Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Summarium - avagy a Teremtés Könyve


Antail

Használod a Summariumot?  

76 szavazat

  1. 1. Használod a Summariumot?

    • Igen - Nagyon jó könyv!
    • Igen - Bizonyos részeit!
    • Nem - Nem szeretem, nem értek vele egyet!
    • Nem ismerem!
    • Sajnos nincs meg. :-(


Recommended Posts

Ergo tehát:

Ha aquirra vadászok akkor vegyek magam mellé egy idézőt két rakat íjászt meg Darton egy papját aki a balhé után az egész csapatot eltemeti.. :mrgreen: :twisted: :twisted:

CSak azért dobtam fel a kérdést mert ha jól emlékszem a sumi szerint semmi nem véd ellene csak és kizárólag az ős-vér vagy az ellenhatalomszó...Ezesetben viszont a godoniak sem állhattak vna meg velük szemben hisz ők nem rendelkeztek ilyennel... mégis megtették...

Ráadásul volt már néhány akció amikor ember (/v vmi más értelmes, nem ős-vérű lény) ölt aquirt...

Én mondjuk nem hiszem h. az aquir ellenállása alapból destruálna egy csendvarázst hisz az nem közvetlenül rá, hanem egy adott területre hat, függetlenül attól h. ki a kp-ja... ha viszont mégis így lenne akkor a kérdés már értelmetlen is, hisz ha addig destruál míg op-ja van.... op nélkül nincs hatalomszó tehát szvsz nem kell csendvarázs....

Ha viszont az én verziómat tételezzük fel akkor meg minden pap aquirölőként tetszelegne...

Tehát ez így megintcsak' nem jó...

Azt én nem hiszem h. hatalomszavak nélkül minden aquir olyan húdenagy ellenfél lenne...(tisztelet a kis számú kivételnek pl.:a Sötételf ami meg szvsz még egy kicsit túl erős is hisz még a legmesteribb fegyverforgatók, sőt még a xingek is csak úgy találhatják el ha ő megáll teázni... vagy még akkor sem... ez azért egy fél hangyabokányival szvsz túl is lő a célon...)

mert pl a valóvérűek nem túl jó harcosok... így ha a Szóikat kiiktatjuk akkor nyugodtan lehet aquirt reggelizni... (persze itt most eltekintettem a csarnokaikba való bejutás "aprócska" problémáítól, úgymint: az a néhányszáz korcs és szolga aki "merő véletlenségből" tuti h. épp arra kószál amerre nem kellene... :twisted:)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az aquirok nemcsak a hatalomszavarkra támaszkodhatnak, ha megnézed, egy csomó ismer más mágiaformákat is, mint mondjuk a mozaikmágia. Ahhoz pedig nem feltétlenül kell beszélni...Meg aztán néhány ezer év alatt elég magas szintre lehet vinni a fegyverforgatást, plusz ómágiával sztem elég ütős fegyvereket lehet csinálni....És vedd még hozzá, hogy a legtöbb aquir nem egyedül van, pl. Ediomad. Ha egyedül van, akkor annak megvan az oka, és esélyed sincs. Nézd meg Kránt! Nem egy tartomány van, ahol a tartomány ura belépni sem mer a saját földjére, mert az ott levő aquir egyszerüen nem veszi tudomásul a Tizenhármak (!) döntését. És ölt ugyan halandó is aquirt, de akikről én tudok, Cymar on Creel, Alex con Arvioni, ők elég neves és befolyásos személyiségek még bizonyos égi körökben is...:)

Link a hozzászóláshoz

Az egyetlen jó dolog hogy a élőholtak démonok isteni küldöttek ÉPjükkel védekezhetnek hatalomszavak ellen. Márpedig így már halandónak is van esélye legyőzni őket. Csak le kell gyengítenie az aquirt ezekkel. A probléma csak az hogy erre csak akkor jöhet rá, ha véletlenül épp szemtanúja volt ilyesminek és túlélte vagy vm elképzelhetetlenül mákos/tápos esetben.

ui. nyílván nem istnei küldött lesz az ami segíteni fog neki, de a másik két kategória már elképzelhetőbb. Bár az élőholtak leginkább csak korcsok/gyengébb aquirok ellen lehetnek esélyesek.

Link a hozzászóláshoz
Ergo tehát:

Ha aquirra vadászok akkor vegyek magam mellé egy idézőt két rakat íjászt meg Darton egy papját aki a balhé után az egész csapatot eltemeti.. :mrgreen: :twisted: :twisted:

Ne vadássz aquirra :)

Szerintem innen kezdődik a dolog :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

CSak azért dobtam fel a kérdést mert ha jól emlékszem a sumi szerint semmi nem véd ellene csak és kizárólag az ős-vér vagy az ellenhatalomszó...Ezesetben viszont a godoniak sem állhattak vna meg velük szemben hisz ők nem rendelkeztek ilyennel... mégis megtették...

A godoni mágusok álltak ellent (miközben kipusztultak szinte teljesen) néhány még csak nem is nemes aquirnak.

Természetes, hogy közben aquirok is odavesztek.

Ha minden igaz, akkor a godoniak egyedülálló ismerői voltak az elemi mágiának.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz
A godoni mágusok álltak ellent (miközben kipusztultak szinte teljesen) néhány még csak nem is nemes aquirnak.

Természetes, hogy közben aquirok is odavesztek.

Ha minden igaz, akkor a godoniak egyedülálló ismerői voltak az elemi mágiának.

Sylvanus

Ahogy én tudom a godoniak nem csak az elemi mágiának voltak nagy ismerői....

egyébként meg honnan veszed h. nem nemes-aquirokkal csatáztak? szvsz amilyen átkok a felföldet dúlják, olyanokat akárki nem hozhat létre...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Akkor sorban.

Én nem írtam, hogy csak az elemi mágiát ismerték volna, pusztán feltételezhető a fennmaradt Tűzmágia alapján, hogy szinte egyedülálló ismerői az elemi formázásoknak.

Mindenesetre, ha nagyon szőrszálhasogatni akarnék, akkor több hetedkori mágiaterület is lefedhető.

Az őstűzzel kapcsolatban ugye az elemi mágia.

A természetes tűzzel kapcsolatban a TAM egy szűk része, jóformán a teremtés, átformázás, dezintegráció "Kyr mozaikok".

(megj. ha valaki kételkedne, akkor egy leírásban említik a varázslók által iskolában megtanult egyszerű anyagokat, amik között szerepel a tűz, víz, levegő, föld (por) őselemi anyagszerkezeti ismerete)

Léynidézés pedig egyértelműen Idézőmágia, csak nem rituális (mint a varázslói), henem varázslatalapú.

Léteznek persze szimpatikus térmágiához kapcsolódó dolgok is, de mindenképpen az őselemmel kapcsolatban.

Azaz lényegében az elementalista illik a godoni mágiára, ami alapvetően varázslatalapú a hetedkorban.

Valószínűsíthető továbbá, hogy léteznie kellett a többi őselemnek is a mágiájukban. Mivel bizonyítottan voltak mágusaik, valamint egyedülálló ismeretek maradtak fent a tűzmágia kapcsán, valamilyen módszerrel el kellett érni a máguslétet. Ere az egyik alapvető módszer az anyagi világ, a teremtés megismerése és megértése.

Tudjuk továbbá, hogy yneven őselemi anyagszerkezet érvényes bármyely, a síkon honos anyagra. Ezért az őselemek, illetveaz alkímia beható ismeretével elérhető a máguslét.

Ez viszont feltételezi a teljes őselemi mágia létezését, ráadásul ahsonlóan magas szinten űzve, mint az őstűz tetiktetében megfigyelhető.

Link a hozzászóláshoz

Sok mindenben igazat adnek Sylvanusnak.

A goboniak elemi magia orientaltsagat bizonyitja, pl a magonium, es meg van egy masik anyag is, de nem tudom fejbol - megalkotasa.

A kovetkezetes erveles ellenere azonban nem akarom elhinni, hogy csak az anyagi magiahoz ertettek volna, ber ezt nem is szogezte le teljesen Sy.

A godoniaknal egy kesoi kiegeszito szerint voltak ugye az exorcistak, meg a dolmenmagusok, bar nincs megmagyarazva, hogy ez mit is jelent pontosan, de meg korulbelul sem.

Az aquirokrol annyit, hogy szerintem sem nemes aquirok mentek, mert a godon elleni szervezkedest a Tizenharmak iranyitottak, azokat meg meg ok sem tudjak megrendszabalyozni, plane nem paranccsal kikuldeni valami kis birodalom ellen. Aztan ott van ugye a Sylvanus altal emlitett dolog is, hogy nem biztos, hogy a tobbiek visszaengednek...

Vegul pedig: Nem biztos, hogy Godon helytallasat az aquirokkal szemben jatektechnikailag meg kellene magyaranunk, es azt kutatni, hogy a csendvarazs mellett meg mivel is harcolhattak Godon nagyjai. Egyszeruen csak fogadjuk el, mert ay Ynevi tortenelem reszet kepezi.

Ennyi erovel azon is gondolkozhatnank, hogy Honnan volt Mogorva Cheinek elegendo embere a 100 csatara, meg hanzadik szintuek voltak, hogy elve le tudtak erni Yllinorba. Meg honnan volt elegendo elelem a kyr hajokon? stb. Tehat ne probaljunk meg mindent ami a torvenykonyvekbe le van irva, K6-okkal magyarazni, mivel ennek semmi jelentosege a jatekben, leven, hogy csak tortenelem.

Vegezetul pedig: Az aquirok NEM vadaszni valok. Csak szinesiti a vilagot. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne ellenfel egyszer valakinek, de nem kell az egyetemes kulcsot keresni a legyozesukhoz!! Akkor mondhatnam azt is, hogy hogyan oljunk sarkanyt, meg dzsinnt, meg demonhercegeket, de legalabb harmat egyszerre.....

Link a hozzászóláshoz

Jól van na!

csak azért mert feldobtam egy kérdést még nem kell leharapni a fejemet, HÉ!

egyébként meg nem akartam vna a zöld m*rendszerére visszavezetni mindent, csak nem szeretem az olyan válaszokat, h. csak mert így van megírva a mittomén melyik könyvben... h. miért arra sztem a jó válasz a szürkecsuklyások oldalán megtalálható...

Sylvanus

én nem azt akartam kihozni a dologból h. minden godonba ránduló' aquir nemes meg ős- meg stb volt... ezt én sem hiszem el...

de biztos h. szép számmal kellett legyen ilyen is: egy másik síkra nyíló kaput nem tud akárki megnyitni...

Vegezetul pedig: Az aquirok NEM vadaszni valok. Csak szinesiti a vilagot. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne ellenfel egyszer valakinek, de nem kell az egyetemes kulcsot keresni a legyozesukhoz!! Akkor mondhatnam azt is, hogy hogyan oljunk sarkanyt, meg dzsinnt, meg demonhercegeket, de legalabb harmat egyszerre.....

ezt a hülyeséget tényleg nem tudom honnan vetted... sztem olyat SENKI NEM

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

"Egyszerű" papi Síkkapu varázslat, semmi köze sincs az ómágiához.

Másrészt a "síkmágia" nem különbözik a "témágiától", legalábbis a Rúnák szintjén, de ebbe nem nagyon akarok most belemenni, mindenesetre elvileg varázsló is nyithat "síkkaput" (egyszerű térkaput) zóna varázsjele közelébe.

Sylvanus

elvileg igen, de szvsz a papi Síkkapu-t se sütheti el akárki...

szvsz az is triviális h. a vari nyithat síkkaput sőt még a bm is ha megvan hozzá a formulája meg a hatalma...és a pappal egyetemben mindegyik be is tudja zárni csakhát tudás és hatalom... :twisted:

egyébként az jogos lehet h. nem sokban különbözik a tér- és a síkmágia... szvsz nagyjából annyiban mint egy 2 és egy 3 dimenziós térben egy pont meghatározása...az egyikhez 4 a másikhoz 6 pont kell... ill ha az indulási pontot is hozzávesszük akkor 5 és 7... tehát szvsz a rúnák terén is ennyivel nehezebb a dolog...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tehát akkor ezt sikerült tisztáznunk. Bár nem akárki nyithat síkkaputm de nem kell félisteneket is megszégyenítő hatalommal rendelkeznie, nem kell képesnek lennie "lekiabálni" a fekete holdat az égről, nem kell képesnek lennie szeráfi patrónusnak lenni, stb...

Egyszerűen egy ősaquir hatalma fölösleges ehhez, ahogy egy nemes aquiré is, bár néhány nemes aquir részt vehetett a dúlásban, de semmi esetre sem tömegesen (azok az orkok voltak).

A térmágia tárgykörű rúna a Tiwaz, ahogy ugyanezen rúna segítségével lehet utazni a síkok között is. Legalábbis a sík és térmágia "alaprúnája" a Tiwaz, amelyet különböző más rúnákkal erősítünk meg, mint a Ló (utazés) jelentésűvel; ha nagyon akarod és lesz igény, akkor kifejtem a Rúnamágia topicon ;)

Gondolj bele a varázsló ugyanazt a mozaikot használja mindkét esetben, csak az esetleges zóna varázsjele, vagy a szimpatikus mozaik alanya van máshol...

Nem is lehet az "utazást" viszonyítási pontokkal megvalósítani a MAGUS szerepjátékban.

Mindenesetre az utazást kizárólag az utazó képességei befolyásolják.

Még valami régebbről:

Először is: egész pontosan 1 odért vagy opért (melyik szabálykönyvet veszük alapul ) 10Mpnyi varázslatot képes destrukciózni. Ez minden mágiára vonatkozik sztem ami 1szegmensnél tovább hat. (Arra is ami nem az aquirt érinti közvetlenül) DE sztem (a könyv részletezi csak lusta vagyok utánnaolvasni) ehhez is beszélnie kell. Ami meg ugyebár nehezen megy csendvarázs alatt.

Az őssárkányoknak elég a puszta gondolat a varázsláshoz, némelyik aquir képes nem od alapú mágiát is alkalmazni magas szinten.

Mint tudjuk az UT 5. fokú képzettség megléte mellett 1 szegmens alatt lehet varázsolni.

Saját aquir ereklye, amely zavarja a profán mágiát, vagy profán mágiától védő hatalomszó az Õrző Aura mintájára, stb...

Amúgy simncs minden hatalomszó leírva, csak példák az ómágia erejére.

Sylvanus

U.i.: persze az enyém is csak egy vélemény

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...