Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás

Higins

Recommended Posts

A főnix NJK kaszt volt (legalábbis az én időmben) Azzal, hogy tüzvari mágiát kap többre jut mint +k3 manával. Mert a harcban jobban hsználhatók ezek és annyival olcsóbbak, mint a papi v.-ok hogy azt mondhatom egy tüzvarázsló lovag, akinek papi mágiája is van. De nézd a páncélját példtlanul táp. Lovagi értékei vannak. És amiért nem lehet vele játszani, reguláris csapatokban küldik ki, legalább 5-öt bárhova, amitől még erősebb lesz és a politikai hátterük megkérdőjelezhetetlen, főleg azért mert szinte csak otthon dolgoznak. Ráadásul a városfaluk közelében ha meghalnak, az első napsugarakkal feltámadnak (ezért főnixek)

(Az Uwel pp 7 manát kap a letápolt pp kiegben is. Szerintem igazságtalan, mert -2 manáért cserébe szinte semmit nem kapott. Pl bosszúhadjáratot 5 szint alatt (9.szintig tehát egyáltalán ) nem mesélt nekem senki (pedig direkt nem rúnáztattam soha a fegyverem) és soha nem volt sehol bosszúállás helye, szenthely, ahol jobban gyógyult és töltődött volna. Megéri... :?

Az Orvella papok nem kapnak valami boszorkánymesteri mágiát? (ha nem akkor kik igen? /A kráni varikon kívül/)

A Kard lovagrendnél igen erős paplovagjai vannak Orvellának, nagyon jó harcosoknak olvastam őket.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!!

Köszönöm az őszinte véleményeket!

Tehát: nekem sem az Orwella vallás, sem a lovagja nem a kedvenceim! Most ehez volt ötletem és ezt "gyártottam".

Nem vagyok az a tápolós fajta, akiknél már játszottam tudják!!

Köszi a jó kritikát!!

Most már el készítettem még egy orwella szektát! /Csak unalomból, de elég szines lett, és nem tápos/!

Elfogom küldeni Antailnak, de ezzel már próbálkoztam=sikertelenül!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Valaki fentebb említette, hogy az Uwel palovagok csak 6 manát kapnak. Nos ez véleményem szerint felháborító.

Még nem is lenne az, ha esetleg ezt kompenzálnák valamivel. A PPK hasábjain egyértelműen kitűnik (legalábbis a leírásból) hogy Uwel paplovagja egy merőben militáns szellemű csoport. Talán (úgy emlékszem ezt is olvastam valahol, kövezetek meg, ha tévednék) még az egyik legmilitánsabb az összes paplovag közül. Ehhez képest, nevetségesnek tartom, hogy az egyetlen (!) harci képzettség amit kap, az az Ökölharc.

Összehasonlítottam az Uwel paplovag képzettségcsomagját egy pár másik valláséval (Orwella, Darton, Dreina, és a Kyel pap kivételnek). És megütközve tapasztaltam, hogy még a Kyel pap is több harci képzettséget kap, mint az Uweliták. Azt pedig, ami az Orwella paplovagnál le van írva, egyenesen röhejesnek tartom. Ehhez képest egy Uwelita nuku. Konkrétan az összes olyan képzettséget megkapja, amire egy lovsagnak szüksége van.

Ezen felül, az Uwel hitűek megkapják a leghasználhatatlanabb szféra párosítást. Élet Halál. Nos a Halál szférában, vagy iszonyatos manaigényű varázslatok, vagy eleve rendkívül gonosz (Vérgát, Vérgyűjtés) varázsigék vannak. Rendben az élettel lehet vmit kezdeni. De ott is olyan varázslatok vannak, amiket egy Uwel-lovag nagyrészt nem használ.

Szóval például még egy tetves Hit hatalmát sem vagyok képes elvarázsolni.

És ez lenne Ynev egyik legmilitánsabb paplovagrendje? Szerintem röhej.

Az Uwel paplovag volt a kezdetektől fogva a kedvenc karakterkasztom. És szomorúan konstatálom, hogy míg az öszes többi kaszt pozitívan fejlődik, az én kedvenc kasztom minden egyes kiadvány után egyre gyengébb lesz. Komolyan. Nézzétek meg a régi ETK-t, az újat, és végül a PPK-t. Szerintem ez, amit a PPK-ban Uwel-lovag néven alkottak nevetséges.

Vitázzatok velem, ha nem értetek egyet.

Tiszteletem!

Ayarin kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Az Uwel ppl. megkapja a lélek szférát is.

A halálszféra elég jó- izzó vér, véráldozat

És valóban undorító amit csináltak vele, de főleg az, amit a kyel pappal. 6. szinten kap nehézvért viselet mesterfokot? Mikor a lovag 8.on? (és még 10 kp-t is)

Mást nem is említek..

Ayarin kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hát igen...

Otthon mi úgy játszunk, hogy az Uwel paplovag 10 Hm-et kap.

De ez még nem minden. Még a régi Etk-s időszakomban volt az, hogy az egyik karira a falusi nép jogosan küldött egy Uwel paplovagot. A kari valami 6.tsz törpe volt. Nekem Km-ként nem szokásom, hogy magasabb tsz-ű ellenfelet adjak a csapatnak. Egyszerűen nem szeretem. Inkább gyengébb, de okosabb. És ilyenkor a csapat fel van háborodva, hogy hogy mer az NJK gondolkodni... de ebbe ne menjünk bele...

Naszóval, kidolgoztam az Uwel paplovagomat, végülis 7.tsz lett, és a fegyvere abbit, ilyesmik, de tapasztaltam, hogy hiába a teljesvért, szegény nem ér semmit. A harcnak is ez lett a kimenetele. Sztem 8 körig sem bírta. Az első túlütéstől megmentette a Jutalom, a másodikba belehalt, hiába a jó vért... Szóval semmi. Hiába volt paplovag, nem tehetett semmit. És ez felmerül a Jk-k esetében is. Ha adsz ellenfélnek egy hasonló szintű harcost... már nincs sok esélye szegénynek... de én a játékegyensúlyt már rég nem keresem. Azaz nem akarom általánossá tenni. Beszélek a km-mel, hogy ezt szeretném, és kész. Ha olyan, megengedi... De mival általában papokkal játszom, azok elég jók így is, szal nem mindig kell... De sztem nem is érdemes általánossá tenni.

A paplovagokat nem igazán ismerem, mert nem a kedvenc kasztom, és kevest játszottam velük. Nem is nagyon vonzz a kaszt valójában.

Na, mára ennyi :D

Csaba

Link a hozzászóláshoz

Takeda:

Nem kap lélek szférát. Nézd csak meg a PPK-t. Csak a Halál, meg az Élet van ott. És valóban, vannak a Halál Szférában jó varázslatok, de ezek kevésbé illenek egy Uwel ppl. koncepciójához. Nem fog Véráldozatot, meg Vérgátat nyomni... És szerintem, a Lélek szféra még illik is az Uwel lovagok koncepciójához. Bár ez magánvélemény. Egyébként teljesen egyetértek Veletek.

Csaba:

Épp ezt mondom. Tényleg nem ér semmit. Ha legalább lenne normális varázslata (pölö Lélek Szféra) akkor már nem lenne ilyen gond. Egyébként pedig szerintem egy ellenfél nem ellenfél. Még ha magasabb TSZ-ű is, csapat, akkor sem. Egyszerűen a túlerő győz. Egyébként meg nem tom, h szegény JK, hogy élte túl, ugyanis, ha megöltök egy Uwel paplovagot, akkor jön a következő. És nem hülyék. Ha már a harmadikat veritek le egy az egyben, akkkor rátok száll az egész rendház. És akkor csókolom.

Nah, de nem szívozni akarok.

Mortel írta feljebb, hogy szeretné átalakítani az Orwella paplovagot. Talán még azt is írta, hogy "gyenge harcos, gyenge mágiahasználó."

Nos kérlek, valóban gyenge varázshasználó. Bár ő például gond nélkül használhatja azokat az ocsmány varázslatokat amiket pölö egy Uwel ppl. nem fog.

Dee, hogy gyenge harcos lenne? Ugyanannyi HM-et kap mint a többiek és magasabb szinteken kb. 130(!!!!) pontnyi harci képzettséget kap. Nehézvért Mf, Pusztítás Af, Mf, Hadvezetés Mf, Fegyverhasználat Mf

Kérdem én, mit szeretnél Te még ezen változtatni? Ez a kaszt szerintem önmagában röhejes. Ehhez képest mondjuk egy Uwel ppl.(ez a kedvenc lovam, nem fogok leszállni róla :)) kap kábé, erős jóindulattal 60 kp-nyi képzettséget magasabb szinteken.

Szóval szerintem inkább ezen az Orwella paplovagon kéne elgondolkodni...

Link a hozzászóláshoz

Nem kap lélek szférát :?: :?: :?: :?:

Szerintem lélek szféra nélkül valami más lesz... nem tudom mi (halott ember).

Ez esetben javaslom a bosszúhelyek és a bosszúfegyver koncepciójának vegyítését az ETK-val, meg is mondom, hogy miért:

A bosszúhelyek bemesélése a KM feladata, így ha nem ért egyet azzal, hogy így erősítse a karidat, akkor nem lesz ilyen. Valamint fantáziátlan KMnél sem ér hátrány , ha nem mesél extra dolgokat. (Mert ugye ez lenne az előny a -2 Mp és -1 szféráért)

A bosszúfegyver szintén ilyen. Ezt nem rúnáztathatod meg. Csak magasabb szinten csinálhatsz bosszúhadjáratot. Magasabb szinten a többi karakternek rúnázott fegyverei lesznek (szeritem mindnehol így van), de neked sokkal jobban meg kell dolgoznod érte. Illetve ha a KM erősnek érez, nem mesél ilyet.

Alapvetően hátrány ez is a letápolt karakter tetejébe, mert nem rúnáztathatsz, és mindíg egy fegyverrel kell küzdened, azt amit kiváltságolni szeretnél Uwel előtt.

Link a hozzászóláshoz

Huhh de sokat írtatok!

Alapavetően számítani kell arra, h a paplovag egy gyenge kaszt! Legalábbis a nagy többsége nem mondható erősnek!

De ha azt nézed és azon kadsz ki, h az UWel paplovag milyen gyenge....az már rosz hozzáállás! Köztudott tény, h a M* nincs kiegyensúlyozva...ezerszer lefutott kör, hagyuk is.... Azért játsz Uwel lovaggal, mert ránézésre egy nagyon élvezetes kaszt! Én ugyan még nem játszottam vele! De tény, h kevés a manájuk....de minek hiszen ami mágiájuk van arra elég! Ha kevesled! Ne játsz vele! De megmondom én mindenkinek, h mivel van kompenzálva ezek!!!! Megnézem én azt az embert aki ugrál egy Uwel paplovagnak utánuk csak az Inkvizítoroktól félnek jobban...hozzáteszem sok köztük aki télleg inkvizitor!!! Amennyiben félváról vesznek egy Uwel-lovagot az vagy hülye vagy ő a ott a k*rvaisten!

De lehet, h tévedek...habár szeritnem nem 8) !

De ha már arról van szó, h melyik ppl milyen erős és, h Rodarth kicsit vigaasztaljalak nézd meg a Ranil-ppl -t ! Õ is csak 9 Hm-et kap....igaz kicsivel több harci képzettséget...de van csóringernek egy Természet szférája!!!!!!!

Láttam, h vki emlegette a Kyel-papokat, h milyen undorító amit műveltek vele meg a többi meg a többi! Nos:

1. a Legmilitárissab hívő rend a kyel papokaé...talán a Raniliták előzik meg őket!

2. A Rend védelmét csak a papok látják el! Nincsnek HArcosaik, paplovaygjaik, lovagjak! Csak papjaik!

3. Ha olyan erősek akkor játszd ki!!!!!! Elég betartani a három pontot: nincs: nő, pia, hazugság! Ezek mellettt elég betartani a regulákat, kijátszani a személyiségüket! Ha mindezt élethűen sikerül akkor beszélünk erről még1×!

Jah és az Orwella paplovagokról meg annyit, h ha meglátják akkor az első reakció, h behentelek, a második , h elégetik, aztán lehet, h megkérdezik, h mit akar! :lol:

Nos ennyi lenni...

Ayarin kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Shalafi:

Igazad van. Nekem nincs bajom az Uwel ppl-el, mint fentebb írtam, a kedvenc kasztom. Csak elkeserít, hogy minden egyes kiadással egyre gyengébb lesz. Meg akkor ne írják oda, hogy "a legmilitaristább vallás, egész Yneven". Mindössze ennyi a bajom.

Egyébként amit mondasz lejjebb, hogy csak az ostobábbak legostobábbjai kötnek bele Uwel hitűekbe, ezzel teljesen egyetértek.

Link a hozzászóláshoz

Ez a felfogás a legmegfelelőbb annak a számára aki pap főkasztuval játszik. Az Uwel lovag hatalmas szerepjátszásra ad lehetőséget! És egy Pyarronhű államban csak fel kell villantania a szimbólumát és már ki is nyyalják a s*ggét...

A Kyel-papokat pedig azért véftem mert egyik kedvencem...pont a leírtak miatt... Annyi tény, h agyon erős harcosok, de sok más papnál is előfordul, h a szerepjátszás nehézésgei kompenzálják az előnyösebb képzettségcsomagokat...amit sajnos sokan nem látnak :cry:

De lenne kérdésem! Ki miylen rendszerességgel figyel arra, h karakterével áldozatot mutasson be...itt főleg pap karakterre gondolok...

Másik pedig, h a Kyel papnál két áldozati forma is le van írva amik ellent mondanak egymásnak.

1, Borral kevert méz

2, Tejjel kevert méz

Ezzel az a problémám, h melyik a kettő közül... a másik pedig, h számomra illogikusnak tűnik, h egy olyan isten mely megtílt mindenfajta bódítószert papjainak (ilyen a bor is) nem fogadhastna el bort áldozatnak....

Link a hozzászóláshoz

Shalafi:

Ismét csak egyetérteni tudok veled...

Csak az a baj, hogy elég gyakran kerülünk olyan helyzetbe, hogy nem érek semmit a vallásommal. Most ha véletlenül bekeveredek Shulurba, akkor mi van?

Viszont valóban drasztkius módon le tudja egyszerűsíteni a pyarr hitű államokban a kalandok megoldását. Illetve az egyháztzól (persze az ésszerűség határain belül) mindig lehet segítséget kérni.

Szóval ebben tökéletesen igazad van. De ettől még jó volt morogni egy sort. Uwel lovagjai úgyis sokat morognak. :)

Link a hozzászóláshoz

De ha a legharcosabb paplovagrend Uwelé és úgy félnek tőle, az azért kell legyen, mert különösen erősek, és nem csak a szervezettségük miatt, hanem egy db beállító lovag is.

És ne győzze már le a legmilitárisabb Uwel lovagomat egy Kyel pap harcban! Mert a 10 kp miatt így történik. Mert buzogány mesterfok pusztítás mesterfokkal, vértben MGT nélkül.Mondjuk hálistennek normális esetben egymás mellett állnak...

És az a helyzet, hogy akik ezekkel játszottak, mikor hazudni kellett, csendben hagyták, hogy másvalaki hazudjon. Nesze neked már nem is kap villámot Kyeltől, persze én ekkor se adnék neki Manát.

Csak a legjobb KMeknél lehet jól játszani gyengébb karival. Ha gyengébb vagy mint az átlag, te döglesz meg először. Ennyi. Vagy a sebeidet nyalogatod a fél kalandban, míg a többiek játszanak. Ha nem vagy elég erős, nem harcolhatsz az első sorban, mint egy uwel lovag, mert tudod hogy meghalsz, és a kamikaze ritka eseteket kivéve a hü*yék módszere.

Ayarin kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A Kyel pap nem csak nem hazudhat, hanem nem is szabad hagynia....mert akkor olyan mintha hazudott volna.... én is elvenném a manáját!

A Kyel pap ne hagyja a hazugságot...egyépként meg ha észre vesziu, h vki hazudik azt megtorolja...vagy legalábbis szól!

Nem kap fegyverhasználat MF-et!

De mmindenet összevetve...nem hiszem, h az Uwellánusnak a sebeit kéne nyalogatni fél kaland alatt! Szeritnem még így is erős harcosok! Jó aláírom, h nem tartozik a legerősebbek közé...de nem kell félteni...De nézzétek meg a Gilron-segédeket...akik tulképpen paplovagok vagy a Dzsad Dervisek...jó ők kapnak MF fegyverhasználatot...de ezen kívül sima paplovagé s kb. 0 Mágia!!! De nem ők az egyetlenek....szóval nem mondanám gyengének őaz Uwellánusokat! Aláírom, h nem a legerősebbek...de em félteném őket!

Ayarin kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Csak annyit szeretnék hozzáfűzni a dolgokhoz, hogy nem azért kell játszani egy karakterrel, mert erős játéktechnikailag. Vannak erősebb és gyengébb kasztok, ez nyilvánvaló. A bárd is piszokerős, és a varázsló is, de papok közt is kiemelkedik pl. az arel-pap ugyebár... Szóval ha csak akkor játszanának az emberek karakterekkel, ha azok elég erősek -vagy ne adj Ranagol elég táposra fejleszthetőek - akkor csak olyan karik lennének és a többi feleslegessé válna. Ha egy karakter gyengébb, akkor azokat a kisebb előnyöket kell jól használni, amikkel rendelkezik. Intrikázz, és azért ne feledd, paplovag, pyarronita. Akit azért a pyarronita helyeken, vagy ahol csak van is belőle, elismernek és tisztelnek. Tisztelik mert papi tevékenységeket lát el, tisztelik, mert lovagi ereje, virtusa, és tisztessége van, és tisztelik, mert általában segíti az embereket. Ezt kell kihasználnod. A szó a legélesebb fegyver.

Ha meg hentre kerül a sor, mondjuk távol a civilizációtól... hát akkor bízz a kockákban, vagy próbálj a leghasznosabb lenni... A KM nem fog megölni azért, mert kevés a HM-ed, vagy mert elbuszk egy harcot. Ha jó a KM.

Bye

Link a hozzászóláshoz

Jó KM mint a fehér holló...

Jó KM-nél mindegy mivel vagy, értitek? Egy karaktert nem lehet egy KMhez tervezni...de mindegy, azt hiszem nem érthető.

Ha nem a csodálatos KMednél vagy, az intrikára kétkezescsatabárdot kapsz, a hívek támogatása helyett meg a saját egyházad Kyel papja azt mondja nem érdekel a bosszúd, én vagyok a főnök és kuss.

Gratulálok hát hogy mindenkinek mindíg csodás mesélője volt.

Link a hozzászóláshoz

Huhh, nem is gondoltam, hogy ekkora vitát indítok.:)

Egyébként továbbra is tartom magamat ahhoz, hogy az Uwel lovag az egyik legélvezetesebb kaszt. Főleg a hatalmas dartonitamánia közepette... Szóval én továbbra is tartom magam ahhoz, ami oda van írva az aláírásomba. :D

A Mérnök pedig a másik undormány.. Mf-ű mechanikával, meg óraműves szakmával.. Nekem van egy Gi-Elron papom, és annyira szánalmas, hogy Yneven nem igazán vannak tisztában a finom mechanikával.. Röhögve tudok tűvetőket, meg kiugró pengéket bevinni nemesi bálokra....

A Gilron papban meg pp ez a szép. Szóval igazából nem függ ez a képzettségektől. Ha jól érzed magad, akkor meg tökmindegy, hogy mivel játsszol. akkor a parasztfiú szerepe is lehet izgis a kráni varázsló mellett...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Na, most szeretnék én is hozzászólni ehhez egy-két keresetlen szót.

1. Szerintem fölösleges azon vitázni, hogy most egy kaszt erős-e, vagy nem. mart ez nagyon függ a KM-től, és ugye attól is, hogy hogyan játszik vele a játékos. Azt mondjátok, hogy a Ranagol-lovag hű de nagyon tápos? és ha a kalandban éppen vízben kell verekedni? Na, akkor ki nyer?

Ugyanezt tudom szólni a játékegyensúly misztikus, sokat emlegetett és egyébként általam igen utált szavához. Nem tudom, hogy ki találta ezt ki, de szerintem csak arra jó, hogy ez-vagy az, a nagy szakértő szerepében lefikázhasson egyes dolgokat, legyen az kaszt, karakter, stb. No, nem akarok megsérteni senkit, csak szerintem ez a szó, meg a jelentése úgy hülyeség, ahogy van. Sose, sehol nem lesz ilyen, legalább is ha az általam elképzelt ideális állapotát képzelem el. Egyszerűen nincs olyan mérőszám, amivel egyensúlyt lehetne képezni a kasztok között.

Lásd az előző példát. pl lehet az mondani, hogy ennek a kasztnak 5-tel több Té-je van, annak meg 5-tel több Vé-je, és akkor hú de egyensúlyban vannak, de ezt is csak majd a helyzet dönti el. És lehet ugyananniy Kp-ért olyan képzettségcsomagot összeválogatni, ami pl. harci szituációkban semmire sem jó, meg olyat is, ami egy udvari intrika közepén nem ér semmit. Az egyensúlyt NEM itt kell keresni.

Az az igazi egyensúly, ha pl a tolvaj játékosnak nem lovagi párbajt mesélek be teljes vértben. A barbár karaktert meg nem küldöm be egy varázslógyűlésre kémkedni, mert ez a kaland. (bocs a h...e példákért)

pont ezért nem kell előre gyártott modulokat mesélni robot módjára, hanem a kalandot a KM a karaktereinek állítsa össze! De ez már egy másik történet.

És itt szeretném a mondandóm lényegét leírni, hátha eljut valaki idáig, szerintem nincsen tápos faj, kaszt, karakter, csak rossz KM vagy /és JK. Ennyi. Persze a KM is szubjektív, hiszen ember, és van, amit ő sem bír.

De én fölöslegesnek tartom azon vitatkozni, hogy egy kaszt jajj be szar mert 2-vel kevesebb Hm-je van, mint a másiknak. Ha jól okoskodom, 10. Tsz-en 20-as különbséget eredményez, már ha mindketten ugyanoda pakolnak. Ez lenne az a nagy hátrány, amit nem lehet leküzdeni?

Minden kasztnak meg vannak a szépségei, sajátosságai, és azért kell őket játszani, nem a Hm miatt. Aki szeret egy kasztot, vagy meglát benne valamit, az boldogan fog vele játszani, és nem fogja érdekelni, hogy ennek bizony nincs nehézvértviselet Mf-a. Azért pedig, ha egy KM nem úgy mesél, ahogy azt a játékos elgondolta, még nem a kaszt a hibás...Nem?

Link a hozzászóláshoz

MG: Nem állítom, h nincs igazad! Sőt megértelek...de valjuk be ha akkor ha nem állunk le vitázni minek a fórum :lol: , kicsit kevesebb poénnal:

Természetes amit leírtál, h a kaszt szépségeiért játcik vele az ember...de az bizony elég ideg dolog lehet amikor egy egyszerű helyzetet nem tud megoldani...vagy irreálisan kerülhet hátrányba egy karakter (itt nem gondlok egy kasztra sem...csak álltalában bezsélek)!

Ugyanis lássuk be, h ha már nekiülök játszani eg karivel szeretném ha életben maradna...és néha előfordulhat, h a tolvajnak kell lovagi viadalt vívnia :shock: :lol: , jó ez télleg érdekes lenne...de egy kalandozó bármikor belekerülhet egy olyan szituációba ami abszolult nem fekszik neki...na kicsit elmentem a fő csapástól, de a lényeg az , hmeg lehet érteni Rodarthot, h morc az miatt , h hátrányba került a kedvenc Uwel lovagja más karakterekkel ellentétbe...de ha megnézed leírta, h akkor is azzal játszik!

És itt a lényeg.... Anak ellenére, h morogolodik az ember, h csóringer kari ilyen megy olyan annak ellenére igen is játzsik vele!

A játékegyensúlyról eg....na jó nem megyek bele....legyen annyi elég, h nem teljesen értek veled eggyet...de ezt nem it kell megbeszélni...ha gondolod akkor privben megbeszéljük!

Tisztelettel:

Shalafi del Necro

Link a hozzászóláshoz
meg lehet érteni Rodarthot, h morc az miatt , h hátrányba került a kedvenc Uwel lovagja más karakterekkel ellentétbe...de ha megnézed leírta, h akkor is azzal játszik!

Köszönöm-köszönöm. Valóban nem fogok megválni tőle.. ha már 14 szinten keresztül játszottam vele és háromszor átalakítottam a megfelelő alapkönyveknek megfelelően, akkor már nem fogom föladni. Ki kellett ugyan húznom egy pár olyan képzettséget, amik a karakterem fejlődése szempontjából elsődlegesek voltak, de attól még izgalmas maradt. Főleg azért, mert ilyen szinten egy jó KM (márpedig azt kell mondjam, h nekem kitűnő KM-em van, már évek óta), iszonyú hangulatos meséket tud kreálni. És tényleg mind1, h hány HM-et kapok.

Másik kedvenc karakterem egy varázsló. Ma megyek boltba, hogy megvegyem a II/4-es Rúnát, ahol tuti az lesz, h lehúzzák az ETK-s varázslót. de nem érdekel.. Akkor is ezzel fogok játszani, ha ezentúl egyetlen 3E-s tűzkitörés felemészti az összes Mp-met... Na, és? Miért? Mert jó vele játszani!

mindettől függetlenül, tartom magam ahhoz, h ami a PPK-ban van Uwel ppl címen, az röhej.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bizony, igazatok van!

Éppen ott kezdődik a jó játék, szerintem, ahol már nem a legtáposabbnak tarott, legerőesbb kaszttal indulok, hanem választok egy olyat, aminek lehet, hogy valami gyengéje is van, de tetszik, szeretem, jó ötletem van hozzá.

Szerintem a KM feladata, hogy minden játékosának adjon eséjt a jó megoldásokra, a jó játékra, na nyilván nem minden percben mindenkinek egyenlőt, de általában. Ezért értelmét veszti a "hátrányba került" kifejezés, mivel igen, a tolvaj hátrányban van egy barbár elleni szemtől-szembeni harcban. De előnyben van, ha ennek a barbárnak észrevétlenül el kell lopni a csatabárdját... Szóval a KM függvénye az a bizonyos játékegyensúly megteremtés.

Itt megjegyezném mét, hogy ezt én normális keretek közt értem, mert láttam már olyan kjasztot, amit én is táposnak neveztem, van ilyen, azért nem lehet mindent, (vagy a KM-nek nem szabad mindent)ellensúlyoznia és elfogadnia. De itt a mindennek van határa elv érvényes.

Ez azonban nem 2-Hm-en múlik.

Link a hozzászóláshoz

Szia Kispalkó! Igen a Derviseknek is mindhárom Dzsad isten ad hatalmat.

Az élet lélek természet szférából tudják az alapvarázslatokat (tehát a Kis arkánum legalapvetőbb részét), illetve a három isten összes egyedi varázslatát. Kevésnek tűnik, de az egyediben egész jók vannak. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak egy apróságot tennék ehhez hozzá:

h ha már nekiülök játszani eg karivel szeretném ha életben maradna...

Minek? Szerintem kicsit túl "földiesen" gondolkodsz, Yneven létezik az újjászületés, én a karaktereimnél inkább ezen szempont szerint szoktam "élni". Azaz nem baj, ha meghal, a lényeg, hogy az újjászületéshez a hitének megfelelő életet éljen, illetve nehogy megsemmisüljön (feláldozzák egy istennek), csapdába essen a lelke, vagy valamely "gonosz" praktika folytán egyéb módon kiessen a körforgásból.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

hát azért ez a majd feltámadok azért nemk egy jo életfilozófia!

hiszen ha nincsen közelben a megfelelő egyház a 3 pappal aki egy a hozzátartozód , ismerősöd stb. akkor nem hiszem hogy feltámadnál mert pár nap alatt a lelked messze jut és onnan már a papok hatalma sem hoz vissza !

de nincs nalam etk szoval javitsatok ki ha tévedek !

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...