Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Higins

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás

Recommended Posts

Amennyiben a baktériumok (?) képesek vallásos rajongásra, odaadásra és az adott istennel való közösség megélésére, akkor mindenképpen. Tartok azonban tőle, hogy legalábbis kifejlett lélek (nem puszta lélekcsíra) kelletik az efféléhez. Ez pedig Yneven az értelmes lények (állatinál magasabb intelligencia) sajátja, ha igaz. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Azért meg kell különböztetni a hit által biztosított energiát (amit az istenség kap a hívektől) és a hívő - mondjuk manában mérhető - hatalmát (amit jellemzően az istenség ad a hívek egy csoportjának). Az istenségek hatalma a kultuszuk népszerűségének függvénye, s nem azé, hogy hívei egyenként mekkora hatalommal bírnak. Bár már egyetlen mos-quin - vagy akár fővarázsló - mágikus hatalma is nagyságrendekkel nagyobb, mint félmillió közönséges (varázstalan) emberé, az előbbi képtelen kellő mértékű hitenergiával fenntartani egy istenséget, míg az utóbbiak (és leszármazottaik) már igen. Olyannyira, hogy az utódok közt akár olyan nagyhatalmú papok is születhetnek, akik felvehetik a versenyt a fentebb említett fővarázslóval. Így alakul át a vallásos rajongás kézzelfogható manává, melynek hasznát már a hívek élvezik (a kölcsönösség elve alapján - "én, ha kérek, adok is"

Értem én, no de én a Pyar istenek többségét alapvetően kis-istennek képzelem el 1-2 kivétlelel. A magus világában mégis vannak olyan entitások, istenek akik náluk nagyobb hatalommal rendelkeznek és alig van hivük. Lásd Orwella, persze még rengetegen imádják, de azért nincs már a csúcsponton, mégis közeleg a második manifesztációja. Amhe-Ramun. Az elf Kalahorák( na jó ezek inkább gyengébbek).

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Amennyiben a baktériumok (?) képesek vallásos rajongásra, odaadásra és az adott istennel való közösség megélésére, akkor mindenképpen. Tartok azonban tőle, hogy legalábbis kifejlett lélek (nem puszta lélekcsíra) kelletik az efféléhez. Ez pedig Yneven az értelmes lények (állatinál magasabb intelligencia) sajátja, ha igaz. 

Csak azt akartam mondani, hogy ha nem számít a hívő ereje, akkor viszont éles határt kell húzni. Ha szerinted van éles határ az állatok és az értelmes lények között, akkor hova sorolnád a különlegesen intelligens állatokat, akár ide értve az elf kopókat és egyéb, mágiával megtámogatott lényeket?

De ha sikerül is ilyen határt húzni, akkor az az isten fog nyerni, aki a legszaporább fajt tudja magának megszerezni. Orkoknak van hitenergiája vajon? Valamennyi biztos, mert héroszokat létre tudtak hozni, na de nincs rendes lelkük. Goblinokkal mi a helyzet? Ha én istenség lennék, teremtenék egy fajt, ami mikroszkópikus, intelligens és nem intruzív, tehát senkinek nem érdeke kiírtani.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az elf kopókról és hasonszőrű társaikról egyszerűen nem tudunk eleget, hogy felelősen kijelenthessünk velük kapcsolatban bármit a tárgyban. (Előbbiek kapcsán  még az sem egészen tiszta, hogy állnak a beszéddel... ) Fogékonyak-e a metafizikára? Mert ha igen, akár ki is alakulhat bennük az igény a felsőbb hatalmakkal való kapcsolat tudatos megélésére.

Pillanatnyilag úgy gondolom, hogy a vallásos rajongáshoz az elf kopó vérvonalak esetében az az érzület áll legközelebb, amit azon elfek iránt táplálnak, melyeknek "szolgálatába" beleszülettek. Többnek tekintik már őket nagyhatalmú falkatársnál, de a kapcsolatuk nem misztikus jellegű, s nélkülözi a metafizikus jelleget. (Az elf nem sugallatok és ómenek útján kommunikál a kutyájával... )

Orkoknak, goblinoknak nyilván van hitenergiája, de ez pillanatnyilag szétoszlik a számos hérosz és egyebek (Darton, Orwella, Ranagol, hekkák, démonok, tudomisén) között. És innét már csak egy macskaugrás: Yneven az istenek nem feltétlenül teremtői is azoknak a fajoknak, amelyek hitükkel és odaadásukkal táplálják őket. (Tharr talán a legeklatánsabb példa erre.) Magyarán az, hogy istenként teremtesz egy fajt, még messze nem garancia arra, hogy meg is maradnak imádatod mellett. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ha már itt járunk játék technikailag el tudná nekem valaki magyarázni, hogy küzdötte fel magát Tharr a legfelsöbb szintekig? Az világosan le van írva, hogy nem szerafista hatalom álltal. Nekem van egy elméletem, a démonok lélek bekebelezése alapján, de kiváncsi vagyok rátok is.

Szerintem nem feltétlen szükséges az értelem az isteni imádathoz, ha 5 millió kutyám van és mind imád enegem vagy játékosom, akkor lehet elgondolkodok az istenné vagy erdő-szellemé vagy akár kutyák véd-szentjévé vállásról.

ILL: Az orkoknak teljes értékü a lelkük, csak az átok folytán nem vándorolhat tovább és megsemmisűl.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
21 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ha már itt járunk játék technikailag el tudná nekem valaki magyarázni, hogy küzdötte fel magát Tharr a legfelsöbb szintekig? Az világosan le van írva, hogy nem szerafista hatalom álltal. Nekem van egy elméletem, a démonok lélek bekebelezése alapján, de kiváncsi vagyok rátok is.

Tharr a válsággal küzdő kyr birodalom népességét szólította meg egy olyan krédóval, amely alkalmas volt arra, hogy új lendületet adjon a célt és eszményeket vesztett tömegeknek. "Ha nem tudsz úrrá lenni a káoszon, válj eggyé vele!" Hirdette, hogy az állati ösztönökben nincs semmi szégyellnivaló, megélésük erősebbé teszi az egyént és így a közösséget is. Ez a "ragadozó-carpe diem"-eszme csakhamar (néhány évszázad alatt) hatalmas tömegeket tudott megérinteni, melynek hátán ő maga is igen gyorsan felemelkedett. Tudom, hogy ez nem játéktechnikai válasz, de így történhetett: a megfelelő húrok jó időben történő megpendítésével rövid időn belül hatalmas mennyiségű hitenergiára tett szert.

A kutyás dolgot nem feszegetném, de az orkokkal kapcsolatban tulajdonképpen igazad van. Nem tudjuk persze, mi történik pontosan az orkok lelkével, de valószínűleg szétesik, és talán alapszintről kezd újra. (Nem jut egyre feljebb a csigalépcsőn a toronyban, csak ott esik-kel a pince és a földszint között.) Hacsak valaki  -mint Darton a Hallgatagok esetében - bele nem avatkozik a folyamatba.  :) 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
13 perccel ezelőtt-kor bűvdudás írta:

A kutyás dolgot nem feszegetném, de az orkokkal kapcsolatban tulajdonképpen igazad van. Nem tudjuk persze, mi történik pontosan az orkok lelkével, de valószínűleg szétesik, és talán alapszintről kezd újra. (Nem jut egyre feljebb a csigalépcsőn a toronyban, csak ott esik-kel a pince és a földszint között.) Hacsak valaki  -mint Darton a Hallgatagok esetében - bele nem avatkozik a folyamatba. 

Ez azért elég pontosan meg van határozva. Megsemmisül.

Viszont ezt a Darton-os részt nem ismerem. Dartonnak sikerült megkerülni a rendszert a fehérorkokkal?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Igen Darton lelket adott nekik ők lettek a fehér orkok a Hallgatagok törzse (summarium 132 o.) De Legendák és Enigmák sorozat Hideg karok ölelése című kötetében az első novella részletesen elmeséli a történetet. Wayne Chapman prófécia a címe.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Megsemmisül, igen. Én csak arra volnék kíváncsi, hogy ez a gyakorlatban mit jelent. Merthogy a "megsemmisül" általában csak egy hangzatos kifejezés az "elpusztul" ige helyett. Amennyire tudjuk, az égvilágon semmi sem semmisül meg igazán, a rendszer zárt. Hátha az orkok lelkével is ez a helyzet: megszűnik ugyan annak lenni, ami (elpusztul), de nem múlik el nyom nélkül, és idővel újrakezdhet. Csupán nem léphet feljebb sosem. Különben igen jelentős lék tátongana a lelkek körforgásának zárt láncolatában...

De ezek csak metafizikai agyalások részemről. Mindazonáltal az az elképzelés, hogy az orkok lelke efféle zsákutcába került, sokkal megélhetőbb számomra, és Orwella átkának kijátszhatóságát is jobban magyarázza, mint az, hogy az orkok lelke a halál pillanatában semmivé foszlik és kész. De ez már csak afféle akadémiai szőrszálhasogatás - az orkok aligha foglalkoznak vele. Ők úgy tudják, hogy a lelkük velük pusztul és kész. (Ami voltaképp igaz is.)  Nem rágódnak a hogyanokon, maximum dühíti őket a dolog. 

tetra kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Megsemmisül, igen. Én csak arra volnék kíváncsi, hogy ez a gyakorlatban mit jelent. Merthogy a "megsemmisül" általában csak egy hangzatos kifejezés az "elpusztul" ige helyett. Amennyire tudjuk, az égvilágon semmi sem semmisül meg igazán, a rendszer zárt. Hátha az orkok lelkével is ez a helyzet: megszűnik ugyan annak lenni, ami (elpusztul), de nem múlik el nyom nélkül, és idővel újrakezdhet. Csupán nem léphet feljebb sosem. Különben igen jelentős lék tátongana a lelkek körforgásának zárt láncolatában...

Én szeretem az ilyen metafizikai agyalásokat :D

Valahol olvastam, most hivatalos vagy sem, számomra teljesen elfogadható, sőt beilleszthető. A fogalmazásért előre is bocsánat mert nem igazán emlékszem már rá, de a lényeg a következő.

A lélek mikor az istenek megteremtették egy gocpontba gyült, vagy lehet hogy magának az ösisteneknek volt az a központi lelek, esetleg az Egy-nek. (alig emlékszem, de a lényeg meg van) Innen szakadnak le mindig újab és újabb lélek csirák, ezek indulnak meg a körforgásba. Ha egy lélek kellőképp sokat látott már vagy megtér újra ide, vagy más entitásként folytatja evilági létét. Az én világomba az orkok lelke megtér ide, vissza olvad a nagy "lélekbugyorba". Tehát, mint önnálló egész megszünik létezni előző életeket látó varázslatokkal nem kikutatható, hisz nincs előző élete. Az itt újra leszakadó lélekcsirák később megint eljuthatnak az ork szintre, de az már nem ua.

Pl. Ha az oceánba beleöntesz egy pohár vizet, hiába merítesz belőle rögtön útána még egy pohárral, az már nem az lesz. 

Remélem átment mire célzok, elég zagyva volt.

Uff beszéltem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Én még eléggé új vagyok itt, még ismerkedem az oldallal. :)

Véleményeteket szeretném kérni. Új kalandot indítunk, ahol Kyel pappal leszek. (átlagos értékekkel rendelkezem, az erőm kimagasló 18-as, 19 lesz a vége). Van ötletetek vele kapcsolatban ? :) milyen jó dolgokat lehet kihozni belőle ?

Antail kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Kate;

üdv a fórumon!

A Kyel-pappal kapcsolatban én a Papok, Paplovagok kiegészítő  első kötetét tudnám ajánlani, abban egy egész fejezet foglalkozik ezzel a specializációval. Számos olyan információ - és ötletcsíra - van benne, ami alapján eredetivé, hitelessé tudod formálni a figurát; szerintem érdemes minden sorát megszívlelni. Nyugodt szívvel egyeztess a KM-eddel és a csapattársaiddal az elképzeléseidről, hiszen együtt tudjátok igazán úgy megformálni a karaktereket és azok világát, hogy a legtöbb örömötök teljen benne.

Nagyon izgalmas szerepjátékra ad lehetőséget a Kyel-pap játékosának számára, ha a kaland(sorozat) valamely világégéshez, kataklizmához... azaz a Vak Arc idejéhez kötődik.

Jó játékot kívánok! :) 

Kate és Antail kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Nagyon izgalmas szerepjátékra ad lehetőséget a Kyel-pap játékosának számára, ha a kaland(sorozat) valamely világégéshez, kataklizmához... azaz a Vak Arc idejéhez kötődik.

Igen ahhoz kapcsolodik a kaland sorozat, de többet a résztvevők érdekében nem mondhatok :D

Igaz Kate the szép?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés