Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Üdv!

Khalatok, mit akarsz igazából kihozni ebből a vitából? Azt, hogy elismerjük, hogy betű szerint kihozható a dolog? Mert sok más ilyen is van...

Vagy azt, hogy buta az a KM, aki engedi? Vagy min vitázunk?

Sok ilyen hiba van, ami irreálisan nagy dolgot enged egy karakternek. Ezeket megfelelő meséléssel, kiegészítő szabályismerettel és logikával lehet ellensúlyozni.

Link a hozzászóláshoz

Engem az álláspontotok (mint tapasztaltabb játékosoké) érdekelt és szembeállítottam néhol az én nézőpontommal (nem kötekedés jelleggel).

Csekély 5 éves múltamból az utolsó 1-2 év olyan, hogy már nevezhető szerepjátéknak, nem pedig tápolásos istengyakós nemfolytatom tudjátok mire gondolok.

Azért köszi a véleményeteket

Az meg, hogy betű engedi...igen sok olyan van de azok inkább olyan esetekben vannak mikor innen-onnan az ember összeollózza a kiegészítőket és kihoz egy durván táp karaktert. A sámán viszont egy könyvben van, joggal vettem minden lehetőséget (persze én sem varázstárgyakkal megrakodva stb járkáltam).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban, a sámán egy heyen van... Végül is a tápolás sem feltételez szabályszegést, pontosan azt jelenti, hogy a szabályok lehetőségeit, néha - de nem mindig - kiskapuit használja ki a játékos, olyan mértékben, hogy az már nem egészséges. Mindenkinek van ilyen korszaka, ez szerintem nem baj, nem is róható fel senkinek.

Aztán jön a szerepjáték inkább, amikor egy stílus, egy személyiség, egy karakter lesz a fontos, nem a Té. Ez is jó, szerintem.

A kérdésedben csak azt nem értettem, hogy felvetetted a problémát, hogy miket lehet a sámánnal, és hogy nem rosz ez így? (magad is furcsálltad) erre válaszoltuk többen is, hogy igen, lehet, de tényleg rossz, és nem egy tipp elhangzott a korlátozás lehetséges módozataira, amivel te - aki azzal indítottad a beszélgetést, hogy magad se helyesled - sorra cáfolod... ezért kérdeztem, hogy akkor mit is akarunk?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Igen tisztában vagyok azzal, hogy több helyen is ellentmondtam magamnak, vagyis lehet így jött le, de inkább több szemszögből is próbáltam megközelíteni a témát - annak ellenére, hogy tudtam, hogy mi a helyénvaló. Csupán azért vetettem fel mert kíváncsi voltam, hogy Ti hogyan látjátok. Kicsit olyan mintha magammal vitáztam volna de volt egy biztos nézőpont azaz ti, bár nem írtak sokan erre a kérdésemre de azt hiszem h minden lényegesebb nézőpontból megnéztük ;)

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Az Adron-pappal lenne pár gondom, és kérdésem.

Az első: mi az Adron-pap szent szimbóluma. Nem tudom, hogy ez hogyan lehet, de én nem találtam leírva sem a papok, paplovagogok könyvben, sem egyéb könyvben, sőt még a Rúnás cikkben sem. Ez egy kicsit bosszantó. (bár lehet, hogy csak én vagy vaksi :D )

A másik problémám a leírásban van. Idézem: "A Mágia használattal a varázslói mágiaformák közül egynek alkalmazására lesznek képesek, hagyományosan a mentál- vagy aztrálmágiára"(papok, paplovagok I. 13. oldal) Nos ezzel két problémám van: az egyik, hogy az adron pap 2. szinten megkapja a mágiahasználat mf-át, amit ha elovasunk, akkor kiderül, hogy CSAK a mentál- és asztrálmágiát nem tudja használni az illető. Ez szerintem egy kicsit ellentmondásos.

A másik probléma akkor adódik, ha tovább folytatjuk a pap olvasását az egyedi varázslatokkal. Van egy manakisütés nevű litánia. Abban ez van leírva:"Természetesen ezeket az értékeket az Adron-pap pontosan nem ismerheti, hacsak -varázstárgyak esetében- nem végzett a manakisütés előtt sikeres Fürkészést" A fürkészés szerintem nem mentál, és nem is asztrál mágia. Sőt, mégcsak be sem sorolható egyik csoportba sem, tehát ha egy Adron-pap nem a "hagyományos" asztrál- vagy mentálmágiát sajátítja el (hanem pl. a természetes anyag mágiát -bár erre nem sok esélyt látok), még akkor sem tudná. Esetleg még az lehet, hogy a "mágia kifürkészése" nevű papi varázslatra gondol a könyv, ami talán pont ide vágna, mert ezzel tényleg azt lehet megtudni, hogy az adott varázslat hány manából áll.

Várom a válaszokat, és véleményeket

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kele,

1 Az Adron-papok szent szimbólumáról valóban nem túl "széjbarágósan" nyilatkozik a PPL1.

A szent szimbólumuk ugye a másfél lábnyi botjukban van - vagy az maga. Hogy konkrétan mi van rajta, mit ábrázol, az nincs leírva.

Azt is kibogarázshatjuk a szövegből, hogy Adron jelképei a tiszta, fehér fényű csillagok. Lehet például maga a szimbólum a boton csillagmotívum, vagy bármi más, fénnyel kapcsolatba hozható jelkép, pl. nap, tűz (szerintem kevésbé), a mágia szimbólumai, esetleg rúnák.

2 A mágiahasználat képzettség elvileg csak a varázslói mágiára, és abból is az asztrál és mentálmágiára NEM vonatkozik. Ezt itt lehet ellentmondásnak, én inkább úgy mondanám, az egyik kivételnek tekinteni. Ugyanis az Adron-papok a mágia avatott ismerői, isteni adományként is jobban mozognak ezen a téren, JÓ kapcsolatuk van a Lar-Dori iskolával, nekik pont azt tanítják, mondjuk, hagyományosan.

Meggyőződésem továbbá, hogy bár a mágiahasználatnál általánosan nem, de az Adron-papok esetében a mágiahasználat képzettség Mp-jaihoz hozzáadhatók a pap saját mana pontjai, azaz ő nem csak 10 Mp-ból asztál vagy mentálvarázsolhat, hanem mindből. Megjegyzem, ez egyéni elképzelésem, melyet egyébként a pap jellegét ismerve reálisnak tartok.

3 A manakisütésnél a könyv szerintem a papi varázslatra gondol, így nincs probléma. Gyanítom, hogy itt nem mint a konkrét varázslói mozaik megnevezését, hanem általánosan mint fogalmat használja a könyv a fürkészés szót, ez lehet zavaró. (ismert jelenség a MAGUS-ban.)

A varázslói fürkészés egyébként sem lenne túl használható esetükben, hiszen az egy elég szűk terület része, és akkor más varáézslatai nem sok lesz... és ugye asztrált vagy mentált tanul - hagyományosan. Plusz, HA nem alkalmazzuk rá a fent jelzett saját gondolatomat, (azaz hogy a saját mana pontjaival összeadhatja a képzettség biztosította varázslatok esetén is) akkor a mágiahasználat saját mana pontjaiból nem sok mindent fürkészhet ki...

Link a hozzászóláshoz

Köszi szépen, sokat segítettél.

A szent szimbólumra mostmár legalább van valami elképzelésem, mert eddig az vol, hogy van egy bot a végén egy izével :D De mostmár ki tudok valamit találni, esetleg még rajzolok is :)

Azt én is úgy értelmeztem, hogy az egész maáját használhatja arra az egy területre amit meghatároz. Ez az asztrál- vagy mentálmágia és kész. A többit ismeri, és akár meg is tudná csinálni, ha a varázslói tudámányát nem az Istene adná, mert így az nem engedi.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

De mostmár ki tudok valamit találni, esetleg még rajzolok is Smile
Helyes! Komolyan, én pl. Tp-vel szoktam jutalmazni az ilyesmit. Azt jelenti számomra, hogy a jtákos foglalkozott a karakterével, időt fordított rá, gondolkozott rajta, megpróbálta átérezni. Szóval csak hajrá!
A többit ismeri, és akár meg is tudná csinálni, ha a varázslói tudámányát nem az Istene adná, mert így az nem engedi.
No, ezzel nem értek egyet. A lényeg igaz, azt alkalmazhatja, amit tanul. DE nem azért, mert az istene nem engedi a többit. Ez igaz lehet a papi és a fénymágiára, amit a leírás szerint is istenétől kap. De a varázslói mágia egy területét azt megtanulja, azaz ő tudja! (tehát nem az isten jóindulatának köszönheti)

Más kérdés, hogy ha az összes Mp-ját számítjuk használhatónak, - amiben ezek szerint egyetértünk - akkor az ugyebár az istentől nagyon is függ, tehát így, közvetve mégiscsak az isten engedi - vagy nem - neki a mágiát használni. De ez csak az egy ismert terület, a többit ha az isten egyébként engedné, sem tudná, mert nem ért hozzá.

A mágiahasználat miatt viszont ismeri az elméletet, és ez is nagy előny ám!

Nagyon sarkított eset, de pl. ha egy Adron -pap teljesen elfordul istenétől, és az megvonja Mp-jait, akkor is marad neki 10, amit a Mágiahasználat képzettségének köszönhetően kap, és ebből alkalmazhatja majd az ismert varázslói területet, noha az már elveszíti minden szakrális jellegét. (ami ugye az isteni Mp-k felhasználásával volt esetleg neki, holott eredendően nem szakrális mágiaforma. Legalább is a leírások logikáját továbbgörgetve ezt állapíthatjuk meg.

Link a hozzászóláshoz

Már csak egy problémám van: ha ismer a varázslói mozaikokat, akkor mért ne tanulná meg kezelni? Én csak magamból indulok ki. Ha valami nagyon érdekel, arról mindent elolvasok. Valószínű az adron-papot is nagyon érdekli a mágia, ezért szeretné az egészet tudni, és uralni. És még sem teheti, mert csak az egyik ágat alkamazhat. Én még mindig azt mondom, hogy vagy meg kell neki adni a normál mágiahasználatot (mármint a képzettség szerint), vagy pedig az istene fog egy ima alatt rászolni, hogy "te nem varázsló vagy, ne is viselkedj úgy".

Másik lehetőség amit így el lehet talán fogadni, hogy 2. szinttől meg van neki külön az a 10 mana, amiből használhatja az összes mozaikot, a többi manából pedig -mintha csak normál litánia lenne- pl a mentálmágiát. Ezzel csak 2 bajom van: táp, és bonyolulut. Szerintem egyszerűbb ha azt mondom, hogy csak egy varázslói ágat kezel, többit csak ismeri, de alkamazni nem tudja.

És így talán a KM sem fog meglincselni, ha oda állok elé egy olyan valakivel, aki minden mágiát ismer :D

Link a hozzászóláshoz

Meggyőződésem továbbá, hogy bár a mágiahasználatnál általánosan nem, de az Adron-papok esetében a mágiahasználat képzettség Mp-jaihoz hozzáadhatók a pap saját mana pontjai, azaz ő nem csak 10 Mp-ból asztál vagy mentálvarázsolhat, hanem mindből. Megjegyzem, ez egyéni elképzelésem, melyet egyébként a pap jellegét ismerve reálisnak tartok.

Ez a meggyőződésed mire alapul? Sehol sincs leírva, hogy papi manapontból tud varázslói varázslatokat alkalmazni...

Le van írva, hogy papi MP-ből lélek szféra+élet szféra+bárd fénymágia, valamint ezen kívül mágiahasználat Mf. Azaz 10 MP varázslói varázslatokra.

Egyébként belegondoltál, hogy egy 3. szintű Adron-pap mondjuk emlékolvasást 37 (10+9+9+9) manapontért, a _varázsló_ meg - ugyanannyi XP-n! - 30 manapontért végezhet?

Tanács:

Ha házilag mindenképpen ragaszkodtok az 'asztrálmágia papi mp-ért' dologhoz, akkor legalább a mágiahasználat 10mp-jét vegyétek el!

Link a hozzászóláshoz
Ez a meggyőződésed mire alapul? Sehol sincs leírva, hogy papi manapontból tud varázslói varázslatokat alkalmazni...

Le van írva, hogy papi MP-ből lélek szféra+élet szféra+bárd fénymágia, valamint ezen kívül mágiahasználat Mf. Azaz 10 MP varázslói varázslatokra.

Egyébként belegondoltál, hogy egy 3. szintű Adron-pap mondjuk emlékolvasást 37 (10+9+9+9) manapontért, a _varázsló_ meg - ugyanannyi XP-n! - 30 manapontért végezhet?

Más módon szerintem nincs értelme. Mert az van leírva a P-PL 1-ben, hogy a varzsló mágiaformák közül csak egyet képesek alkalmazni. Ez pedig így már egy butított mágiahasználat. Én az előző szövegemben már leírtam, hogy hogyan gondolnám ezt, most nem írnám le újra.

Manapontok: ha használhatja a papi manáját az asztrál- vagy mentálmágiára, akkor CSAK a papi manáját használhatja föl. Vagyis, ahhoz nem jön hozzá a 10 a mágiahasználatból. Ergó: 9+9+9=27 manája van 3. szinten.

Azon kívül a varázslók nagy előnye még mindig a mozaik mágiában van, a lehetőségek végtelen tárházában. Hiába tudja 3. szinten közel olyan jól a mentálmágiát közel olyan jólkezelni, mint egy vari, ha a a varázsló még azt meg tudja spékelni egy kis azztrál mágiával, majd 2 kör múlva újra max manán van. Szerintem ez az ami nem mindegy.

Link a hozzászóláshoz

Más módon szerintem nincs értelme. Mert az van leírva a P-PL 1-ben, hogy a varzsló mágiaformák közül csak egyet képesek alkalmazni. Ez pedig így már egy butított mágiahasználat.

Valóban butított mágiahasználat. Ez van.

Én az előző szövegemben már leírtam, hogy hogyan gondolnám ezt, most nem írnám le újra.

Ha érdekli a többi iskola is, és utánaolvas - valamint szorgosan vonja lefelé a kp-t - akkor a KM egy idő után megadhatja neki a mesterfokú mágiahasználatot minden mágiaformára.

(mondjuk kevesebb kp-ért, mint az eredeti, mert már az alapokkal tisztában van)

Link a hozzászóláshoz

Ha érdekli a többi iskola is, és utánaolvas - valamint szorgosan vonja lefelé a kp-t - akkor a KM egy idő után megadhatja neki a mesterfokú mágiahasználatot minden mágiaformára.

(mondjuk kevesebb kp-ért, mint az eredeti, mert már az alapokkal tisztában van)

Ezzel azt akarod mondani, hogy minden egyes mágia forma után költsön el közel 45 kp? Mert ennyi lenne a mf-ú mágiahasználat. Na jó, már van ismerete, legyen csak 30 kp. Ez még így is rengeteg. Azt jelenti, hogy 40. szintre már mindet tudja, és bármire költheti a manáját. Ez így egy kicsit durva, nem?

akkor már inkább azt mondom, hogy legyen egy sima mágiahasználata. annyi különbséggel, hogy a 10 manát akár az asztrál vagy mentál mágiára is költheti (de csak az egyikre). Ettől még nem lesz vari, és mégis tud valamit vele kezdeni. De ezt úgyis a KM fogja eldönteni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sajnos nem tudtam pontosan utánanézni a PPL-nek.

Amit biztosan tudunk, hogy a Mágiahasználat képzettség MF birtokában a teljes varázslói mágiát ismeri az Azstrál és Mentál terület kivételével.

Elfogadom azt, hogy a PPL szerint az Adron pap választhat egyet az Asztál/Mentál mágia közül. Tényleg, itt már nincs az, hogy szintenként +2Mp a varázslói mágiára 3. szinttől?

Tudom, hogy régebbi kidolgozásnál úgy írták, teljes varázslói mozaikmágia 10+2/(szint-2) manapontból 2. szinttől)

Ha nagyon szőrösszívű lennék, akkor azt mondanám; amennyiben a JK képes önerőből megtanulni a Mágiahasználat Mf képzettséget (Af Kp-igénye lejön), akkor megkapja a képzettségnél leírt területeket is.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes elképzelések hangzanak itt el... :)

Kele, szerintem ne változtassuk, ami van, és tápolni sem kell.

Tények: Az általános mágiahasználat képzettséggel ELLENTÉTBEN az Adron-pap CSAK egy területet ismer, ami hagyományosan az asztrál vagy a mentálmágia. (azaz ő nemcsak, hogy a többi laikus mágiahasználóval ellentétben ezt is ismerheti, hanem jellemzően ezek egyikét ismeri.)

Ezen nincs mit megbeszélni.

Saját elképzelés, a logikát továbbkövetve, hogy ezzel ugye az Adron pap mágiában való jártasságát akarták kihangsúlyozni. HA már nem adak meg neki egy csomó területet - azaz nem alkalmazhat minden területet a magasmágiából, csak egyet - akkor nyilván való kompenzálni ezt valamivel, azért mondtam, hogy szerintem(!) akkor nem csak a 10 Mp-t használhatja, hanem összeadhatja. Már csak azért is van ennek értelme, mert az asztrál és mentálmágiát eléggé kellhet erősíteni.

Akinek ez nem tetszik, (jogosan) az mondhatja azt, hogy nem, csak 10 Mp és kész, CSAK ebből tudja létrehozni a varázslói mozaikokat.

Azt nem mondhatod, hogy tudja már mindet, mert nem azt kapja meg! (ez konkrétan le van írva)

A teljes varázslói varázslatokat összes Mpo-ból NE tudja már, mert akkor lehet ikerkasztú is... :)

Azzal is egyetértek, hogy HA plusszban, SAJÁT Kp-iből felveszi gyakorlatilag újra a mágiahasználat képzettséget, akkor jogosulttá válik MINDEN varázslói mozaik használatra, de ezt viszont SZIGORÚAN csak a 10 Mp-ból, hiszen ez már a szabályos képzettség.

Link a hozzászóláshoz

KELE:

Ezzel azt akarod mondani, hogy minden egyes mágia forma után költsön el közel 45 kp? Mert ennyi lenne a mf-ú mágiahasználat. Na jó, már van ismerete, legyen csak 30 kp. Ez még így is rengeteg. Azt jelenti, hogy 40. szintre már mindet tudja, és bármire költheti a manáját. Ez így egy kicsit durva, nem?

Nem.

- Ingyen kap 10 MP-t asztrál vagy mentál varázslói mozaikokra.

- Ha elkölt mondjuk 30 Kp-t (DM's option) akkor megkapja a 10 MP-t az összes mágiaformára.

- Ez így nem dúrva, hisz spórolt 15 kp-t :D

SYLVANUS:

Tényleg, itt már nincs az, hogy szintenként +2Mp a varázslói mágiára 3. szinttől?

Tudom, hogy régebbi kidolgozásnál úgy írták, teljes varázslói mozaikmágia 10+2/(szint-2) manapontból 2. szinttől)

PPL szerint már nem kap plusz manapontot varázslói cuccra. Ez is része az Adron-pap visszafogásának (ami szvsz nem nagyon sikerült...)

MAGYARGERGELY:

HA már nem adak meg neki egy csomó területet - azaz nem alkalmazhat minden területet a magasmágiából, csak egyet - akkor nyilván való kompenzálni ezt valamivel, azért mondtam, hogy szerintem(!) akkor nem csak a 10 Mp-t használhatja, hanem összeadhatja. Már csak azért is van ennek értelme, mert az asztrál és mentálmágiát eléggé kellhet erősíteni.

Azt nem értem, hogy miért kellene kompenzálni a dolgot?

1.

Ezt - az egyébként NAGYON kp igényes képzettséget - INGYEN kapja a kaszt. A lényege egyébként sem az, hogy varázsolni tudjunk, hanem az, hogy a mágiahasználat képzettség birtokosai ismerik a mágiát. (a tudás ezen részét szvsz a korlátozás ellenére is birják az Adron-papok)

2.

A mágusban van elég sok olyan képzettség, amit egyes kasztok nem kapnak meg teljesen, még sincs sehol 'kompenzálva'. Ilyenek pölö a Domvik-pap butított méregkeverés-semlegesítés képzettsége, a vakharc (csak választott fegyverrel), az Arel-pap sólymászata (csak varázslattal idézett sólyomra), meg ilyesmi.

3.

Aki szereti a játékegyensúlyt (engem mondjuk nem nagyon érdekel) az elgondolkodhat azon, hogy az Adron-pap jelen állapotában is az egyik - ha nem A - legtáposabb pap, nem szorul semmiféle erősítésre. Igen, az Arel lehet hogy erősebb, de azért ott van a Dreina, Darton, stb. pap kaszt is...

Szerintem (én így használom):

Asztrál vagy mentálmágiára 10 MP, ha megveszi 30 kp-ért a mágiahasználat MF-ot, akkor a 10 MP-t használhatja bármelyik varázslói mozaikra. A 10 MP sosem növekszik, a papi manapontjait erre nem használhatja fel.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shikaka,

egyet kell, hogy értsek veled.

Az elméleti ismereteik szerintem is átölelik a teljes mozaikmágiát, csupán a varázslás szempontjából vannak lekorlátozva.

A 2,3 pontokkal is egyetértek, így azt hiszem, valóban jó a könyv beli leírás, amiből - a szabályokat teljesen követve - azt kapjuk, hogy 10 Mp a varázslóira, és kész. :)

A képzettség újramegvétele is így lehet helyes, mivel az Af az teljes - ezt eddig mindenki teljesnek - az egész mágiaelméletre vonatkozónak, nem csak az egy területre vonatkozónak - tekintette, és a könyvben sincsen semmijen leírás vagy csak utalás a képzettség Af-ának bármilyen korlátozására.

Tehát jogosnak érzem az újramegtanuláshoz a csak 30 Kp-t, mivel a 45-ből le kell vonni az Af 15-jét, mivel az már megvan...

Link a hozzászóláshoz
Tehát jogosnak érzem az újramegtanuláshoz a csak 30 Kp-t, mivel a 45-ből le kell vonni az Af 15-jét, mivel az már megvan...

Én is pont ezért írtam 30 Kp-t. De még mindig van egy dolog ami nekem nem tiszta. Mikor használhatja azt a 10 manát az asztrál vagy mentál mágiára? Mert csak 2. szinten jár neki a mágiahasználat mf, viszont a különleges képességeknél ez nincs kiemelve, hogy csak 2. szinttől lenne erre képes. úgy lenne logikus, hogy csak 2. szinttől

Na de mindegy. Szerintem meg fogom beszélni a KM-mel, hogy szépen fokozatosan meg akarom tanulni az összes mágiát hazsnálni. Lesz a karinál egy "a mágiák tudománya" című könyv, és egész nap ezt fogja olvasni :D Aztán majd kitalálunk valami rebóndszert, hogy az adott kaland után, meg az elköltött kp-k után melyik területet sajátítottam el. Aztán valamikor 3-4. szintre az összeset tudom (persze a mentál, vagy az asztrál egyikét kivéve). És így a kecske is jól lakott, és a káposzta is megmarad :)

Ja és ha csak 2. szinten jár neki, akkor ha jól csinálom, akkorra meg is lehet az a plusz 30 kp :D (kp alap 6, kp/szint 10, és már első szinten is jár az a 10 kp) 6+10+10=26 már csak egy min. 14-es IQ kell hozzá, és már meg is van 2. szintre a teljes (sőt egy kicsit bővített) mágiahasználat mf :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én amikor azt írtam, hogy "amennyiben a JK képers önerőből megtanulni a Mágiahasználat MF képzettséget" konkrétan azt értettem, hogy részt vesz a hivatalos képzések valamelyikén (vagy a Sigranomói Egyetemen, vagy a Pyarroni Okkult Tudományok Egyetemén) és lehúzza az 5 év tanulási időt, valamint kifizeti az 1000 aranyas tandíjat. Nem hiszem, hogy elég lenne egy "a mágiák tudománya" könyv a tanuláshoz.

Ellenben az egyháza támogathatja a tanulmányait, akár pénzzel, akár ajánlólevéllel.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én nem értek egyet az 5 évvel, meg az 1000 arannyal ebben az esetben.

1. Az 5 év akkor szükséges, ha teljesen nulláról kezded a tanulást. Itt viszont nemhogy egy erős alapja van az adott papnak, hanem mondhatni a legnagyobb rálátása, és ismerete van a magasmágiában (természetesen magukat a varázslókat leszámítva). Csak az a "kis apróság" marad ki, hogy a mágia minden részét tudja kezelni. (Ahhoz tudom hasonlítani, mint ha mondjuk matrekból megtulod az elméletet, a levezetéseket. Ha azt megérted, akkor sok mindent ismersz, de mégis lehet, hogy a feladatokat nem tudod megoldani) Az adron pap is ilyen. Ismeri a mágiát, tudja, hogy mi és hogyan létezik, viszont nincs meg a gyakorlata, hogy azt kezelni is tudja. Rendben, egy könyv tényleg nem lesz elég, viszont a technikákat már könnyen el tudja sajátítani, és utánna akár kalandozás közben is tudja azokat gyakorolni (ehhez viszont már elég lehet egy könyv is)

Szerintem a mágia tudományában a legnehezebb dolog az egész megértése (fel kell fogni, hogy nem minden az, aminek látszik, és azt hogy bármit meg lehet tenni), és az első varázslat létrehozása. Ha az már meg van, akkor már tudja, hogy mire kell koncentrálnia, vagy mit kell elképzelni, ha valamit varázsolni akar. Gondold végig (maradjunk a mateknál), ha egy típusfeladatot meg tudsz csinálni teljesen önállóan, akkor a többi hasonló is menni fog magadtól.

2.P-PL leírja, hogy nagyon jó viszonyt ápolnak azokkal a varázslóiskolákkal, ahol a feketemágia nincs jelen. Dorannal ezért nem felhőtlen a viszony, viszont nem is ellenséges (csak nem szívesen működnek együtt). Lar-Dorral jó a viszonyuk, A Pyarroni Fehér Páhollyal pedig egyenesen tökéletes. Szerintem, ha máshol nem is, akkor a Fehér Páholyban biztos, hogy nem kérnének pénzt, éppen elég, ha a mágia legfőbb urának a támogatását élvezik, föleg ha még azt is beleveszzük, hogy a pyarroni inkvizícióban mindig van egy-két Adron-pap is, akkor már tutira támogatni fogják a papok tanulását, még az is lehet, hogy kifejezetten hívják őket. Ez nem csak egy egyoldalú kapcsolat, ehhez mindkét félnek komoly érdeke fűződik.

Szerintem max. 1-2 éves tanulás szükséges, és ezt is "levelezőn" végizik :D

A fizetés pedig szerintem úgy történik, hogy amit felhasználnak anyagot, azt ki kell fizetni, ezen kívül max. csak egy jelképes összeget kell fizetnie.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az érvelésed erőteljesen szubjektív, így bár értem mit írsz, de az objektív leírás szerint az alapfok 3 évbe és 700 aranyba, a mesterfok 5 évbe és 1000 aranyba kerül.

Mindemellett a hozott párhuzamod problémás. Az Adron pap azért ismeri a "mágiát" (mellesleg csak 2 fajtájának 1-1 részét), mert a szakrális mágia mellett részt vesz a magasmágia elméleti alapjainak oktatásán. Az Adron pap ismerete a magasmágiában messze elmarad a varázslók ismereteitől.

Gondolj csak az általam írt nyelvészeti megközelítésre; a mozaikok egy részének ismerete, illetve a mozaikokból való varázslatalkotás átfogó ismerete épp csak egy fokkal jelent magasabb rendű tudást a tapasztalati mágiahasználók varázslatainak ismereténél.

A magasmágia "csúcsa" a rúnamágia Mf után kezdődik.

Ráadásul a képzettség leírásában konkrétan benne van, hogy a mágusok ezt a "laikusoknak" állították össze.

Élve az általad vázolt párhuzammal kb. akkora a különbség, mint egy matematikát is tanult (pl. közgazdász), illetve egy matematika szakot végzett egyetemista között.

A közgazdászok is tanulnak matematikai elméletet, de elsősorban specifikus ismeretekkel rendelkeznek pl. valószínűségszámításból. A matematikus számtalan elméleti ismeretet megszerzett, mindemellett a feladatmegoldó képességük esetlegesen épp csak eléri a közgazdászok hasonló képességét. Ha tovább akarom finomítani, akkor a közgazdászok esetében ez a statisztikában csúcsosodik ki (annak is a gazdasági vonatkozásában), a matematikusok ellenben a statisztikát általánosságban is ismerik és képesek használni.

Szóval visszatérve a varázsló kontra mágiahasználat Af/Mf képzettségre; A képzettség alapfokának birtokában tudja, hogy hogyan lehet a magasmágiát használni általában, illetve 2. szinten megtanulja alkalmazni is ismereteit 1 olyan területen, amit nem tanítanak a varázslókon kívül senkinek a magasmágiából.

"Szerintem a mágia tudományában a legnehezebb dolog az egész megértése (fel kell fogni, hogy nem minden az, aminek látszik, és azt hogy bármit meg lehet tenni), és az első varázslat létrehozása."

Hát persze, a tapasztalati mágiahasználók pedig köszönik szépen elég jól elvannak nélküle. (Bár nem sok jelentősége van)

Meglepődnék, ha a Pyarroni Fehérpáholy varázslórend a mágiahasználat képzettség oktatására alacsonyítaná magát, hiszen ezért van (hozták létre) a Pyarroni Okkult Tudományok Egyeteme. Természetesen a mellett, hogy szívesen működnek együtt Adron papokkal.

Amennyiben a rendjének fontos/hasznos tagja akkor közbenjárnak az érdekében, segítenek neki, hogy felajánlhassa a szolgálatait az oktatásért cserébe. Az viszont egy meglehetősen naív álláspont, hogy hívnának egy Adron papot egy alacsony szintű képzésre. Ellenben az sokkal közelebb áll a lehetségeshez, hogy a két szervezet kapcsolatát "kihasználva" könnyebben talál magának egy "mentort"; de még így is részt kell vennie aktívan a képzésen és semmiképpen sincs "ingyen", csak nem feltétlenül aranyban mérik az ellenértéket.

Az, hogy a két szervezet jó kapcsolatot ápol, csupán annyit jelent, hogy egy oktató könnyebben meggyőzhető az együttműködésre.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz
Az érvelésed erőteljesen szubjektív, így bár értem mit írsz, de az objektív leírás szerint az alapfok 3 évbe és 700 aranyba, a mesterfok 5 évbe és 1000 aranyba kerül.

Ez alapján az derül ki, amit én is leírtam. Ha meg van a mágiahasználat Af, akkor csak 5-3=2 évbe, és 1000-700=300 aranyba kerül. De még akkor is ott van, hogy a mágiahasználat Af melett az Adron-papok megtanulják a manát és a manahálót befolyásolni (egyedi varázslatok), vagyis ilyen téren sokkal átfogóbb a tudása.

Mindemellett a hozott párhuzamod problémás. Az Adron pap azért ismeri a "mágiát" (mellesleg csak 2 fajtájának 1-1 részét), mert a szakrális mágia mellett részt vesz a magasmágia elméleti alapjainak oktatásán. Az Adron pap ismerete a magasmágiában messze elmarad a varázslók ismereteitől.

De még mindig jóval több, mint bármelyik egyéb kaszt, sőt még a papok között is kiemelkedő.

Ráadásul a képzettség leírásában konkrétan benne van, hogy a mágusok ezt a "laikusoknak" állították össze.

Az lényegtelen, hogy "laikosoknak" van a tanrend összeállítva, az adron pap még mindig haladhat egyedi rend szerint, már csak azért is, mert a laikusnál kiemelkedőbb a mágiatudása, és gyorsabban tud haladni.

Élve az általad vázolt párhuzammal kb. akkora a különbség, mint egy matematikát is tanult (pl. közgazdász), illetve egy matematika szakot végzett egyetemista között.

A közgazdászok is tanulnak matematikai elméletet, de elsősorban specifikus ismeretekkel rendelkeznek pl. valószínűségszámításból. A matematikus számtalan elméleti ismeretet megszerzett, mindemellett a feladatmegoldó képességük esetlegesen épp csak eléri a közgazdászok hasonló képességét. Ha tovább akarom finomítani, akkor a közgazdászok esetében ez a statisztikában csúcsosodik ki (annak is a gazdasági vonatkozásában), a matematikusok ellenben a statisztikát általánosságban is ismerik és képesek használni.

A példád jó, csak egy kicsit rossz a hasonlat. A végzett matematikus=varázsló, közgazdász=Adron pap(átfogó mágiahasználat Mf-kal), általános iskolás matek=laikus.

Az 1. szintű Adron pap az talán tekinthető egy érettségizett tudással rendelkezőnek (azért az emelt szintet nem veszem hozzá). Ha így hasonlítjuk össze, akkor már más a szint. Az Adron-pap nem akar varázslóvá (matematikussá) válni, csak egy átfogó tudást akar a mágiáról kapni. Ezt már a mágiahasználat Mf is megadja, ami jóval elmarad a varázslói mágiaismeret mögött (mint a közgazdász a matematikus mögött).

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...