Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


TAO

Recommended Posts

Üdv!

Kapi, a táblázatok CSAK KIVONAT-ai az Ynevi méregkeverés című írásnak. Általában az tudja értelmezni őket, aki legalább a vonatkozó részeket elolvasta. (a mérgek árai fejezet átlagos képességekkel kb. 2 perc alatt elolvasható ;) )

Amennyiben "akarnál" egy keringési rendszerre ható, 4. szintű ÁJULÁS/kábultság hatású mérget, úgy annak árát a 4. szint (7) és csak a súlyosabb hatásához (7) tartozó számok szorzataként állapítjuk meg, azaz 7x7=49. EZÜST - ez is benne foglaltatik ám a szövegben... Ha eladási áron szerzed be, azaz nem magadnak kevered ki, akkor az eladási ár ennek kétszerese, 49x2=98 EZÜST. (9 arany és 8 ezüst) EGY ADAG-ra vonatkoztatva.

A méreg drága, pláne, ami ilyen erős.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a választ! (Mentségemre szóljon, hogy én az engedélyezett rúna cikkek végén lévő táblázatból, próbáltam megfejteni az árakat, ami valljuk be majdnem sikerült) :) Sajnos átlag alatti a szövegértés kompetenciám, de majd kicsivel több időt szánok rá. :) Pszi üzenet ment.

üdv,

Kapi

Szerkesztve ekkor: , Kapi által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Tudom, hogy fél óra múlva van a karakterek leadási határideje, de itt a finishben elvesztem a részletekben.

1.

Összevitatkoztunk játékostársammal arról, mi számít nehézvértnek.

Õ szerinte a sodronying (akár 0/4-es abbit, akár egy "sima" 0/3-as fejvadásznak való) mivel fémvért, ezért nehézvértnek minősül, tehát viselésekor erősen javasolt hozzá a Nehézvértviselet képzettséggel rendelkezni, mert ha nincs ilyened akkor a Nehézvértviselet képzettség leírása szerint ennek híján aki nehézvértet visel, az elég komoly harcérték mínuszokkal kénytelen küzdeni.)

Ellent mond kicsit ennek, hogy pl. se a Főnix, se a fejvadász nem kap nehézvértviseletet, pedig a kaszt leírása szerint pikkely-, valamint fejvadász sodronyinget (3/0-ás) használnak.

Valószínűsítem, hogy a válasz az, hogy ezek egyike sem minősül nehézvértnek, de biztos ami biztos, megkérdezem.

2. kérdés:

Más által felépített statikus pszi pajzsokkal rendelkezve akadályozza-e az azonos hitű papot abban, hogy pl. fanatizáljon?

Tehát "bele tudok-e egyezni", vagy "át tudom-e engedni a pajzsokon", vagy ezt csak akkor, ha magam építettem a statikus pajzsokat?

Ezt szerintem jó lenne tisztázni, hogy pontosan részletekbe menően mit is jelent a "más által építettnek minősül" dolog a pszi pajzsoknál!

Előre is köszi a válaszokat!

Link a hozzászóláshoz

1.

Összevitatkoztunk játékostársammal arról, mi számít nehézvértnek.

Õ szerinte a sodronying (akár 0/4-es abbit, akár egy "sima" 0/3-as fejvadásznak való) mivel fémvért, ezért nehézvértnek minősül, tehát viselésekor erősen javasolt hozzá a Nehézvértviselet képzettséggel rendelkezni, mert ha nincs ilyened akkor a Nehézvértviselet képzettség leírása szerint ennek híján aki nehézvértet visel, az elég komoly harcérték mínuszokkal kénytelen küzdeni.)

Ellent mond kicsit ennek, hogy pl. se a Főnix, se a fejvadász nem kap nehézvértviseletet, pedig a kaszt leírása szerint pikkely-, valamint fejvadász sodronyinget (3/0-ás) használnak.

Valószínűsítem, hogy a válasz az, hogy ezek egyike sem minősül nehézvértnek, de biztos ami biztos, megkérdezem.

Barátod, az ETK. Esetleg nézzétek meg az Nehézvértviselet képzettség leírásában! ;)

(A leírás alapján nehézvért a Teljes- és a Félvért.)

A második kérdést inkább meghagynám a midenkori KM-nek! ;)

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Tudom, hogy fél óra múlva van a karakterek leadási határideje, de itt a finishben elvesztem a részletekben.

1.

Összevitatkoztunk játékostársammal arról, mi számít nehézvértnek.

Õ szerinte a sodronying (akár 0/4-es abbit, akár egy "sima" 0/3-as fejvadásznak való) mivel fémvért, ezért nehézvértnek minősül, tehát viselésekor erősen javasolt hozzá a Nehézvértviselet képzettséggel rendelkezni, mert ha nincs ilyened akkor a Nehézvértviselet képzettség leírása szerint ennek híján aki nehézvértet visel, az elég komoly harcérték mínuszokkal kénytelen küzdeni.)

Ellent mond kicsit ennek, hogy pl. se a Főnix, se a fejvadász nem kap nehézvértviseletet, pedig a kaszt leírása szerint pikkely-, valamint fejvadász sodronyinget (3/0-ás) használnak.

Valószínűsítem, hogy a válasz az, hogy ezek egyike sem minősül nehézvértnek, de biztos ami biztos, megkérdezem.

2. kérdés:

Más által felépített statikus pszi pajzsokkal rendelkezve akadályozza-e az azonos hitű papot abban, hogy pl. fanatizáljon?

Tehát "bele tudok-e egyezni", vagy "át tudom-e engedni a pajzsokon", vagy ezt csak akkor, ha magam építettem a statikus pajzsokat?

Ezt szerintem jó lenne tisztázni, hogy pontosan részletekbe menően mit is jelent a "más által építettnek minősül" dolog a pszi pajzsoknál!

Előre is köszi a válaszokat!

Szia!

1. Ahogy Hulla is megválaszolta, a nehézvért definíciója megtalálható az ETK-ban a Nehézvértviselet képzettség alatt. Eszerint pedig a teljesvért és a félvért számít csak annak, az alatt - így például a sodronying - nem nehézvért.

2. Erre is megvan a válasz az ETK-ban. Pszi fejezet, Mágiaellenállás rész. Röviden: nem számít, hogy ki építette a statikus pajzsokat, NEM tudod szándékosan átengedni a varázslatot. Csak a dinamikus pajzsból lehet ki-be pakolgatni a pszi-pontokat, és ezáltal gyengíteni vagy erősíteni az ellenállást. A statikus pajzs, ha egyszer felépült - lényegtelen, hogy ki építette -, nem módosítható, csak teljes egészében rombolható vagy megszüntethető, és utána újra kell építeni.

Regényekben előfordul ugyan, de a szabályrendszerben nem létezik olyan, hogy "átengedem a statikus pajzsaimon".

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Más által felépített statikus pszi pajzsokkal rendelkezve akadályozza-e az azonos hitű papot abban, hogy pl. fanatizáljon?

Tehát "bele tudok-e egyezni", vagy "át tudom-e engedni a pajzsokon", vagy ezt csak akkor, ha magam építettem a statikus pajzsokat?

Tyrael;

-bocsánat, hogy a partvonalról okoskodok, de -

a Fanatizálás ellen nincs mágiaellenállás. Tehát nem akadályozza és szükségtelen is átengedni. Ha a pap szövetségese vagy - azaz egy a szándékotok az adott kérdésben - a hatás létrejön. Egyébként a varázslat egyszerűen eredménytelen.

Link a hozzászóláshoz
Hello,

Kellene egy gyors állásfoglalás. Nem találtam erre utalóan semmit. A MTK értekezik a lóvértekről, de árakat nem ad, illetve a kiegészítő árlistában sem szerepel ilyen tétel. Milyen áron számítandó tehát a harcipacikra való vértezetek ára?

Az egyszerűség kedvéért vegyük alapul a normál (emberi) vérteket, tehát pl lóra egy sodronyvért ugyanannyiba kerül, és ugyanolyan SFÉ-vel és MGT-vel rendelkezik, mint emberre egy sodronying. Annyit tartsatok szem előtt, hogy nem minden vért értelmezhető lóra, pl teljes vértben nehéz elképzelni szegény állatot. :D

Link a hozzászóláshoz
Én tökre el tudom képzelni, hogy valaki fémlapokat rakna egy lóra. A lónak még kevesebb is a mozgó, tekergő alkatrésze.

Fémlapokat igen. Ez lenne a lemezvért. De az orrától a patkóig (ami a teljesvért megfelelője lenne)?? Nekem az már elég fura. Akárhány filmet, képet, vagy fesztivált láttam, a ló lábára sohasem raktak vértet, mert rendkívül akadályozza a mozgásban.

Mindenesetre a pontos vért megbeszélését rábízom a csapat és a KM-ük közötti kommunikációra, csak irányelvet mondtam. :)

Link a hozzászóláshoz

Tao: Ló lábára valóbnam nem tesznek vértet. A has alját sem védi semmi. Nameg nem is lehet bármilyen vértet felaggatni egy lóra. Utazólovon a vért eleve felejtős (a vértviseletre tudtommal idomítani kell a lovakat), gyakorlatilag csak a hidegvérűeken lehet célszerű a fémvért felaggatása. Bőrrel vagy abbittal könnyű harci méneken is lehet próbálkozni, de a lemezvért súlya nekik már nem való. Legalábbis szerintem.

Link a hozzászóláshoz
Estét!

Gyors kérdés, remélem még nem volt, munkából nincs időm végigolvasgatni mindent: Hatalom amulett. Mennyirét lehet venni a hozzá tartozó kavicsot?

Kikerestem neked:

A JK-k számára legelőnyösebb árat vesszük figyelembe, és nem kell minden manapontért karátozni, amit egyébként Hulla is javasolt:

Az elméletben legkisebb értékelhető (1 karátnyi) szilánkocska elég amulettbe, ami a karakteralkotási rendszer szerint mágikus tisztaságú rubinból 250 aranyba, azaz 2500 Tp-be kerül.

;)

Link a hozzászóláshoz

Még egy kérdés:

Az álcázáshoz használatos szerek (pl. paróka, bőrszín elváltoztató kencék + egyéb sminkek, arcforma és hang elváltoztatásához szájbetétek, gyors átöltözésre előkészített, vagy kifordítható ruházat, ...) áraival kapcsolatban hol tudok utánanézni?

Vagy elég, ha van Álcázás/Álruha képzettsége és ahhoz tartozik mindig legalább egy teljes álöltözet is?

Link a hozzászóláshoz
Még egy kérdés:

Az álcázáshoz használatos szerek (pl. paróka, bőrszín elváltoztató kencék + egyéb sminkek, arcforma és hang elváltoztatásához szájbetétek, gyors átöltözésre előkészített, vagy kifordítható ruházat, ...) áraival kapcsolatban hol tudok utánanézni?

Vagy elég, ha van Álcázás/Álruha képzettsége és ahhoz tartozik mindig legalább egy teljes álöltözet is?

Ez minket is érdekelt volna... Meg még mindig, lehet e tekintetben javítás szükséges majd.

Link a hozzászóláshoz

Ahogy az elmúlt évek során majdhogynem szokássá vált, készítettem egy kis statisztikát a beérkezett versenykarakterekről. Idén mintha kicsit kevesebb elborult karakter lenne, ami vagy a megkötött háttérnek, vagy a játékosok öregedésének és fejlődésének köszönhető. Azért így is vannak ám vicces dolgok... szemezgessetek, és nyugodtan nevessetek hangosan, ha magatokra ismertek. :D

Kasztok

Harcos – 5

Gladiátor – 2

Fejvadász – 8

Lovag – 3

Barbár – 1

Tolvaj – 5

Bárd – 4

Pap – 9 (Adron, Arel, Darton, Dreina, Ellana, Krad, Kyel, Morgena)

Paplovag – 3 (Dreina, Ranagol, Sogron)

Harcművész – 2

Kardművész – 1

Boszorkány – 2

Boszorkánymester – 3

Tűzvarázsló – 3

Varázsló – 5 (ebből 2 dzsenn)

A legnépszerűbb kasztok a fejvadász és a pap. Az előbbi nem meglepetés, lévén a Titkosszolgálatról van szó, de az utóbbi is teljesen érthető (ugye mindig jól jön egy healer társ ;)). Idén a tűzvarázslók és a Sogron-hitűek is népszerűbbek a megszokottnál. Ami meglepő volt, hogy sokáig nem volt kardművész, már megijedtünk, hogy egészen elmentünk szerepjátékos irányba (harcművészt hoztak inkább), de az utolsó pillanatban a Rizikófaktor megmentette a hírnevét, és beküldte a vértáp kardművészüket. ;)

Az 5 varázsló teljesen érthető és illik a koncepcióba, a dzsenneknek meg ugye mégiscsak több a pszi-pontja. :D

Ezúton kívánunk sok szerencsét az egy szem titkos ügynök barbárnak.

Képességek

20-as képességű karakter – 8

2, vagy annál több 20-as képesség egy karakteren – 3 (volt, akinek 3 is volt)

10-es vagy annál alacsonyabb szépség – 9

4, vagy annál több 18-as képesség egy karakteren – 2 (volt, akinek 5 is volt)

22-es erő – respect a lovagnak, aki maszturbálni is Erőkesztyűben jár

Képzettségek

Különösen népszerű volt érthető okokból az Álcázás/Álruha képzettség, ezt 16 karakter vette fel legalább Alapfokon. Van olyan csapat, ahol mindenki felvette az Álcázás/Álruhát. Aggasztóbb, hogy van olyan csapat, ahol senki sem. Bátraké a szerencse! :laza:

Népszerűek voltak a nyelvtudósok, nem volt ritka, hogy egy karakter 5-6 nyelven beszél. A rekordot a 8 nyelven beszélő bárd tartja.

Kiemelnénk, hogy a legnépszerűbb nyelvismeret (a pyarroni után) a kráni volt. 17 karakter vette fel, azaz minden harmadik JK beszél valamilyen szinten krániul. Kellett a diplomához?:ndo:

Persze akadt 1-2 különc is, aki seoxlán meg hyunghai nyelveken gagyog tűrhető szinten.

Mindössze egyetlen inszomniában szenvedő JK-nk lesz (aki felvette az Antissjárást). :mrgreen:

És a kedvenc: Helyismeret – Ediomad 60%. Arra a 40%-ra már nem mert bemerészkedni, hát milyen kalandozó ez? :D

Faj, származás, vallás

Az idei sláger-név a Jázmin, több karakter is érkezett ezzel a névvel. Mindenki vésse az eszébe, aki gyereket vár. ;)

Érdekes név még az Aladdin (ha nem lenne egy Abu nevű majma, azt hinném, hogy Sacha Baron Cohen rajongóval van dolgunk).

Ember – 43

Félelf – 7

Udvari ork – 2

Dzsenn – 2

Wier – 2

Majdnem minden engedélyezett fajból jött valaki. Törpe játékos idén nincs, a félelf legnépszerűbb a nem-emberi fajok között. Ezenfelül, mint minden táborban, az emberi faj dominál.

Nem pyarroni – 45

Pyarroni (nem Syburr) – 7

Syburr – 4

Annak ellenére, hogy a Pyarroni Titkosszolgálat hű emberei a JK-k, a nagy többség (45-en) közülük nem pyarroni. :shock: Van itt minden: toroni, dzsad, barbár, shadoni, ésatöbbi. És 5 fő (egy teljes csapat), akik Krán külső tartományaiban látták meg először a napvilágot.

Ranagolita – 9

Orwellánus – 1

Na ez érdekes, főleg az egy szem Orwellánus. Hogy hogyan egyeztetik össze a Pyarroni Titkosszolgálattal, az még megbeszélésre vár.

Szintek

6. Tsz – 13

7. Tsz – 40

8. Tsz – 3

Ez nem okozott semmilyen meglepetést, a karakteralkotástól kb. ezt lehetett várni.

Felszerelés

Pár érdekes felszerelés a karakterlapokról:

  • 18-féle gyógynövény tételesen felsorolva
  • Aranyfog (kivehető)
  • Közember ruházat (az milyen?)
  • Parasztház (hol viseli a karakter?)
  • FA kupa (2015) (előre gondolkodnak…)
  • Stóla (ez bizonyosan női játékos, mert nekem meg kellett gugliznom, hogy ez milyen ruha…)
  • Hatalom amulettje ÉS hatalom bélyege ugyanazon a karakteren (naná, boszorkánymester, aki nem szereti a hatalomitalát, biztos fáj tőle a pocija)
  • Kerekesszék, felcsatolható abbit lábfejjel
  • Fosató méreg (9. szintű)
  • Csipkeveréshez eszközök (Ez az! Üsd, verd azt a csipkét! :D)
  • Csupor méz (ha hozzáveszem, hogy boszorkány a tulajdonos…)
  • Egy zsák niarei szerencsesüti (Úgy lenne stílusos, ha mind „Mérgezett volt.” papírcímkével lenne ellátva.)
  • Tepertő, a papagáj
  • Igazság amulett – 3
  • Láthatatlanság köpenye – 4
  • Rejtőzés köpenye – 1

Igazság amulett és Láthatatlanság köpenye az idei slágertárgy. Népszerűbbek, mint például egy Hatalom-amulett.

Egyéb

  • Ranagol-paplovag Darton hittel. Itt valami csúnya skizofrénia lesz. És nulla mana.
  • Red Priestess Mellisandre (Game of Thrones) után szabadon: Sogron-hitű boszorkány. Mindenki szereti a redhead-eket. :pajti:
  • Hamisító Adron-pap. A Rubin-szemű juhász mindenen átlát.
  • Karakterképek: hát ez idén igencsak változatos volt... Disney mesefiguráktól kezdve pálcikaemberen keresztül szexuális Brad Pitt fotóig minden akadt. :hiszti:

Szerkesztve ekkor: , TAO által
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...