Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


TAO

Recommended Posts

Más kérdés:

Lehetséges-e a kaland indulásakor olyan folyamatos hatású varázslattal rendelkeznie egy karakternek, amit korábban varázsolt el, mert képes rá, gondolok itt a pap Összetartozás életerővel/asztrálisan vagy Segélykérés, illetve a boszorkány Familiáris mágiába tartozó varázslataira? Ha igen, akkor ez költségmentes-e, mivel kívül esik a varázstárgyak kategórián, vagy sem?

Hello

Erre én is elég kíváncsi vagyok, bár szerintem se lesz engedélyezve (lássuk be, mocskos csúnya kezdeti előnyök lennének belőle :D)

Más:

A rúnás kiegészítős kasztok az alapkasztok helyében kötelezően használandóak??

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

http://kalandozok.hu/dynamics/showentry.php?e=724&catid=9

A táblázat CSAK kivonat... kéretik elolvasni a kiegészítő vonatkozó részét is. Megtalálod, egyébként az össze nyomtatott MAGUS kiadványban szereplő mérget is benne, természetesen azokat is lehet ám használni, csupán a lehetőség adott egyedi mérgek készítésére.

Valamint: nem olyan bonyolult az... ne tessék lustának lenni. :)

Valamint, a dzsambia az a sarlókés.

Szerkesztve ekkor: , MagyarGergely által
Link a hozzászóláshoz

MG: köszi a linket, a táblázatot átböngészem a héten. :)

Kérdés a tábor szervezői, KM-ei és a versenymodul írója felé:

Van lehetőség a Pyarroni Titkosszolgálat ügynökeként "hozzáférni" magas méregkeverési szinttel rendelkező méregkeverő termékeihez, vagy a kikeverési nehézség tekintetében a JK-k képességei a korlátozó tényezők?

Tehát mondjuk van-e lehetőség pl. egy 250-es kikeverési nehézségű (akár egyedi, akár a fenti táblázatból) mérget megvenni, amihez ugyebár édeskevés a Mf-ú Méregkeverés és Herbalizmus.

Vagy előtörténetből lehet esetleg egy +50-et adó recepttel rendelkezni egy egyedileg általunk kitalált méreghez. (Mondjuk korábbi küldetésünkben egy méregkeverő banda kiiktatása közben szerezhettük.)

Link a hozzászóláshoz

MG: miért pont a sarlókés, csak azért, mert hajlított? Nekem valahogy a 2. dzsenn "nemzeti fegyver" nem orgyilkosságra készültnek jön le, ráadásul amivel pont mindegyik dzsenn fajból MF kétkezes harcot tolna...

illetve még az ETK-ra visszakanyarodva és a "felülvizsgáltak" részére... bárd = ének/zene Af; pap = ének/zene Af... végülis csak az életét teszi fel a bárd arra, h jól zenéljen és énekeljen... de ez már tényleg csak kötekedés :)

Szerkesztve ekkor: , Daelon által
Link a hozzászóláshoz

Elnézést a késői válaszokért, az elmúlt napokban nem nagyon volt sem időm, sem netem.

Üdv,

talán ez a legmegfelelőbb fórum, hogy jelezzem: a karakterlapban felfedeztünk egy hibát. Ha k6+14-es, vagy k10+10-es értéknél 18 fölé megyünk, akkor azt különleges felkészítésként érzékeli, pedig valójában nem az. Így 300 illetve 600 ponttal többet von a kelleténél. A meglévő karikat már nem akarjuk átírni e szerint, hanem a plusz-mínusz TP-s helynél jeleztük ezt, de ha lesz újabb verzió, akkor azok, akik még nem kezdtek neki, használhatnák azt.

Jó a meglátás, köszi!

Valóban: mivel a k6+14-es, vagy k10+10-es dobáskód esetén a 19-20-as érték nem számít kf-nek, ezért nem kell kf-et fizetni érte. Ugyanígy abban az esetben, ha a faj módosítja a maximumot.

A dzsambia (dzsad tőr) értékeit és árát leírná valaki. Sajnos nem találom sehol. Köszönöm.

Azért nem találod, mert nincs leírva sehol, csak egy üres referencia van rá a dzsenn leírása alatt. Hivatalos szabálykönyvben nem szerepelnek a fegyver adatai.

Mivel a leírás szerint hajlított pengéjű tőrről van szó, kétféleképpen szokták játszani: vagy a hagyományos tőr, vagy a sarlókés értékeit használják. (Attól még nem lesz sem sima tőr, sem sarlókés... és nem kell orgyilkosságra használni, csupán ugyanazokat a rendszerbeli értékeket veszik figyelembe.) Ahogy MG is írta, mi a sarlókését használjuk.

Olyan kérdésem lenne a KM-ekhez, hogy ha egy kaszt több képessége is kf-es, akkor mindegyiket lehet pontokból húzni?

Igen, lehet. :)

Masik kerdes: hogy kezeljuk a kozos nyelvet? Van koze a pyarronihoz vagy tok kulon?

"Pyarroni = közös" elven játszunk.

Lehetséges-e a kaland indulásakor olyan folyamatos hatású varázslattal rendelkeznie egy karakternek, amit korábban varázsolt el, mert képes rá, gondolok itt a pap Összetartozás életerővel/asztrálisan vagy Segélykérés, illetve a boszorkány Familiáris mágiába tartozó varázslataira? Ha igen, akkor ez költségmentes-e, mivel kívül esik a varázstárgyak kategórián, vagy sem?

Lehetséges, de ki kell fizetni a varázstárgyak kategória szerint.

A rúnás kiegészítős kasztok az alapkasztok helyében kötelezően használandóak??

Nem. A játékos döntheti el ebben az esetben, hogy kívánja-e használni a Rúna-cikket. Tehát indíthatsz bárdot, harcművészt, boszorkánymestert, stb kizárólag ETK szerint is, vagy Rúna-cikket felhasználva is. Mindenképpen legyen tiszta és megbeszélve a leendő KM-etekkel, hogy melyik verziót használjátok.

Emlékeztető: a papok esetében ez nem így van, ott a PPL felülírja az ETK-t.

A korábbi idomított állatos árlistához szeretném ha még két tétel hozzákerülne:

- egerészésre kiképzett házimacska

- ház- vagy terület őrzésére idomított kutya (vagy ez szimplán besorolható harci kutyának?)

Úgy tűnik, nagyon népszerű idén az állatok rabszolgatartása. :) ha ez az Elfendeli Titkosszolgálat (a.k.a. Green Peace) fülébe jutna...

- egerészésre kiképzett házimacska: 1e

- ház vagy terület őrzésére idomított kutya besorolható harci kutyának

Van lehetőség a Pyarroni Titkosszolgálat ügynökeként "hozzáférni" magas méregkeverési szinttel rendelkező méregkeverő termékeihez, vagy a kikeverési nehézség tekintetében a JK-k képességei a korlátozó tényezők?

Tehát mondjuk van-e lehetőség pl. egy 250-es kikeverési nehézségű (akár egyedi, akár a fenti táblázatból) mérget megvenni, amihez ugyebár édeskevés a Mf-ú Méregkeverés és Herbalizmus.

Vagy előtörténetből lehet esetleg egy +50-et adó recepttel rendelkezni egy egyedileg általunk kitalált méreghez. (Mondjuk korábbi küldetésünkben egy méregkeverő banda kiiktatása közben szerezhettük.)

Jelenleg nincs hozzáférésetek ilyesmihez. A JK-k képességei határozzák meg a méregkeverés korlátozó határát.

Szóljatok, ha esetleg kihagytam volna valamit. :) És köszönöm a türelmet.

Link a hozzászóláshoz

Induló felszerelés:

-Ha a kasztleírás tartalmaz egy induló felszerelést, azt karakteralkotásban leírtak felülírják?

-Ha kapok kasztból adódóan egy vértet, de szeretnék egy jobb értékekkel bírót, a meglévő vért árát felhasználhatom - vagy két vérttel fogok rendelkezni?

Lazán kapcsolódik:

-a játék kezdete milyen évszakra/éghajlatra esik? Nem mindegy, hogy bundabugyiban flangálok, vagy strandpapucsban nyomom a full kretént.

a válaszokat előre is köszönöm :)

Link a hozzászóláshoz

Vegyél bundabugyit meg bundapatkót a lovadnak. Aztán bermuda-strandpapucs-hawaiiing trióval* zavard össze az ellenséged. :P Slanpallos. Ennyi. Artu out.

* - Mithril g-string**-re opcionálisan cserélhető. Mi ezt az utat választottuk. Borat style szigorúan.

** - Vigyázz, nincs beárazva a karaktergenerálásban!

U.I: Igen, már az utolsókat rúgom (a karakterlapba...), viszont az időjárásos válasz engem is érdekelne :shock:

Szerkesztve ekkor: , Artu által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Elnézést, ha már kérdezte valaki, nem olvastam végig az összes hozzászólást, csupán egy kérdés jutott eszembe hirtelen.

Tűzvarázsló - A pusztító tűz útja

A Törvénykönyv (MTK) hivatkozása szerint kap egy Lángkardot (hosszú kard értékei) és egy speciális mágikus vértet (MGT: 0, SFÉ: 5). Ez nem fér bele szerintem a 80 aranyas kikötésbe ami a karakteralkotásnál van leírva, de kasztom és utam szerint járna.

Ilyen esetben mi a teendő? (Természetesen lesz söröm a táborban). :D

Link a hozzászóláshoz

-Ha a kasztleírás tartalmaz egy induló felszerelést, azt karakteralkotásban leírtak felülírják?

-Ha kapok kasztból adódóan egy vértet, de szeretnék egy jobb értékekkel bírót, a meglévő vért árát felhasználhatom - vagy két vérttel fogok rendelkezni?

Így fejből nem nagyon tudok olyan példáról az engedélyezett szabálykönyvekben, ahol egy kaszt alapból megkap valami felszerelést. (Leszámítva olyan spec dolgokat, mint a papi szent szimbólum vagy a bárd hangszere.) Szóval a karakteralkotás felülírja a könyvekben leírtakat.

De leírhatnád, hogy pontosan mire gondoltál, mert kíváncsi lettem.

-a játék kezdete milyen évszakra/éghajlatra esik? Nem mindegy, hogy bundabugyiban flangálok, vagy strandpapucsban nyomom a full kretént.

Hallgass Artu-ra, ez amúgy sem fogja befolyásolni a full kreténséged. :-P

De azért elárulom, hogy a modul kezdete P. sz. 3671, Arel negyedik (Holdak és Vándorok) hava. Ez az Esős Évszak utolsó havát jelenti.

Tűzvarázsló - A pusztító tűz útja

A Törvénykönyv (MTK) hivatkozása szerint kap egy Lángkardot (hosszú kard értékei) és egy speciális mágikus vértet (MGT: 0, SFÉ: 5). Ez nem fér bele szerintem a 80 aranyas kikötésbe ami a karakteralkotásnál van leírva, de kasztom és utam szerint járna.

Ilyen esetben mi a teendő? (Természetesen lesz söröm a táborban). :D

A teljesség és konzisztencia miatt ezt is ki kell fizetni a karakteralkotás szerint. Joggal méltatlankodhatna sok másik JK, ha egy ilyen tápos, 0 MGT-s, 5 SFÉ-s vértet ingyen megkapnál. :peace:

(Ejj, Johnny, nem emlékszel, hogy nem szeretem a sört, és engem mással kell lekenyerezni? :-P)

Link a hozzászóláshoz
A teljesség és konzisztencia miatt ezt is ki kell fizetni a karakteralkotás szerint. Joggal méltatlankodhatna sok másik JK, ha egy ilyen tápos, 0 MGT-s, 5 SFÉ-s vértet ingyen megkapnál. :peace:

azért ezt így nem írtam volna ide, hiszen akkor moroghatnánk a sok ingyen Hatalom Itala, a drága lovagi és kráni vértek miatt is :olvasos::peace:

Link a hozzászóláshoz
azért ezt így nem írtam volna ide, hiszen akkor moroghatnánk a sok ingyen Hatalom Itala, a drága lovagi és kráni vértek miatt is :olvasos::peace:

Meg a kardművész slan-kardja miatt, ésatöbbi. :) Köztudott, hogy a morgolódókra az éjszaka közepén ráeresztjük Zrogdavar híveit, így ez csak gyorsan múló zavar szokott lenni.

Én sem gondoltam teljesen komolyan. ;)

Link a hozzászóláshoz

A teljesség és konzisztencia miatt ezt is ki kell fizetni a karakteralkotás szerint. Joggal méltatlankodhatna sok másik JK, ha egy ilyen tápos, 0 MGT-s, 5 SFÉ-s vértet ingyen megkapnál. :peace:

Értem.

Esetleg annyi engedmény hogy csak a különbözetet, a 120 aranyat kelljen kifizetni, így lenne egy arany középút? :peace:

Link a hozzászóláshoz
Esetleg annyi engedmény hogy csak a különbözetet, a 120 aranyat kelljen kifizetni, így lenne egy arany középút? :peace:

Ez nem is engedmény, a karakteralkotás valóban értelmezhető így.

A karakteralkotás szerint a tűzvarázsló megkapja az egy rend fegyverzetet, ami legfeljebb 80 arany. A Pusztító Tűz Útját járó tűzvarázslónak egy 200 aranyat érő vért lenne az "egy rend fegyverzet", tehát ha kifizeti a +120 aranyat, akkor megkapja.

:laza: (make love, not zászlóháború)

Link a hozzászóláshoz

2, azaz kettő darab kérdésem lenne ;)

1, azaz első: az igazság amulettje frankón be van árazva ETKben, viszont nincsen beEzve. Ezt értelmezhetem úgy, hogy nincs ellene ellenállás?

2, azaz második: az illúzió pálcájának leírásában kitérnek arra, hogy az "értékesebb pálcák három, négy, ritkán öt különböző illúziót is képesek kelteni". Átlag felhasználóként, ETKs árban hány darabra vagyok jogosult?

Köszi :)

Link a hozzászóláshoz
2, azaz kettő darab kérdésem lenne ;)

1, azaz első: az igazság amulettje frankón be van árazva ETKben, viszont nincsen beEzve. Ezt értelmezhetem úgy, hogy nincs ellene ellenállás?

2, azaz második: az illúzió pálcájának leírásában kitérnek arra, hogy az "értékesebb pálcák három, négy, ritkán öt különböző illúziót is képesek kelteni". Átlag felhasználóként, ETKs árban hány darabra vagyok jogosult?

Köszi :)

1, azaz első: Így van. :)

2, azaz második: Az ETK-s "alap" illúzió pálca nem számít "értékesebb" kategóriának, tehát mindenképp 3-nál kevesebb illúziót tárol. Azaz 1 vagy 2 illúziót - ezt, és hogy pontosan milyen illúzióról van szó, majd a KM-eddel egyeztetheted. :)

Link a hozzászóláshoz

Mérgek... Sosem használtam gondoltam ideje elkezdeni, próbáltam megfejteni MG írását, de ez a rendelkezésemre álló 2 perc alatt nem sikerült, gondoltam gyorsabb, ha kérdezek:

pl. Akarnék egy 4. Szintű keringési rendszerre ható Kábultság/Ájulás mérget

X7, x2, x7 azaz összesen x16 (remelem nem x98 ), eladási ar pedig kétszerese a beszerzési árnak (egyrészt ezért nem szeretik a méregkeverőket) másrészt a táblázat mit tartalmaz? Azaz x16 v. X32?

masodszor mit kell szorozni? 1 arany 1 ezüst? Egy rántott hús, amit a méregkeverők tudvalevőleg imádnak? Es ez egy adag?

Azaz 16/32 arany egy adag ilyen méreg?

Udv,

Kapi

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...