Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések, kérések, vélemények az oldallal kapcsolatban - Mi micsoda?


Recommended Posts

Nagyon csinos lett az oldal.^^
Nekem bejön ez a sötét dizájn, s nem csak azért mert jól érvényesülnek a színes betűim. :D 
Esetleg oldalra valami kis minta, márványozottság, inda, agyvelő darabkák stb. még jöhet. Persze továbbra is ilyen klassz, visszafogott stílusban, például ,,vízjel" jelleggel.

Link a hozzászóláshoz

Koszi a velemenyt, orulok, hogy tetszik! Sok munkank van benne!

Egyelore a mobilos tamogatas ki van kapcsolva, szoval ugyanaz latszik mobilon kicsibe, mint itt. Alul a tema atallithato defaultra, a mobilos bongeszeshez, ha valaki akarja. Az oldal mobilos verziojaval kesobbiekben szeretnenk  foglalkozni, amikor mar helyreallitasra kerultek a hatralevo fontosabb dolgok. :)

Link a hozzászóláshoz

Megjegyzést fűznék a cikkekhez. Mivel a pdf-ek fix méretű ablakban vannak beágyazva a görgetés kissé körülményes. Attól függően, hogy hol van az egér és hogy a dokumentumban melyik odalon tartunk mást görgethető az egér görgőjével. Mostanában le- letöltögetem a pdfeket a könyebb kezelhetőség végett, de szerintem jó lenne, ha lenne egy gomb amivel teljes (böngésző) ablakban meg tudnám jeleníteni a cikket, vagy ha lenne egy link amin keresztül meg tudnám nyitni a pdf-et a böngészővel anélkül, hogy le kéne töltenem a cikket.

Link a hozzászóláshoz
  • téma Antail által unfeatured és unpinned

Halihó!

A "KÖVETKEZŐ ESEMÉNYEK"-nél (a nyitóoldal alján) több helyen "2018. július 4. szombat" szerepel mint dátummeghatározás. Aki egy kicsit is alapos, nyilván élből leveszi, hogy elgépelésről lehet szó, de szerintem érdemes volna azt a szombatot kijavítani szerdára. 

Jó táborozást minden résztvevőnek; sajnos én ezúttal sem tudok menni párhuzamos program miatt. Pedig Gánt amúgy is a szívem csücske...

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Szia bűvdudás,

köszi a visszajelzést, ez egy keretrendszer beli hiba, sajnos nem nálunk van a gond - azért sajnos, mert így kijavítani sem tudjuk. Jelezzük a motort szolgáltató cég felé. Szóval nem elgépelés, egyszerűen rosszul mutatja a felület (csak az oldal alján, ha belekattintasz az eseménybe, ott már helyesen szerepel). 

 

CS

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2020. 05. 06. at 10:49-kor tetra írta:

Fejlettebb módszer az lenne, hogy ténylegesen random generál össze egy démont, minden képességnek értéke van, amitől a nehézsége változik, akár egyszerű ábrázolással is elkészíthető. Nem ez lenne az első procedurális szörnygenerátor.

Feltéve, hogy vállalkozik rá valaki!

Talán a  Shadow of the Demonlord alapkönyvben szereplő démonleírás sokat segíthetne egy ilyen program megalkotásában. A démonokat tárgyaló részben a bestiák részletes bemutatása helyett táblázatok és kategóriák találhatóak: méret alapján öt kategóriát lehet megkülönböztetni,amelyekhez különböző értékek és képességek tartoznak. Ezekhez az alapkategóriához d20-al kell hozzáadni valamilyen különleges képességet ami egy táblázatban található. (Pl: valamilyen hirtelen bekövetkező esemény megszakítására való képesség vagy d6-nyi tüskés csáp a testen.)

Link a hozzászóláshoz

Az oldalon lehetséges lenne egy Ynev naptár megjelenítése? Csak egy évre gondolok hogy tudjuk kaland alatt nézni hogy mentünk 3 hetet és akkor most ez a hónap ez a nap van.két nap múlva ez lesz stb. . Ranagol ünnepei pirossal, Pyarroni  panteon ünnepeit nem muszáj beírni :tuzes:Ilyen irányú fejlesztést fontoljuk meg ! :) (neke is van Ynev naptáram meg cikk is található az oldaln de így bárhonnan lenne egy elérhető verzió (tudom drive).Kalandmodulok regények is sokszor hivatkoznak dátumra. Az időjósda majdnem jó valami hasonlót.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ilyen cikk már régen rendelkezésre áll, itt található:

Ynev nagy naptára

Annak idején volt szó arról, hogy meglegyen online formában, de nem született rá megoldás - pyarul, kell valaki, aki leprogramozza. Az elméleti alap teljesen kész, csak meg kell csinálni - én ehhez a részéhez nem értek. De a kiegészítő lényege pontosan az volt, hogy lehessen napra pontosan átváltani egymásba a különböző kultúrkörök naptárjainak napjait, és ehhez kapcsolódóan az ünnepek is megjelennek benne. 

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Darunak volt amúgy egy ilyen fejlesztése régen, de nem lett újra aktiválva - ezzel a motorral már nehezebben működne, kb. újra kellene írni, amennyire én tudom.

A nehézséget az okozza, hogy yneven 620 nap egy év, és 20 óra egy nap - ez az átváltás pedig nem triviális. Yneven kb 1.4-szer hosszabb (több óra) egy év, mint a földön, és ez az anomália tudtommal sehogy nem került feloldásra. Esetleg telhet gyorsabban ott az idő arányosabban, de akkor itt éjszaka lesz, mikor ott nappal - és ez már elhozza a "léteznek-e yneven időzónák" kérdését... :) Szóval számtalan kérdés van, amit meg kell válaszolni...

Ha van ilyen jellegű igény, szerintem maga a fejlesztés nem nagyon bonyolult, de kitalálni ezeket a dolgokat egyáltalán nem triviális. Ha gondoljátok, nyithatunk neki egy teljesen saját témát, és folytathatjuk ott, ha sokakat érdekel. 

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

22 perccel ezelőtt-kor Con Salamander írta:

Üdv,

Darunak volt amúgy egy ilyen fejlesztése régen, de nem lett újra aktiválva - ezzel a motorral már nehezebben működne, kb. újra kellene írni, amennyire én tudom.

A nehézséget az okozza, hogy yneven 620 nap egy év, és 20 óra egy nap - ez az átváltás pedig nem triviális. Yneven kb 1.4-szer hosszabb (több óra) egy év, mint a földön, és ez az anomália tudtommal sehogy nem került feloldásra. Esetleg telhet gyorsabban ott az idő arányosabban, de akkor itt éjszaka lesz, mikor ott nappal - és ez már elhozza a "léteznek-e yneven időzónák" kérdését... :) Szóval számtalan kérdés van, amit meg kell válaszolni...

Ha van ilyen jellegű igény, szerintem maga a fejlesztés nem nagyon bonyolult, de kitalálni ezeket a dolgokat egyáltalán nem triviális. Ha gondoljátok, nyithatunk neki egy teljesen saját témát, és folytathatjuk ott, ha sokakat érdekel. 

Üdv

CS, ha jól értem, itt nem arról a projectről van szó, ami a földi napokat feletetné meg az Ynevinek, és fordítva - ami poénnak elmegy, de túl sokat nem éri meg vele vesződni - hanem egy tisztán ynevi, a kultúrkörök naptárait egymásnak megfeleltető online programot akar, vagy nem jól értem? Annak csak programozási nehézségei, feladatai vannak, mert az anyaga készen áll. 

 

Link a hozzászóláshoz
5 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

CS, ha jól értem, itt nem arról a projectről van szó, ami a földi napokat feletetné meg az Ynevinek, és fordítva - ami poénnak elmegy, de túl sokat nem éri meg vele vesződni - hanem egy tisztán ynevi, a kultúrkörök naptárait egymásnak megfeleltető online programot akar, vagy nem jól értem? Annak csak programozási nehézségei, feladatai vannak, mert az anyaga készen áll. 

 

Oh,

Lehet, hogy én értettem félre akkor! Ezesetben igazad van, ha csak egy ynevi naptár kell, amin lehet csúszkálni/lépkedni, ott ezek a kérdések tisztázottak, egy alap verzió nem is tűnik annyira bonyolultnak. Aztán ki lehet egészíteni ünnepek mutatásával (kultúrkörök szerint), illetve adott esetben akár a kronológiával is össze lehet szinkronizálni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, az ünnepek része i megvan, mármint az évenként ismétlődő eseményekre gondolok. 

Az is érdekes felvetés, hogy valami csúszkás idősávon a jeletős események grafikusan megjelenjenek... összekapcsolva az évszámokkal. Ez már egy nagyobb arányú fejlesztés. Hajrá, programozók! Ehhez én nem értek, csak az anyaggyűjtést tudom vállalni, ami viszont már gyakorlatilag kész. 

Link a hozzászóláshoz

A fentebb említett többrétegű kráni (is) naptár talán elősegíthetné,hogy több kaland játszódjon a Gyűrű-hegység bércei között és hogy Krán jelentősége a nőjjön egy kicsit a Fekete-határon túlon is. 

Ezenkívül egy online kráni naptár miatt biztos nőne valamennyit az érdeklődés a Káosz-Angyalok iránt  (lévén,hogy Kránban a naptár az év nekik szentelt részei alapján van felosztva) ami szívügyemnek számit.

Egy ilyen naptár kifejezetten hasznos lenne (nemcsak Kránnal kapcsolatban,de Kránnal kapcsolatban kimondottan) ezért részemről teljesen  támogató vagyok. 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...