Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

:?: Egy gnóm tolvaj lehet Darton-pap is (ikerkaszt) :?:

Arra hivatkozva, hogy egyszer talált egy Darton ereklyét. ((És természetesen még mindig meg van neki.))

Ez attol függ, hogy a Gnóm felismeri-e, hogy mi is került a tulajdonába, és az aktuális KM lehetőséget ad-e neki a kasztváltásra. Szvsz egy erekje nem fog szakrális hatalmat bisztosítani, (ezért a szent szinbolum medálja felel) viszont az erekje elhintheti az isten iránti hűséget a JK-ban. Ha a gnómban felvetődik a gondolat, hogy Darton igehirdetője kíván lenni, ahoz nem árt felkeresni egy rendházat ahol foglalkoztatják addig amíg el nem éri azt a tudást, hogy felkent papja lehessen az istennek. Megkapja a medálját, és így 100%-an megnyílvánulhat az erekje hatalma, ha eddig nem nyílvánult meg.

Megjegyezném, hogy egy kasztváltás nem megy egyik naprol a másikra. A legutobbi karakterem 6 évet öregedet mire elsajátította az új kaszt ismereteit. Hasonló mennyiségű idő alatt sokminden történhet, és ez hatással lehet a kaszváltás sikerére.

Link a hozzászóláshoz
Dartonban a humorát szeretem, ő a harmadik olyan isten akit szeretek Yneven, negyedik talán Arel, de csak azért, mert a harcosok mellett áll.

Dartont én is szeretem. Azért kedveltem meg mert az ? pártfogoltja Arien Al Marem És akinek ilyen "sötét térít?je van" az rossz isten nem lehet. Ha pappal vagy paplovaggal játszok akkor az vagy Dartanita vagy Ranagolita

Link a hozzászóláshoz
:?: Egy gnóm tolvaj lehet Darton-pap is (ikerkaszt) :?:

Szerintem nem. Mármint pap szinte biztos hogy nem, mivel a szigorú pyarronita szemlélet nem engedni más fajúak felvételét a rendbe. És ezen az állásponton nem valószín?, hogy váltaoztatnának. Airun is Darton-tól kapta szent pallosát, újító, radikális elvei mégis egyházszakadáshoz vezettek, a Papi szék makacs maradisága miatt.

Az Al Marem-i szabadabb gondolkodásba ugyan beleférne (bár inkább vélnék istenük sötét humorának), de az ? soraikban csak paplovagok szolgálnak, ami ugye nem lehet gnóm fajú. Szóval szerintem attól még, hogy valamely iseteni ereklyét birtokol, nem válik méltóvá arra, hogy a papja is lehessen.

Link a hozzászóláshoz

ugye az isteneket az emberek hite táplálja.és annál er?sebbek minél többen hisznek bennük.akor van egy kérdésem.lehetséges lenne-e az h kitalálnak egy istenit meg a vallást meg mindent és azt mondjuk kötelez?vé teszik egy országban.az embreke elkezdenek hinni benne akkkor létrejön az isten?? :shock: tudonm h ilyen nem lessz(vagy már megtörtént Domvik esetében)csak érdekel....

Link a hozzászóláshoz

Hát hinni lehet sok mindenben, pl: hekkák és mégsincsen isteni hatalmúk és a papjaiknak sem jút mágikus er?, ezért szerintem ahhoz hogy valmilyen hitb?l isten legyen kell egy hatalommal rendelkez? síklény aki a hiten keresztül megjutalmazza vagy megbünteti azokat akik hisznek benne. De legalábbis valamilyen csatornán oda jusson, mi az a csatorna az már csak részletkérdés. (TV 8) )

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Már megbocsáss, de a Kis Arkánum használatához nem kell istenben hinni, bármi jó, csak elég er?s legyen a hit.

Viktor

???

Ezt most nem értem, nem kell egy isteni lényben hinni elég ha er?sen hiszem hogy er?s vagyok és maris manával töltödök fel és szent önszimbolumommal máris szakrális er? beavatotja vagyok???

Ez jo:) Kiváncsi leszek a KM-em arckifejezésére mikor beadom neki ezt a verziot!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Már megbocsáss, de a Kis Arkánum használatához nem kell istenben hinni, bármi jó, csak elég er?s legyen a hit.

Viktor

Nahát. Ezt én sem akarom elhinni. :lol::lol: ne haragudj Sylvanus de most kinevetelek. Szvsz még csak most ismerkedsz a MAGUS-al, vagy legalábbis a papi mágiával, ésetleg évtizedekkel ezel?t foglalkoztál vele utoljára, talán ezért vallasz téves eszméket. Mondok pár szót az un. SZAKR

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Amit írtál az eléggé zavaros is: "Kis Arkánumok használatához nem kell istenben hinni ... csak elég er?s legyen a hit.

Nem pontos. Ennyi a hiba. A kis arkánum varázslataihoz valóban nincs szükség Isten-re (az AK-ban igen), de valamiben hinni kell. Lehet ez egy er?s daemon, egy aquir, egy hekka. Bármi csak "természetfeletti" legyen.

Felice is daemon a mai napig, csak vannak hívei az els?dleges anyagi síkon és ezért roppant mód meger?södött. De meg lehet idézni - az más kérdés, hogy csacskaság, de a necrografia szerint X. kategóriás daemonhercegn? - és daemoni síkot ural (Felinia). Attól függetlenül már mutat Isteni képességeket is. Nem sokat.

Forrás: Rúna 1994. december. 16. oldal

Link a hozzászóláshoz

8) Ekkor én még csak negyedikbe jártam.

Mindenesetre neked köszönhet?en megértettem, hogy mire is gondolt Sylvanus. Ezért ezúton kérnék t?le elnézést, hogy félreértelmezhet? üzenetét én balgamód félre is értettem, és ez nem feltétlen pzitív megjegyzéseket váltott ki bel?lem.

spartas: Hogy az általad említett entitások és "híveik" között fennálló kapcsolat szakrális hatalomban nyílvánúl meg az el?ttem sem volt titok. Az Ork héroszok és sámánjaik közötti kapcsolat is ilyen. Ennek játéktechnikai kivitelezésér?l (lévén, hogy a szóban forgó Rúna meglehet?sen régi kiadású) nem tudtam, bár a Summarium valamilyen képet adot a dologról.

Link a hozzászóláshoz

Fiúk ezek szerint ha én a barbárommal hiszek a pallosomban akkor a barbár képes varázsolni a kis árkánumból. Ez érdekes vagy egy hith? harcos is képes rá. De akkor mennyi manna pontja lesz a barbárnak és mennyi a harcosnak. Szerintem itt hibádzik valami. Szerintem kell egy az anyagi síkon (már ha idejönne) nagy hatalmú akárki aki képes a hatalmából adni és ahhoz a a valakihez vagy valamihez egy kötelék amin kereszt?l képes a hatalmát rám ruházni. Akkor tényleg létrejön a mágia egyébként a barbár ott üldögél a fa tövében kezében pallósával és mondogatja "repülj" és az arra járok életük féltése miatt nem hívják nyiltan h..nek.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Fiúk ezek szerint ha én a barbárommal hiszek a pallosomban akkor a barbár képes varázsolni a kis árkánumból.

Csak olyan entitásban, ami rendelkezik tudattal, cselekv?képes, és kell?képpen megfoghatatlan a közember számára. Pl. egy daemon, vagy az ?sök szellemei. (Nagyon jó példa volt erre az ork Héroszok esete).

A manapontohoz pedig rendelkezned kell papi kaszt-tal is. Ez reprezentálja a MAGUS szabályrendszerében a rendíthetetlen hitet. Ha pedig pap vagy és egy - pl. - daemonban hiszel, akkor kis arkánum és 6+k3 mana szintenként.

Az már faramucibb, ha egy kell?képpen m?veletlen egyén egy halandóban kezd el hinni, mint istenében. Ilyenkor mi történik, csak a KM tudja :)

Link a hozzászóláshoz

Spartas te még nem hallottál olyanról hogy mágikus praktikáknak köszönhet?en egy kardot tudattal ruháznak fel, valamint egyébb mágikus képességekkel. Nahát ez egy barbár kezében már épp elég ahoz hogy egy átlag halandó számára megfoghatatlan legye, de az egész csak magyarázat kérdése. A te válaszaidban már van értelem, és megfontoltság nem akarsz csatlakozni Krán seregeihez?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Spartas te még nem hallottál olyanról hogy mágikus praktikáknak köszönhet?en egy kardot tudattal ruháznak fel, valamint egyébb mágikus képességekkel. Nahát ez egy barbár kezében már épp elég ahoz hogy egy átlag halandó számára megfoghatatlan legye, de az egész csak magyarázat kérdése. A te válaszaidban már van értelem, és megfontoltság nem akarsz csatlakozni Krán seregeihez?

Az orkoknak is van egy ilyen csatabárdja, amibe az egyik héroszuk a lelkét kovácsolta bele. Er?s egy fegyver. Azthiszem az is írva vagyon, hogy az a csatabárd nem annyira cselekv?képtelen... :) Lélekkel bír és irányítja a forgatóját, tehát teljesíti a fenti feltételeket.

A pallosos példára kanyarodva: Lehetséges, ha nem csak egy barbár hisz benne. A hit olyan, hogy néha meg kell er?síteni. vagy egy-egy szertartással, ahol a hív?k egyást "bíztatják", vagy Isteni csodákkal. Egy csupán lélekkel bíró kard nem tud csodákat létrehozni és egy barbár _egyedül_ nehezen tud misét celebrálni.

De mindez az aktuális KM hatásköre és senki másé. Igen még a JK sem szólhat bele :twisted:

Krán? Hmm. Ott van telkem :) :) :)

Link a hozzászóláshoz

Spartas ha csak telked van akkor mit szólnál valami nagyobhoz.

Egyébként tényleg a KM szabja meg mi lehet és mi nem de ha eljösz ide Dark Zalába egyszer akkor ezek a Fórumos viták alapján tudhatod mi hogyan vélekedünk a MAGUS szabájairól és világáról.

De akkor is a kard is tehet csodát s?t a t?rzsf? pallosát mindenki imádja és a kard el?tt celebrálhat misét is. (ezt kijátszani ám a nem mindennapi élvezet és erre a Kobzos képes a legjobban)

Link a hozzászóláshoz

Üdv Crowstone!

De jó újra látni! Ugyan kicsit megváltoztak az arcvonásaid, ezt multkor is akartam mondani, de remélem kigyógyulsz betegségedb?l és visszanyered régi színedet.

Én úgy tudom, hogy az Yneven hatalmukat vesztett istenek papjai képesek a Kis Arkánumot használni. Istenük ennyi hatalommal képes fölruházni ?t, a megcsappant hív?szám esetleg hatalom miatt. De istennek kell lennie.

Még talán ide illik, ha elegend?en tisztelnek valakit istenként, akkor annak megnyílik a lehet?sége, hogy valamely eljárás folytán istenné váljon, és a mágikus csatornák megnyíljanak hív?ik felé. Vagy egy isten valakit szolgájává (pl Ranagol a Káosz angyalokat), társává (a 4. dzsad isten) tesz, amellett hogy az adott isten hív?inek számát, így hatalmát gyarapítja, az ? jóvoltából a kisebb isten képes lesz papjait manával ellátni.

Link a hozzászóláshoz

En sem tudok momentan 4. dzsad istenrol :D majd homalyositsatok fel.

es magyarazzatok el a kovetkezot...

Ha valaki nem tud valasztani sem a pyarroni, se a dzsad, se a kyr-toroni panteonbol, sot meg az egyistenhitek sem felelnek meg neki (pedig ez mar nagyon bo istenlista igy egyutt) az minek akar papot jatszani?

Egyebkent afaik nem kell h az imadott targy/szemely lelekkel vagy szemelyiseggel rendelkezzen. eleg ha a karakter eleg erosen hiszi (mint egy igazan vallasos pap) h ez a targy ot segiti imadkozik hozza esetleg kulon ceremoniakat talal ki etc, es a sajat hite reven jut manaponthoz es ezen keresztul varazslasi lehetoseghez (kis arkanium).

persze az csak az en interpretaciom, de ezek a 'kis istenek' nem kepesek csatornakon at isteni manat kuldeni, nem is kell cselekedniuk, minden a hivoben a sajat hitenek erejebol alakul ki. ezert sztem nem is fontos h szemely legyen, nem kell h misztikus legyen, eleg az eros hit es kotodes.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Bituman: Teljesen igazad van. A téma nagyon er?sen KM hatáskör. Én csak leírtam, hogy a hivatalos anyagokból 97%-ban mi következik. Ynev nagy és bármi el?fordulhat.

A negyedik Jann Istenr?l... Biztosan rosszul emlékszem, de mintha lenne valmilyen eretnek tan, hogy Ranagol bizonyos tanításai összecsengenek a Jann Istenek tanításaival. Most nincs nálam semmilyen könyv, de mintha ez rémlene. Persze terjeszt?it - finoman fogalmazva - lebeszélte az inkvizíció a tan terjesztésér?l, a m?veiket indexre tétette, stb. Utánanézek hol olvastam.

(Mondjuk er?sen gyanús, hogy a túlélés és a mentál Istene egy hihetetlenül hatékony világot épített fel, hatalmát iszonyatos mértékben megnövelte és dacol az elmúlással, ugyanakkor híveit?l a Jann-ekhez hasonlatos hatékonyságot és az érzelmek háttérbe szorítását követeli meg... Kinézem ezt egy Jann Istenb?l :) ) (Nem! Nem foglaltam állást a kérdésben!)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...