Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Kössze. Tudom hogy vannak alternatívák, de azért még több tapasztalatot hallgatni külömböző emberektől építő jellegű, úgyhogy köszönöm a véleményed.

De a legfontosabb szerintem ez estebne a KM-mel való megtárgyalás, mert reálisan meg lehet beszélni.

Akkor még egy dologban kérdezem a véleményed, vagy bárkiét. Bár ez az ETK alapján meg van adva, pontosan de senki sem alkalmazza. A papok és paplovagok mp visszanyerésének lehetősége. Ez se valami nagyon korrekten kitalált. Úgyhogy várom azért ez kapcsán a véleményeket, meglátásokat.Ugyanis több ember többet lát.

Link a hozzászóláshoz

Mire gondolsz pontosan, Venes?

Hogy-hogy nem alkalmazza senki? Máshogy nemigen lehet feltölteni a papok elméjét Mp-vel...

A pap (ugyanúgy, ahogy a paplovag) imával szerezheti vissza mana pontjait. Ez 40 körny ielmélyült koncentrációt jelent, ami közben a pap imádkozik, azaz istene figyelmét és segítségét kéri. Hogy ez a szöveg mi, nincs leírva sehol, nem is érdemes, szerintem minden játékosnál más kell, hogy legyen. Érdemes kijátszatni vele, no nem kell mind a 40 kört ott szavaltatni a JK-val...:)

Ha a pap istene érdekeinek megfelelően cselekedett, betartotta annak törvényeit, áldozott a meghatározott időben, akkor az isten minden esetben megadja a papnak a hatalmat, azaz elméjét feltölti mana ponttal. Ha nem - ennek megítélése a KM feladata - akkor megtagadhatja azt. (ez jó eszköz a KM kezében a pap cselekedeteinek helyes útra terelésére)

Egy dolgot kell csak az imádkozásnál figyelembe venni, csak akkor imádkozik a pap, ha minden mana pontja elfogyott. Értsd: csak akkor kéri újra istene segítségét, amikor már kifogyott az ő általa kapott hatalomból. Ezt is egyszerű kijátszani, ha a pap csak akkor használja hatalmát, amikor kell, akkor minden rendben. Tehát ez a szabály nem azt jelenti, hogy ha fele Mp-n van a pap, akkot gyorsan ellő még 3 varázslatot, hogy elfoggyon mindene és imádkozhasson, az ilyeneket a KM feladata megbüntetni!!!! (nem véletlenül írják, hogy csak tapasztalt játékosoknak)

Tehát nem az a pap lényege, hogy megy a csapat mögött, és amíg a többiek harcolnak, addig ő nyakra főre gyógyít mindenkit... aztán, ha kifogyott, csak imádkozik egyet...sajnos, "találkoztam" már ilyen pappal... :(

Szintén ügyelni kell rá, hogy egy nap csak öt ima engedélyezett, utána már az ima az akaraterő ideiglenes csökkenéséhez vezet. (pontos szabályokat lásd az 1TK-ban)

Csak opcionális szabály, de én például (istenként :D )meg szoktam jutalmazni az hithű, jó papokat, ami alatt pl azt értem, hogy mondjuk egy áldozat is eredményezheti a pap mana pontjainak visszatértét, még akkor is, ha nem volt üres. Ám hangsúlyozom, ez nem hivatalos szabály.

Egyébként a pap mana pontjait a KM elég rugalmasan tudja kezelni, mivel az közvetlenül az istentől származik, ezért "csak tőle" függ, ha úgy gondolja, bármikor hozzátehet, elveheti, sőt, ha akarja, a mágia sem jön létre, hiszen ahhoz is a szent szimbólumon keresztüli kapcsolat szükséges. Tehát a pap nagyon függ istenétől, nem árt, ha ennek megfelelően cselekszik!

Igaz, egy "valamire való istennek" meg illik kinyilatkoztatni, mit is akar tulajdonképpen. Nem kell itt kürtös angyalok ünneplő seregére gondolni nap mint nap, vannak álmok, látomások, sugallatok, amikkel egy papot nagyon jól lehet irányítani. Na persze ezeket sem árt mértékkel alkalmazni!!!

Le lehet persze úgy is mesélni az imát, hogy "ok, megvan.", bár ez szerintem nem egy jó KM ismérve.

Link a hozzászóláshoz

Oi!

nemtom,mi sosem tartottok fontosnak egy ima lemesélését...egyébként ijenkor gyón is egyben a pap(márha kell neki vagy nemtom) vagy csak segítséget és útmutatást kér istenétől?ha pappal vok ált napi max 2ima körül szoktam használni,nemtom mér vhogy pofátlanságnak érzem ha 3-4et használok:) na persze szükséghelyzetben van kivétel....

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Venes sztem konkrétan arra a részletre kérdezett rá, hogy a pap csak akkor imádkozhat-e, ha elfogytak a manái.

Én mindig úgy játszottam, hogy nem. Nem látom értelmét. Ilyenkor jönnek azok az esetek, hogy a JK csinál még két áldást meg egy szertartást, hogy elpazarolja az utolsó pár manáját, mert ahhoz a varázslathoz, amit ő akar, nincs elég, és kell az ima. Láttam már ilyet sajnos...

Egyébként igen érdekes tud lenni, amikor a pappal játszó játékos tényleg kijátssza az imát. A legutolsó Nyári Táborban annyira hiteles volt a közösségi fohászunk Zrogdavar Szentjeivel, hogy 4 KMet térítettünk meg. ;)

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Miért van az, hogy mindenki csak az ölős-gonosz-halál paplovagokat szereti?

Jó, persze, tényleg király a Darton-paplovag, meg az Uwel is, ez tény. De szerintem minden paplovaggal lehet jót játszani és lehet erős is!

Pl. egy Dreina-paplovag, vagy egy Domvik paplovag is érdekes lehet! Mondjuk én is szeretem a Kard-lovagot, meg a goviki Ranagol-paplovagot is! :twisted:

Meg bár nem szó szerint paplovag, de jó a Főnix is.

Még jó, hogy nincs Zrogdavar-paplovag! :D

TAO, értem már, és igazat kell, hogy adjak neked. persze nem szabad mindíg korlátlanul töltögetni - imádkozni - de hát azért van a korlát. Meg csak indokolt esetben kell varázsolni, és ha pl az isten fő ellensége ellen harcolok, akkor lehet, hogy az isten is rámmosolyog és megsegít...

Link a hozzászóláshoz

Nekem az uwel paplovag volt az első karim és máig szeretem. Az ETK éva Papok paplovagok viszont eléggé letápolták. A PP egy kis feelingért cserébe sújos levonásokat hozott (7Mp) és már nem is kap 1.szinten nehézvértviselet Mf-ot, mint a 2. és 4.kiadású alapkönyvben. Pedig úgy pont jó volt. :? mármint fölvette a versenyt a többi kaszttal.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Miért van az, hogy mindenki csak az ölős-gonosz-halál paplovagokat szereti?

A válasz nagyon egyszerű, az a baj, hogy a legtöbb pap, paplovag kaszt nem túl életképes, vagy könnyű az elején, gyengék általában. Ez a mágusban meg nagy baj, hisz melyik JK akar egy gyenge gyógyítgató ari lenni sokáig, amíg csak eljuk magasabb szintekre. Mindenki hős akar lenni és ezért van kevés más vallású köztük. Vélemény? :roll:

Link a hozzászóláshoz

Az is igaz, hogy kevés Elana, Noir, meg hogy is hívják a csúnya istennőt aki nem Orvella? na olyan pap kevés van, mert nyommerek a gyakásban és az nem vigasztal, ha minden nap téged csicskáztat egész Ynev, hogy ijesztgetheted őket álmukban az antisson.

Domvik jó mert a legvéresebb csatából is kigyógyíthatsz mindenkit és persze "égned kell" ha boszorkányos a szemed szine. Ez menő.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem csak azért játszanak gonosz "hentes" istenek papjaival a játékosok, mert nem tudják kijátszani, lusták komolyabban utána olvasni, nem annyira reklámozták őket magus regényírók!

Ja, a legfontosabbat majd el is felejtettem...Miért játszana valaki gyenge pappal, amikor szinte ugyan azért sokkal harcosabb, vérmesebb, és szerintem élvezhetőbb karit kap? Én pl annak idején imádtam a Darton paplovagot, sokat is játszottam vele, meg is untam!!! Viszont más vallással szinte nem is játszottam rajta kívül, volt még 1 Tooma papom. Azt már élveztem! :lol:

Egyik cimbim ugyanígy volt Uwellel, csináltunk is 1 iker párost, ő Uwel színeiben, én Dartonéban (összeöltöztünk :D ), csak sajnos soha nem vittük őket játékba. :?

Link a hozzászóláshoz

A legegyszerübb válasz azelöbbi kérdésre az, hogy nem mindenki látja azt, hogy az egyik legélvezetesebb szeepjátékot egy pap tudja nyújtani, mert nem könnyű kijátszani azt a mély vallásosságot, amit egy pap jelent, nem is beszélve arról, hogy nem figyelnek rra, h nap mint nap áldozni kell, töbször imátkozni, stb!

Igenis állítom, hogy egy papot normálisan, életzerűen kijátszani jelent olyan fokú nehézséget, mint egy varázsló (amit általában a legnehezeb kasztnak titulálnak)!

Személy szerint minden második karim pap főkasztú, mert szeretem kijátszani direkte a vallsosságukat és azt, hogy nem olyan szabadúszóak, mert egy felőbb hatalomtól függnek.

A papok gyengeségéről annyit, hogy az átlag papok türhető harcososok és jók a mágia terén! Most nem emlegettem a Noir papot, vagy della paját, dehát ezek meg nagyszerű játékra adnak lehetőséget.

Jó példa: per pillanat egy Boszorkányvadásszal játzom (Domwick paplovag), ezek gyengébb harcossok mint egy paplovag, mágiája sokkal gyengébb mint a paplovagoknak, tulajdonképpen életképtelennek mondanák, illetve mindták is, hiszen gyenge harcos és de legalább alig tud varázsolni, de a lényeg, h rá kellett jönniük, h ennek a karakternek szerepjáték terén mutatkozik meg az erejük!

Link a hozzászóláshoz

Viszont a boszorkányvadászok ott dolgoznak, ahol ha megjelenik, akkor mindenkinek kuss van. Remélem olvastátok a Rózsa nevét, abban jó példa van erre. Még a rendfőnök, meg az egyébként nagytiszteletű atyák is kussolnak mint áhlat, mert nem szeretnének eretnekpártolásért balhéba keveredni. A boszorkányvadászod még a pyarr államközösségben is elismert személy és hatalmas tere van melózni. Persze az érdekesség ott jön mikor a sors pl északra veti...

Hát ja a pappal nehéz játszani, mert ki vagy szolgáltatva istened (KMed) hangulatának és ha azt mondja, most csak ennyi manát kapsz, mert rosszfiú voltál akkor....

Link a hozzászóláshoz
Hát ja a pappal nehéz játszani, mert ki vagy szolgáltatva istened (KMed) hangulatának és ha azt mondja, most csak ennyi manát kapsz, mert rosszfiú voltál akkor....

Üdv. Szerintem nem emiatt nehéz a pappal játszani. Szerintem Necro sem erre gondolt. Egy kicsit vonatkoztassunk el a Té-től meg a Mp-tól, mert akkor is jókat lehet még játszani... sőt!

Link a hozzászóláshoz

MGergely: Hát mitmondjak a mi "isteneink" szoktak humorizálni ezzel:

Uw pp.-vel irtom ezerrel az ellent, félholt mindenki, jönnek százan, nyomnám el a magic-ot és trrrrr... S mondá az Úr: Fiam te kemény vagy mit neked ez a század gyülevész népség! Nincs szükséged ily szent kegyre! És tényleg ráértem a végén visszaheggeszteni gyógyítással az elhagyott lábam és helyretenni a szilánkosra zúzott karomat! Mily bölcs is mennyei támogatónk, ki meg tudja ítélni a helyzet komolyságát, avagy gyermetegségét!

Avagy Darton paplovagunk kimerülve lelkiekben szobájába térvén jó bort áldozott a Sötét Úrnak. Imával kérvén a holnapi nagy csatához áldását, de nem érezte a mennyei szférák áradását lekében, hiába az órákig tartó ima s az áldozat. Saját vérével kevert bort adott a kandalló tüzének, de a további imák sem segítettek. Már hajnalodott, s ő összetört szívvel fájlalta istene elutasítását. Ekkor megnyíltak a szférák csatornái az áldás alászállott: Hah hah hah csak vicceltem, szólott a Humor Bölcs Ura elméjében.

Persze ilyen kegyet (szivatást) csak magas szinten illik adni a kariknak, nehogy elbízzák magukat, hogy maga az isten szólt hozzájuk.

(A Té től meg az Mp-től nem tudsz elvonatkoztatni, akkor sem ha nem számokban és szakszavakban beszélsz, persze nem érdemes foglalkozni ezekkel kaland közben csak ne felejtsd el kinek mehetsz neki meg kinek nem)

Link a hozzászóláshoz

Én ha papoknak mesélek akor nálam mindig van egy opcionális szabály (a morálison kívül), mégpeddig, hogy a pap Mp-je csak irányadó.

Felőlem egy vészes helyzetben, ami az isten javát szolgálja meg minden akkor alkalmazhat olyan varázslatot is amire nem lenne manája, vagy kérhet olyan varázslatot amit nem is használhat, vagy nem is létezik, mert az isten hatalma végtelen, Darton is tud juttatni az élet szférából ha akar, erre gondoltam. De azt csakis szerepjátékkal lehet megkapni és csak pap főkasztű karinak. Arról nem is beszélve, hogy utána ez komoly áldozattal jár, hogy meghálálja az istenek, és sok sok imával!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nékem egy 4 tsz-ű Darton paplovagom van.

És már nagyon erős, pedig mi nem kapunk semmi extrát, alap fegyverzet alap cuccok...

Csak Tp!

És már most igen sokóldalúan tudom használni, főleg csatában... :twisted:

Voltan Krad és egyébb paplovag, és azokat igen jól használtam, bár kezdetben azt se tudtam mi micsoda :lol:

Szerintem egyáltalán de nem gyengék..., elég nagy hatalmuk van, hogy magukat és társaikat támogassák a csatában.

Az a baj ez én jk társam mindig verseng velem, és nem vallásos, de mindig én vagyok a jobb... most ő 2 tsz lovag volt. Csak most én vok a KM! :evil: És 4 tsz-ű már. De ez van, most én vagyok a teremtő...hahaha!!!

Adun thorin as!

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a Darton paplovagban az a legszebb, amikor a falu képviselője éppen a komoly szónoklatot intéz a falu lakosai felé a falu jövőjéről, és egyszer csak halálra röhögi magát. Aztán mivel éppen a halál (& sötét tréfák) istenének a földi képviselője ott van a faluban miért is ne vállalna be 1-2 ezüstért temetést?

Darton hitben az a legjobb, hogy ők nemcsakhogy sokoldalúan szivathatják a népet, de nekik ez feladatuk is. Nekem ezért a kedvenc vallásom (:D):Darton.

Az meg ha már gyűlik a felhő, és jön az inkvizíció, csak rátesz egy lapáttal a szórakozásra, ha pedig ezért hal meg, akkor még talán jó helye is lesz a túlvilágon.

Link a hozzászóláshoz

Hát az tény hogy egy Darton-lovaggal hatalmasat lehet szórakozni.

Én még uygan nem játszottaam vele, de öcsém igen, leírnék egy kis sztorit ami neke elettébb tetszett:

Szóval a Darton-lovag odamegy akocsmában egy gyakorlott részeghez, majd így szól:

- Itt van két arany, lenne egy kis meló

Na még szép hogy ugrott érte. a paplovag beledobja a kancsóba az aranyakat majd így szó

- Add át Dartonak- maj lecsapja.......... :shock: :lol:

Én enyhe költői túlzással úgy fgalmaznék, hogy korlátlanul hü*ye!

Mindennek ellenére én azért a papokat obb szeretem, a paplovagokat kevésbe, nem tudo mi miatt, ez van.

Link a hozzászóláshoz
Én ha papoknak mesélek akor nálam mindig van egy opcionális szabály (a morálison kívül), mégpeddig, hogy a pap Mp-je csak irányadó.

Ezt az opcionális szabályt én is használom, csak pont fordítv, mint ahogy a legtöbb JK szeretné... Tehát az Isten dönt arró, hogy egyáltalán ad-e a hívének manát egy varázslathoz vagy nem. Ha például olyan dologért fohászkodik, ami nem az istene ügyét szolgálja (nem kell feltétlenül, hogy ellentétes legyen az isten érdekeivel, elég ha egyszerűen érdektelen számára), akkor nem fog manát kapni hozzá. Ha pedig tovább erősködik, akár az isten szeszélyességétől fóggő feddést is kaphat.

Mért? Nem azért mert szemétkedni akarok... egyszerűen azért, mert aki hívő embert játszik, annak tudnia kell, mivel fordulhat istenéhez és mivel nem. Pitiáner, kisszerű vagy öncélú dolgokkal ne az istenéhez könyörögjön és főleg ne tekintse úgy, mintha a mágiája csak eszköz lenne, és főleg ne higgye azt, hogy neki ez jár! Mert nem. Ha elég átszellemüléssel, hittel és főképp alázattal fordul égi patrónusához, az a kegyében részesítheti. Mikor? Ha úgy tartja kedve... Miért? Mert megteheti... Õ isten, a karakter pedig szánalmas halandó lény. Épp ezért illik tudnia hol a helye.

És már nagyon erős, pedig mi nem kapunk semmi extrát, alap fegyverzet alap cuccok...

Nekem is van egy Krad lovagom, bár ritkán van alkalmam jártszani vele. 5. szintű és egyáltalán nem gyenge, mégis legutóbb öt haramia (akiknek akkora volt a TÉje, hogy csak 95 fölött tudtak eltalálni! :twisted: ) és egy 2 Tsz-ű tűzvarázsló filézte ki, de kegyetlenül. Rossz volt nézni... :(

Darton hitben az a legjobb, hogy ők nemcsakhogy sokoldalúan szivathatják a népet, de nekik ez feladatuk is.

Igazán... khm... egyedi értelmezés :roll:

G

Link a hozzászóláshoz

Jó hát egyértelmű, hogy ez a szabály nem csak pozitív irányba befolyásolhatja a JK életét!

De mondjuk egy Antoh, della, vagy más szeszélyes isten papja soha az életben nem lehet biztos benne, h sikerül a varázslat.....

Azért a Ranagol papok igen is eszközként tekintenek a mágiájukra, hiszen ők nem mély hitből tisztelik istenüket hanem azért mert ő erősebb és így ők is erősebbek lehetnek!

Link a hozzászóláshoz

Shalafi: jók az ilyen szabályok...

Nem adhat egy olyan isten, akinek nem természete pl az élet szféra, neked élet szférás varázslatot. Akkor igen, ha mint pl Arel több szférával bír mint amennyit az adott papnak ad. Persze lehet hogy némileg van köze a szférához, de akkor is nagy hibalehetőséggel besülési eséllyel kell adjon ilyet, s csak akkor, ha tényleg az egyháza boldogulása forog kockán.

Van egy olyan nem használt szabály mely szerint olyan százalékos eséllyel használhatsz egy varázslatot, ahanyadiknak a szférád föl van sorolva a mágiánál, illetve ahányadik szférád az a sorban. Ti észrevettétek ezt? Ez egy jó dolog lenne, ha nem lennénének más kasztok, mert a többi kaszthoz képest nagyon legyengülne a pap.

Link a hozzászóláshoz

Én erre emlékszem, de soha senki sem vette figyelmebe. Bár nem olyan lényeges dolog, de értelme az van. Végülis a papi varázslat nem mindig sikeres. Esélyesebb a siker pl. Arel esetében viharban, Antoh esetében tengernél, na ilyen helyeken tuti a siker és akkor máshol meg elvileg kisebb az esély.

De annak is megvan az oka, hogy melyik pap esetén melyik szféra a jelentősebb, az elsőbbszámú, és mivel ha már így cselekedtek a szerkeztők akkor okának is kell lennie, tehát így nem értelmetlen ez a kiegészítés.

Remlem teljesen nem érthető voltam, ilyen későn ez előfordulhat.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...