Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Karakterek jellemei


Antail

Melyik jellem jellemző legjobban karaktereidre?  

86 szavazat

  1. 1. Melyik jellem jellemzÅ? legjobban karaktereidre?



Recommended Posts

Egy vadállat barbárnak azért ennél sokkal szebb jellemeket lehet adni. Amúgy a Kiméra jellempárosítás sztem teljesen használhatatlan. Egy teljesen kiszámíthatatlan gyilkos, aki ha nem tud válogatni akkor bárkit megöl blablabla.

Sztem minden jellem éppencsak érinti egy karakter valódi mivoltát. Oldalakat tudnék írni, hogy a karakterem mikor mit tenne, vagy tesz, mikor mire hogy reagálna. A túlzott egyszerűsítés, ami a M.A.G.U.S. rendszerében megnyilvánul (más általam ismert rendszerekben is) segíti a KMet eligazodni az első játék során. A továbbiakban úgyis a karakter cselekedetei határozzák meg hogy mit fogok, fogunk gondolni a jelleméről.

Röviden ennyi a véleményem a jellemekről.

Amúgy én is alapesetben kiválasztok egy jellemet (ami általában Élet, v Élet-Káosz, vagy Káosz-Élet).

Link a hozzászóláshoz

Ave

Mint a fantasy világ elmaradhatatlan kelléke ugy tekintek a pegazusra hiszen jatéktechnikailag igencsak nehez lenne egy olyan jatékossal akinek bár nem tudom hogyan birtokába kerül egy ilyen joszag :lol: de kalandhoz szerintem kitünő pl szerezzék vissza az ellopot joszagot vagy raboljanak egyet a cél mindegy a fizetség a lényeg na meg persze a dicsoseg attol fugg melyik oldalon állunk :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Sztem Bean is tudta mire gondolsz, csak rájött a vicces lehetnék! 8) Egyébként az volt. Én is rühellem ha valaki így tünteti fel a karakterlapon az aktuális jellemet: Pegazus. Vaz banyek, nem lehet azt Káosz életnek nevezni? Mind1

NAh szal, a Rend Halál sztem tipikusan végrehajtós jellem. Nem mindegy kit szolgálok, de annak a paprancsait gátlások nélkűl teljesítem... A fejvadászaimnak töbnyire ilyen jellemük volt, de a néhai tolvajomnak sem volt más, bár az régen volt. Szal álljon mögötte egy szervezet, vagy egyéni hatalom, aki parancsolgat, és a KM ezt játsza is ki. Nem árt ha az illető kegyetlen, mert az ahogyan ő megalázhatja a karaktert ad erőt neki a könyörtelen eljáráshoz ha misszióról van szó.... :wink:

A káosz élet sztem egy ellentmondásos jellem, "óvatosan odafigyelve, hogy senkinek se ártsak, játszom ki a törvényeket és csak a saját érdekeimet képviselem...." Ez marhaság, már pedig ez a jellem erről szól.

Ha gátlástalan vagyok, akkor nem érdekel senki más, és nem nézem milyen károkat okozok. Ha pedig odafigyelek a közjóra, és cselekedetemet megfontoltan hajtom végre, hogy ne okozzak károkat, akkor nem vagyok gátlástalan.

Tehát ez a kettő nem illik össze... Szvsz.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Káosz-Élet jellem:

Szerintem nem feltétlenül összeférhetetlen.

Alapvetően a fantasy irodalomban az elfeket szokták ilyennel jellemezni, igaz alapvetően úgy hogy nem számít a két szó sorrendje.

Magus rendszerben nekem például Élet-Káosz jellemű az ismert (?) varázslóm, ez elméletileg arról is szól, hogy a különböző szigorú társadalmi berendezkedéseket utasítja el, pl. toroni kasztrendszer, vagy az egyházakon belüli hierarchiákat, a "nemesség" különböző formáit, stb...

Slvanus például emberi fogalmakkal mérten nemesi család sarja =(hercegi), ennek ellenére elfek szemszögéből nézve korántsem jelent olyan társadalmi struktúrát ez a fogalom. Bizonyos szempontból viszont "vezetője" a népnek, konkrétan egyfajta példakép.

De lényeg, visszatérve a Káosz-Élet (Élet-Káosz) jellempárra, Ebbe a fogalomba az is belefér, hogy az egyén szabadságában hisz az akinek a karakterlapján fent van, de ez nem jelenti azt, hogy nincs mellette valamilyen társadalmi struktúra, csak másodlagos jelentőségű.

Persze ennek a jellemnek is vannak másféle értelmezései, mint amit Káosz-Metha esetében tapasztalhatunk, ha jól tudom akkor e követőinek is Káosz-élet a jellempárja, ennek ellenére ők például szélsőségesek a káosz jellem kapcsán.

A lényeg az, hogy érdemes kicsit árnyalni szövegesen a felírt jellemet, vagy eleve árnyaltabb módon megadni, majd besorolni valamelyik csoportba. Figyelemmel arra, hogy nem feltétlenül kell szélsőségekben (másképp értelmezve letisztult jellemekben) gondolkodni.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

A MAGUS játéktechnikájába ez a jellempár nem illik bele Sir Vágtató. De mint ahogyan itt is többszőr elhangzott (ill. leíródott) az ETK-ban leírtak csupán csak útmutatók, játéktechnikai megoldások, hogy könnyítsék a KM dolgát. Ha te ilyen jellempárral akarsz játszani, a fajgyűlölet elméleteddel, játszál! Bár tény, hogy az az elf em egésszen nórmális, szerintem nem árt ha az elősztorijában valamilyen traumára utaló dolgot megfogalmazól. PL.:

(Teszem azt Orkok prédálták fel a faluját, és Khálok zabálták fel az annyát. Apucival elmenekült, aki pedig a régi nagy háborúk lemesélésével akarta megnyugtatni a megszeppent kisköjköt, és így halhattál az Amundokról...)

Nah, ezt csak azért írtam le, hogy te is átgondold! Ugye milyen hülyén hangzik?! Nem mind1, hogy Elf létedre hol nevelkedsz, de az esetek töbségében is legfeljebb csak a félvér fajtársaidról és az orkokról hallasz. A másik két faj kiesik, mert őket még Taba el Ibarában is legendának tartják a 2. manifesztáció idejéig. A Khálokról pedig ne is beszéljünk...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban furán néz ki az Élet-Halál jellempár.

De nézzük csak tovább kedvenc elfem hátha jó lesz ötletadónak.

Minr említettem Élet-Káosz jellemvonással rendelkezik. Nem kiszakadt elfendeli elf, a tudás tornyaiban tanult varázslónak.

Az élet jellem nagyon szigorúan értendő. Egész pontosan élőlényt nem öl meg.

Ellenben él benne az ősi faji gyűlölet. Az amundok, orkok, aquirok nem számítanak élőlénynek, a dzsennek csak akkor vesztik el élőlény státuszukat, ha bármi sérelem éri az elf népet, vagy bármely elfet, de ekkor is egyéni a gyűlölet, szemben az előzőekben megadott faji gyűlölettel. Ezekben az esetekben az elf jelleme időlegesen Halál-Káosz. Viszont ekkor is a szigorú Élet-Káosz jellempár érvényes más fajok egyedeire.

Sylvanus

U.i.: a saját ynevemen :)

Link a hozzászóláshoz

az én karaktereim ált lovagok vagy fejvadészok, akiknek főleg

Rend jelleme van, de ált próbálom belecsempészi a halált is. A legbetebb karakterem az boszimester volt, halál-káosz, na azzal romboltam le egy kisebb várost, de azt már rég használtam

Bár most tervezünk már egy gonosz csapatot is. Abban Nekromanta, vagy darkelf fejadász leszek sztem.

Link a hozzászóláshoz

Najó... Rendben, akkor tisztázzuk, hogy mi mit jelent!

Az Élet vonással rendelkezők tisztelik az életet és egy KEMÉNY OK nélkül nem is bántják azt. Értem itt ezalatt az élet szentségét semmibe vevőket; ártatlan emberek életére törőket, stb. + Ha egy vadállat megtámad egy élet jellemű karaktert, akkor az nem fogja azt mondani, hogy bocs, zöld vagyok, egyél meg, hanem igenis küzd az életéért.

A Halál jellemű karakterek NEM ismerik el az élet szentségét, avagy semmibe veszik annak értékét, avagy vallásuk/gondolkodásuk/világnézetük a halált, mint állapotot többre tartja az életnél. Egy halál jellemű karakter nem fog megölni minden útjába akadó élőlényt csak úgy, viszont ha már van rá valami oka, akkor nem habozik hidegvérrel gyilkolni (persze ha azt a környezet és az adott körülmények lehetővé teszik).

A Káosz Halál jellem sokak tévhitével (?) ellentétben nem (feltétlenül) azt jelenti, hogy lemegyek a piacra és az útbaakadókat mind megölöm. Nem. Az már egy megrögzött, elmebeteg állat. A Káosz azt jelenti, hogy öntörvényű, más törvényeit, reguláit nem tiszteli. Ha a legkisebb oka van rá már elfogadhatónak érzi a gyilkolás gondolatát.

Tyű. Ha valamivel nem értetek egyet, akkor javítsatok ki!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

d3st: igazad van a szélsőségektől mentes eseteket jól leírtad szerintem.

Én pont azt akartam, hogy Szélsőséges Élet - árnyalt Káosz jellemvonással rendelkezzen.

Illetve Az említett faji ellenségekkel szemben a szélsőséges Halál-Káosz (enyhén pszichopata beütéssel).

Ezért is írtam az elején, hogy a jellemet ki kell találni, rá kell húzni egy általános csoportot, de mindenképpen illik árnyalni, megadni a különleges esteket.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Yeayeayea. Jólvan. Nekem csak az a bajom, hogy sok játékos úgy gondol a Káosz Halál / Halál Káosz jellem sztereotípiára, mint egy vérengző pszichopata vadállatra, amikor azért nem így van a dolog: szerintem :P

Bár nem tudom, nekem egy Halál Káosz akkor is egy eljátszhatatlan dolog, és az ilyen Pszichopatákat a karaktereim egytől egyik gyilkolják. ;)

Link a hozzászóláshoz

Igaz, betartja, de csak a saját törvényeit. Gondolom, erre gondolsz.

Bár talán a Rend jellem az az, hogy egy más által felállított szabályok szerint élő ember vagy.

A Káosz pedig az, hogy nem viseled el ezeket, és még azoakt is megveted, akik alávetik maguakt ezeknek- de ez nem feltétlen-.

A karakter jelleme nálam létfontosságú, és nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de nekem nem igen tetszenek a sztereotípiák. Mi értelme? Leírják a könyvben, hogy csak olyan lehet, és legyünk olyanok? Miért jó? Én egyedi karaktert szeretnék, és ha ezt másképp nem érem el, minthogy egy elf gladiátort csináljak, aki cinukus és jelleméből adódóan mindig akadékoskodik, akkor azt csinálok. Az egyediségért megéri.

Jah, és a kivétel erősíti a szabályt... szóval nem kell a berögzült szöveg.

A varázsló is harcolhat nyugodtan, ha olyan a mentalitása, bár nem jellemző.

Sőt... egyáltalán nem jellemző. De egy kakukktojás mindig kell, mert különben nem lesz szines a játék, nem lesz élethű.

Lafi

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...