Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Darton lélek és halál szférát ad, ezekkel pedig még elméletben sem lehet gyógyítani, mert a gyógyítás élet és természet szférás. Vagyis az az eset, hogy saját magát mágiával gyógyítsa eleve lehetetlen.

Mágikus gyógyítás esetében tehát csak az a kérdés marad, hogy hagyja-e magát gyógyítani. A válasz egyértelműen nem.

A sebgyógyítás képzettség érdekesebb kérdés. Szerintem nem életveszélyes sérülések esetén engedélyezett, ahogy fentebb is írta valaki, fájdalomcsillapításra pl. Ezzel jól összecseng a sebgyógyítás képzettség leírása az ETK-ban (104. o.). Az Af ugyanis nem is teszi lehetővé az Ép gyógyítást. Szóval ebből kiindulva pontosan annyit gyógyíthat magán vagy másokon, illetve hagyhatja magát ellátni, amit a sebgyógyítás Af-a megenged.

image.thumb.png.9f1f0afa7c564da34566db2943879056.png

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Ezt meg is tudnád indokolni valamelyik szabálykönyv vagy bármilyen egyéb kiadvány valamely passzusával?

Amúgy most megnéztük alaposabban és sebgyógyítást csak a pap kap, a paplovag nem. Ráadásul a szigorú megkötés csak a paplovagra vonatkozik, nála van leírva. Szóval végeredményben a paplovagok csak és kizárólag természetes úton gyógyulhatnak. A leírás alapján még ki se moshatja a sebét (vagy másét)... (az része a sebgyógyítás Af-nek, ergo gyógyítás)

Minden esetre a mágikus gyógyulást kizárja a szöveg.

Ha én lennék a KM, akkor a sebgyógyítás Af rajta való alkalmazását engedném, többet nem, ő meg még ezt sem (és nem is engedném a tanulását). Viszont szintén kérdéses, hogy vajon milyen szemmel nézi a Darton paplovag, ha A csapattárs gyógyítja B csapattársat... KM-ként ebben sem lennék szigorú, de a szöveget lehet úgy értelmezni, hogy ezt se hagyhatja.

image.png.5dedc8a1c4843b159552707a41ba33ba.png

Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Darton paplovaggal játsszom jelenleg (kb 1,5 éve).

Magamat nem gyógyítom semmilyen formában, ami elég nagy hátrány.

A csapattáraim, ha gyógyítják egymást, mélyen megvetem és ennek minden esetben hangot is adok. (ellehetetlenítené a játékot, ha megpróbálnám megakadályozni) Ellenben múltkor összetörtem az ÉP gyógyitalokat, aminek nem nagyon örültek...

Ha baráti NJK, katona,  vagy polgár gyógyítására kerülne sor, akkor megakad a játék és egy óra moralizálás jön a dartonita és a gyógyítani igyekvő játékosok között. :)

Mert én ilyenkor az utolsó kenetet, a körforgásba való visszatérést, illetve  a temetőbe vezető utat magyaráznám, a botor gyógyító meg segíteni akar neki(k) meggyógyulni... 

Ez egy életút jellegű kalandban játszható verzió, mert jó kis szerepjátékra ad lehetőséget, de mondjuk versenykörülmények között már nem...

 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor DartonCF írta:

Ez egy életút jellegű kalandban játszható verzió, mert jó kis szerepjátékra ad lehetőséget

Szerintem pont, hogy ellehetetleníti a karaktert. Mert vagy abbahagyja egy idő után a nyervákolást és hagy másokat a saját hitük szerint cselekedni, vagy folyamatosan, elmebeteg csivavaként magyarázza mindenkinek, de nem tesz semmit. Nincs súlya a szavaknak a harmadik vita után tettek nélkül. Helyettesítsd be a dartonitát egy aggresszívan térítő vegánnal, aki folyamatosan nyavajog, amikor valaki húst eszik, de ennyiben ki is merül, és máris világos lesz, hogy mire gondolok: senki nem kívánná hosszabb távon elviselni az ilyen személyt, pont ezért nem is nagyon vannak ilyen személyek, megtanulják moderálni a saját véleményüket és az élni hagyni jegyében visszafogják magukat.

Link a hozzászóláshoz

Mar nemtudom olvastam e vagy játék kozben hallottam de erre a megoldas.hogy a Darton paplovagnak tudnia kell vagy legalabb sejtenie kiért jott el a kaszás es kiert meg nem ha muszaj Km rautalo szohasznalattal segithet ebben.szoval akinek mar itt az ideje annal lepjel fel de akkor hatarozottan.akinek még nem telt ki az ideje  azt vigasztald hogy a következő alkalommal ő is sorra kerül bizonyosan Illetve ha ez a megoldas nem szimpatikus meg mindig ott vannak a játékos társak .el kell erniuk hogy ne legyel  meg a kozelbe sem ha masik tarsatok gyogyitani keszulne.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Szerintem pont, hogy ellehetetleníti a karaktert. Mert vagy abbahagyja egy idő után a nyervákolást és hagy másokat a saját hitük szerint cselekedni, vagy folyamatosan, elmebeteg csivavaként magyarázza mindenkinek, de nem tesz semmit. Nincs súlya a szavaknak a harmadik vita után tettek nélkül. 

Ja, de ezt ne úgy képzeld el, hogy vérpistikeként játszunk és csak hentelős kaland van...a te verziód csak erre vonatkozna. Ritka, amikor ilyen vitáink vannak. 

A csapattársaimmal nem teszek semmit, ellenben az NJK-kal szoktam néha...

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor DartonCF írta:

Ja, de ezt ne úgy képzeld el, hogy vérpistikeként játszunk és csak hentelős kaland van...a te verziód csak erre vonatkozna. Ritka, amikor ilyen vitáink vannak. 

Szerintem az, hogy egy kalandozó gyakrabban keveredik csetepatéba, mint egy átlagos ember az teljesen normális, nem kell hozzá vérpistizni.

Egy órával ezelőtt-kor DartonCF írta:

A csapattársaimmal nem teszek semmit, ellenben az NJK-kal szoktam néha...

Na, és honnan jön ez a diszkrepancia?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem. Nem jelent meg róla semmi konkrét, a nevén kívül... még csak utalások formájában sem. (az azért érdekes, hogy Larion néven fut egy sziget is, egy Beriquelhez mérhető sziget, ahonnan az elfek jöttek régen... - hogy ez szándékos, véletlen, vagy a szerzők közötti esetleges félreértés-kettőzés eredménye... nos, azt nem tudjuk.) 

Annak idején, amíg még volt DV fórum, és Galántai J. (az Airun regények szerzője) is válaszolgatott a neki szentelt fórumrészben, felmerültek hasonló kérdések, de tanulságos, hogy a több oldalnyi beszélgetés során egyszer sem tudott egyetlen kérdésre sem rendes választ adni. Ezt csak azért írtam ide, mert szerintem neki sincs már - ha volt egyáltalán - fogalma róla :)

DartonCF kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nézőpont kérdése. Én nem vártam annyira... bár az írót nem ismerem személyesen - ez mondjuk nem kell ahhoz, hogy értékeljem a művét, amit elolvastam - de az még a MAGUS-on belül is középszerű, és ha Ynevépítés szemével nézzük, egyenesen borzalmas. Sem a Darton vallással nem tudott mit kezdeni, és a főhőstől is csak annyi telt, hogy  "cool"-ságból beszólt mindenkinek, meg bárkit megöl, mert ő Darton-próféta... blá. A Krán-képe is borzasztó... a régi, akkori anyagokat nézve köze sincs a Nyúl-féle Kránhoz, ami ugye az első és eredeti, de a közben fejlesztett, és számos rajongó fejébe ivódott Renieri tanokhoz sem passzol. És annak fényében, amit "mutatott" a nyilvánosságnak a hozzállásából és a téma iránti szakértelméből, hát... én nem bánom. 

Link a hozzászóláshoz

Segítetek nekem? Tudjátok miért kap mf demonologiát egy Tharr pap 4. tsz-en?

Ennek segítségével idéz meg démonokat a külső sikok lényeinek megidézése varázslat kombinációval? Komolyan érdekelne a válasz. Hogy tudja kordában tartani a démont? Esetleg a képzetség a gyertya készítéshez is ad elegendő tudást?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Először is, nincs mindegyik képzettség megkapására magyarázat, jó magyarázat, vagy értelmes magyarázat. Én azt tapasztaltam, bár ezek inkább érzések ugyebár, hiszen a készítők ennyire részletesen sosem fejtették sehol ki azt, hogy éppen melyik kaszt mit miért nap... hogy ezek inkább megérzések, ötletszerűségek és sztereotípiák miatt vannak. 

Pl. a Tharr-pap gonosz, meg sötét, meg démoni, tehát démonológiát neki. Az más kérdés, hogy nincs, vagy nem sok értelme van, de semmiképpen nem úgy, ahogy azt te gondolod - szigorúan a fenti kérdés alapján. Ettől a képzettségtől még a pap nem kap varázslói mágiát, nem lesz képes a varázslói varázslatok végrehajtására. Ismerete lesz, birtokolhatja azt a tudást, amit a képzettség ad - szigorúan a varázsló kaszt, a varázsló lét, a varázslói gondolkodás leválasztásával. Nem utaznak Doranba, hogy ott démonológiát tanuljanak, hanem papi mentalitással, papi világlátással, papi ismeretekkel, előképzettséggel és papi mesterektől kapják meg azt. Ha úgy tetszik, bár ez a játéktechnikában nem jelentkezik élesen, inkább a mesélésben kellene megnyilvánulnia - a démonológiának ez egy másik változata, mert van egy "varázslói démonológia" és van egy "papi démonológia". 

Szerintem inkább a démoni lények, Tharr démonai (??? :D ) ismeretére vonatkozik. Ha van a papi mágia bármelyik varázslatánál értelme ennek a tudásnak, akkor az a haszna, de nem lesz tőle varázsló, még kicsit sem. 

Hogy az általad említett varázslatot - külső síkok lényeinek megidézése - is említsük, ahhoz nem kell. És az nem is az egész külső síkok redszerén "dolgozik", csak az isten síkjáról - ami szintén külső - idéz át lényt, akit nem kell gyertyával fenyegetni, féken tartani, tekintve, hogy a varázslat hatására a pappal együttműködik, azt segíti. Ezzel a varázlsattal a pap nem tud egy véletlenszerű - vagy akaratlagosan kiválasztott - démont megidézni, a démonok fölött nem lesz hatalma. 

Viszont a túlvilági lények közötti hasonlóság okán is - ez a képzettség - lesz egy pár hasznos ismerete, ha egy démonba, másik pap túlvilági lényébe fut majd bele. 

Cundior és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Hogy az általad említett varázslatot - külső síkok lényeinek megidézése - is említsük, ahhoz nem kell. És az nem is az egész külső síkok redszerén "dolgozik", csak az isten síkjáról - ami szintén külső - idéz át lényt, akit nem kell gyertyával fenyegetni, féken tartani, tekintve, hogy a varázslat hatására a pappal együttműködik, azt segíti. Ezzel a varázlsattal a pap nem tud egy véletlenszerű - vagy akaratlagosan kiválasztott - démont megidézni, a démonok fölött nem lesz hatalma. 

Ez akkor is érdekes dolog. Hisz a Lindingas végülis egy démoni sík! Tehát elviekben egy démont idéz meg! Aki immunis asztrálisan és mentálisan is, tehát nem feltétlen fog segíteni a papnak, hacsak nem azért mert fél annak Urától, Tharrtól. Itt a gondolati séma miatt, azért hozzátenném, hogy ha fél is tőle, és kényszerből segíti, azért keresi a kiskapúkat.

Vélemény?

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ez akkor is érdekes dolog. Hisz a Lindingas végülis egy démoni sík! Tehát elviekben egy démont idéz meg! Aki immunis asztrálisan és mentálisan is, tehát nem feltétlen fog segíteni a papnak, hacsak nem azért mert fél annak Urától, Tharrtól. Itt a gondolati séma miatt, azért hozzátenném, hogy ha fél is tőle, és kényszerből segíti, azért keresi a kiskapúkat.

Feltételezem,ha egy karnális lény (azaz démon) istenné magasztosul (és abba most ne menjünk bele hogy  a kíndémonok vajon tényleges démonoknak számítanak-e) azzal egyfajta minőségi ugráson is keresztül megy. Hatalmától függően új képességei lesznek,ami iődvel talán a saját síkján érezhetővé válik,maga a sík is módosulhat, így az onnan érkező küldöttek is.

Pl: Ranagol küldöttei sem játéktehcnikai értelemben vett démonok,holott démonlovagoknak nevezik őket,és nagyon valószínűnek tűnik,hogy eredetileg nem a Kosfejes szolgái voltak. A Bestiárium szerint minden okunk megvan arra hogy feltételezzük: ők eredetileg egy másik sötét entitás (könnyen lehet hogy egy démonfejedelem) vazallusai voltak akiket a Viharfellegek Felett Mosolygó valamikor régesrég térdre kényszerített. De ez nem több részemről,mint puszta spekuláció.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Feltételezem,ha egy karnális lény (azaz démon) istenné magasztosul (és abba most ne menjünk bele hogy  a kíndémonok vajon tényleges démonoknak számítanak-e) azzal egyfajta minőségi ugráson is keresztül megy. Hatalmától függően új képességei lesznek,ami iődvel talán a saját síkján érezhetővé válik,maga a sík is módosulhat, így az onnan érkező küldöttek is.

Teljesen értem miről beszélsz. Viszont hozzá tenném, hogy a teremtés történet szerint a démonok az elsők között voltak a teremtett lények közt, s oly erősekre sikeredtek, hogy még az istenek sem volt felettük (megregulázásukhoz elegendő) hatalmuk.

A Ranagolos résznél azért más a helyzet, mert a köznép valakit démonlovagnak nevez, az attól még nem feltétlen az. Ez egy köznépi megnevezés csupán. Hisz Della angyalai sem Kerubok, bár a PPL ezen a néven hivatkozik rájuk, mint ahogy a sárkánylovasok sem voltak a szó szoros értelmében sárkányokon lovaglók :D, inkább nevezhetnénk őket egymás avatárjainak. No meg egy olyan istentől, mint Ranagol. Aki a saját testnedveit felhasználva képes félisteni lényeknél erősebb lényeket teremteni, nem tartom kétségesnek, hogy képes saját magának megfelelő hatalommal bíró lényeket létrehozni.

Ezt félre téve értem mire gondolsz, és játéktechnikailag még az is lehet, hogy a te elméleted fogom alkalmazni. Lehet..... :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...