Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések, kérések, vélemények az oldallal kapcsolatban - Mi micsoda?


Recommended Posts

@Antail@Con Salamander@MagyarGergelyés mindenki, akit érint :)

Én még csak most láttam először a 2014-es filmeteket és felmerült bennem pár kérdés:

  1. Hogyan látjátok, 7 év alatt miben változott a közösségeket?
  2. Mekkora az átfedés az "élő" közösségetek és a kalandozok.hu látogatói között?
  3. A rendszeres rendezvénylátogatóitok hány %-a olvassa aktívan a fórumot? Hány %-a posztol rendszeresen?
  4. Mennyire sikeres a Slack vagy a Discord a közösségetek online szempontjából?

Ha nem nyilvánosak ezek a válaszok, elnézést, hogy kutakodom, de ugye szervezetfejlesztést kutatok és már csak hobbiból is érdekel, hogy milyen irányba fejlődtetek!

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Deodatus írta:
  1. Hogyan látjátok, 7 év alatt miben változott a közösségeket?
  2. Mekkora az átfedés az "élő" közösségetek és a kalandozok.hu látogatói között?
  3. A rendszeres rendezvénylátogatóitok hány %-a olvassa aktívan a fórumot? Hány %-a posztol rendszeresen?
  4. Mennyire sikeres a Slack vagy a Discord a közösségetek online szempontjából?

Ha nem nyilvánosak ezek a válaszok, elnézést, hogy kutakodom, de ugye szervezetfejlesztést kutatok és már csak hobbiból is érdekel, hogy milyen irányba fejlődtetek!

Kulliszatitok: A film anyagai 2013-ban lettek felvéve.

Megpróbálok röviden az én szemszögemből kiemelni pár fontos dolog, ami eszembe jut. Nagyon sok fontos és érdekes változás történt az elmúlt 8 évben, de az egyik legfontosabb nem változott, hogy sikerült hűek maradunk és tovább virágoztatnunk azokat az értékeket és célokat, amiket lefektettünk.

1. A jól szervezett közösségi forma hivatalosan bejegyzett szerepjátékos egyesületté vált. Ez egy óriási dolog, amire nagyon büszkék vagyunk.  Az Közösség tagjai minden korosztályt lefednek. Az adott korkategóriának megfelelő örömök és elköteleződések (iskola, munka, család) mindig ciklikusak, viszont ez a ciklikusság is a közösség része, és amikor lehetőség van rá a Táborok ott vannak, az online felület pedig elérhető. Technológialiag kifogástalanul üzemelünk és fentartjuk a lépést a kor követelményeivel. (A Kalandozok.hu nem csak a MAGUS közösség, de a Magyar web egyik legrégebb óta üzemelő portálja.) Sok új dolog, mint az Ynev Térkép, Időjósda Szószedet, Méreg generátor, etc.. az elmúlt 7 évben került megalkotásra és a játékosok és rajongók nélkülözhetetlen eszközévé vált. Ezek a technikai fejlesztések hozzájárulnak, hogy a közösség tagjainak mindig van valami amiért felkereshetik az oldalt. Itt kéne egy kis összefoglaló munkát végezni egy részletesebb válaszhoz. Büszke vagyok rá, hogy a folyamatos újításainkkal jó példaként szolgálunk másoknak is, mind szervezés terén, mind technológialiag. Kíváncsi vagyok milyen kérdések merülnek még fel benned ezen válaszok alapján.

2-3. Ezt többféle csoportra lehetne osztani, vannak akik fórumoznak, vannak akik csak olvasnak, vannak akik csak az oldal eszközeit használják. (Pusztán a számokat  tekintve 15% jár táborba, összevetve az átlagos nézettségi adatokkal) Sokan vannak akik járnak táborba, de nem használják az oldalt rendszeresen és mégtöbben, akik csak az oldalt használják és még nem jutottak el táborba. Néha szoktunk kérdőívezni a táborokban. A rendezvénylatogatók 1/2-e használja aktívan a fórumot. 1/5-e tekinthető aktív hozzászólások tekintetében. Fordított arányosság van aközött, hogy valaki mennyire kerül be a közösségbe (táborok és egyéb játékok) és mennyit szól hozzá a fórumon. 

4. IRC kor már lecsengett, amikor 30-40 ember se volt ritka. Tavaly létrehoztuk a Discord chatet, ahol van azért heti pár hozzászólás. De a kultúra ilyen téren sokat változott a 2000-es évekhez képest. (Mostanában többféle dolog elvonja az emberek figyelmét és nem fektetnek túl sok energiát egy-egy kommunikációs csatorna figyelésébe.)

Az Egyesületet és azt, hogy milyen irányba fejlesszük a közösséget az Egyesületi gyűléseken vitatjuk meg. Az irányok mögé mindenkinek be kell állni és valakinek vezetnie kell. Milyen formában kutatod a szervezetfejlesztést?

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Kiegészítéseim:

1. Öregedett hét évet. :) A törzsgárda amúgy keveset változott szerencsére - van azért fluktuáció, de nagy visszatérések is jellemzőek!

2. Ami Antailnál kimaradt az az, hogy van egy közel ezer követővel bíró facebook-oldalunk is. Az ott megosztott tartalmak esetén sokkal több (abszolút értékben, nem arányaiban) reakció érkezik - sokan vannak, akik nem is nagyon fórumoznak. El tudjuk érni lényegében az összes táborozónkat online, tipikusan az oldal és a facebook segítségével. Tipikusan utóbbit is bele kell venni, ha nagy (legalábbis széles) elérést szeretnénk.

3. Régen ez (pro-facebook) amúgy közel 100% volt. Fogyasztási szokások... A fórum most már sokszor inkább tudásbázisként szolgál (80000 hozzászólás) - itt is keresgélnek az emberek elfszabásúak, illetve sokszor kérdéseket tesznek fel, amiket a közösség megvitat.

4. Discordon konkrétan 72 tagunk van, és vannak többen, akik szinte csak ott aktívak. Érdekes kérdés, hogy mennyire ad equat egy discord a MAGUS és a kalandozók értelmében - láthatóan a fiatalabb korosztály választja azt szívesen, nem tudom mennyire illik a "gamer" archetípusba egy kalandozó. :) Idővel elválik.

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a gyors és részletes válaszokat! Jó jel, hogy sikerült megugranotok a hivatalos jogi formába szerveződést, ehhez is gratulálok. Érdekesek az arányaitok is, köszönöm a kiegészítéseket.

Én a Corvinuson kutatom a szervezetfejlesztés, tapasztalati tanulás és a játékos szimulációk kapcsolatát doktoranduszként.

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
51 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Bocsánat de nem találtam a megfelelő forumot erre.

Az olvasatlan tartalomnál már lassan egy honapja (ha nem több) folyamat olvasatlannak jelöli a Kalandmodul gyűjteményhez érkezett utolsó hozzászólást.

Szia,

Próbáltad a fórumot megjelölni olvasottként? Ezt kétféleképp is megteheted, mutatom:

image.png

image.png

Link a hozzászóláshoz

Érdekes anomália, most már világos, hogy a cikkhez írt utolsó megjegyzést jelölte neked úgy a Démontekercs. Itt tényleg nincs ilyen opció.

Nálam is annak jelölte - készítettem és töröltem egy teszt-megjegyzést oda, így nekem most eltűnt az olvasatlan tartalmak közül. Valószínűleg ez az oldal motorjában lévő hiba, reméljük javítják majd. Nálad hozott megoldást a próbám, vagy még mindig látod?

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak jelzem, hogy nekem is volt ilyen, pont ugyanezzel a modulgyűjtemény Hsz-szal. Több napig ott volt, mindig, mintha új lenne, hiába néztem meg... akkor nem volt időm vele nagyon foglalkozni, utána meg emlékszem, hogy tűnt el... de az a része működhet érdekesen az oldalnak. 

Utánanéztem, mert Antailnak jelentettem róla: kijelöltem olvasottnak, és utána már nem mutatta annak. De akkor azt ott valahogy lehetett... 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az ötletben van valami... a probléma sokkal messzebb keresendő. Az a helyzet, hogy senki nem tudja, hogyan kellene ezeket a kifejezéseket kiejteni. 

Sokáig semmilyen iránymutató nem volt erre nézve, és mindneki úgy ejtette ki a MAGUS ynevi kifejezéseit, ahogy gondolta... legnagyobb szerepe talán a közösségeknek volt, mert ahol sokat hallotta valaki, ott azt tanulta meg... és itt komoly szerepe volt, azt gondolom, az országos táboroknak, mert ott is terjedt a tudás. Mindamellett olyan extremitások fordulnak ma is elő, mint a kájl-nak ejtet Kyel, meg a pájronnak ejtett Pyarron... majdnem leestem a székről, amikor KM-ként ezt meghallottam. Sokan nem tudnak elszakadni az angol, francia idegennyelvi beidegződésektől sem, lásd pl. a dvún-nak ejtett dwoont, de én a falra mászok a noár-nak ejtett Noirtól is... mert bár a betűk hasonlóak, de baromira semmi köze nincs a francia nyelvhez. 

Na, ezek kicsit - de csak kicsit - változtatott az egyik regényben megjelent ynevi szavak kiejtésére vonatkozó útmutató, ami egyrészt jó, másrészt azóta is van, aki azóta sem tartja be, másrészt pedig az is elkeserítő, hogy hányan nem is ismerik. Persze, aki 15 éven keresztül így ejtett valamit... az valószínű, hogy ezután is így fogja, és nem úgy... 

A dolgot tovább árnyalta, hogy nagyjából ekkor kezdték el a kyr-toroni nyelv teletűzdelését mindenféle magyartól is idegen írásjelekkel, számunkra szokatlan helyen szereplő pontokkal, ékezetekkel... cserébe legalább ehhez kapunk a Toronban és egy-két korábbi Boomen -regényben is kiejtési útmutatót... amit mégúgy sem tart be senki. Ez már legalább kettőfajta (hivatalos) kiejtésre bővítené a palettát... nade ne gondolja már senki, hogy Ynev hatlmas, többezer éves kutltúrájú kontinensének tucatnyi értelmes faja ugyanabból a hangkészletből gazdálkodik... bár cikkek, leírások szintjén vannak utalások arra, hogy milyen speciális hangokat ejthet ki egy gnóm, törpe, vagy éppen egy elf, ezen nyelveknek "semmi sajátossága" nincs kidolgozva a szavaik kiejtését illetően. Márpedig, ha komolyan vesszük, akkor kellene... én jobbára csak angolul, franciául és németül tudok, de már az alapján is tudom, hogy vannak olyan hangok, amiket a magyarban nem is és nem is úgy ejtünk ki... akkor milyenek lehetnek, kellene, hogy legyenek az Ynevi nyelvekben? 

Na ne. Inkább napoljuk... szerintem ez már régen nem a játékot szolgálja, szolgálná. Én messzemenően fölöslegesnek - noha nyelvészetileg és gondolom, szófelismerő programozásban is megfelelő kihívás volna egy ilyen irányvonal - gondolom az ilyen jellegű törekvést. 

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az alábbi linken lévő file-ról érdeklődnék, hogy véletlenül nincs a link alatt tartalom, vagy

véletlenül nem lett kitörölve a link?

 

Nem kekeckedés, csak pont egy erdőpille mágus JK-ra fájt volna a fogam :)

https://kalandozok.hu/cikkgyujtemeny/kiegészítők/kasztok/játszható-kasztok/mágiahasználó-főkaszt/varázsló1450079742/erdőpille-mágus-r338/

 

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

18 órával ezelőtt-kor Antail írta:

@MagyarGergely segítségét kérjük a fenti linkhez! :kv:

A rúnák megtörtek, de kijavításra kerültek. Az őrzésre kijelölt fejvadászokat Dreina ítélőszéke elé állítottuk, lelkük már útban van a Shandinra. Most már minden működik. 

köszönet az észrevételért!

 

Antail és Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
21 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

A rúnák megtörtek, de kijavításra kerültek. Az őrzésre kijelölt fejvadászokat Dreina ítélőszéke elé állítottuk, lelkük már útban van a Shandinra. Most már minden működik. 

köszönet az észrevételért!

 

Végtelen hálám, minden létsíkról zengi dicshimnuszát!

(a fejvadászokért kár volt. De, ki vagyok én, hogy Dreina ítélőszékének döntését megkérdőjelezzem)

Antail és MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...