Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Summarium - avagy a Teremtés Könyve


Antail

Használod a Summariumot?  

76 szavazat

  1. 1. Használod a Summariumot?

    • Igen - Nagyon jó könyv!
    • Igen - Bizonyos részeit!
    • Nem - Nem szeretem, nem értek vele egyet!
    • Nem ismerem!
    • Sajnos nincs meg. :-(


Recommended Posts

Keleti aluljáróban, az antikváriumban kiváló állapotú Summarium kapható!

hat ez nagyon kuvasz...nemtudod, hogy telefonon meglehet rendelni? Mert nekem sajnalatos modon nincsen meg, es annak nem orulok. A summariumban egyebkent mik vannak? Mert vannak szornyek -legalabbis egy gagyi haverom aztmondta- es meg mi mas? Akarhogy is legyen, nekem kellene az a konyv. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Taxen: A Summariumban megtalálhatod az Elfek, Törpék, Orkok részletes leírását kulturájukrol, hányatott sorsaikrol, némejik fajnak hadászatárol és ezt mind olvasmányosan. Ezen kívül ugyanezen fajok speciális kasztjairol és játéktechnikájárol is böségesen szó esik... Ez a könyv elsö része az un. Fajok könyve.

A következö rész az Aquírok könyve, ahol részletes leírást kapunk az aquír fajokrol, mágiájukrol, példavarázslatokrol mejek mindegyike Od alapu... és ezt néhány pár oldalas novella is kiegészíti. Itt tesz a könyv említést az utodfajok és az aquírok viszonyárol...

A harmadik rész az Ynev könyve ahol még soha nemlátott részletességgel dolgozza fel a könyv Ynev összes országát, királyságát, császárságát, emírségét. Említést tesz minden meghatározobb kulturárol és szokásokrol Pyarrontol Kránon keresztül egésszen az Északi hármakig. Néhány várost térképek ilusztrálnak ilyen pl Erion...

A könyv végén Ynev összes istenéröl, káoszangyalairól, kalahoráiról esik szó. Ynev Pyarroni naptárát is leírták itt. Végszóban pedig az Ynevi arcképcsrnokban leírást kapunk a nagy hároszok történeteiröl mint pl.: Aurin al Marem, Alyr Arkhon, Mogorva Chei, Lándzsád Erik, Vaskezü Alex... Ez a Summárium a M.A.G.U.S. szvsz legjobb kiegészítője!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!
Keleti aluljáróban, az antikváriumban kiváló állapotú Summarium kapható!

aztat en tudom, de nem az a baj. Hanem kellene nekem valami telefonszam, vagy e-mail cim, vagy valami ehhez hasonlo cucc, ugyanis ha mar elfelejtettek volna, en nem vagyok Magyarorszagon :!:

najo, csak ennyi, szoval kuvasz... remelem, h megertettetek, h mit akarok mondani. Es azt lecci ne mondjatok, h nezzem meg a telefonkonyvben, mert itt amerikaban nincsen magyar telefonkonyv!!!

A kuvasz az azt jelenti, h nagyon popec, kiraly, nagyon jo, etc...

Link a hozzászóláshoz
Koszi elatkozott, mindjart jobb igy nekem...de most telleg.

Most mar csak az a gond, hogy nemtudom, hogy hol lehet beszerezni egy ilyen konyvet. Tudna valaki segiteni benne? Jo lenne, elore is koszonom...

Nagyon szívesen.

Bár Antail említette a Keleti aluljárot, én is tudok még egy hejet, ahol garantált hogy megtalálod a Sumit az összes többi hivatalos M.A.G.U.S. kiegészítővel: ez pedig a jól ismert Sliverland Budán a Lajos út 40-ben. Bár tisztában vagyok elsődleges problémáddal miszerint nem tartozkodsz Magyaroszágon, feltételezem egyszer visszalátogatsz kis hazánkba, ezért említettem meg ezt a boltot, mert biztosraveheted, hogy amíg nyitva áll találni fogsz kinálataik között Summariumot...

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Kitérnék akkor egyből az ómágiára.... A hatalomszó hullámot kelt a manahálóban az elhangzás pillanatában. Ez visszafelé is működhet. (Lehet Godon nagyjai erre jöttek rá.) Egy kellő méretű hullámmal a manahálón az aquir-t ki lehet szárítani, meg lehet sebezni, etc. Lévén kettős természetű lények. Az od fizikailag tárolódik a testükben, de megmaradt annak ami: Mana. Aki erre rájön megszabadíthatja az aquir-t a legveszedelmesebb fegyverétől...

A másik. Egy ilyen manakoncentrációt - olyan 20-30 op fölött - a mágiaérzékelés kimutat. Az anyagcsere folyamatok pedig biztosan árulkodó mintázatot szőnek a manahálóba. E miatt képtelenség, hogy egy aquir tartósan elbújjon segítség nélkül.

Mit szóltok ezekhez az ötletekhez.

Én ugyan új vagyok itt a fórumon így a szavam nem hiszem h. túl nagy súllyal esne latba de szvsz nem rossz ötletek, de...

1. elvileg a M-háló háborgásai - így az erőteljes varázslatok is - eléggé kihatnak az anyagi síkra nem? így egy akkora hullám elindítása is elég komoly következménnyel járhat a környezetben... így lehet h. egy mezei tűzkitörés fele erővel is hasonló hatást ér el... nem? vagy te konkrét értékekkel kifejezve mire gondoltál?

2. ez nagyjából annyit jelent h. pl Eidomadban állandóan háborog a háló így nemigen tanácsos mezei varázstudóval bemerészkedni nem?

3. én többé kevésbé az ET rendszert használom... ez szerint viszont a varhsználók csak akkor érzékelik a varázslatokat ha aktiválják a M érzékelése varázslatot... Nem hülyeség ez egy picit? szvsz legalább egy tapasztaltabb varinak vagy egy Adron papnak meg kellene éreznie a háló rezgéseit enélkül is nem?

... persze ez csak az én szolíd eszmefuttatásom... :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Minden "mezei" varázsló érzi a leplezetlen mágiát, illetve a mágikus tárgyakat, anyagokat a zónájában (zóna varázsjel közelében nem), pusztán koncentrálni kell az érzékelésre. Ehhez jön még hozzá a szinesztézia diszciplína használata, amikor a látáshoz lehet kötni a a mágiaérzékelést és meg is vagyunk.

Bár nem szeretnék egyik varázsló karakteremmel sem 20m-en belül látni egyetlen aquirt. :wink:

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Sztem nem számít hogy mikor csatlakoztál, csak az amit írsz. És ahogy írod. Erre a témára/ felvetésre én anno nem is eagáltam, de akkor most legalább megtehetem hála neked. :)

Ez a fordítva is működhet dolog elég nagy butaság sztem, de már maga az a felvetés is, hogy mana=od. Másrészt pedig egy aquir alakváltó olyan lazasággal bújik el hogy csak na! :) Annak ellenére hogy tele van oddal.

Ediomadba sztem ritkán mennek le egyszerű, mezei varázshasználók.

A manaháló hullámzása pedig megszokott dolog. Mindne apró cseprő varázslat hullámokat kelt benne, kisebbeket nagyobbakat. Amikor vki hatalomszavat használ akkor az olyan mintha a megráznád és összezilálnád a hálót.

Link a hozzászóláshoz

NA jó én se az ilyen első szintű villámhajigálókra gondoltam hanem mondjuk egy magasabb szintű kalandozó var-használóra... 6-8-as szinten vagy afölött szvsz már elegendő mágikus támogatást tudnak adni egy összeszokott kalandozócsapatnak...

feltéve ha vhogy ki lehet kapcsolni a Hatalomszavakat... v legalább részben semlegesíteni őket... Mert ha nem akkor meg nincs értelme ilyen kalandnak... Mondjuk én még nem is vettem részt ilyenben/nem is meséltem ilyet mi csak a külső csarnokokba ill. a felszínen randalíroztunk dehát ott meg ne üvöltözik mindenki... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Most erre mondhatnám azt hogy csendvarázs és onnan kész a dolog.

De:

1. egy aquir sem hülye

2. ha még nem lenne odja van különleges képessége 99%ban

3. valszin psziből szétkap

4. valszin harcértékei is magasabbak

5. valszin jobban ismeri a helyet ahol lecsapnál rá

6. nagyon kevés olyan aquir van amelyik egymagában él. Azok pedig amik igen azok nem véletlenül...

és sztem ne 6-8lvl ben gondolkodj. szvsz

Link a hozzászóláshoz

Elsősorban hasonló hatalmú ősfajok alkalmasak az ellenfél betöltésére, vagy magasan képzett mágusok, és egyéb külső síkokról származó teremtmények. És mivel az aquir ősmágia (hatalomszavak) fizikai jellegűek ezért és mert a summ is ezt mondja ki kell őket ejteni. Hallattni de nem hallani kell azokat. Értem ezt úgy hogy ha befogod a füled vagy viasszal betömöd fog hatni rád a hatalomszó, de ha a szavak megformálását nem követi hang (csak tátog a levegőbe) akkor a hatás is elmarad. Csendvarázs biztos jó ellenük. Most a bárdmágia nyelvzagyválása sztem sokkal bibisebb dolog ez még engem is érdekelne csak úgy szavazásszinten, mert közös vélemény nemhiszem hogy lesz. :)

Nem tudom hogy KMek hány %a gondolkodik egyetemleges asztrálsíkban és mentálsíkban, de teszem azt ha vki engedi aquirokra alkalmazni a 7kori mentálmágiát (vagy mert egyszerűen engedi vagy mert képzettséghez ismeretkehez köti) akkor pl némasággal vagy dadogással, beszéltetéssel is meg lehet akadályozni az odhasználatot. (De persze mint mondtam ezen kívül biztos van más fegyvere is. )a pártízezer év alatt megtapasztalt dolgokból)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Utalnék itt a tervezett szakosodáscikkre. Például a lélekmágiára szakosodott varázslók előnye lehet az esetleges aquir gondolkodásmód ismerete, külön háttérképzettségként, illetve az aquir lélektan képzettség, aminek birtokában képes lehet a varázsló hatni a lényekre.

Csak el ne feledjük, hogy 1 od ponttal képes 10 Mp-nyi varázslatot az aquir semlegesíteni könnyedén. Igen, akár csendvarázst is. Gyakorlatilag ösztönösen, amíg van odpontja, aadig nehéz csendben tartani.

Plusz ezeken felül egyedül a szakrális eredetű mágiát nem zavarják a ómágia szavai.

Aquirt ne piszkáljon halandó kalandozó.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

[quote

Aquirt ne piszkáljon halandó kalandozó.

Ezzel szeretném kezdeni, mivel ezzel tökéletesen egyetértek, esetleg nagyon magas szinten, amikor már "nincs mit csinálni" és egyes különleges esetekben.

A csend szerintem is jó leht az aquirok ellen csupán annyit jegyeznék meg, hogy nem tudom, él-e egyáltalán olyan ember yneven, aki ezt tudja. Mert aki megtapasztalja az aquir mágiát, az örül, ha még él, nemhogy józanul gondolkodik, és pláne nem forral terveket az aquir legyőzésére. Véleményem alátámasztására csak ajánlani tudom a Summarium két aquiros novelláját, az egyik nagyon idevág.

Elvileg a mentálmágia is működhet, de ehhez nem csak az aquir varázslási folyamatot, hanem magát az aquir mentált is ismerni kell, Sylvanus mester példája jó kiskapu erre.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy az aquir az ellene irányuló csenvarázst ösztönösen semlegesítené, 1 Op-ért 10 Mp erősséggel.

Tudtommal ez az ösztönös védekezés, az úgynevezett od-pajzs csak hatalomszavak ellen működik. Még ha azt tekintjük is, hogy esetleg az aquirt közvetlenül károsító hatások ellen működik (bár nem tudom, ez le van-e írva valahol - szerintem akkor sem működik a csendvarázs ellen, hiszen az nem tesz kárt az aquirban.

Zárásképpen pedig megjegyezném, hogy még ha sikerült is elhellgattatni az aquirt, akkor ki kell használni az időt a menekülésre, míg rá nem jön, hogy ő több ezer év harci tapasztalatával rendelkező kiválló harcos, valószínűleg egy tizen-huszon sokadik kalandozó szintjén, emellett szolgái is vannak, akik szintén nem gyengék, meg varázstárgyai, nem is akármilyenek. És valószínűleg nem gyenge ő maga sem, ha idáig kibírta élve.... És ha jól emlékszem, valaki megjegyezte itt korábban, hogy amelyik egyedül van, az nem véletlenül...

Szóval szerintem hagyjuk azokat a "belépek a fogadóba és leteszem az asztalra az aquir skalpfüzéremet, a többieké mellé" típusú kalandokat.

Link a hozzászóláshoz

Először is: egész pontosan 1 odért vagy opért (melyik szabálykönyvet veszük alapul ;) ) 10Mpnyi varázslatot képes destrukciózni. Ez minden mágiára vonatkozik sztem ami 1szegmensnél tovább hat. (Arra is ami nem az aquirt érinti közvetlenül) DE sztem (a könyv részletezi csak lusta vagyok utánnaolvasni) ehhez is beszélnie kell. Ami meg ugyebár nehezen megy csendvarázs alatt.

Azt pedig hogy a csendvarázs működik rajta a magas "szintkövetlemény" miatt (mármint JK vs aquir) a tanácsadók/megbízók tudhatják. Márcsak azért is mert megöltek már ínev története alatt pár aquirt, meg aztán barátságosabb és vagy kissebb hatalmú odhasználó is él a világon. Akik bár nem aquirok de ezen tekintetben a szabályok rájuk is vonatkoznak. (ebből persze származhat bizonytalanság)

De sztem ha valaki annyi infóval rendelekik hogy a varázsláshoz beszélni kell vagy annyival (jobb esetben) hogy hatalomSZÓ. Akkor már ki tudja magától is következtetni hogy ha nem beszél akkor nem tud varázsolni.

Azt meg hogy csak magas szinten és ha már nincs más (olálá besti eleje :) ) sztem meg se kell említeni.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...