Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Mi a Summárium szerinti leírást tekintjük Ynevnek. Nem nagyon értem mi is vele a probléma, 3 éve használjuk és az aszerinti leírásokban, elbeszélésekben néhány ellentmodáson kívűl különlegesen nagy híbát nem találtunk. Nekem kifejezetten tetszik Krán Summáriumbéli leírása, bár 4-er elolvastam a Renegátot is és sok másik könyvet mejnek köze van Kránhoz, így lehet hogy észrevétlenűl húztam párhuzamot a törvénykönyv és a regények között, de hibát nem találtam.

Link a hozzászóláshoz

No akinél a summarium alapmű az pl. simán elment mellette, hogy a MAGUS máigarendszerével nem kompatibilis, életszerűtlen, a kránról ott leírt jellemzés nem indokolja krán történelmi szerepét (pl. miért nem terjeszkedik, stb) és számos dolgot, a fajok kérdésénél is több szarvashiba van. Mindenki azt tekinti alapműnek amit akar. Én annak a műveit tekintem annak, aki működő világot épített. Aki a mágiarendszert működővé lette.

Lehet summariumulni, csak ezzel mondjuk az Ynevi anyagszekrezetet, a mágia működését, stb. (mágikus nevek /idea/, nyelvek adománya, rúnák, elemei anyagszerkezet, energia formák, egymásra épülő síkok) dobod el, a némának külön nyelvet adsz az elf az életében 3* felejti el a nyelvet amit addig beszélt, stb. a nagy birodalmak működése életképtelen, éljenek az orkok a vérgőz, ha a varázsló atombombát akar, akkor vitatkozhatsz a hatékonyságban motivált kráni jellemen, a tudáson /varázsló a természetes anyagok mágiája miatt komoly anyagszerkezeti tudással rendelkezik/ mert a dolgot lehetetlenné tévő mágiarendszert, és anyagszerkezetet kinyírtad. Azt ami a játékot játszhatóvá, egy bonyulult varázslatot működővé teszi. Azt amire tudsz kalandot építeni, stb.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Vitázhatunk a Summarium hiányosságain, de ez off lenne. Annyit azért megjegyeznék, hogy a fajleírások jelentős része úgy készült, hogy az adott faj szemszögéből. Amikor elolvastad az összeset és az egymásnak ellentmondó állításokat végiggondoltad kialakul benned a valós kép. Ehhez venni kell a fáradságot. Olyan ez, mint a világháború után. A németek is egész másképp magyarázták a történelmet és az angolok is. Az igazság valahol a kettő között van. Használni kell az agyat hozzá, hogy erre rájöjjön az ember.

Az istenekről. Alaptézis, hogy az istenek útjai kifürkészhetetlenek. Innentől kezdve miről szól ez a topic? Mindenre lehet magyarázatot találni egy kis utánagondolással. Még arra is, hogy Ellena miért áll neki gyilkolászni befolyásos politikusokat, uralkodókat... Ennyit a pp1-ről. Hozzáteszem azt is használom, mint ahogy _minden_ információmorzsát felhasználtam a világunkhoz. A különbség az, hogy rá kell jönni, hogy mit fogadsz el belőle és mit nem. Egyébként szerintem a Summarium volt a legjobb kiegészítő ami valaha is megjelent a MAGUS-hoz.

Link a hozzászóláshoz
Cymar On-Creel és Elátkozottal értek egyet. Tényleg Ranagol a legjobb isten, vagyis az én szememben ő az. De rajta kívül még Orwellát szeretem. :twisted:

Hát Nefi... tudod, hogy bírlak meg szeretlek nagyon, de nem szívesen játszanék veled egy kalandot! :lol:

Egyébként nekem nincsen kedvenc istenem... bár mondjuk a pyarroni istencsaládból Uwel-t és meg még 1-2 istent kicsit jobban kedvelek, mint a többit... mellesleg a vallások közül én az eredeti kyr panteont kedvelem a legjobban.

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

disconnect: Ez elképzelhető. Néz körűl, az átlag ember szeret a nyertesre fogadni. Ranagol kultusza pedig már 16000 éve bizonyít. Bár engem nemis a vallás, vagy a feltétel nélküli imádat fogott meg (mely egyébként csak az utódfajok körében igaz) ebben a rendszerben, hanem csak az a 4 alapvető törvény amit a MAGUS világában a Kosfejű dogmáiként emlegetnek, amelyek nélkül egy halandó soha nem állhatná meg a helyét Kránban.

Maga a vállás így is kétféleképpen hodol Yneven: gorviki -itt kiforgattak néhány szöveget, elvettek vagy hozzáadtak a dogmákhoz, és kráni -itt...

Szóval Sogron a fény, Orwella a megtestesűlt gonosz, Tharr a tiszta káosz... de Ranagol maga az eggyetlen isten aki képes őket is felűlmulni, egyszerűen azért, mert túléli őket. (Vagy legalábbis nagy valószínűséggel túlfogja...)

Link a hozzászóláshoz

Ez az én saját véleményem de szerintem ez meg állja a helyét. Nem hiszem hogy lenne olyan isten aki dacolhatna vele még akkor sem ha összefognak. Az ő teremtményei a Káosz angyalok is. Ém komolyan azt gondolom hogy ha valaki felbőszíti Kránt akkor képes lenne elsöpörni egész Dél ynevet és nem az orkok millióival. Pl:(Fejvadász klánok, birodalmi fejvadászklán Szóval szólók szvetsége a 13-mak a Sápadt Anygyal Stb...... :twisted: :evil: :twisted:

Link a hozzászóláshoz
Az ő teremtményei a Káosz angyalok is

Ööö... nem. A Káosz Angyalokat nem ö teremtette, azok ötöd- és hatodkori hívek nélkül maradt istenek manifesztációi, illetve a démoni sík hatalmukat vesztett urainek megtestesülései. Ranagol csupán híveket ígért nekik cserébe szolgálataikért... (lásd.: Summarium-Teremtés künyve)

  • Ranagol egyik gyermeke alászállt a Nyugati-óceán mélységeibe, ahol valami olyanra bukkant, ami még nála is hatalmasabb volt. Tengermélyi szörnynek hitte és megközdött vele, ám az - bár évezredek óta lapult a homályban - mégiscsak isten volt, és mint olyan, legyőzhetetlen még Ranagol 13 fattya számára is. Ekkor az Atya alászállt és megmentette gyermekét, cserébe hatalmat és híveket ígérve.
Link a hozzászóláshoz

Hát nem tudom..elég olvasottnak hittem magam a M.A.G.U.S. kiadványok tekintetében... de nekem nem jöttek le ezek a mélyenszántó igazságok(?) amikel itt szembesültem. De ha a bigott ésszerűséget veszem, és a Törvénykönyvekben leírtakat, akkor az istenek hatalma a híveik számától függ. Srácok! indulhat a népszámlálás, hogy ki az erősebb isten és ki kit nyomna le! :-P

Link a hozzászóláshoz

Szó sincs arrol, hogy Ranagol eltudna-e nyomni más istenségeket. Egyszerűen csak arrol van szó, hogy ő felismerte a fajok pájaívetit: megszületés---> felemelkedés---> virágzás---> hanyatlás---> elbukás. És bukásukkal az esetek 80%-ban velük tüntek el isteneik is. A Kosfejes ezt akarja elkerülni, és mitagadás eddig jó úton is halad, mert vallása eddig még csak meg sem ingott. A birodalom egyenlőre, legalábbis ahogyan én látom még mindig a felemelkedés útját járja, mert a káoszbol alakítja ki a dinamikus rendet, de mivel ezt még nem érte el nincs is mi megromoljon és hanyatlásnak induljon. De ha belegondolunk ez alatt a néhány ezer év alatt elbukott Kyria, Ryek, Godora, a Démonikus Óbirodalom, Tysson lar -az elfek utolsó városa és Ó Pyarron is, meg még sokan mások. De Krán még csak meg sem randült.

Ugynakkor ha a Kosfejes híveit ha összeszámlálnánk az első 3 hejezet között volna.

Link a hozzászóláshoz
Kathin: Elvileg senki sem tudja, hogy Ranagol kultusza honnan származik, de dogmái számos dologban megegyeznk a dzenn gondolkodás alaptételeivel, például az érzekmektől való mentesség fontosságának felismerésében.

Az egy més kérdés, hogy ezt a tézist a Dzsennek hazugságnak kiáltják ki, és azon személyek akik ezt híresztelik azokat ha tehetik könyörtelenűl kivégzik. Ugyhogy Madovick húzdmegmagad, :twisted: mert meglehetősen sok dzsenn rajongó van ezen a fórumon. 8)

A Kráni krónikákban írnak pár gondolatot Krán alapításárol, az időpontot nem tudom, talán az ötödkroban volt. Az alap történetet talán te is ismered Kathin: a Kosfejes Ynevre szabadította 13 gyermekét, hogy megnyerjék neki a Kráni medencében akkor honos aquírokat. Ez párezer évet vett igénybe, majd a 13 félisten elindult , hogy híveket nyerjenek maguknak, mert Ranagol engedte, hogy öket is imádják.

Link a hozzászóláshoz

Crantával kapcsolatban. Az istenek valóban eltüntek, talán egyet kivéve. A Vérrel éltető anya Laamírr, a Quiron Pentád területén újra felbukkant. Amíg a káosz vagy halál vagy mittom én mi 12. tekercse létezik addig bárki szólíthaja őt, és az istennő mindent megtesz, hogy vissza is térjen. Egy boszorkány szekta amely Yankarba székel -a Híwithek egyszer már megprobálták megszabadítani az istennőt Tharr igájátol.

De ez a sztori, (bár nem erről, vagyis nem csak erről szol a regény) benne van a Hollóidők c. könyvben. Egyébként ennek közvetlen fojtatása a Vas ideje, amit nem javaslok addig elolvasni amíg nem olvastátok az elözőt, mert az olyan mindha a Gyűrűk ura első részét kihagytátok volna.

Link a hozzászóláshoz
:?: Egy gnóm tolvaj lehet Darton-pap is (ikerkaszt) :?:

Arra hivatkozva, hogy egyszer talált egy Darton ereklyét. ((És természetesen még mindig meg van neki.))

Szerintem elvileg lehetséges, de csak akkor ha tudatában van azzal a dologgal hogy az ereklye erőt ad neki és képes is használni na meg akkor ha az ereklye ad neki manát is. Na meg nem árt neki felvenni a Dartanita vallást sem mert anélkül lehetettlen.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...