Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Üdv all!

Először is meg kell, hogy mondjam szép ez a topik! :) Tetszik a sok vallás!Szinte részletesen kivan dolgozva minden, JK-k a nekik legmegfelelőbb hitű pappal mennek...stbstbstb de azért vannak olyan dolgok amik érdekesek a hitvallásban. Minden Isten más és minden Isten másféle elveket, mentalitást, erkölcsöt ,etikát követel meg hívőitől, de pl a Ranagol paplovagoknál feleslegesnek tartom azt, hogy ha egyből megöli az ellenfelet, (tehát az áldozat nem éli át a kínokat stb,) akkor meg kell "bűnhődnie" a paplovagnak különböző módszerek "segítségével. Nem rossz elképzelés meg nem is hülyeség, de azért vannak olyan helyzetek ahol nem lehet elkerülni ezt, és szerintem pl egy magas szintű lovag azért nem áll le egy "fél óráig" harcolni egy nála alacsonyabb szintü karakterrel pusztán csak kínokozás miatt, meg előtt utóbb unalmas lehet hogy mindig megkell mérgeznie magát hogy megtisztuljon (habár nézőpont kérdése)

Vannak olyan papi mágiák amiket a pap olyanra tudja rávarázsolni akivel egyezik a hite vagy jelleme. A hitet megértem de a jellem?? vannak olyanok hogy egyezik a jellemük de azért vallásban jelentősen eltérő a gondolkodásuk, és a szabály szerint lehetséges... én biztos nem engedném meg ezt. Na mind1 ez csak az én véleményem na lépek bye all

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ranagol-paplovagnál igenis jogos, hogy ne ölje meg hamar az áldozatát, Ranagolnak nem az élet, hanem a fájdalom kell... Ha a paplovag más fájdalmát nem adja neki, akkor a sajátját kell felajánlania érte... Tudod, "a bűnök vérrel lemoshatóak (akár mások vérével is :))

Az meg, hogy a jelleme egyezik, szintén tök jogos. Egy tök ellenkező jellemrajzú, gondolkodású embert nem gyógyíthat meg egy pap, de egy olyat, aki hasonló elveket vall, miért ne? Elég sok isten papjai nem gyógyítanak, tehát eleve ki van kerülve a Tharr-Darton gyógyítás meg ilyesmik, de pl. igen hasznos lehet, ha egy Élet jellemű Arel-pap meggyógyíthat egy Élet jellemű elfet, aki a kalahorákban hisz. Vagy teszem azt egy Adron-papot, vagy egy Harcművészt. Az Élet jelleműek azért összetartoznak, a halál jelleműek kevésbé, de ők nem gyógyítanak...

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem az Alborne paplovaggal kapcsolatban.

Mégpedig, hogy hogy is van ez a kasztváltás?

Elsőre úgy vettem ki, hogy 3. szintig bárd és következő szintlépésnél lesz 3.tsz bárd/1.tsz paplovag. Innentől fogva pedig csak a paplovag kasztban fejlődhet, vagy ikerkasztú lesz és így eldöntheti, hogy melyikben óhajt szintet lépni?

Vagy eleve rosszul gondolom és 3. bárdszintről 4. paplovagszintre lép?

Ezenkívül a könyv mindenre kitér kivéve a manapontokra. Bármelyik fenti esetre nézve, mennyi manája lesz az Alborne paplovagnak? A könyv csak annyit ír hogy elvesztik a bárdmágia használatát, de arra nem találtam hivatkozást, hogy az eddig kapott manapontokkal mi lesz?

Tehát a konkrét kérdésem, hogy mennyi az Alborne paplovag induló manapontja, és miként kell számolni a szintenkénti manát?

Másik kérdés a mágia használata.

A PPL szerint miután a bárd megvilágosodik játéktachnikailag paplovagnak minősül, még akkor is ha hivatalosan nem avatták fel.

Viszont egy ilyen felavatatlan paplovagnak nincs Szent Szimbóluma. Elképzelhető, hogy az eddig választott főhangszer, netán a bárd féle hatalom amulett lesz a szimbólum, vagy addig nem varázsolhat, míg nem kap egyet felavatáskor? (Vagy csak véletlenül talál egyet, Alborne elismerése jeléül...)

Link a hozzászóláshoz

Szia!

szvsz következik:

3/1es bárd/paplovag lesz, tehát 1. TSZű ppl, a bárdból megmarad a képzettség, HM, satöbbi, amíg fölé nem megy paplovaggal. Manája annyi lesz, mint a paplovagnak (k3+6/tsz), bárdmágiát nem tud használni, így nincs is "bárd-manája".

Szent szimbólumról meg annyit, hogy ez szerintem itt a KM dolga. Egy alborne-paplovaggá válás nem egyszerű, hipp-hopp folyamat, szerintem több óra is elmegy arra, hogy ezt lejátssza a KM a játékossal (konkrétan az "átalakulást"), ezalatt találhat-kaphat-készíthet szent szimbólumot. Én Alborne kegyéből adnék neki egyet, amit istene küld le hozzá.

Szép estét!

Link a hozzászóláshoz

Annyi hozzáfűzni valóm lenne a dolgokhoz , hogy miután nagy nehezen a bárd megvilágosodott és ráeszmélt arra hogy védenie kell a művészet minden formáját ,felavatását követően teljes mértékben paplovagnak minősül. Kap szép csiri viri szent szimbólumot is.(Egy más stílusú karakter lesz így az átalakulás után,ahogy cs is mondta sok időt vesz el,akár hónapok is lehetnek, így megcsinálhatja magának "pappá" válása után.)

Mana pontjainak alakulása= bárd szinten szerzett mana pontok + paplovagi szintől jött mana pontok(4-s szintől számolva ,amikor első szintű paplovag lesz).

Ergo egy 14- int -s bárd manája aki alborne pap lett és most 4 -s szinten van: 4x3 +9=21 manapont.

Képzettségei a paplovagok alapképzettségei és a bárd 3- szintig elért képzettségei.

Hm, mint mana, elöző színtekből hozza és ehhez fog a paplovagi szinten adott hm hozzáadodni.

Fp szintúgy.

Link a hozzászóláshoz

Varázslatainál is csupán a paplovagi szintje számít ergo ,aki egy 4 -s szintű karakter és alborne tanítók rendje pap annak papi/paplovagi szintje 1. Igazából ez nem teljesen egy váltott kasztos lépés , foghatnánk inkább úgy fel hogy egy speciális kaszt szintlépéses rednszer , hisz igazából csak ilyen módon lehetnek papjai , vagyis paplovagjai.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Elmerengtem a minap hogy Ranagolnak, Tharrnak, Sogronnak lehetnek papnői (mintha PPL-ben láttam volna képet ilyen lángtetkős nőciről 1ébként...)? Úgy egyébként pedig a paplovag kaszt játszható női karakternek is? Nem tudom hogy vagytok vele de én elképzelni sem tudok egy Ranagol papnőnél ádázabb ellenséget magamnak :D

Aztán még: nem tudjátok véletlenül hogy az Airun al Marem-es regényben (asszem Sötét próféta(?)) történik-e az amikor Airun és Alyr Arkhon 1ütt nyomulnak? :D Azt nagyon megnézném hogy milyen :D

Köszi a válaszokat előre

Link a hozzászóláshoz
Líthas!

Elmerengtem a minap hogy Ranagolnak, Tharrnak, Sogronnak lehetnek papnői (mintha PPL-ben láttam volna képet ilyen lángtetkős nőciről 1ébként...)? Úgy egyébként pedig a paplovag kaszt játszható női karakternek is? Nem tudom hogy vagytok vele de én elképzelni sem tudok egy Ranagol papnőnél ádázabb ellenséget magamnak :D

Aztán még: nem tudjátok véletlenül hogy az Airun al Marem-es regényben (asszem Sötét próféta(?)) történik-e az amikor Airun és Alyr Arkhon 1ütt nyomulnak? :D Azt nagyon megnézném hogy milyen :D

Köszi a válaszokat előre

Ranagol pap nem lehet nő, ez teljesen biztos.

Tharr lehet(, mint látszik, jön majd ilyen karakter táborba).

Sogron papnő is van.

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Ismereteim szerint:

- Ranagolnál nincsen írva hogy nő nem lehet a papja. (vagy én nem olvasok elég figyelmesen.) A karneválban, és a renegátba is emlegetnek női ranagol papot vagy ahhoz hasonlót.

- Tharrnál le van írva hogy nem lehet nő papja. A táborba jövő tharr pap is férfi csak női játékosa van. (Alan O'conor vitathatóan ynev hű író művében szereplő vágy táncos képezhet ez alól kivételt.)

- Sogronita vallás alapból férfi központú, női tűzvarázslót is csak egyetlen helyen képeznek. Így kizártnak tartom hogy sogron pap nő legyen. (Ez alól az említett író művében szereplő parázsleány képezhet esetleg kivételt.)

Úgy tudom hogy Próféciában szerepel együtt a két személy.

Link a hozzászóláshoz

- Tharrnál le van írva hogy nem lehet nő papja. A táborba jövő tharr pap is férfi csak női játékosa van. (Alan O'conor vitathatóan ynev hű író művében szereplő vágy táncos képezhet ez alól kivételt.)

- Sogronita vallás alapból férfi központú, női tűzvarázslót is csak egyetlen helyen képeznek. Így kizártnak tartom hogy sogron pap nő legyen. (Ez alól az említett író művében szereplő parázsleány képezhet esetleg kivételt.)

Tharr..igen, ezt benéztem, elnézést. Nem néztem utána PPL-ben, csak rátok alapoztam, amire meg rosszul emlékeztem.

A Sogron pap dologgal az a helyzet, hogy PPL-ben van kép róluk, mint nők. A PPL azért még ,,ősi" szabálykönyv, szerintem ekkorát nem bakiztak volna.

Link a hozzászóláshoz
... női tűzvarázslót is csak egyetlen helyen képeznek. Így kizártnak tartom hogy sogron pap nő legyen.

Az elsőre: miért, amúgy úgy általában tűzvarázslót hány helyen képeznek? Tudtommal ez még mindig Ordan-exclusive dolog :roll: A renegát mesterek meg inkább hajlamosak nőt is képezni.

A második: mi az összefüggés a tűzvarázslók meg a tőlük független északi sogronpapok között? Lehet pont a szembenállás miatt Tharral csakazértis női papokat képeznek, ami ha figyelembe vesszük Sogron eredeti aspektusait (kiváncsiság, házi tűzhely) nem is hülyeség.

Link a hozzászóláshoz

Egy annyira merev berendezkedésű társadalomban, mint az ordani (pl.: rasszizmus, tűzvarázsló nem lehet nő), meglepne, ha képeznének női papokat (hiszen ez egyfajta rangot, hatalmat adna nekik). Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy egy Ordant el nem ismerő vagy esetleg még egy Ordan elsőségét elismerő, de szabadabb elvű sogronita közösség viszont képezzen női papokat. (A szabálykönyvek képeire meg már ne alapozzunk, mert akkor olyan fegyveket, figurákat, stb. kreálok magamnak, hogy csak néztek :P )

A Ranagol-kérdés neccesebb, de én nem hiszem, hogy annyira megvetnék a nőket, hogy ne leheseenek papok...

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Igen egy fontos dologról elfelejtettünk beszélni. Tetra-nak igaza van. :P A PPL2-ben leírt sogron papokat nagy valószínűséggel toronban és a vonzás körzetében képeznek. Az ordani sogron hit sok szempontból szigorúbb az ott megfogalmazott tanoknál, a tűz szent városában a vallási vezetők sogron útját járó tűzvarázslók. Tehát a hagyományos papságnak nagyon kevés szerep jut. Ordanon és a vonzás körzetén kívül előfordulhat női pap is. Sogron egyháza nem egységes, nem véletlen írja hogy a toroni társaikat nem csípik délen. :tuzes: Amúgy toronon belül ahol nem ér el Ordan keze előfordulhatnak kisebb tűzvarázsló iskolák, is ott vannak a Dismondi renegátok is. (Ott tanulhat női tűzvarázsló, máshol nem fogja egy renegát mester sem tanítani.)

Link a hozzászóláshoz
(Ott tanulhat női tűzvarázsló, máshol nem fogja egy renegát mester sem tanítani.)

Ezekről a Dismondi dolgokról én sem tudok semmit, de a renegát pont azért lett renegát, mert nem ért egyet valamiben a vezetőséggel. Ráadásul ha ő akar utódot, nem válogathat annyira. Szerintem simán lehet, hogy egy nőt választ. Főleg, hogy egy nő és egy férfi nagyon közel tud kerülni :P

Link a hozzászóláshoz
Egy annyira merev berendezkedésű társadalomban, mint az ordani (pl.: rasszizmus, tűzvarázsló nem lehet nő), meglepne, ha képeznének női papokat (hiszen ez egyfajta rangot, hatalmat adna nekik). Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy egy Ordant el nem ismerő vagy esetleg még egy Ordan elsőségét elismerő, de szabadabb elvű sogronita közösség viszont képezzen női papokat. (A szabálykönyvek képeire meg már ne alapozzunk, mert akkor olyan fegyveket, figurákat, stb. kreálok magamnak, hogy csak néztek :P )

A Ranagol-kérdés neccesebb, de én nem hiszem, hogy annyira megvetnék a nőket, hogy ne leheseenek papok...

Orio de Viica, a ordani lángőrök feje. (NÕ)

Myrra Ar-Vaneir, toroni boroszkányhadur, aki szintén tűzvarázsől, és NÕ.

Ezek a korai M* kártyákban jött ki, mikor még Valhallás volt ez az egész, ergo Wayne Chapman kezében (kezükben) volt az egész.

A könyvre igen is lehet hagyatkozni. Az íróknak - akkoriban - nem volt érdekük, hogy olyan képek legyenek a könyvben, amik ellent mondanak annak a világnak, amit kigondoltak. Itt még nem voltak olyan furcsa dolgok, mint később. Pl. a mirtusz koszorút így láthattuk, hogy hogyan is nézhet kis stb.

Link a hozzászóláshoz

Megemlíteném, hogy a Toron kiegészítőben van szó női pápáról Tharr hitében. Ugyanígy szerintem nem engedheti meg magának Sogron papsága sem, hogy kizárja a nőket, hiszen legnagyobb ellenfeleik a Morgena papok között is igen rendesen akadnak nők!

Ami meg Ranagol papnőit illeti, Kránban senki sem tudhatja, miféle szerzetek a papjai, hogy hímek vagy nőstények, senkit sem érdekel. Gorvikban ugyanakkor a Shadoni kultúra alapján a nők szerepe igencsak khm másodlagos, és épp ezért ugyanúgy lehetnek csak Ranagolnak papnői, mint Domviknak, azaz hivatalosan sehogy, KM szava szerint meg miért is ne?

Alapesetben semmiféle paplovagot és lovagot nem engednék nőnek, de lássuk be, ha Kradnak akadnak papnői, akkor akadhatnak paplovag női is, és onnan már csak egy lépés a női lovagok. Ugyanakkor nem szabad elfeledni, hogy egy nő hamarabb lesz feleség és gyermekek anyja, minthogy harcos, háborúzó, férfiakkal egyenrangú valaki. Eredeti földi példával élve, a kivételek erősítik a szabályt!

Természetesen a fentiek vonatkoznak az összes többi női harcos főkasztú karakterre is - az Amazonok pedig nem kivétel, hiszen őnáluk minden nő harcos főkasztúnak számít, és a férfiak nem választhatják ezt a hivatást!

Ha már itt vagyok, feltenném a kérdést: Amikor a hivatalos regények és kiegészítők szerint psz 3731-ben Ranagol segítségével meghiusítják Orwella tőrének visszatérését az Antissról (Tier Nan Gorduin által) és véget ér a hatalma végleg a Kitaszítottnak, akkor mi történik papjaival, paplovagjaival?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...