Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Üdv!

Én nem így tudom, alapvetően idézni kell az elementálokat is, hiszen nem itt élnek. Elképzelhető a szólítás is, mondjuk, ha velemilyen szinten jelen vagy az Elementális síkon, és ott szólítod őket. De nem ez az tipikus alapeset.

HA szólítassz valamit, akkor azt nem távolítod el erővel a helyéről, hanem olyna, mintha kiabálnál neki, hogy - "Héj, Gyer' má' ide, Teeee!". Aztán ha akar, jön, ha nem, nem. A mágia általában annyit biztosít, hogy nem ugrik neked egyből. Pl. megedköré szólítod az amúgy is ott lévő állatokat, vagy az asztrálsíkon odahívod azokat a teremtményeket, amik ott vannak.

A szólítás nem olyan konkrét, "elkiabálom magam, aztán aki ott van, jön".

Az idézés igen konkrét, mindig meghatározott valakit vagy valamit idézek. Általában az idézett a amágia hatására erővel kiszakad onnan, ahol van, és odakerül hozzád, ahova idézted. Ez általában engedelmességre is szorítja, de koránt sem minden esetben. Ilyen például, ha egy elementált átIDÉZEL Ynevre, vagy démont IDÉZEL, vagy mentállényt idézel át, vagy lelket.

A kérédsre a válasz, szerintem idézés kell, hogy legyen.

Link a hozzászóláshoz

HA szólítassz valamit, akkor azt nem távolítod el erővel a helyéről, hanem olyna, mintha kiabálnál neki, hogy - "Héj, Gyer' má' ide, Teeee!". Aztán ha akar, jön, ha nem, nem. A mágia általában annyit biztosít, hogy nem ugrik neked egyből. Pl. megedköré szólítod az amúgy is ott lévő állatokat, vagy az asztrálsíkon odahívod azokat a teremtményeket, amik ott vannak.

A szólítás nem olyan konkrét, "elkiabálom magam, aztán aki ott van, jön".

Lehet, h a hívásnál oda van írva, h ha enged a hívásnak, engedelmeskedik a papnak, de attól még ugyanugy kell előtte ME-t vétenie, mint az idézésnél.

Szerintem egyik sem konkrét, mivel mindkét varázslatnál le van írva, h csak a síkját lehet meghatározni, a faját nem. Tehát konkretizálni sem lehet. Abban viszont igazad van, h a körülötte lévőkre tud hatni a szólítással, mert különben nem értem, miért tudna a pap megmenteni vele befolyásolt személyeket, ahogy az a varázslatnál le van írva.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hunter, itt én egyszerre próbáltam beszélni az összes idézésről és szólításról, belevéve pl. a varázslóit is, ami igen konkrét. Ha egy varázslatra akarjuk vizsgálni a témát, akkor persze egészen más, illetve lehet konkrétan vizsgálni.

Mivel ez a papok téma, így mindenképpen igazad van, mivel a papi mágia ide vonatkozó varázslata jön szóba.

:)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

pár szó akkor az amund istenekről:

Amhe Ramun (amu)

Az amund, más néven az Õsi Nép négy istenének egyike, a kék hold ura; az amund mitológiában a gonoszság megtestesítője, a háború és az egység istene, Themes, a napisten, és Refis, a földanya gyermeke. A dzsennekkel vívott három évezredes háborúban alászállt Ynevre, de manifesztációját a dzsennek Galradzsa segítségével elpusztították. Az istenség evilági holttestét az amundok Második Titkos Városában, a Halál Tizenkét Termében helyezték el. A Kékarcú visszatértét hat évezreddel későbbre jósolták papjai. A Kékarcú hatezer éven át munkálkodott visszatértén, isteni akarata által megtermékenyített papnők a titkos templomokban hatezer esztendő alatt huszonhárom Amhe-démont hoztak világra, az utolsót és a leghatalmasabbat a Sötét Együttállás évében. Hívei és később, a többi isten papjainak lemészárlása után az egész amund nép (azóta nevezik Igaz Istennek is) a Pyarron szerinti 3692-re várják alászállását, mely nézetük szerint az amundok újbóli felemelkedésének, világon végigsöprő bosszúhadjáratának nyitánya lesz. A kék hold feljövetelekor az Amhe-démonok és az Amhe-papok lelke összekapcsolódik, közösen alkotva isteni tudatot. Egységük maga Amhe-Ramun, a huszonhárom testben lakozó Manifesztáció.

Nevét az ősi írások Amhe-Ramuun-ként betűzik, a szakrális amund képírásban pedig farkas és medve keverékének látszó démonfejként ábrázolják. (TF,11/2/2)

Nesire (amu)

Themes csókjából fogant, a vörös hold. Õ az amundok szerelem és szépség istennője. Az amund istenek közül ő veszítette el elsőként híveit, a Psz. IV. évezred hajnalán a Kékarcú hívei legyilkolták papnőit, híveit erőszakkal áttérítették. A Nap Harmadik Titkos Városának romjait lassanként elnyelte a homok. (TF,11/2/2)

Refis (amu)

Amund istennő, a földanya. A rejtélyes opálmező Themes forró csókjának nyoma testén. (TF,11/2/2)

Themes (amu)

Az amundok napistene. Forró csókjának nyomát a mai napig testén viseli a földanya. Ez a rejtélyes opálmező, itt áll a Nap Első Titkos Városa, Sonnion. Papjai és hívei a Psz. XXXVII. Században vagy mártírhalált haltak istenükért, vagy áttértek a futótűzként terjedő testvérhitre, a Kékarcú Amhe-Ramunéra. (TF,11/2/2)

Róluk, illetve az amundokról a Második Törvénykönyvben (vagy az ezt tartalmató Titkos Fóliánsban) találhatsz.

Link a hozzászóláshoz
Üdv.

Nekem sajna néhány régi rúnán kivül nincs más kiegészitőm az ETK-hoz. Most csináltam egy Adron papot az egyik cikk alapján. Érdekelne hogy hogy nézne ki a papok paplovagok szerint ha valaki tudna ebben segiteni megkösszzöném.

Előre is köszi.

alapképességek kidobása a papok táblázata szerint, kivéve az asztrált, ami k6+14

harcértékük rosszabb, mint a papoké: ké/té/vé/cé 4/15/70/0, hm/szint:6

szintlépés varázsló szerint.

papok általános képzettségein túl kapott képzettségek:

1. szinten. alkímia af

1. mágiahasználat af

1. legendaismeret mf

1. sebgyógyítás mf

1. ősi nyelv af

2. szinten élettan af

2. mágiahasználat mf

4. herbalizmus af

6. alkímia mf

7. ősi nyelv mf

szférái: élet, lélek, valamint papi manapontból használhatja a bárd fénymágiát

különlegesség:

- minden szinten maximális (9) manapontot kap

- a mágiahasználat 10mp-jét egy iskolára kapja! NEM nő szintenként

- bármikor képes szent fényt teremteni (szent fény varázslat, alaperősítés, szintX3 kör időtartam)

Az egyedi varázslatait nem gépelem be, ha nem baj :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Árny, az Istani síkokról csak igen csekély leírás, pár szó van, mivel ott nem nagyon szokás játszani...

Ilyen a Lindigass, a Felina, a pyarroni Istenek Völgye, a Shandin, a Hussala... hogy csak néhányat említsek.

Khalator, a sámán tényleg sokak szerint elég erős. Megjegyzem, szerintem a többi démonos írás ismeretében szerintem helyesebb volna úgy értelmezni, hogy nincs szüksége védelemre, mert nem esik neki egyből, amiért megidézte. Tehát nyugodtan tárgyalhat vele... Aztán majd meglátjuk.

Én legalább is ezt tartom elképzelhetőbbnek. De ha aegy sámán tényleg démonherceget idézne, akkor elgondolkoznék az egy rossz mozdulat és széttépetem kérdésen is... Persze ez a Tsz-től is függ. :)

:twisted:

Link a hozzászóláshoz
De ha aegy sámán tényleg démonherceget idézne, akkor elgondolkoznék az egy rossz mozdulat és széttépetem kérdésen is... Persze ez a Tsz-től is függ. Smile

Hát ha nagyon akaratos a JK és még ügyvédnek is tanul akkor azt csinál a démonherceg amit a sámán akar :twisted:

Ez esetben az a fura helyzet áll elő, hogy a sámán (és most mondjátok,hogy nem) megidéz (példának okáért Sigrasst (netes démonherceg, használható mivel Bestiáriumban nincs herceg, lehet okkal :) )) egy herceget, azzal kaput nyittat a démon síkjára ahonnan sok szolga/harcos démont hoz és zúznak amíg le nem telik az idő, de szerintem ilyen sereg ellen nem sok vár/erőd tartaná magát még ha csak 10-15 percről is van szó...

Egyébként egy ilyen helyzetben milyen lépés várható a "jó" oldaltól? Mert gondolom nem kis zavart jelentene ez a hirtelen hatalmas manafelhasználás, amit észlelne sok magicboy és nem repdesnénekaz örömtől :roll::lol:

Most, hogy így végigvezettem egy (talán) nem is elképzelhetetlen szituációt azt hiszem MagyarGergely féle értelmezés az ami megtartja az egyensúlyt, köszi egyébként.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszi, hogy látod értelmét a véleményemnek...

Viszont,

Hát ha nagyon akaratos a JK és még ügyvédnek is tanul akkor azt csinál a démonherceg amit a sámán akar

Nem-nem. Ha JK ügyvéd, akkor meg kell neki mutatni, hogy mindig a KMnek van igaza, és ő dönt. És nyilván nem azért, hogy szivassa, mert akkor mondjuk nem is kellene neki mesélni, hanem mert ez a játékban így jó.

netes démonherceg, használható mivel Bestiáriumban nincs herceg, lehet okkal
Ezzel sem értek egyet, bár logikus. De majd a KM eldönti, hogy mit lehet, és mit nem. Majd ő kitalálja.

Emellett a játékos olvasottsága nem biztos, hogy a sámánra is jellemző. A terv szép, de egy sámán nem biztos, hogy ismeri tövéről hegyére a démonherceg képességeit, a síkkappu elvét és alkalmazhatóságát. Emellett pedig, ha már nagyon erősködünk.

A démon gonosz, és ahol lehet, ellene tesz megidézőjének, mivel k-ra nem szereti, ha ugráltatják. Pl. te mit szólnál, ha egyszer csak egy hangyaboly közepén lent a föld alatt találnád magad, és egy hangya azt kiabálná neked, hogy tedd, amit mondok! :)

Szóval, a démon azt a parancsot kapja, hogy hívd ide a szolgáidat, és pusztítsátok el a várat! Err ő megteszi, de az egyik szolgája mellesleg salakká zúzza "véletlenül" a sámánt...

VAGY az egyik szolga pusztán kedvtelésből öli meg.

VAGY a szolgák közt is lehet magas, kiemelkedő intelligenciával rendelkező démon, aki felfogja, mi a helyzet, és a démonúr parancsa ellenére fél ujjal eltiporja a sámánt, tudva, hogy a felszabadult démonúr majd hálás lesz neki, illetve tartozni fog neki, amit jól kihasználhat majd.

Ha ez nem volt még elég, szeretettel várom a démonokat Ynevre szabadítani akaró játékost egy kellemes, fennkölt tanulságos és rövid délutáni játékra... :twisted:

(UI. : Félre ne értsétek, nem kell mindenáron kibaltázni a játékossal, de azért mindennek van határa.)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Emellett a játékos olvasottsága nem biztos, hogy a sámánra is jellemző. A terv szép, de egy sámán nem biztos, hogy ismeri tövéről hegyére a démonherceg képességeit, a síkkappu elvét és alkalmazhatóságát.

Hát nem tudom :S Elvileg lehetne hivatkozni a Közös sámántudat varázslatra, amely a leírás szerint feltehetőleg a Közös sámánőssel lép kapcsolatba, vagy az évezredekalatt felhalmozott sámántudással és itt könnyen elképzelhető h tisztában van a démonok képességeivel. Szerintem egyébként nem kell értenie a síkkapuk elvét (mert - és most egy gagyi hasonlat, kövezzetek meg :D - ha te nem tudsz autót vezetni attól még mondhatod valakinek h vigyen el valahova)

VAGY a szolgák közt is lehet magas, kiemelkedő intelligenciával rendelkező démon, aki felfogja, mi a helyzet, és a démonúr parancsa ellenére fél ujjal eltiporja a sámánt, tudva, hogy a felszabadult démonúr majd hálás lesz neki, illetve tartozni fog neki, amit jól kihasználhat majd.

Azt hiszem többnyire káosz-halál jellemű démonoknál nem beszélhetünk ilyenről.

Pl. te mit szólnál, ha egyszer csak egy hangyaboly közepén lent a föld alatt találnád magad, és egy hangya azt kiabálná neked, hogy tedd, amit mondok! Smile

Addig nincs baj amíg van internet hozzáférés 8)

Link a hozzászóláshoz

Azért ettől a démonherceg-idézéstől nem kell ennyire félni.

Eleve ott kezdődik, hogy 101 manapont. (3 a megkezdés, 98 a rituálé).

Ott folytatódik, hogy k6+5 ÉP és 7k10+20 FP 'áldozat'.

Na most, a sámánnak az ép alapja 4, amihez 1-6 adódik (k10+6os kidobás)

Láthatjuk, hogy egy átlagos sámán (12-13 egyészség, 6-7 ép) majdnem biztos, hogy elájul, de lehet, hogy bele is hal a varázslatba. Ha pedig a varázslat közben 4 ép alá esik, akkor AKE próbával tudja csak folytatni.

A másik megszakítás, ha elájul (0FP-re kerül), ez pedig simán előfordulhat, mert minimális FP vesztés: 30 (20+ép vesztés kétszerese), amihez adódik még 2k6+7k10 ami (3as és 5ös kockákkal számolva) további 38 FP, azaz összesen 68.

(viszonyításképpen, a sámán k6+2 FP-t kap szintenként)

Tehát ezt a varázslatot a sámán csak NAGYON magas szinten, illetve kiemelkedő tulajdonságok (AKE,

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...