginkább illő váltószám, amivel a legjobban képben lehetünk, hogy X összeg (pl. egy városőr kefizetésére szánt 5 ezüst), akkor most mennyi is, sok, kevés, ...stb.?

Link a hozzászóláshoz

Ok, elnéztem. Nálunk 100.000 Ft 1 arany. De a matek miatt legyen Cundior vacsora-éjszaka-ló (5.000-10.000-1.000.000) párhuzama.Így a nagy értékű dolgoknál olyan óriási szám jön ki, hogy akkor meg az életszerűtlen. 500 arany/1karát ebben az esetben 500.000.000 Ft szemben az IRL 100-500.000 Ft-os árral. (Nem beszélve pl egy hajó vagy egy kastély esetében az extrém számokról, vagy egy 1.000.000 Ft / éjszakás kalandról Ellana papnőivel. )

(A jövedelemtáblázat meg úgy elrontott ahogy van szerintem.)

Link a hozzászóláshoz

Igen, a baj az, hogy az ártáblázatok teljesen agyatlan, hasraütés szerű értéket, úgyhogy valahol biztos csúszni fog a dolog. Viszont szerintem a rubinnál inkább a rubin ára a gond, nem az átváltási logika, hogy gondolja a könyv, hogy 1 karát belőle 500 lovat ér, és 2 karátba kerül egy kastély??? Az ÚTK-ban 3-5 arany a rubint karátja helytől függően, bár 1.5-5 milla is sok, de azért reálisabb a dolog.

Amúgy nem tudom, hogy kastélynál az 500.000.000-1.000.000.000 forint mennyire irreális, vagy hogy mennyibe fáj egy több árbócos csatahajó, de egy kenu biztos nem 2.5-5 milla, viszont 1-et elkérhetnek érte, egy rövid googlés keresés után. És amúgy, azt hogy gondolják, hogy egy kisnemes 20-40 aranyat keres egy évben, és Erigow belső városága 5 arany a kapupénz?

Talán kis és középkategóriában még rendben van a dolog, aztán felfelé elborult a készítők agya, és dobálgatják a nagyobbnál nagyobb számokat. Nem tudom, szar az egész...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...