Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Üdv!

Orwella szent szimbóluma a kígyószív.

Ezt a legtöbb helyen két, szív formába tekeredő kígyóként ábrázolják, a közepükön hol van igazi szív is, hol nincs.

Szent állatának is a kígyó tekinthető. Templomaiban, szent helyein gyakoriak a kígyóvermek, papnői is kötődnek ehhez, néhány egyedi varázslatuk is a kígyóval kapcsolatos.

Link a hozzászóláshoz
Higins: még szép hogy Morgen visszanyerte nálatok a hatalmát, de ez mindenkinék így lenne akiknél központi szerepen van Toron, hiszen akkor ismerné a Kyr számmisztikát és tudná hogya Morgena is beadná a kulcsot akkor az Sogron elhullásába is kerűlne hiszen ne feledjük Tharr van most a Kyr istencsalád csúcsán... A számmisztika tőrvényei szerint egyszer már a Kyrek elvesztettek két istent, valószínűleg ez most is így lenne és Sogron hanyatlása eléggé nagy kavarodást okozna talán még Ordánban is. Ám Tharr és Sogron most erős hejet tudtak kínálni Morgenának Toronban, ezért morgena kultusza emelkedni kezdet. Ha jól tom a Morgena könnyei c. műben is ez derűl ki...

Azért az a két isten se tűnt el teljesen. :gonosz:

Tudtommal csak bujkálva erőt gyűjtenek Tharr megbuktatásához. :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz
Amúgy régen és ma is Ranagol az egyik kedvenc istenem ma is lóg a falamon az ETK-ban lévő idézet...

Az elf kalahorákról csak annyit, hogy olyan szerencsétlnek mint maga az elf faj...

Hé az ork héroszok igenis hatalommal ruházzák fel papjaikat, ha jól emlékszem a halál szférában, és igenis tisztelni valóak amiért ki tudtak játszani egy isteni átkot, lehet, hopgy Biraknak is sikerült...

Nekem nincs bajom a Dzsadok isteneivel, olyanok mint ők kész, de azért nem futnék össze egy dervissel nem t1om ti hogy vagytok vele... (de azért eélyye sem lenne Tooma felkentje ellen... :twisted: )

Nem t'om ti észre vettétek-e de iszonyatosan nagy hasonlóságok vannak a görög panthon és a píarroni pantheon között, egy két példa( ami eszembe jut így hirtelen):

Artemisz-Arel

Poszeidon-Antoh

Hádész-Darton

Hephaistos-Gilron (Gi-elron)

Pallas Athena-Dreina

APhrodite-Ellana :D

Apollón-Della

A római Szaturnusz (nincs görög megfelelő)-Kyel

többi istencsalád:

Zeusz-Kaoraku

Árész-Tooma (ez nem teljes csak hasónlít)

Na most így hirtelen ennyi.

Ehhez mit szóltok?

Árész-Tooma (ez nem teljes csak hasónlít)

Zeusz-Kaoraku :shock:

Ez, hogy jött ki? Én nem látom a hasonlóságot?

Amúgy ezek picit hasonlítanak:

Orwella- Erisz (nem igazán tudok most más ősgonoszt)

Felice-Bastet

Amhe-Ramun-Seth

Themes-Horus v. Amon-Ra

Igere-Démétér

Weila, Noir-Fortuna

Ranagol-Hnum

Néith-Arel

Link a hozzászóláshoz
Hát igen valóban így van, a hasonlóságok kísértetiesek. Nem is tudom hogy a készítők honnan vették az pyarroni pantheonhoz az ötleteket. :twisted: Viszont Pallas Athenének nem tudom mi köze van Dreinához. :? Tudtommal ő a tudás, a tudományok és a bölcsesség istennője volt, Dreina területei meg a pénzre, a hatalomra, gazdagságra, és az igazságra korlátozódnak.

Javítson ki valaki, ha tévedek.

Igazságra nem csak igazságszolgáltatásra sajnos. :lol:

Link a hozzászóláshoz
Líthas!

Elmerengtem a minap hogy Ranagolnak, Tharrnak, Sogronnak lehetnek papnői (mintha PPL-ben láttam volna képet ilyen lángtetkős nőciről 1ébként...)? Úgy egyébként pedig a paplovag kaszt játszható női karakternek is? Nem tudom hogy vagytok vele de én elképzelni sem tudok egy Ranagol papnőnél ádázabb ellenséget magamnak :D

Aztán még: nem tudjátok véletlenül hogy az Airun al Marem-es regényben (asszem Sötét próféta(?)) történik-e az amikor Airun és Alyr Arkhon 1ütt nyomulnak? :D Azt nagyon megnézném hogy milyen :D

Köszi a válaszokat előre

Ranagol pap nem lehet nő, ez teljesen biztos.

Tharr lehet(, mint látszik, jön majd ilyen karakter táborba).

Sogron papnő is van.

Etk szerint Tharr papjai csak férfiak lehetnek.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én eleve a Kráni Ranagol-papot is ellenezném... (és a PPL még támogat is ebben) mármint, a külvilágban megszokott formában.

Ranagol tanaitól teljesen idegen az, hogy nesze, én adok hatalmat neked ajándékba, aztán hirdesd az igémet... nem. Aki önmaga erejéből kiemelkedik, és méltó rá, az esetleg lehet Ranagol-papja... de az a néhány nagy hatalmú aquir, pl, akit el tudok úgy képzelni, hogy önnön hatalma mellé még a Kosfejűtől is kap valamit, semmiképpen nem említhetők egy lapon a külvilági papokkal.

Szerintem a tanokat - ha azt egyáltalán kell valakinek magyarázni... hiszen nem él soká ott, aki nem kap észbe... az inkább a hóhérpoéták, a sötét bárdok hirdethetik. Ugye áldozatok vannak... másra meg nemigen van szükség, amit a papok csinálnának... plusz ott a rengeteg Káosz-szekta, mint vallási tevékenységet koordináló szervezet.

Link a hozzászóláshoz

Hát nézd. Ranagol tudja, hogy az istenek hatalmas egyenes arányban áll a hívőik számával. Ranagolra igazából nincs szükség ahhoz, hogy Krán fennmaradjon és működjön. Tehát a papok azok a személyek, akik hatalomért cserébe elérik, hogy mégis legyen Ranagol hit az országban. Ezek nem feltétlenül kell, hogy személyükben hatalmas emberek legyenek, hiszen a többség sem az, és az isteni hatalommal kiegészítve a többség fölé vannak emelkedve.

Link a hozzászóláshoz

Magyar Gergely: Összefoglalnád esetleg az olyan tudatlanok számára, mint én, hogy mik a jelentősebb különbségek, ellentmondások a két fő vonal között? Érdekelne az is, hogy melyik az elfogadottabb, van-e elfogadott közös keresztmetszet / hivatalos álláspont, stb. Persze csak ha van rá időd és energiád, mert ez ősidők óta macerás téma. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem ne lenne? :)

A kezdeti Krán egy nagy birodalom volt, sötét, meg démonos, meg Ranagolos... de semmi extra.

A Summariumos Kránban sok mindent tisztáztak. A Változások törvénye, a mindenki harca mindenkivel... a tartományok.

Nincs olyan, hogy összbirodalmi légió... meg egyetlen Tersius. Nem is lehetne egy lapon említeni egy külső és egy tiltott tartományt. Minden tartomány köteles ilyet kiállítani.

Nincs központi birodalmi eszme és irányítás sem. A Tizenhármak is tapossák egymást, hogy apjuk, a Kosfejű helyébe lépjenek, ők sem mentesek a Változás Törvénye alól. A birodalmat csak Tizenhárom különböző, de egymás mellett hozzávetőleges érzékeny erőegyensúlyban létező érdekszférák összességeként lehet elképzelni. (Találunk utalásokat bőven, kihez kötődnek az elfek, amundok, pl.)

Persze vannak hosszabb-rövidebb érdekszövetségek, ahogy azt a Summarium is írja. De az ott leírtakat végiggondolva dőreség volna azt képzelni, hogy egy nagy trónteremben, a Kráni toronyban állnak a Tizenhármak, és éppen felavatják a Birodalmi varázslóiskola növendékeit... :) Persze a külvilág semmit nem tud Kránról.. és aki kijön onnan, is azt mond, amit akar.

Ezek a fő momentumok szerintem.

Hogy mi a hivatalos? Mindig az, amelyikhez éppen a kiadónak érdeke fűződik... :) Persze az többé-kevésbé tiszta mindenkinek, hogy a legnagyobb kráni irodalom, a Kráni krónikák, a Hideg karok ölelése, a Homokszem, mind megannyi..., a Summarium mind ennek szellemében készültek. A Nyúl féle korai verzió csupán hangzatos neveket (messor pl.) tartalmazott, ami jó, de a későbbi minőségi ugrást és igazi különlegességeket eredményezett.

Én úgy tudom, hogy az RPG-n pl. mind a mai napig vannak a régi Kránnak is élharcosai... Én a maga mrészéről a Kornya-féle Krán mellett vagyok, és ezt javaslom mindenkinek.

Az olyan gyenge mellékszálak, mint az O'Sullivan féle "gagyi" Krán - Lásd Airun regények - nem rúgnak labdába, valamint vannak nem sok újat mondó elemek, mint pl. a Jó széllel toroni partra, vagy a Tizedik, vagy a Karnevál elemei; ezeket a fentiek szellemében kell vizsgálni, bírálni, átvenni őket. Szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Én a magam részéről valahol a kettő közötti állásponton vagyok - a külső tartományok inkább a régi Krán-képhez hasonlóak, és befelé haladva egyre hasonlóbb a helyzet a Summarium-féle Kránhoz. Egyébként szerintem az ETK-s leírás is leginkább ehhez áll közel, sőt egyértelműen ellentmond nem egy ponton a későbbi Kárn-leírásoknak. De ugye azt mind tudjuk, hogy nem ez az egyetlen pont, ahol ellentmondások vannak az ETK és a később kiadványok között...

Amúgy én azért is döntöttem egy ilyen megoldás mellett, mert ugye mindig ott van a JK-kban, hogy krániak akarnak lenni - és így megvan a lehetőségük rá, a nélkül, hogy tápolás legyen a vége...

Link a hozzászóláshoz

Gergely magasugró versenyzô felülrôl nézi a lécet, tetra magasugró versenyzô meg alulról.Summariumi magasság nem elég támpont a kérdés eldöntéséhez, így javaslok egy szavazást ebbe topicba kedves moderátor vagy admin! :)(persze attól mégrelatív marad a kérdés továbbra is hogy most táp a krani karakter vagy sem?!) :he:

Link a hozzászóláshoz

Ezt én sem értem, hogy most miért lenne egy JK táp attól, hogy kráni a karaktere. A kidolgozható karakter ugyan azon szabályok mentén születik mint a többi karakter. És ha valamiben játéktechnikailag számszerűen több is, a szerepjátékos oldalról meg van (meg kell lennie) az ellensúlya.

A TÁP mint olyan akkor "keletkezik" amikor a M.A.G.U.S általánosságban elfogadott szubjektív valóságához képest elrugaszkodó elgondolások vagy dolgok, karakterek, stb-ik jelennek meg. Pl. tolvaj 20-as erővel. Varázsló pallossal. Csak néhány ökörség, amit már láttam. :)

De attól hogy valaki kráni fejvadász, még nem táposabb mint egy gorviki fejvadász. Az már más kérdés, hogy szerepjátékban hogyan képes a karakterrel kapott hátrányokat előnnyé kovácsolni. ;) De az viszont már nem táp, hanem ügyes játék, amit általában díjakkal jutalmaznak. ;)

Link a hozzászóláshoz

Ez szerintem is így van, hisz kránról beszelünk.Jobbak erôsebbek stb..Játék kezdetekor valóban jól meg kell fontolni a kM-nek hogy milyen erösségü partiban vehet rész a játekos egy krani karakterrel.A többi jatekos javára pár szinttel magasabb érteket is el tudok képzelni lyenkor, hogy a tápviszonyok jól el legyenek szórva.Persze nincs ilyen gond ha kránban játszunk krániakkal!(akik ott is maradnaka törtenet folyamán) :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Miért lenne "más" (tápos) Krán? most komolyan. Azért, mert a könyvekben 1-17. szintű szereplői vannak? (Renegát) Miért lenne ott életképtelen egy 1. Tszű fejvadász? Ott mindenki 5. szinten születne?

Ott is mindenki kisbabaként jön világra (na jó, lehet, hogy nem mindenki. :) ) és fejlődik, és bizony egyszer első szintű is lesz. A karakteralkotás is ugyanolyan... (pl. Rúna, kráni fejvadász) A mentalitás, a viselkedés, Ranagol tanainak elfogadása és alkalmazása, és a rátermettség, ügyesség (nem játéktechnikai) az, ami kiválogatja őket.

A magam részéről szomorúnak tartanám, ha valakinek csak abban nyilvánulna meg Krán, hogy ott minden 5-6 Tsz-el magasabb, meg +30 Té mindenre...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...