Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Csevegő


TAO

Recommended Posts

A modul a kiírás szerint 1-10. szintű karakterekre íródik/íródott. A csapatom nagy reményekkel várta a magas szintű karaktereket, mert egyikőnknek ez egyben búcsújáték, mert külföldre költözik egy időre. Egyelőre a 3. és 4. szint nem hozza a várt magas szintű élményt, még közelítőleg sem... lesz ebben változás?

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

gyanítom, hogy erre gondolsz:

"M.A.G.U.S. verseny 1-10. tsz-ű kalandozók számára"

Ez a verseny kiírása, nem pedig a modulé, azt hiszem ez okozhatja a félreértést, ugyanis a karakteralkotásnál (vagy modul kiírásnál, ahogy te írtad) ilyesmiről szó sem esik. Tudomásom szerint nem is lesz ilyen téren változás, a karakterek azonos tp-mennyiségből készülnek. Egyébként a tolvaj 5. szintű. :)

Ugyanez a fedőlap volt a nyári táborban is, ott nem okozott félreértést, sajnáljuk, ha emiatt most viszont csalódtatok. A fedlapon ez csak egy célzás azt illetően, hogy tapasztalt, és újonc játékosokat is várunk. De Antail majd kijavít, ha más állt ennek a hátterében.

Link a hozzászóláshoz

Lozartan:

Nagy valószínűséggel nincs meg neki a több tám/köre. Mármint Kronnak. A főértékei nem indokolják. Gondolom harcos főkasztú. Azok főérték nélkül is megkapják a több tám/kört. Na de most a:

Harcos 5. szinten

Fejvadász 6. szinten

Lovag 6. szinten.

Gladiátor 4 szinten.

Barbárról nincs infóm (bár ő csak "barbár").

Ennek fényében, körülbelül úgy néz ki, hogy az egyik körben a pallossal csapsz oda, a másikban pedig a csatabárddal.

De ez csak feltevés amit a szabálykönyvekből és fél infókból össze tudtam rakni.

Majd az egyik szervező megcáfol vagy megerősít :)

További szép napot!

Link a hozzászóláshoz
A modul a kiírás szerint 1-10. szintű karakterekre íródik/íródott. A csapatom nagy reményekkel várta a magas szintű karaktereket, mert egyikőnknek ez egyben búcsújáték, mert külföldre költözik egy időre. Egyelőre a 3. és 4. szint nem hozza a várt magas szintű élményt, még közelítőleg sem... lesz ebben változás?

A verseny kiírása igazodik a nyári tábor tájékoztatójához, ami azt hivatott kifejezni, hogy kezdőtől a profi játékosokig mindenkit várunk. Alkalom adtán elkeseredett csapat tagjait szívesen vendégüllátom egy sörre. :gruppen:

Link a hozzászóláshoz
Játéktechnikai kérdés:

Kronn esetében írtátok, hogy mérete, ereje miatt egy kézzel képes forgatni a kétkezes fegyvereket. Viszont a körönkénti támadások számát, ha jól tudom, befolyásolhatja az is, ha ennek ellenére mégis két kézzel forgatja: ekkor támadhat körönként a pallossal? Ha nem, akkor forgathat mindkét kezében kétkezes fegyvert (amennyiben felveszem neki a kétkezes harcot)? :) Ekkor hogy alakul a körönkénti támadások száma?

Gavesz válaszát megerősítem. :)

Kronn ereje nincs hatással a Tám/körre. (Más kasztok, karakterek esetében is a gyorsaság, ügyesség, és harcos főkasztúak esetén a tapasztalati szint az, ami meghatározza a támadások számát, nem pedig az erő.)

Tehát Kronn előnye "csupán" az, hogy egy kézzel képes forgatni kétkezes fegyvereket. A kétkezesharcra a válasz pedig: igen, ha felveszel neki kétkezes harcot, akkor akár kettő pallost, vagy kétkezes csatabárdot is forgathat egyszerre... :)

Link a hozzászóláshoz

Igen, ahogy Catsmile megállapította ez a határérték látszik. Elolvasgattam most így összességében a karaktereket, s volt egy-kettő, aminél nem teljesen láttam át az előtörténet és a statisztika közötti párhuzamot, de voltak, amik külön elnyerték tetszésemet.

Például Pelios a kis "félszerzet" hasznossága megkérdőjelezhető, de biztosan érdekes játékélményt fog nyújtani viszont. :D

Eldor pedig egy újfajta megközelítést hoz a világba, gyakorlatilag az eddig nem igazán létező "városi druida" stílus behozatalával szintén új dolgokat mutat meg a hatalmas és mégis apró világnak.

Viszont azt nem értettem, hogy Gilthis miért rendelkezik oly alacsony egészséggel, mely kihathatott volna a későbbi életére is és mégsem lett megemlítve. Mert hát a 9 az egyértelműen már olyan, hogy ott panaszok is felmerültek. Arról nem is beszélek sokat, hogy szegény valószínűleg egylövetű az ágyban ilyen "strapabírással". :D (Vagy csak én képzelem bele a problémát?)

Link a hozzászóláshoz

Tetszetős karakterek, vannak közöttük igazi csemegék is. :)

Kérdésem az, hogy mennyire kötöttek a nemek karakterválasztásnál? Egy-két karakternél fel lett ajánlva a nemválasztás, mint opció, de jónéhánynál nem (ahol pedig szerintem ugyanúgy indokolt lehetett volna).

Konkrétan: Eldor, a vajákos pl. elképzelhető női játékos számára választhatónak is?

A mi Zöld Kezű Gyógyító Anyánk nagyon jól jönne a csapatba. :))

Link a hozzászóláshoz
Tetszetős karakterek, vannak közöttük igazi csemegék is. :)

Kérdésem az, hogy mennyire kötöttek a nemek karakterválasztásnál? Egy-két karakternél fel lett ajánlva a nemválasztás, mint opció, de jónéhánynál nem (ahol pedig szerintem ugyanúgy indokolt lehetett volna).

Konkrétan: Eldor, a vajákos pl. elképzelhető női játékos számára választhatónak is?

A mi Zöld Kezű Gyógyító Anyánk nagyon jól jönne a csapatba. :))

Örülök, hogy tetszenek a karakterek. :)

A nemekkel általában annyira rugalmasak voltunk, amennyire lehetett. Tehát amelyiknél megkötöttük, hogy nem lehet bármelyik nemből való, ott általában oka van. Eldor esetében az ok az, hogy boszorkánymester kasztú, ami pedig elvileg csak férfi lehet.

Link a hozzászóláshoz
Az ezt kimondó hivatalos szabály egyébként hol található? (Versenytől függetlenül kérdezem, bocs az OFF-ért)

Jó a kérdés. :) Nem tudok ilyen konkrét szabálykönyvi leírást mutatni. Ez inkább ilyen kialakult (talán téves?) elv lehet, mert minden kép, illusztráció, szabálykönyvi utalás és regénybeli megjelenés férfit mutat, sosem nőt. Nem tudok olyan példát mondani, amikor nem férfi lenne az illető, ha bárhol boszorkánymestert említenek - mégsem láttam még leírva, hogy nő nem lehet.

Link a hozzászóláshoz

ez amolyan triviális nem?

ha férfi akkor boszorkánymester, ha nő akkor boszorkány. egyik regényben, novellában se találkoztam férfi boszorkánnyal illetve női boszorkánymesterrel.

de ez onnan jött szerintem, hogy a nők boszorkányok, és azoknak van egy mesterük, uruk, (master), és az mindig férfi...és így ö a boszorkánymester... :-)

a viccet félretéve,a lá Pallas Nagylexikon a való világ alapján:

boszorkánymester, rokon jelentésű a varázslóval, oly férfi, ki a boszorkányhoz hasonlóan az ördöggel kötött szövetsége folytán állítólag emberre s állatra mindennemű ártalmas hatást tud gyakorolni. A boszorkánypörök idejében számos férfit is vizsgálat alá vontak s elégettek.

s mint tudjuk yneven sok mindent, mint általában más rpg-ket is a való világ történelme, hitvilága, hiedelmei, mondái ihlettek.

Egyszer akartam egy férfi boszorkány karik indítani, de Valaki (KM) lebeszélt róla, hogy nem ynev-hű...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem ez a választható játékos karakter boszorkánymester nem igazi boszorkánymester - mármint nem olyan, mint amit pl az Első Törvénykönyv ír. Az ott leírt BM mérgez, orgyilkol, meg mindenféle nagyon gonosz csúnya dolgokat csinál életvitelszerűen, ez a szegény Eldor meg lényegében egy gyógyító. Ha a "gonoszkodás" terén nem tartjuk magunkat a leírtakhoz (aminek egyébként én örülök), akkor miért ne lehetne egy ilyen, a kasztleírástól elrugaszkodott, gyógyító, niarei akupunktúrát használó boszorkánymester nő? De most komolyan? Ez a karakter nem egy Aszisz Vérkelyhes vagy egy toroni Ascens Morga, hanem egy vándor gyógyító füvesember. Ez miért ne lehetne nő?

(Ha már elrugaszkodik a karakteralkotás annyira a szabálykönyvekben leírtaktól, hogy van félóriás meg bukott angyal, szerintem igazán nem kellene ilyen apró dolgokban merevnek és maradinak lenni.)

Tisztelettel: Lord Nova

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

egyik regényben, novellában se találkoztam férfi boszorkánnyal illetve női boszorkánymesterrel.

Én egy nyomtatásban megjelent történetben találkoztam női boszorkánymesterrel; de most hirtelen meg nem mondom, melyikben (asszem, I/1-ben íródott, ennyi dereng csak). Meg is hökkentem rajta; zavaró volt. De ahogy rémlik, az a nő sem volt a szó szoros értelmében véve "Nő". Legfeljebb biológiailag.

Amúgy szerintem két oka lehet annak, hogy "hagyományosan" nincs női BM: az egyik az alapvető férfi-női lelki beállítottság különbségeiből fakadhat. A másik ezzel összefügg: megeshet, hogy a tanítványi láncolatot szigorú íratlan szabályok határozzák meg; a két tapasztalati hagyomány pedig nem szívesen biztosítja az átjárást a nemek számára.

Persze minden alól lehetnek kivételek: előfordulhat, hogy egy jóakaratú boszorka anyaként fel akarja vértezni a fiát a saját tudásával, vagy egy különc boszorkánymester - figyelmen kívül hagyva a tradíciót - nőnemű tanítványt fogad. A kérdés az, hogy ellenkező nemű egyáltalán alkatilag képes-e, fogékony lehet-e ezen kasztok tudásának elsajátítására.

(Megjegyzés: ha a Zöld Kéz valóban gyógyító rend, s Eldor csak azért BM kasztú, mert nincs más vulgáris varászhasználó gyógyító kaszt, ami lefedné a tevékenységét, akkor a fenti okfejtés jelen esetben nem érvényes /lásd még lord Nova hozzászólását!/. Ha a szervezet rendelkezik már némi múlttal, a tárgyalt "probléma" biztosan felmerült már a körükben - a nők elidegeníthetetlen "adománya" a gondoskodásra való hajlam, s felettébb valószínű, hogy kopogtattak már azon a bizonyos ajtón... ) :)

Szerk: Időközben találtam egy idevágó mondatot a karakter leírásában. "Letelepedni talán sosem fog, ezért valószínűleg a rendjéből fog választani társat magának, ha eljön az ideje." Tehát ha a klasszikus felállásból indulunk ki, a szervezetnek vannak női tagjai. Kérdéses persze, hogy az ismeretanyaguk mennyiben tér el a férfiakétól...

De mindez puszta találgatás - az a lényeg, hogy a szervezőgárda miként dönt a konkrét esetben.

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
kiegészítés
Link a hozzászóláshoz
A Kalandmesterekkel való egyeztetés után az lett a döntés, hogy Eldor ugyanúgy lehet nő, mint férfi. Az előttem szólók jól leírták, miért. (köszi! :D)

Köszönjük! Persze, amennyiben mágiahasználaton érik, a Szent Inkvizíciót gondolom ez nem fogja eltántorítani a kegyetlen tortúráktól (számukra csak egy tiltott mágiát használó némber) - szigorúan Domvik nevében. :D

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A választott karakteremnek jól jönne egy könnyű harci ló, ha már van lovaglás Mf-e. A bestiben vannak ilyen ló minőség kidobási lehetőségek.

Azt lehet valahogy használni? Itt nem feltétlen bizalmi alapon gondoltam, hanem mondjuk, +1 jó tulajdonság +1 arany, vagy valami hasonló. (Olcsóbbal is kiegyezek :D )

Valamint a harci nyereg és az utazó nyereg közt van valami játéktechnikai különbség? Vagy ugyan azokkal az értékekkel harcolok mindkettővel lovon?

Szerkesztve ekkor: , Gavesz által
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...