Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

a végén még egy gyors kérdés:

a karakter hangulatához kevésbé illő képzettségek adhatók-e le, Kp-ért cserébe?

Ez inkabb a tanultam matekot, de sose hasznaltam, es akkor nem tudok tobbvaltozos differencialegyenlet rendszereket megoldani a reggeli kv-m elott szituacio. Szoval kiemelheted, hogy tanulta, de tudasat az adott teruleten nem koszorulte, igy azzal a kepzettseggel gondja akadhat komplexebb feladatokhoz. Kp-re a szabalyok ertelmeben nem valthato vissza.

:olvasos:

Link a hozzászóláshoz

Azért vannak elég erősen indokolt esetek szvsz.

Pl. egy Dart-nid-kinito stílust tanult harcművész egész biztosan nem fogja 10 fegyver használatát megtanulni, nem beszélve a 4 fegyverdobásról. Ez összesen 46 Kp lenne. Nyilván nem ezt váltaná be egy az egyben a JK, de mondjuk egy Írás/olvasás és egy Vallásismeret már jobban illeszkedne ehhez a karakterhez. A kettő képzettség összesen 10 Kp. Én nem tartanék tápolósnak egy olyan szabályt, ami lehetővé tenné ilyen esetekben a konverziót.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem ez kifejezetten egy irányzat, ami nem fedi le a harcművész egészen kis gyermek korától induló és 20 éven át tartó képzését. Az általános képzés részét képezi minden esetben minden tradicionális fegyver használatának megtanulása, már csak azért is, mert több esetben egészen más stílust, mozgást, hozzáállást kívánnak meg a tanítványtól.

És mikor ezek ismeretében járatos, és kialakult a tanítvány saját stílusa, akkor választ irányzatot, ami már egyfajta specializáció. Így szerintem ugyan úgy megtanult minden általános ismeretet amit a harcművészek általában. Majd amikor elérte azt a felkészültséget, mélyül el a Dart-nid-kinito.

Egyébként ettől a példától függetlenül hogyha a szervezők belemennének a Kp átváltásba, akkor meg kellene határozni, hogy milyen keretek között lehet lecserélni képzettségeket, mennyi leadott Kp. mennyi elkölthetőre alakul át, stb.-stb. Aztán persze megint jön majd valaki, aki azt mondja, hogy de neki kellene még egy kicsi, mert így nem tudja megalkotni azt a karaktert, amit szeretne.

Ennek tükrében talán érthető, hogy egy rendezvényen nem lehet ilyen szinten eltérni a szabályoktól, mert az oda vezet, hogy akár meg is szüntethetjük a kasztokat, és mindenki kap mondjuk 300 Kp-t, amiből olyan karaktert csinál, amilyet akar. Akkor viszont már nem annyira beszélhetnénk magusról.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Engedjétek meg, hogy megerősítsem én is Silver válaszát.

Igen, a gorviki fejvadászt nem dolgozták ki külön játéktechnikával, ahogy a nekromantát sem. Én nagy híve vagyok az ilyenek orvoslásának, de onnantól nehezen mondható rá az, hogy hivatalos, és bár én pl. ügyelek arra, hogy megmaradjanak az arányok, attól még lehet, hogy valaki másképpen gondolja majd, és nem tetszik neki, és nincs ott mögötte a nyomtatott könyv biztosította megfellebbezhetetlenség. Tehát nem lehet. (hacsak meg nem jelölünk a karakteralkotásban cikkeket - a mostaniban is van több is - mindent sajnos nem lehet)

Számos olyan esetet is tudnék sorolni, amit Losartan említett. És igen, nem táp egy írás-olvasás megtanulása. De az SEM HIVATALOS. A képzettségek leadása egyébként is komoly problémát vet fel. Persze lehetne házi szabályok tömkelegét alkotni, hogy mennyit, milyet lehet csak, de NEM KELL ilyen, a kasztokat, alkasztokat ilyennek alkották meg. Ha tetszik, jó, ha nem, nem kell azt választani. VAN manőverezési lehetőség, egyediesítés, mert van szabad Kp mindenhol. Persze, ez oylan, mint a pénz, hogy mindig lehetne belőle többet költeni, de hogy ne ismerjen minden karakter mindent, és így legyen közöttük különbség, legyen értéke is a tudásnak, ezért nem is baj, hogy ott van ez a korlát. Szerintem jobban indokolt ez, minthogy zavaró, hogy a pusztakezes harcművésznek vannak fegyverhasználat képzettségei... az egyik lehetséges megoldást Silver le is írta magyarázatképpen. Persze igaz az, hogy elcseszték, mert a pusztakezes stílusok "fegyvertelen" stílusok, és nem járna hozzájuk semmi, csakhogy elfelejtették leírni, vagy utalni erre a képzettségcsomag variánsra - a kidolgozása pedig, akármilyen jól sikerülne is, a fenti fejvadászos problémához hasonlóan Házi jellegű lenne.

Szóval tessék követni a szabályokat.

Komolyan, ebben a nagy liberalizmusban már odáig jutottunk, hogy nemcsak arra kérdeznek rá a játékosok, ami nincs leszabályozva, nincs le írva, vagy nem egyértelmű - ahol teljesen jogos, hogy tisztázzuk - hanem lassan már mindenre, a legegyértelműbb szabályokra is, merthogy ez és az. Indokot bármire lehet gyártani, de ilyen alapon akkor mindenki meséljen úgy, ahogy akar, mert bármilyen szabályt meg lehet támadni, de lehet támogatni is.

Én maximálisan a Silver által felvázolt viselkedési és megoldási formát tartanám helyénvalónak KM, de játékos szinten is, azaz NE olyan magyarázatot gyárts, amivel megindoklod, hogy egy szabály miért nem jó, vagy miért tartanád jogosnak áthágni, hanem OLYAN magyarázatot gyárts, ami megmagyarázza, elfogadhatóvá teszi az adott szabályt. Kivételek persze biztosan itt is akadnak... de általános elvnek talán jó lesz.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

épp a Nyári Táborban merült fel hasonló dolog, és ott született is egy megállapodás-kijelentés, miszerint ilyen leadás-átváltás nem lesz a táborokban, pontosan a többiek által már említett okok miatt: a szabályozás csak egy újabb bonyolító tényező lenne, és amennyire csak lehet, szeretnénk magunkat tartani a szabálykönyvekben leírtakhoz. Ha úgy érzi valaki, hogy nem illik a képzettség a karakterhez, adja le. Kp viszont nem jár érte.

Egy apró megjegyzés egy további indokról: A mérhetőség és egyenlőség amúgy is nehéz kérdés a versenyeken, egy ilyen "házi-szabály" tovább mélyítené ennek komplexitását, erre nem szeretnék vállalkozni.

Kellemes napot,

CS

Link a hozzászóláshoz

Minden harcművészet alapvetően pusztakezes, ez van az ETK-ba is leírva. De mint említettem, ez egy művészeti forma, tehát megtanulják használni a fegyvereket.

Szerintem persze eleve hülye dolog harcértéket adni a kéznek lábnak, nagyon fura, következetlen és nehezen követhető az egész stílus-rendszer, ez az egyik legrosszabb része a kiegészítőknek. Az, hogy a szövegben szerepel a "kiválló" szó már csak hab a tortán.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...