Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mesélő: Antail - Világ: A Kultúra - (The Culture, Iain M. Banks; sci-fi)


Recommended Posts

Na, kérem szépen. Utánaolvastam a szerzőnek, a világnak, most már saccperkábé képben vagyok. Viszont karakterötletileg még mindig sivárság van bennem. Kaphatnék egy kis segítséget?

A világban élő létformákról is olvastam az itt linkelt cikket is, de nem vitt közelebb vágyaim karakteréhez.

Link a hozzászóláshoz

Mire vagy kíváncsi?

A Kultúra tagjai a galaxis gyakorlatilag minden életformájáiból tevődnek össze. Ami nincs magától azt meg tudják csinálni: van például bokor formában tengődő SC ügynök, vannak felhő alakban libegők. Gyakorlatilag tényleg minden van, amit el tudsz képzelni.

A jellemző, a többség az humán formájú (két kéz, két láb, egy fej), "genetikailag" (értelemszerűen nem a mi gén fogalmunkról van szó) kijavított, tökéletesített lények.

Vannak a mindenféle idegen lények, úszó hangyaszerű bolylények, űr-tintahalak, és maguk az emberek, a földi emberiség is tagja a civilizációnak.

Ezek csak a biológiai lények, rengeteg drón is létezik, ezek egyáltalán nem sorozatgyártottak, hiszen nincs szükség a sorozatgyártás hatékonyságára, ezért minden drón más. Az intelligenciafaktor 1.0 az embereknél, ehhez mérik a többi lényt, a drónok 1.0 és afölött vannak, és teljes jogú polgárai a Kultúrának.

Ezek lehetnek a régiszabású, bőröndméretűek, vagy újabb technológiával egy xbox-1 méretű korong, esetleg focilabda méretű gömb. Közös jellemzőjük, hogy lebegnek, a környezet manipulálását mezőkkel végzik.

Elvileg az SC, a Rendkívüli Körülmények tagjai lennénk, ez a Kultúra titkosszolgálata, ha kell szuperkémügynökség, ha kell elitkommandó, ha kell bérgyilkosrend, gyakorlatilag minden problémát ok oldanak meg ami Rendkívüli Körülmény, amikor a Kontakt már nem tud mit kezdeni a helyzettel.

Az SC ügynöke lehet gyakorlatilag akárki, de jellemzően a biológiai lényeket kipimpelik ilyenkor, gyorsított neurális feldolgozás, beépített fegyverek, esetleg az ominózus fejbe épített antianyag bomba. Attól függően, hogy mi kell. Persze harci célokra jellemzően egy drónt rendelnek melléjük, mert ha akár közel ekvivalens technológiai szint ellen kell menni, akkor egy humán teljesen tehetetlen.

Hmm. Mit mondjak még? Kérdezz, úgy sokkal könnyebb :D

Link a hozzászóláshoz

Köszi az összefoglalót! Most már jobbak az esélyek a kérdésekre is. :)

Szóval, ha jól értem, akkor egy ilyen ügynökcsapat, jó esetben, elég vegyes. Van benne drón, ahogy te is mondtad, humanoid, de ugyanígy egyéb biológiai lények. Hm... ezesetben szívesen lennék "klasszikus" gyíklény vagy sáskalény, biztos van ilyen is...

Első kérdés persze, hogy van-e ilyesmi. Második, hogy kábé milyen tulajdonságokkal (pl. intelligencia, agresszivitás, milyen a társadalmuk, hogyan illeszkednek a Kultúrába, milyen a kapcsolatuk a többi létformával /amit a Kultúráról eddig olvastam, elvileg, ha ők is részei, akkor jó a kapcsolatuk, de inkább megkérdezem/).

Link a hozzászóláshoz

Bizonyára van ilyen, most így hirtelen nem ugrik be. De a galaxis sokféle lénnyel van benépesítve. A Kultúra nem egy szigorú határokkal körbevont társadalom. Nincs tagsági kártya. Az a Kultúra része, aki szeretne az lenni és akit a többiek befogadnak. Szóval szerintem ha szeretnél kidolgozhatsz magadnak egy fajt, nagyon sok egyén csatlakozott a Kultúrához akár a faja többi tagjától függetlenül is. Az meg, hogy milyen a kapcsolatuk az mindig egyénileg dől el, ez a liberális extrém baloldali utópia rég túl van a sztereotípiákon, faji megkülönböztetésen. Ettől még TE lehetsz egy félig vadember (vadsáska), a Rendkívüli Körülmények szeret ilyen, Kultúrán kívüli ügynököket alkalmazni (most hogy ha már az SC ügynöke vagy akkor mennyire vagy kívül az ugye megint a Kultúra nagyon homályos határaira utal).

És persze meg kell említenem, hogy akármelyik lény tudatát képesek átplántálni egy akármilyen testbe. Tehát ha nem akarsz saját fajt kitalálni, akkor is mondhatod, hogy te, mint basic humanoid óriási sáskaként szeretnél élni, és megteheted, az egyik Elme kitalált neked egy fiziológiát, kinövesztette, és beleplántálta a tudatod. Esetleg a saját, emberi testedetet alakították át, de az bonyolultabb.

Ha középkori jellegű világra küldenek, akkor a szociális résszel kisebb gond lesz, de oda se neki. Szórakozni megyünk :mrgreen:

---------

Hmm, most, hogy utánanéztem kicsit, VAN egy gyíklény fajta leírva a könyvekben, a medjelek. Ezek az Idiranok "társfaja", kb egy butább ember intelligenciájával rendelkező, az Idiranokat feltétlen és olthatatlan, genetikai hűséggel szolgáló faj.

Itt egy másik link, a Kultúra univerzumában a Tejutat benépesítő nagyobb civilizációk, már azok, amikkel a könyvekben találkozunk, mert hát egy galaxis az nagyon nagy. Szembejön a Nariscene, akik rovarszerűek. Nem sáska, de ez a legközelebbi.

Link a hozzászóláshoz

Ez a "kívülről" jövő egyed sztori szimpatikus. Teszem azt a saját kultúrám valamiért nem fogadott be (pl. túl liberális voltam) és ezért jöttem el és csatlakoztam a Kultúrához, itt végre az enyémhez hasonló értékrend dívik. Aztán megtaláltak és ügynököt csináltak belőlem, én meg örülök, hogy hasznos tagja lehetek a Kultúrának...

Legyen inkább gyíkszerű, az asszem szimpatikusabb.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...