Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Summarium - avagy a Teremtés Könyve


Antail

Használod a Summariumot?  

76 szavazat

  1. 1. Használod a Summariumot?

    • Igen - Nagyon jó könyv!
    • Igen - Bizonyos részeit!
    • Nem - Nem szeretem, nem értek vele egyet!
    • Nem ismerem!
    • Sajnos nincs meg. :-(


Recommended Posts

Üdvözletem Mindenkinek!

Spartas javaslatára nyitom a témát. Mindenkinek kellemes fórumozást kívánok a Summariummal kapcsolatban. Minden ami belefér!

Megjegyezném: nem mindenki szereti a summariumot :arrow: nem mindenki használja. Aki nem szereti nem feltétlen kell, végig olyan hozzászólásokat írnia amiben leírja hibáit, mert azt mindenki könnyen megtalálja, és arra sem kérnék semmi érvelést, hogy miért nem jó használni.

Csupa-csupa olyan dolgot, ami jó és hasznos, illetve kérdéses lehet. Felesleges összevetni is, más régebbi - újabb kiadásokkal, aminet sokan nem is használnak, itt is a hibakeresést szeretném kizárni.

Hibáiról is lehet beszélgetni, de ne arra menjen el a fórum.

Köszönöm az együttmőködést!

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Én személy szerint hasznos kiegnek tartom a Summáriomot mert bizonyos dolgokban igen alaposak voltak az alkotok, a történelem és az országok leirásit igen jol lehet használni és a fajok leirásai is jok lettek.A történetek pedig egyszerűen lebilincselőek:) Az aquir hatalomszavak használatárol és hatásairol pedig szvsz jol lehet felhasználni az ott leirtakat:)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Kitérnék akkor egyből az ómágiára. Néhány mese ráment ugyan, de sikerült kideríteni, hogy milyen módszerrel lehet az erejét elvenni. Az alapokat ugye mindenki ismeri. Az aquir a szervezetében fizikailag tárolja a varázshatalmát és onnan használja fel. Kb úgy, mint ahogy az emberek a zsírt égetik munka közben, csak ez gyorsabb. A hatalomszó hullámot kelt a manahálóban az elhangzás pillanatában. Ez visszafelé is működhet. (Lehet Godon nagyjai erre jöttek rá.) Egy kellő méretű hullámmal a manahálón az aquir-t ki lehet szárítani, meg lehet sebezni, etc. Lévén kettős természetű lények. Az od fizikailag tárolódik a testükben, de megmaradt annak ami: Mana. Aki erre rájön megszabadíthatja az aquir-t a legveszedelmesebb fegyverétől. Ez volt az egy.

A másik. Egy ilyen manakoncentrációt - olyan 20-30 op fölött - a mágiaérzékelés kimutat. Az anyagcsere folyamatok pedig biztosan árulkodó mintázatot szőnek a manahálóba. E miatt képtelenség, hogy egy aquir tartósan elbújjon segítség nélkül.

Mit szóltok ezekhez az ötletekhez.

Link a hozzászóláshoz

Spartas nem akarok kötekedni de én azt szűrtem le hogy az aquirok és más lények akik az omágia felhasználoi nem tárolják hanem termelik az od energiat tehát teljesen függetlenek a manahálotol ilyen értelemben nem?Szerintem is az od ugyanolyan energia mint a mana csak szerintem ugy 10 szeres energiát sűrit bár ez lehet erős tulzás, mind1 nem ez a lényeg.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Igen, az anyagcseréjük segítségével szűrik ki valami titokzatos forrásból, de nem a manahálóból. Az energiagyűlytésü független a manahálótól, de a felhasználás már hatással van rá. És ha az energia hat az energiára, akkor az energiának is hatnia kell az energiára. Talán azért nem vették eddig észre, mert senki sem tudta kipróbálni. A fenti egyébként csak egy ötlet azoknak, akik túl erősnek érzik az ómágiát.

Link a hozzászóláshoz

Én nagyon szeretem a jó öreg Sumit... mindig is jobban szerettem a világleírásokat mint a játéktechnikai adattömkeleget, szal ezt mintha nekem írták volna (ellentétben az Új Tekerecsekkel). Elolvasod a teremtés könyvét, és máris közelebb érzed magad az elfekhez törpékhez orkokhoz... Amit nem díjaztam az a teremtett világ. Az országok leírást szinte egy az egyben átvették az ETböl... :? Az ösmágiát és az OP rendszert viszont kár volt ennyire részletesen leírni, szabályrendszerbe foglalni... mintha csak ösztönözni akarnák a sok tápos kicsis ********-t hogy félaquir csatamágusokkal rohangáljanak. Szvsz erre semmi szükség nem volt. Sokkal többet ért volna, ha kétes utalások, legendák, naplóbejegyzések formájában írják le, adnak néhány viszonyítási pontoit, és a játékosokra bízzák a technikai részét.

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Igen, az anyagcseréjük segítségével szűrik ki valami titokzatos forrásból, de nem a manahálóból. Az energiagyűlytésü független a manahálótól, de a felhasználás már hatással van rá. És ha az energia hat az energiára, akkor az energiának is hatnia kell az energiára. Talán azért nem vették eddig észre, mert senki sem tudta kipróbálni. A fenti egyébként csak egy ötlet azoknak, akik túl erősnek érzik az ómágiát.

Nem azzal van vele gond hogy túl erős vagy sem, mondtam hogy hol vannak vele a gondok szépen sorban:

Nyelv mint olyan kapcsán:

1. Néma fajnak nyelvet adni, ha nincs mágikus képessége hát mágikusat is.

2. Egy kisebb Aquir nem tudja azt mondani lábtörés?

3. A nyelvek adoménya a dolgok ösztönös megfogalmazásának képessége, hova lett ez az odos rendszerből?

4. Mivel mindent meg tudsz fogalmazni nem megy minden hatás 1 irányba, így az alapfelvetés nem jó.

5. Az ilyen ősi nyevű megfogalmazások pontosak és minden bele van sűrítve, az asztrális és mentáls mellékzöngéi okoznak gondokat, hol maradt ez a summariumból?

Od mint olyan:

1. Nem fér bele a 4 őselem + elemi erő anyagszerkezetbe

2. Ha az ősi (mágikus) kifejezések + tiszta energia egyszer varázslat, akkor másodszor is az és nem hatalomszó

3. egyes népek védelmeinek hatalomszavainak elvétele erőltetett, és pusztán azért van mert nem lehet odot adni JKnak.

(Gyk kevés Aquir vérrel rendelkező kráni ember kevésbé aquir mint amennyire az elfnek köze van az óelfhez, stb)

Ennek kapcsán jópár dolog nem jött össze, pl. az elfek jellemét, és hátterét a korábbiakhoz képest elcseszték, hozzáteszem, hogy ez a SUMMARIUM létjogosultságát, stb. nem kérdőjelezi meg. Amit Novák Csanád mondott az Új Tekercsek bevezetőjében az annál inkább, innen derült ki hogy a summarium projekt halott.

Megjegyzem a Summariumot Ynevre erőltetni pont olyan dolog, mintha Yneven tudva a földről mondjuk a földet Lovecraft művei alapján ítélnénk meg. A Summarium nagyon jó bepillantást ad abba, hogy Yneven néhányan, részben sértett / őrült emberek, részben a fajukat messze túlhaladó gondolkodók, stb. hogyan próbálják látni és láttatni a dologokat, az országok leírásának egyes részei is ilyen módon hasznosak. Ebben a tekintetben messze veri a Geoframiát. Nem az a kérdés, hogy használod-e elsősorban hanem az, hogy MIT használsz és HOGYAN használod.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Megvédendő az ómágiát.

Nyelv mint olyan kapcsán:

1. Néma fajnak nyelvet adni, ha nincs mágikus képessége hát mágikusat is.

Mondj egy néma fajt, amelyik tudja használni a hatalomszavakat? A némák - mert gondolom Ediomad korcsaira gondolsz - csak védekezni tudnak ellene, használni azokat képtelenek. Mert némák.

2. Egy kisebb Aquir nem tudja azt mondani lábtörés?

Tudja azt mondani, csak a hatalma kevés ahoz, hogy egyetlen hatalomszóval elérje ugyanazt a hatást, mint az erősebb dialógusokban. Megismétlem. Egy hatalomszava nem olyan erős. Kevésbé hatja át a mágia a gyengébb dialógusokat, mint az erősebbeket. Vannak olyan nyelvek itt a Földön is, amiben egy mondat pl 3 szó és magyarul egy szóban elmondod. Alszol => Fordítsd le angolra és ne tájszólással, rövidítéssel. A titkos nyelv kb így viszonyulhat a korcs-hoz. Nyelvtana jóval bonyolultabb=>nehezebb megtanulni, de egyetlen szóval kifejezel szinte bármit. A gyengébb dialógusokra ez nem feltétlenül igaz.

3. A nyelvek adoménya a dolgok ösztönös megfogalmazásának képessége, hova lett ez az odos rendszerből?

Mindent meg lehet fogalmazni aquir nyelven. Akik elolvasták a Summariumot, azok olvasták azt is, hogy a felsorolt hatalomszavak csak példák. Egy aquir bármilyen hatást elő tud állítani hatalomszavakkal. A különbség a dialógusok között fentebb olvasható.

4. Mivel mindent meg tudsz fogalmazni nem megy minden hatás 1 irányba, így az alapfelvetés nem jó.

Ez egy érthetetlen állítás. Kérlek fejtsd ki bővebben.

5. Az ilyen ősi nyevű megfogalmazások pontosak és minden bele van sűrítve, az asztrális és mentáls mellékzöngéi okoznak gondokat, hol maradt ez a summariumból?

Mivel minden hatalomszó más és aquir-t mesélni csak tapasztalt km-eknek ajánlják, ezért ez a rész kicsit mondvacsinált kifogás. Egy km-nek meg kell tudnia teremteni azt a reménytelen hangulatot, ami egy halandón eluralkodik, ha egy aquir ellen indul. Ebbe beletartozik a hatalomszavak mellékhatása is. Egyébként nem vagyok meggyőzve, hogy a hatalomszavaknak ilyen mellékhatásaik lennének. Sokkal inkább a pszichikai hatás a mérvadó. A renegát-ban sem derül ki, hogy a stratéga elméje nem egy hatalomszó közvetlen hatása miatt borult meg, vagy egy szó mellékhatásaként.

Od mint olyan:

1. Nem fér bele a 4 őselem + elemi erő anyagszerkezetbe

Miért kéne? Az ómágia akkor született, amikor még nem kristályosodott ki az elsődleges anyagi sík szerkezete. Istenek jártak Yneven és gigászi varázsháborúkat vívtak vele. Olyan lényeket szólítottak a világra, amikhez képest a daemonhercegek agyoncsapni való bogarak csupán. Egy mérhetetlenül ősibb technikát miért kell a modernhez - Nézőpont kérdése, nevezzük inkább hetedkorinak - hasonlítani? Ez olyan, mintha a piramisok építési technikáját összehasonlítanád a metró építési technikájával. A közös annyi bennük, hogy építenek valamit, de a céljaik és a megoldásaik teljesen különböznek.

2. Ha az ősi (mágikus) kifejezések + tiszta energia egyszer varázslat, akkor másodszor is az és nem hatalomszó

Ezt szintén fejts ki, mert nem értem. Ez így kevés.

3. egyes népek védelmeinek hatalomszavainak elvétele erőltetett, és pusztán azért van mert nem lehet odot adni JKnak.

(Gyk kevés Aquir vérrel rendelkező kráni ember kevésbé aquir mint amennyire az elfnek köze van az óelfhez, stb)

Semmi eröltetettet nem látok ebben. Az elfek elkorcsosulása még jobban ki lett emelve. Az ember aquir hibrid pedig sohasem hosszú életű. Ha egy embert kitenyésztenek erre a feladatra - lehet tudtán kívül - akkor mi a kérdés? Egyéként óelfek még mindíg elég nagy számban élnek - plusz hozáveszem, hogy a sötételfekhez hasonlóan ők is természetes úton halhatatlanok -, de egy tisztavérű ember sohasem tud hatalomszót használni. Egyébként km-e válogatja. Én sohasem engedek od-ot jk-nak, nemhogy hatalomszavakat. Ezek mind _ellenfelek_. És megmondom kiknek: A klubbos, 23. szintű pusztítóknak. Kell lennie legyőzhetetlen ellenfélnek is. Próbáld ki.

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Technikai okokból ülön kell válaszolnom erre.

Megjegyzem a Summariumot Ynevre erőltetni pont olyan dolog, mintha Yneven tudva a földről mondjuk a földet Lovecraft művei alapján ítélnénk meg. A Summarium nagyon jó bepillantást ad abba, hogy Yneven néhányan, részben sértett / őrült emberek, részben a fajukat messze túlhaladó gondolkodók, stb. hogyan próbálják látni és láttatni a dologokat, az országok leírásának egyes részei is ilyen módon hasznosak. Ebben a tekintetben messze veri a Geoframiát. Nem az a kérdés, hogy használod-e elsősorban hanem az, hogy MIT használsz és HOGYAN használod.

Megint a stílus. Ki hogy játszik. Szerintem vagyunk annyira felnőttek, hogy respektáljuk egymás mesélési stílusát. Ha nem, akkor ezt lehet napokig folytatni és ennek megvan a maga helye tudtommal. De.

Gondold el hány ember dolgozott ezen a könyvön hónapokig, évekig. Gondold el hány ifjú és kevésbé ifjú író adta bele szívét lelkét, hogy ez a könyv megjelenhessen. Én tiszteletben tartom őket annyira, hogy egy nyilvános fórumon nem húzom le a vécén a munkájukat. És nem bizonyos részeket, hanem az egészet ugye. Ez a dolog alapvető etikett felöli része.

A másik. Nem mondom, hogy minden tökéletes a Summariumban, de jelentős része az és a többit is néhány kompromisszummal és logikus eszmefuttatással ki lehet javítani. Ez a topic erre hivatott és nem a nyakló nélküli szidásra minden konstruktív ötlet nélkül. Ezért kérek mindenkit ettől a jövőben tartózkodjon.

Szerintem alavetően 3 dolgot nem vettél észre: A SUMMARIUM kapcsán érdemben cél volt az hogy a korábbi csapat által fémjelzett iránytól eltérő legyen. Tiszteletről szó nem volt, egy kis csapat, aminek a többsége bevallottan és nyilvánosan bevallottan nem igazán kedvelte Ynevet belenyúlt, és ahol a korábbi munka egységes volt jó volt ott megbolygatta? Ez tisztelet?

A dolog következménye, hogy a MAGUS lista tiltakozása kapcsán a vezető fejlesztőt azonnal leváltották, és a project későbbi fejlesztése is befagyasztásra került, a részben rá épülő de már a régi felé visszatérni próbáló fejlesztés is a SUMMARIUMból megörökölt dolgok következtében és az átgondolatlanul átvett dolgok kapcsán megbukott, javarészt évek óta ezért nincs rendesen MAGUS. Ha észreveszed, az általad idézett bejegyzés, ezzel a stílussal szemben, azt is elmondta miért és mire lehet jó a SUMMARIUM.

Természetesen a SUMMARIUM megalkotóinak véleményét sem vetted figyelembe (ami a project megszüntetésében az Új Tekercsek bevezetőjében is megjeneik, valamint a nyilatkozatban hogy a SUMMARIUM nem a régi kiegészítése hanem egy ÚJ IR

Link a hozzászóláshoz
Od mint olyan:

1. Nem fér bele a 4 őselem + elemi erő anyagszerkezetbe

Miért kéne? Az ómágia akkor született, amikor még nem kristályosodott ki az elsődleges anyagi sík szerkezete. Istenek jártak Yneven és gigászi varázsháborúkat vívtak vele. Olyan lényeket szólítottak a világra, amikhez képest a daemonhercegek agyoncsapni való bogarak csupán. Egy mérhetetlenül ősibb technikát miért kell a modernhez - Nézőpont kérdése, nevezzük inkább hetedkorinak - hasonlítani? Ez olyan, mintha a piramisok építési technikáját összehasonlítanád a metró építési technikájával. A közös annyi bennük, hogy építenek valamit, de a céljaik és a megoldásaik teljesen különböznek.

Vagy olyan mintha azt mondanád hogy a görög és római építmények ősfüldből állnak mert akkor őselemei világkép volt a földön, így atomokat, molekulákat hiába keresel benne, hiába létezik a mai földön, és hiába ismerjük azt hogy hogyan épülnek fel a földön az anyagok. Nem? Mellesleg a korcsnyelvet pont az ediomadi korcsoknak sikerült megadni ha jól tudom.

Mellesleg a dolog kapcsán kétféle hozzáállást lehetett volna tanúsítanod: Az egyik, hogy a summarium új irány új mágiakép miért kellene a régit megtartani ne az odon vesszünk össze, ez úgysem kerül játékba, kár volt feleslegesen ennyi oldalt elvenni a jó tartalom elől... kb 3 perc alatt ott tartanánk, hogy a summarium miért használható, a többi részeiben hol mi a jó. Ha a rossz részeit nyilvánvaló hülyeségekkel próbálod erőlteetni akkor bizony a hibáit sulykoljuk mindenkibe, és ezzel bizony a könyv elvetésére bíztatunk mindenkit.

Próbáljunk azokra a részekre koncentrálni amiknek valós szerepe is van a játékban, mert hogy az odmágiának, mivel a csapat nem tud védekezni ellene, reális csapat esetén nincs. Egy reális csapatban nem használt oldaltömeg ami érdemben jópár korábbi oldalt (besti, alapkönyv, stb) is kiüt védelme nem teszi a summariumot vonzóbbá. (Ez azok könyve akiknél az aquir mindennapos dolog ismert, és a pontos szabályaikat is minden kalandozó ismeri?)

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Meg kell kövesselek téged TheElf. Ha a fejlesztők hatalmi harcának szemszögéből, vagy az egyik fejlesztő oldalhoz csapódott játékos szemszögéből nézzük, akkor tényleg feltolul az epe az emberben.

Én a sokadik kis senkik közé tartozom, akiket talán úgy lehetne hívni, hogy az egyszeri játékos. Ez az egyszeri játékos kiadott - 1996-ban - 1590 HUF-ot egy könyvért és - talán csak sóherségből, vagy ne adj isten naívságból - használni akarja.

A lényeget én is így látom, a SUMMARIUMot haasználni szeretnéd, és nem azt szeretnéd, hogy akik azt valamely kisinyes okkal tették ilyenné használjanak téged azon az alapon hogy megvetted, tehát őket támogatod, véded. Nem véletlenül volt ám a CP vs. Vampire példa sem, mert szerintem a SUMMARIUM viszonya a MAGUShoz is épp ilyen: Nagyjából hasonló világ, és olyan rendszer ami nagyjából hasonló skálán mér dolgokat, nagyjából egyforma kockát használ és nagyjából egyforma a képesség, képzettség viszony, aztán a részletekben már nem ez a helyzet. (pl. mindkettőben 10 a módosítatlan tulajdonság maximum csakhogy ez az egyiknél az emberi limit másiknál egy többezer éves vámpír limitje... de 10, na így megy a WoD és a CP).

Megmondom őszintn, ha rémálmot, igazálmot mesélek, ha egy sötét bárd énekét írom le, ha a csapatot kell riogatni, stb. ha Ynevi legendákat kell keresni egy kalandhoz, ha a csapatot meg akarom olyeszteni akkor én is a SUMMARIUMhoz nyúlok, és sok esetben a világleírásért is, ez viszont nem jelenti az egész átvételét. Mellesleg akad egy tippem hogy érdemes az ómágiát kezelni:

Bármit mond az Aquir 1 szegmens (lásd renegát)

Az Aquir nyelv használata = szabadon fogalmaz az Aquir. Hatalomszavak használata = Pár fix szó.

A hatás akkor jön létre ha meghallod... ellenben benned jön létre a pszi pajzson belül

A hatás az asztrál, mentál és fizikai síkon egyszerre hat: nincs így ellene személyes aura védelme sem ha a két TMEd közül legalább egyet elrontasz beleegyező célpont vagy.

Az erősség az aquirtól és a környezetétől függő, nem kerül az aquirnak semmibe, igaz nem is erősíthet a dolgon..

Ugye mondanom sem kell hogy pszipajzsok védelme nélkül az 1Es kővéváltoztatás sem szereted, viheted a különböző védő mágiákat de ugye a váédő felszerelésedet is meg kell óvnod az Aquir saját befolyásától, és még sokminden mástól, ugye nem kellemes ha a védő talizmán felrobban mert az aquir egy szava nyomán megtört a rúna, bezzeg az ómágiára magára épülő védelmek működnek ómágia ellen is, sima mágia ellen is.

Többi faj ómágiája? Működik ma is, csak nem minden nyelv beszélt nyelv, és nem minden nyelv gyors. Az elfek ómágiája elsősorban a művészet nyelvén működött, a törpök a saját kovácsmesterségükkel, a gnómok a saját szerkezeteikkel csinálják. Idő és erőforrásigényes. Kényelmetlen, de működhet. Elf JK ómágiát akar? Kell pár mesterfokú képzettség neki, jó drágán, és utána hónapok alatt elkészíthet egy mágikus hatást. Sok szerencsét, modern mágiával ez olcsóbb.

Az Aquir nyelv mellékzöngéibe bele is lehet őrülni, aki kap mellé modern mágiát is az tényleg erősebb (tud erősíteni)... Ja és a dolog következik az Ynevi mágiaelméletből.

A poén az, hogy ugye minden mágia aminek 1 tárgy a célpontja, felveti a kérdést: Mi a tárgy, a kapu vagy a zár? esetleg a zárnyelv? A válasz az, a tárgyat egy fogalom egy idea egy mágikus hatalmú valódi "név" határozza meg. Amelyik ilyen fogalom a legerősebb az adott dolgon azt tudod célozni, az védi és fogja össze a részeit. Ha minden ilyennek akad egy neve, akkor ugye összejön az, hogy a démonoknál a valódi név miért hozhat létre mágikus hatást önmagában is, miért olyan hatalom. Összejön azzal is, hogy a nyelvek adománya (és ezzel a tömör bármit kifejező végletekig pontos beszéd) miért hoz létre mágikus hatásokat, stb. a dolgok egymásra épülnek.

Link a hozzászóláshoz

4 éve nem járok a klubba, mert láttam, hogy mi folyik ott. Amikor leültem mesélni és sorban tették elém a karaktereket - 19. szintű gyíkember mágus; 25. szintű renegát messor lopakodóval; 22. szintű bárd varázslói mágiával, stb - akkor felálltam és eljöttem. Ez nem volt már játék. Azóta 7-8 ember az, akivel játszom a MAGUS-t. Azért írtam a klubbot, mint példát, mert ott ez előfordul és sajnos vérpistikéből több van, mint igazi játékosból. Õk a piac. (A fenti nem az összes klubra értendő. Egyről van tapasztalatom)

Ilyeneket nagyon gyorsan le lehet ölni, megmondom őszintén sokkal nagyobb problémát okozna az, ha egy jó játékossal találkoznál. Megmondjam miért? Mert nem lenne időd bemesélni sem, de átnézni sem a karakterlapot. Sőt, ennél sokkal több gond lenne vele. A jó játékos, ha klubba jár akkor sem a rendes teljes eredeti karakter viszi magával max egy másolatot vagy egy teljesen más karaktert pont ezek miatt.

Link a hozzászóláshoz

Sajnálattal olvasom hogy megint sikerült 180 fokus fordulatot vennie a témának ha jol olvastam ez a topic azért nyilt meg hogy a Summárium hasznos dolgait beszéjük meg nem azt ami rossz benne.

Nem értem ezt a vitát az ómágiárol hogy nem fér bele Ynev anyagszerkezetébe meg blabla.. szerintem az ősfajok is ugyanazt a magiat használták amit ugymond az "emberiség" felfedezett magának mert egy aquir vagy egy óelf szerintem ugyanugy tudja alkalmazni a varázsloi mozaikmagiat csak az energia amit felhasznál nem a manahálobol nyeri hanem saját szervezete állitja elő koncentrált formában.Az egész annyiban térhet el hogy nekik nincs szükségük a runák levegőbe irására mint az embereknél mivel már az emberiség megjelenése előtt uralták a magiat ezért sokkal bonyulultabb és kifinomultabb igy az emberek még nem találtak ellene védelmet ehhez valami olyasmit tudnék irni hogy a földi emberiség tudja hogy létezik az ugynevezett "sötét" anyag mégsem sikerült még előállitania, ugyanez lehet a probléma Yneven is tudják hogy létezik ősmágia tisztában vannak hatásaival is de fingjuk sincs hogy létezhet ilyen mert még nem sikerült elméleti alapokra fektetni vagy felhasználhatová tenni az embereknek kivéve persze a kráni technologiat ahol aquir testrészeket ültetnek be vagy eleve adott egy kis aquir örökség pl vérvonalban.Felesleges azon vitatkozni hogy miben rossz a könyv mert ez a játék folyamatosan formálodik mindenki hozzátesz valamit igy lehettek a Summárium készitői is, nem akartak megmaradni a sablonoknál hanem megprobáltak valami ujat és de Elf barátunk szerint ez hiba volt de szerintem nem kell ilyen hamar itéletet mondani felette mert szerintem nem sok ember van aki az egész világot átlátja és mindent meg tud magyarázni hiszen az irok is a saját akaratuk szerint formálják és bizony nem egy könyvben találkoztam meglepő dolgokkal ami az ETK szerint szinte lehetetlen lenne.A könyv szerintem nagy érdeme hogy bizony az ómágiaval igencsak be lehet sz*ratni a vérpistikéket mert hiaba a 25.szint eggyetlen szo végetvethet hősi pályafutásásnak :lol:

Link a hozzászóláshoz

A vérpistikéket summairum nélkül is meg lehet ölni. nem nehéz, két dolgot még hozzátennék ahhoz amit leírtál: 1 légyszíves tagold a mondandódat. 2 valóban nem lenne nagy különbség a modern és az ősi mágia között.

Ahhoz hogy a SUMMARIUM használható legyen el kell különítani a szabályokat 4 csoportra:

  • Reális világleírás[/*:m:2ws931tz]
  • A világot színesebbé tévő legendák[/*:m:2ws931tz]
  • Egy új, inkompatibilis, befejezetlen rendszer alkotóelemei[/*:m:2ws931tz]
  • Az új rendszerhez tartozó új világkép stb. alkotóelemei[/*:m:2ws931tz]

Első gond nélkül megy

Másodikat okosan fel lehet használni, hangulatteremtésre, háttérnek

A harmadikat be lehetett volna fejezni, stb.

A negyediket átgondolod és vagy aszerint játszol vagy igyekszel a MAGUShoz hű maradni... De ugye ehhez megint hiányzik a fele...

Nos az első a vállogatás: Az od háttere a negyed kategória a játéktechnikája a harmadik. A világleírás egy része első a többség második, egy két apróság a negyedik csoport. Fajleírások második, negyedik és részben első csoport.

Link a hozzászóláshoz
A világleírás egy része első a többség második, egy két apróság a negyedik csoport. Fajleírások második, negyedik és részben első csoport.

TheElf: :roll: hmmm... férfiasan bevallom: ezt nem értem. :oops: A világleírások még oké, az nem sokban tér el az ETs változattól, érzödik hogy azt vették alapul amikor kiegészítették. A fajleírásokkal viszont mi a baj? :roll: Én amóta játszom, és van S., az abban leírt törpét veszem 'a' törpének, orkot orknak, elfet elfnek... és nem éreztem soha hgoy ezek ellentmondanának a 'klasszikus' Ynev képnek. Söt. Mivel az ET igencsak soványra sikerült, ami a fajleírásokat illeti ezért nekem/nekünk mindig is a S. volt a mérvadó...

[...] az új rendszerhez tartozó új világkép [...]

Ez alatt mit értesz pontosan? Mert azzal egyet értek, hogy az ómágia átgondolatlan és elhamarkodott ötlet volt, nem illik a rendszerbe és felborítja a játékegyensúlyt... (nem is használtuk soha). De más, új rendszerre utaló nyomot nem igen tudtam felfedezni (az 5fokú képzettségrendszeren kívül, de mivel azt az UT-ben beveztették, ezért úgy gondolom ez tudatos lépés volt a S. megírása idején)...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szerintem a Summarium egy nagyon jól eltalált könyv. Jók a leírások, és a Geoframia-val együtt ad egy teljes egészet. De mondjuk helyenként ellentmondásos azzal, amit eredetileg írtak, mondjuk az ETK-bak. (Gondolok itt többek között Krán leírására, ami nekem így is úgy is nagyon teccik, de azért vannak benne ellentmondások, etc...)

de egy szó mint száz, a Summarium biblia :lol:

Nem igazán értem, hogy hogy lehet "nem egészében" hasdználni...vannak benne fajok, azokat gondolom mindeki használja, aki játszik magus-t és megvan neki a sum. Van ugye aquir rész: azt meg ugyis használod, mert máshol nincs róluk leírás. És van tájak/országok leírása: azt is használod, mert ebben van teljesen leírva: szal hogyan használod részenklént akkor?

(bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de nem látom hogy miként leht elkülöníteni "részekre". Világosítsatok fel please! thx :P )

Link a hozzászóláshoz
A világleírás egy része első a többség második, egy két apróság a negyedik csoport. Fajleírások második, negyedik és részben első csoport.

TheElf: :roll: hmmm... férfiasan bevallom: ezt nem értem. :oops: A világleírások még oké, az nem sokban tér el az ETs változattól, érzödik hogy azt vették alapul amikor kiegészítették. A fajleírásokkal viszont mi a baj? :roll: Én amóta játszom, és van S., az abban leírt törpét veszem 'a' törpének, orkot orknak, elfet elfnek... és nem éreztem soha hgoy ezek ellentmondanának a 'klasszikus' Ynev képnek. Söt. Mivel az ET igencsak soványra sikerült, ami a fajleírásokat illeti ezért nekem/nekünk mindig is a S. volt a mérvadó...

[...] az új rendszerhez tartozó új világkép [...]

Ez alatt mit értesz pontosan? Mert azzal egyet értek, hogy az ómágia átgondolatlan és elhamarkodott ötlet volt, nem illik a rendszerbe és felborítja a játékegyensúlyt... (nem is használtuk soha). De más, új rendszerre utaló nyomot nem igen tudtam felfedezni (az 5fokú képzettségrendszeren kívül, de mivel azt az UT-ben beveztették, ezért úgy gondolom ez tudatos lépés volt a S. megírása idején)...

Aha, na akkor nézzük végig a dolgokat, elfekről szóló leírás és a rúnában szereplő elf leírás, valamint az egyes emberi országok területén élő elfek viselkedése kapcsán a SUMMARIUM leírása egyértelműen mást mutat, és az itt leírt gondolatok önellentmondásosak. Szerintem ez komoly gond, és elsősorban az od bevezetése miatt kellett változtatásokat eszközölni, másodsorban tudatosan akarták őket is másmilyenre csinálni. Nem sikerült, az eredmény viszont legendaként jelenik meg a SUMMARIUMban, és nem több. Egy őrült menekült véleménye.

Az új rendszerhez tartozik pl. a tiltott képzettségek bevezetése ami szintén van Új Tekercsekben is, és ott sem működik, az érzékelés képesség, stb. de ilyen az od is, és ilyenek az új diszciplínák, az egyes faji kasztok, stb.

Link a hozzászóláshoz

Madovick: ja, az nekem is bejött.. föleg a versek meg a legendáik.

  • Hallod e bögést harci üvöltést
    Birkakarámban e vad csaholást
    Ö az a farkas a hangja hatalams
    Vad dühe szítja a véraratást

és az nagy ötlet volt, hogy egy ember (dwoon?) szájába adták az egészet... viszont az ork sámánt elég életképtelen lett... 1-4 mana szintenként, a varázslatai pedig egyszerüen nevetségesek. És az animációkkal sem vagyok igazán kibékülve :? azokat valahogy nem sikerült eltalálniuk... ti ilyennek képzeltétek el öket??? :roll: nekem összvissz két ork meg talán egy törpe rajza tetszett a egész fajok részböl...

Link a hozzászóláshoz

Az ork sámánokat én is nevetségesen gyengének találtam. Azon kevés varázslat amivel rendelkezik szinte használhatatlan, hiszen a töbség szituációs varázslat. Szvsz lehetne mit bővíteni a készleten, de amúgy a Fajok leírása kifejezetten tetszet.

-Kifejezetten bejött az ork héroszokról szoló "lgenda" gyűjtemény, haditechnikájuk pedig gyökeresen megváltoztatta a korábbi véleményemet róluk. Kulturájukról és törzsei hiarerhiájukról nem is beszélve.

Link a hozzászóláshoz

gangler: mármint az illusztrációkra godolsz? :wink:

Nekem is a világleírás tetszett, a Summariumban található játéktechnikát mi egyáltalán nem alkalmazzuk, kivéve az elf fegyvereket.

A versek azok tényleg jók lettek. A legjobban a törpék időmértékes verselésű jóslata tetszett.

"Gyűl a sötétség, kő ropog egyre, dúl a világon az ősi vihar,

Zúdul a mélyből, népre-seregre förgeteg árja zord zivatar.

Húnynak a fények szerte a földön, roskad a harcos vére ha hull;

Támad az ellen vágya, hogy öljön, fejszefiának, áldozatul."

Link a hozzászóláshoz
gangler: mármint az illusztrációkra godolsz? :wink:

Nekem is a világleírás tetszett, a Summariumban található játéktechnikát mi egyáltalán nem alkalmazzuk, kivéve az elf fegyvereket.

Jól is teszed, és az Aquir mágiát sem célszerű ugyanis a teljes mágiarendszert haza is vágtad vele, és nem éppen a játékosok kárára, megdüöbbentő "találékonyság" olyan lények kapcsán bevezetni egy szabályt amivel a karakterek reálisan nem találkoznak, vagy ha igen szabály ide szabály oda halottak, és ezzel hazavágni az anyagszerkezetet a mágia működéséről leírt alapokat, így szabadjára engedni jópár varázshasználó kasztot elrontani a játékot ott ahol használod is.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...