Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Csevegő


Recommended Posts

On March 2, 2016 at 12:34-kor Sir Thomas írta:

Még enyhén szólva korai, de már ötletelhettek azon, hogy milyen késő esti játékokat szeretnétek. Bármi elvetemült ötlet jöhet, aztán majd válogatunk közülük. :)

Nagyjából 3 este jöhet szóba, de mondjuk a 3-ra általában már rendesen elfáradok , szóval arra már nem vállalok garanciát. :P

CP2020? Van egy NYT eletut jatekunk amihez nincs meselonk! :)

1 órával ezelőtt-kor Vassi írta:

Fene tudja talan meg en is elmegyek iden :)

Vassi :laza:

Link a hozzászóláshoz
3 hours ago, tetra said:

Nem tudom, mi az a Fate Accelerated, de úgysincsenek meg a karakterlapok, szóval a rendszerválasztás igen rugalmas.

A Fate Accelerated (FAE) a díjnyertes Fate Core rendszer lecsupaszított változata. Percek alatt lehet karaktert alkotni, és lényegében bármilyen világhoz lehet használni. A karakterlap nem azt mondja meg, hogy miben mennyire vagy jó, hanem azt, hogy mennyire vagy jó a különböző "megközelítésekben".  Választhatsz, hogy valamit Erőszakos, Gyors, Okos, Óvatos, Látványos vagy Alattomos módon próbálsz megoldani. Le kell írnod pár jellemzőt a karakteredről, és ha ez a jellemző valamilyen módon kapcsolódik ahhoz amit tenni szándékozol, elkölthetsz egy Fate pontot és kaphatsz bónuszt a dobáshoz vagy ha gyenge a dobás újradobhatod. Fate pontot költhetsz továbbá arra is, hogy kijelents egy új tényt a történetben, ha belemagyarázható és szórakoztatóbbá és érdekesebbé teszi a mesét. Szóval csak a karaktered rövid előtörténetére lesz szükség, meg arra, hogy milyennek képzeled el, mi az életfilozófiája stb. Ez inkább egy közös történetmesélés ahol a karakterek személyiségén, életútján, döntésein és céljain van a hangsúly, nem pedig a képzettségeken, támadóértéken és százalékokon. Erre a filozófiára épül rá maga a játék rendszere. Azt, hogy mihez ért(het) a karaktered és mihez nem, azt a jellemzők és az előtörténet döntik el, illetve a KM és a játékosok közösen. Ha többet szeretnél megtudni akkor ingyenesen letöltheted itt: www.evilhat.com/home/wp-content/uploads/FAE.zip
Fizess amennyit akarsz elven árulják a játékot :)

Link a hozzászóláshoz
3 hours ago, Sneer said:

Tao de jo hogy szoltal.Akkor neki allunkatbeszelni azt is.

 

On 2016. 03. 05. at 5:16 PM, TAO said:

Nahát, idén is lesz tábor? :) Ott a helyem. :D

1-2 technikai megjegyzés:

Mikor lesz karakteralkotás?

 

karialkotás? aki még nem is jelentkezett, az miért reklamál?????????? hrrrrrrr.

Link a hozzászóláshoz
23 órával ezelőtt-kor Neko írta:

Esetleg...  Kult? Cthulhu?

A pincés esti meséknek mindig nagyon jó a hangulata, ugye SirTom? ;)

Hajjaj!  :) Kult is jó, Kutulu is, már látom, hogy lesz miből válogatni.

8 órával ezelőtt-kor Jadis írta:

Tomos játékra jelentkeznék (szinte) bármi is legyen az. :)

Hahha! Kíváncsi lennék, mi az a rendszer, ami kiesik a lehetséges körből... ;)

Link a hozzászóláshoz
11 perccel ezelőtt-kor TAO írta:

Scylla: mert a jelentkezési rendszer csak a csapatszintű jelentkezést engedi, az egyénit nem. De ami késik, nem múlik. ;)

Az uj jelentkezesei modell az 1-3 fos csonka csapatokat es a sikertelen jelentkezeseket probalja megszuntetni. Igy mar jelentkezesi hatarido elott arra kenyszerit mindenkit, hogy egyenileg vagy a forumon osszeszervezze a csapatot, ezzel biztositva, hogy legjobb emberek kerulhessenek a csapataba a kupaert meno kuldetesben.

:gruppen:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az lenne a kérdésem (felvetésem), hogy lesz a jelentkezési határidő lejárta előtt valami hangulatkeltő novella?  Esetleg a Nyári tábor versenymoduljához valami támpont. Karakteralkotás szabályai (van-e kivétel pl. mindenkinek pyarroni inkvizícióhoz kell tartoznia stb.) Kb. hol fog játszódni (észak, dél). Ki(k) írták. Ilyesmikre gondoltam szerintem elég sok játékost érdekelne valami ilyen információ a jelentkezés előtt. Persze nem akartam kritizálni senkit sem csak engem például érdekelnének ezek az infók.

Link a hozzászóláshoz
7 hours ago, Coryss said:

Üdv!

Az lenne a kérdésem (felvetésem), hogy lesz a jelentkezési határidő lejárta előtt valami hangulatkeltő novella?  Esetleg a Nyári tábor versenymoduljához valami támpont. Karakteralkotás szabályai (van-e kivétel pl. mindenkinek pyarroni inkvizícióhoz kell tartoznia stb.) Kb. hol fog játszódni (észak, dél). Ki(k) írták. Ilyesmikre gondoltam szerintem elég sok játékost érdekelne valami ilyen információ a jelentkezés előtt. Persze nem akartam kritizálni senkit sem csak engem például érdekelnének ezek az infók.

Mivel a jelentkezési határidő Május 10 és eddig minden évben volt hangulatkeltő és karakteralkotási szabályzat is, gondolom idén is így lesz. Nem nézted félre véletlenül Március 10-nek?

Link a hozzászóláshoz

A modul a mi(Dark Zala) agyszüleményünk, természetesen készülnek a karakteralkotás szabályai  és a hanguletkeltö novella/ák is...

 idöben, folyamatosan kikerül minden a  "Hivatalos hírek a táborral kapcsolatban " forumban. 

Egyenlöre annyit elmondhatok hogy észak ynev, és nincs bent pyarroni inkvizició, bár sose lehet tudni (KM függö), hisz a kezük messze északra is elér...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...