Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A dúlás


Antail

Recommended Posts

erdekesseg, hogy a tavalyi nyari taboros modul pont Syburr varosaba vitte a kalandozokat a dulas eloszele idejen, akadnak benne izgalmas reszek egy hazi jatekalkalomra is. :-)

tovabba a teli taboros modul pedig eppen a manifesztacio verkeringeseben zajlott, es en is a fenti listan szereplo kotetek olvasasaval keszultem a jatekra, batran ajanlom oket, kivaloan belehelyeznek a temaba. :-)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Akár lehetett is olyan, aki odateleportált, majd meghalt. Pl. 

Ynev szinte bármelyik történelmi eseménye megtorpedózható LENNE így, ha azt nem tekintjük elég komplexnek ahhoz, hogy ne lehessen csak így oda-vissza teleportálva megoldani... SOKAN vettek részt benne, és valószínűleg a leírtakhoz képest jóval több volt a csapda, a csata, a résztvevő, a névtelen halott stb. 

 

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Csatlakozva a találgatáshoz: könnyen lehet, hogy az "ibaraiak" - noha tudtak a "vész közelségéről" - elegendőnek érezték a hátramaradottak erejét a fenyegetés elhárításához.  Hiszen ott volt a Próféta, Elorand s több isteni kegyelt is. Senki sem ismerte akkortájt Krán valódi erejét; joggal hihették, hogy az embernem bástyája dacolni képes vele, ahogy - hitük szerint - addig is tette.

A különböző források egybevetéséből mindenesetre az világlik ki, hogy Pyarron nagyjai egyszerűen alábecsülték a Krán jelentette fenyegetést. Így a védők ereje végül kevésnek bizonyult, az Ibarában tevékenykedő társaiknak pedig  az előttük tornyosuló problémára kellett fókuszálniuk. A Város ostromában részt vevő Tizenhármaknak egyébként is bőven meg lehetett ahhoz a hatalmuk, hogy meggátoljanak bármifajta kísérletet a beavatkozásra; magyarán ahhoz, hogy az ostrom megkezdése után kitegyék a "Zártkörű rendezvény" feliratú táblát Pyarron "kapujára".

Az ibarai különítmény pedig talán - ha saját bokros teendőik mellett módjuk is lett volna "hazatelefonálni" - csak annyit észlelt az egészből, hogy "vonalhiba - az adás megszakadt". És korántsem biztos, hogy felelősségteljes és bölcs döntés lett volna a részükről csapot-papot hátrahagyva "hazahoppanálni" (vagy azt megpróbálni, ugye...).

Például. :) 

Link a hozzászóláshoz

Én egyel hátrébb lépnék, picit "kibeszélve" a témából...

Szerintem az írók /alkotók egyszerű vállrándítással átsiklottak a helyzet feloldása fölött, jobb esetben úgy voltak vele, hogy majd valamikor megmagyarázzák ezt a ... váratlan fordulatot. Aztán ez sajnos elmaradt! :(

Szóval mi most ötletelhetünk, hogy izzadtságszagúan megmagyarázzuk azt amit mások elcsesztek! ;)

Azt meg, hogy széles repertoárjukból mit és miért nem csináltak, kár feszegetni. Van, amikor nem is érdemes a játék és az irodalom dolgait egymásba erőszakolni. Egy cinkos összekacsintással inkább lépjen az ember túl rajta!

 

Ettől függetlenül egy konstuktív tipp (minden irodalmi alap nélkül): Mi van akkor, ha a Manifesztációt a háttérből Krán segítette, csak azért hogy meggyengítse Pyarron védelmét. Az említett legjobbakat (akik kik is voltak pontosan?) így vagy úgy lefoglalta és visszatérésüket megakadályozta. Aztán amikor a város elbukott, segített lecsapni korábbi ellenfeleinek az amundokat? Hmm, csak egy újabb összeesküvés elmélet (amíg egy feltörekvő írópalánta, egy kétes értékű M* kötetben, két oldalon, nyomtatásban ki nem adatja)! :D

Link a hozzászóláshoz
On 2016. 02. 26. at 8:44-kor Magnatis Magnus írta:

Véleményem szerint egy varázslóval nem ér fel egy pap hatalma, ebből kifolyólag egy mágussal nem ér fel egy kegyelt (...)

Ebben én már korántsem vagyok ilyen biztos. Szerintem óvatosan fogalmazva is "esete válogatja".

Ami a Fehér Páholy védelemben betöltött szerepét illeti, jogosak a kérdések. Amíg azonban nincs konkrétan kijelentve, hogy "Pyarron nagyhatalmú varázslói, bár lehetőségük lett volna rá, nem tettek semmit a város megmentéséért", én nem aggódnék. Számos magyarázat kínálkozik a szerepüket övező csendre, s a fentiek nem is feltétlenül a legjobbak. Talán - ahogy Hulla is célzott rá - egyszer valaki megírja ezt is. Remélhetően egy rátermett valaki lesz az. :)

Annyi azonban bizonyos, hogy Pyarront felrázta ernyedtségéből az alapjait megrengető Dúlás. És úgy fest, tovább tudott lépni, nem kevés tanulsággal és tettvággyal felvértezetten. 

Link a hozzászóláshoz

Igen meglehetősen érdekes, hogy az Észak-Ynevi hittársak komplett seregeket küldenek át térkapukon Pyarron megsegítésére, addig a leghatalmasabb mágusaik nem tudnak haza menni megmenteni a városukat.

Sonnorék kétségtelenül az emberi faj leghatalmasabb varázslói közé tartoznak a hetedkor végén, de szerintem ha ott lettek volna ők is ugyan úgy végezték volna mint a többi pyarroni. Ezzel ők is tisztában voltak és inkább próbáltak valami hasznosabbat csinálni ahelyett, hogy meghalnának.

 

Viszont mi van ha Pyarron pusztulását pont a Fehér Páholy okozta? A dúlás nem lett volna több egy Krán által ösztönzőt újabb nomád járásnál. Viszont egy nem várt esemény cselekvésre késztette Kránt. A Fehér Páholy által felbérelt kalandozók 3694-ben elpusztították Krilehor testét, ezzel arcul csapva a ranagolita ideológiát. Ez a tett nem maradhatott válasz nélkül. 3696-ba elpusztították a várost, Selmot, és számtalan a pyarroni vallásban fontos embert és jelképet.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Shen írta:

A Fehér Páholy által felbérelt kalandozók 3694-ben elpusztították Krilehor testét, ezzel arcul csapva a ranagolita ideológiát.

Én ezt korántsem tekinteném a ranagolita ideológia arcul csapásának. Hiszen "Akit el tudnak pusztítani még azok a külvilágiak is, akik nem is ismerik a Legnagyobb Úr igazságát, az meg is érett a bukásra", nem igaz? :)

Véleményem szerint sokkal inkább lenne Ranagol tanainak arcul csapása az, ha egy, a bukásával teljes alkalmatlanságát bizonyító  figura miatt pocsékolná Krán vezetése a birodalom erőforrásait. Azt azonban el tudom képzelni, hogy a Krilehor halálát követő - és szertegyűrűző - hatalmi átrendeződés valóban hozzájárult ahhoz az expanzióhoz, amit Dúlásként ismerünk. 

Link a hozzászóláshoz

Azért Alex és társai nagyon távol voltak attól,  hogy magát Krilehort elpusztítsák. Az ideglenes  élőhalott testét megsemmisítették, de emiatt nem bukott el.  A Sötét térítőben is szerepel még utána. Számomra teljesen elfogadható tény lenne, ha a pyarroniak ezen húzása amolyan utolsó csepp volt a pohárban.      

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Shen írta:

Az ideglenes  élőhalott testét megsemmisítették, de emiatt nem bukott el.     

Hát, szerintem azért elég kínos, ha a "barbár külvilágból" érkező halandók végeznek egy kráni félisten "porhüvelyével" - ráadásul nem is első ízben. Ha ez egy a krániéhoz hasonló társadalomban  nem elegendő a hitel- és hatalomvesztéshez - bukáshoz, ha tetszik -, akkor nem tudom, hogy mi volna az. :)

Utolsó csepp? Nem látom a többi cseppet. :) Pyarron nem tört folyton borsot a Birodalom orra alá. Ellentétben mondjuk Yllinorral. Szerintem másnak kell a háttérben meghúzódnia.

De kinek hogy... 

Link a hozzászóláshoz

A kráni/ranagolita külvilági érdekeltségeket azért rendszeresen támadta Pyarron. A Fekete határ mentén mintha folyamatosan ütötték volna egymást a felek.  De majd talán valaki megírja ezt a történetet is, és kiderül mi is volt a kiváltó ok. 

A kráni társadalom meg már csak ilyen. Krilehor nem bukott el pedig rászolgált volna. Viszont Pyarron lealázásába állítólag több testvére is belebukott.  

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Shen írta:

A kráni/ranagolita külvilági érdekeltségeket azért rendszeresen támadta Pyarron.

Halihó!

Shen, teljesem igazad van; a Fű Útja miatti körüli és a Fekete Határ menti villongásoktól szépen megfeledkeztem. Mégsem hinném, hogy ezek a konfliktusok magasabb kráni/birodalmi érdekeket sértettek volna. A nagykutyák jellemzően nem a határ mentén laknak... :) 

Igen, a Dúlás végül a legfelső kráni körökben is komoly változásokat hozott. De azt nem hiszem, hogy ezt Krilehor sértetlenül átvészelte volna. Nála már évek(?) óta nagyon rezgett a léc - a Változás Törvénye értelmében prédává degradálta magát.

Link a hozzászóláshoz

Tetszik ez a fórumtéma.

Vannak tök jó összeesküvés elméletek és ötletek.

Ha MAGUS fejlesztő lennék, bőszen olvasgatnám a hasonló dolgokat:)

Ez kb. olyan, ahogy mesélni szoktam. Van egy vázlatom, de a kalandozóim úgy is megcsinálják maguknak a gondot és én csak alkalmazkodom, mintha így találtam volna ki :D

A témához: Én is úgy gondolom, hogy a Fehér páholy mágusai és veszett hírű kalandozói az Ibarában voltak (most nem jut eszembe a regény) és tudtak a Dúlásról, de fontosabbnak tartották dél Ynev sorsát (gondolom jogosan :) )

Link a hozzászóláshoz
On 2016. 02. 28. at 16:18-kor Magnatis Magnus írta:

Üdv!

Az itt a legnagyobb gond, hogy mivel nincs minden leírva hivatalosan így csak találgathatunk és mindenkiben a saját Ynev képe lesz a mérvadó. Remélem egyszer sok téma kidolgozásra kerül. Igazán kiadhatnának egy Ynev történelméről és berendezkedéséről szóló kiadványt, ami pontosítaná akár több száz oldalon keresztül a világképet. Biztosra veszem, hogy lenne rá kereslet.

Érdekes meglátás... nagyon sok mindent leírtak hivatalosan - még amikor annak lehetett nevezni az eredeti alkotók csoportját - és még ezeket is nagyon sokan nem veszik figyelembe, vagy/és átértelmezik... 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...