Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Közvélemény kutatás a MAGUS-ról.


Kristos

Recommended Posts

1 perccel ezelőtt-kor Dorani magiszter írta:

Úgy értem, hogy a dzsádok a dzsennektől származnak, miért ne lehetne olyan félvér aki még részben megőrizte az ősei képességeit, hasonlóan a félelfekhez. Az amundokkal is hasonló lehetne a helyzet.

A Sumiban explicit le van írva, hogy a dzsenn csaj már attól értéktelen lett, hogy szexelt egy emberrel. A dzsenn vér tisztasága az elfnél is sokkal gyorsabban romlik, pedig ott is már durva, ha megnézed az élettartamokat.

Link a hozzászóláshoz
19 perccel ezelőtt-kor Dorani magiszter írta:

Igaz, de mi van az amundokkal?

Semmi utalás nincs rá az általam ismert irodalomban, hogy az amundok szaporodóképesek lennének emberekkel, de ez az irodalom rendkívül korlátozott persze. Ezzel az erővel jöhetne fél-khál vagy fél-ló is, de tudtommal se Felice hívei nem így jöttek létre, se kentaúrok nincsenek Yneven.

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor tetra írta:

A Sumiban explicit le van írva, hogy a dzsenn csaj már attól értéktelen lett, hogy szexelt egy emberrel. A dzsenn vér tisztasága az elfnél is sokkal gyorsabban romlik, pedig ott is már durva, ha megnézed az élettartamokat.

Ez az Od használattal kapcsolatban fontos szempont, nem faji kérdésben. A megfogalmazás szerencsétlen, a tisztavérű megnevezés, az ómágia használatára képes egyedeket illeti meg. Ahogy te is írtad, ezek a dzsennek például nem rendelkeznek olyan felmenőkket, kik valaha is együtt háltak volna olyan dzsenn asszonnyal, aki ezt korábban egy emberrel tette. Ha ez megesett bárki őseivel, onnantól kezdve nem számít "tiszta vérűnek", de ettől függetlenül, biológiai szempontból még 100%-ban, igazi dzsenn. Ugyan ez igaz más fajokra is, például az elfek is valódi, tiszta vérű elfek, nem csak a hat rehynn. (Akkor is, ha az Od termelés elméletileg biológiai kérdés.)

A hagyományos értelembe vett faji keveredés, ami félelfeket vagy féldzsenneket eredményez, már más kérdés. Nem tudok olyan forrásról, ami azzal foglalkozna, hogy az emberek és a dzsennek közös utódai, hány generáció alatt vesztették el az ősi nép mentalitását és képességeit, ezzel kapcsolatban csak a Második Törvénykönyv leírására alapozhatunk. Ott azt írják, hogy kezdetben keveredett a két nép, de a dzsennek felismervén az utódaik túlzott emberi vonásait, inkább vérük tisztaságának megőrzése mellett döntöttek.

Bár nem hiszem, hogy a leírás ilyen szempontból átgondolt, de ha ez az első megszületett gyermekenél már teljesen egyértelmű lett volna, tehát az utódok szó szerint semmit sem örökölnek a dzsennektől a külsejüket leszámítva, akkor nem hiszem, hogy egy egész néphez elegendő dzsad foganhatott volna meg abban az egy-két évtizedben, mire ez nyilvánvalóvá vált.

Ezért szerintem, a félelfekhez hasonlóan létezhet olyan féldzsenn, akinek ereiben legalább félig dzsenn vér folyik, és a teljesen emberi dzsad nép, csak ezek leszármazottai.

Úgy gondolom (szintén a félelfekhez haszonlóan) mentalitásuk valahol a két szélsőség közötti lehet. Erős önuralom, melyet az emberi lobbanékonyság átka a kelleténél gyakrabban kezd ki, analítikus gondolkodás, kiemelkedő intellektus, és erős fogékonyság a pszire. A kérdés ennek a pszinek a mibenléte.

A siopánál azt írják, ember létükre a dzsenn pszi egyes elemeit ellesték és felhasználták. Ebből az következik, hogy (ha nem is egészében, de) bizonyos mértékben tanulható, így a dzsenn kultúrában nevelkedett féldzsennek számára is elérhető lehet.

Ezek, a különféle szabálykönyvekben megjelent dolgok miatt, ha nem is vitathatatlanul bizonyított a létezésük, de szerintem elképzelhető, és ugyan úgy, egyértelműen nem kizárható a féldzsennek elméleti lehetősége. Én időnkét előtörő emberi indulatokkal (asztrálpróba), +1-es intelligenciával, és a mentálmágia olvasás (esetleg kábítás?) mozaikjainak engedélyezésével oldanám meg a féldzsenn fajt.

Az amundok témájába sose ástam bele magam különösebben, de nem tartom elképzelhetőnek, hogy egy amund hajlandó lenne egy félig ember, korcs utódot nemzeni. Ők még a tisztavérű fajtársaikat is megajándékozzák a mihamarabbi újászületés lehetőségével, ha azok nem tökéletesek.

Amúgy hol írják, hogy az amundok képtelenek szaporodni más fajokkal? Mert ez még az elméleti kivétel lehetőségét is kizárná.

Dorani magiszter és Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Ezek, a különféle szabálykönyvekben megjelent dolgok miatt, ha nem is vitathatatlanul bizonyított a létezésük, de szerintem elképzelhető, és ugyan úgy, egyértelműen nem kizárható a féldzsennek elméleti lehetősége. Én időnkét előtörő emberi indulatokkal (asztrálpróba), +1-es intelligenciával, és a mentálmágia olvasás (esetleg kábítás?) mozaikjainak engedélyezésével oldanám meg a féldzsenn fajt.

Az amundok témájába sose ástam bele magam különösebben, de nem tartom elképzelhetőnek, hogy egy amund hajlandó lenne egy félig ember, korcs utódot nemzeni. Ők még a tisztavérű fajtársaikat is megajándékozzák a mihamarabbi újászületés lehetőségével, ha azok nem tökéletesek.

A féldzsennekről gyakorlatilag nincs tudásunk, lehet okoskodni erre vagy arra, de nincs miből táplálni az érvelés tüzét. Felőlem akinek a mesélője rábólint annak jöhet, hivatalosan nincsenek. De miért lenne egy féldzsenn lobbanékonyabb, mint egy tisztavérű ember, hogy asztrálpróbával sújtod?

Az amundoknál meg nem értem a problémát, ez kb olyan korlátozás, mint a varázslóknál hogy egy igazi varázsló nem csinál ilyet, ez rossz érvelés, mert ha valami jó és megéri, akkor lesz olyan személy és olyan körülmény, aki bizony megteszi. Amundoknál is, ha más nem a kiszakadtak, akik gyakran nem is tudják, hogy amundok, a szex emberekkel szinte elkerülhetetlen. Mivel nem tudunk félvérekről, valószínűleg nem termékeny egy ilyen kapcsolat. Vaskezű utódairól tudunk?

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Az amundoknál meg nem értem a problémát, ez kb olyan korlátozás, mint a varázslóknál hogy egy igazi varázsló nem csinál ilyet, ez rossz érvelés, mert ha valami jó és megéri, akkor lesz olyan személy és olyan körülmény, aki bizony megteszi. 

Az  amundok lenézik az embereket, gyűlölik, és el akarják pusztítani őket, eszük ágában sincs kapcsolatot folytatni velük. A kiszakadottakkal persze más a helyzet, de hogy a félvérekről nem tudni az azért van mert még senki nem foglalkozott a témával különösebben,  ez a fórum pedig az új ötleteknek lett létrehozva

Link a hozzászóláshoz
33 perccel ezelőtt-kor Dorani magiszter írta:

Az  amundok lenézik az embereket, gyűlölik, és el akarják pusztítani őket, eszük ágában sincs kapcsolatot folytatni velük. A kiszakadottakkal persze más a helyzet, de hogy a félvérekről nem tudni az azért van mert még senki nem foglalkozott a témával különösebben,  ez a fórum pedig az új ötleteknek lett létrehozva

Tudtad, hogy egy gyermekhez nem kell kapcsolat? Elég megerőszakolni valakit. Nem minden amund egyforma, bármi megtörténhet.

Link a hozzászóláshoz
20 órával ezelőtt-kor tetra írta:

A féldzsennekről gyakorlatilag nincs tudásunk, lehet okoskodni erre vagy arra, de nincs miből táplálni az érvelés tüzét. Felőlem akinek a mesélője rábólint annak jöhet, hivatalosan nincsenek. De miért lenne egy féldzsenn lobbanékonyabb, mint egy tisztavérű ember, hogy asztrálpróbával sújtod?

Az amundoknál meg nem értem a problémát, ez kb olyan korlátozás, mint a varázslóknál hogy egy igazi varázsló nem csinál ilyet, ez rossz érvelés, mert ha valami jó és megéri, akkor lesz olyan személy és olyan körülmény, aki bizony megteszi. Amundoknál is, ha más nem a kiszakadtak, akik gyakran nem is tudják, hogy amundok, a szex emberekkel szinte elkerülhetetlen. Mivel nem tudunk félvérekről, valószínűleg nem termékeny egy ilyen kapcsolat. Vaskezű utódairól tudunk?

Ne haragudj, de nem értem az érvelésedet. Mivel a féldzsennekről "gyakorlatilag nincs tudásunk", ezért az egyetlen módja az ezzel kapcsolatos véleményformálásnak, ha megpróbálunk "okoskodni erre vagy arra". Ennek pont akkor nem volna értelme, ha mindent tudnánk róluk. Valamint, ha nem tudunk róluk semmit, és (éppen ezért?) beszélni sincs értelme róla, akkor hogyan állíthatod, hogy hivatalosan nincsenek? Az, hogy valamiről nem esik szó, még nem jelenti azt, hogy nem is létezhet, illetve, ha arról "okoskodsz", hogy nincsenek, pont a saját, korábbi állításoddal ellenkező dolgot teszel, szentesítve ezzel a róla való okoskodás helyénvalóságát, hacsak ez a korábbi állítás nem teszi teljesen valótlanná és értelmetlenné a féldzsennek nemlétéről való véleményedet.

Az indulatokkal kapcsolatban, örültem, hogy Dorani magiszter számára érthető volt amire gondoltam. Az előtörő indulatról mindössze egyetlen jelzőt adtam meg, méghozzá hogy: emberi. Ebből hogyan következik az, hogy az embernél lobbanékonyabb (tehát nem emberi)?

Az asztálpróba dobása játékstílus kérdése. Ahol nincsenek tulajdonságpróbák, ott természetesen nem szükséges, de amelyik társaságban szokás, ott egy féldzsenn esetében a dzsenneknél gyakrabban, az embereknél ritkábba kérnék asztrálpróbát, ha a helyzet megkívánja.

Amúgy mindig is sajnáltam, hogy a rendszer nem ad tanácsot, a dzsennek érzemeik fölötti uralmának, játéktechnikai kezelésére, még csak egy egyszerű asztál tulajdonság növeléssel sem (akár az intelligencia helyett). Ha már itt tartunk, ezt hogy szoktátok megoldani?

Dorani magiszter kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Summarium leírása szerint mind amund-vérű, mind - az átlagosnál közelebbi - dzsenn felmenőkkel rendelkező emberek előfordulnak a dzsad világban. Amund vérűnek gondolja a a forrás pl a Kígyó nevű Ikert. Ennek alátámasztására ezeknek a dzsadoknak a hatalomszavak elleni passzív védelmét hozza fel - aminek eredetével általában maguk a nevezett személyek sincsenek tisztában. Ugyanakkor szerintem sokkal logikusabb pusztán a  szennyezett dzsenn vér ilyeténképpeni visszaköszönésére gondolni, mint az ősi amundokat is belekeverni lehetőségként. Én az amundokat - Summarium ide vagy oda - kihagynám a dologból, de ez vélemény. 

Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy van-e egyáltalán jelentősége valaki "fél-dzsenn" voltának, vagy csak akadémiai a felvetés... Véleményem - és a Summarium - szerint elméletileg előfordulhat, de azt hiszem, nincs számottevő játéktechnikai jelentősége. Ha ugyanis valakit a dzsad világ hátterében munkálkodó dzsenn közösség nem fogad el leszármazottjának, bátran kántálhatja, hogy ő dzsenn apától/anyától származik - vagy hisznek neki, vagy nem (inkább az utóbbi). Sőt, ami valószínűbb; ő maga sem fog tudni róla. És egy átlagos élet során semmi komolyabb kézzelfogható előnye nem is származik belőle. Tehát irodalmi alapanyagként érdekes lehet egy "fél-dzsenn", de játéktechnikai bónuszokkal aligha fog bírni  (kivéve persze, ha férfi és még szerencséje is van, és kap némi passzív od-védelmet - ami valószínűleg sosem fog kiderülni -, meg persze adhatunk neki nemtől függetlenül egy plusz Intelligenciát is, hűha...). Nem fogja megkapni sem a tradicionális képzést, sem a támogató hátteret, sem a dzsenn identitást. Nagy valószínűség szerint - jó esetben egy jobb képességű, jó külsejű - dzsadként fog élni és dzsadként fog meghalni is. Ráadásul, ha nincs szerencséje, és a dzsenn közösség a fogantatás körülményeit is rajta veri le, akkor igen korán...

De persze a kalandozók kiválasztottak, és megtörténhet, hogy a manifesztáció zűrzavarában egy sehonnai dzsad hadzsi csodák csodája "lepergeti" magáról egy kráni mortel hatalomszavát... A KM-en múlik, hogy ezt egyáltalán behozza-e a csapat Ynevére, s ha igen, milyen formában (dzsad karakterek %-os esélye effélére; jól megírt előtörténet és csak életút-játék esetén, vagy épp egy spéci modul erejéig; szigorúan csak NJK-knak etc)...

 

Dorani magiszter kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...