Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

7 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Azért meg kell különböztetni a hit által biztosított energiát (amit az istenség kap a hívektől) és a hívő - mondjuk manában mérhető - hatalmát (amit jellemzően az istenség ad a hívek egy csoportjának). Az istenségek hatalma a kultuszuk népszerűségének függvénye, s nem azé, hogy hívei egyenként mekkora hatalommal bírnak. Bár már egyetlen mos-quin - vagy akár fővarázsló - mágikus hatalma is nagyságrendekkel nagyobb, mint félmillió közönséges (varázstalan) emberé, az előbbi képtelen kellő mértékű hitenergiával fenntartani egy istenséget, míg az utóbbiak (és leszármazottaik) már igen. Olyannyira, hogy az utódok közt akár olyan nagyhatalmú papok is születhetnek, akik felvehetik a versenyt a fentebb említett fővarázslóval. Így alakul át a vallásos rajongás kézzelfogható manává, melynek hasznát már a hívek élvezik (a kölcsönösség elve alapján - "én, ha kérek, adok is"

Értem én, no de én a Pyar istenek többségét alapvetően kis-istennek képzelem el 1-2 kivétlelel. A magus világában mégis vannak olyan entitások, istenek akik náluk nagyobb hatalommal rendelkeznek és alig van hivük. Lásd Orwella, persze még rengetegen imádják, de azért nincs már a csúcsponton, mégis közeleg a második manifesztációja. Amhe-Ramun. Az elf Kalahorák( na jó ezek inkább gyengébbek).

Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Amennyiben a baktériumok (?) képesek vallásos rajongásra, odaadásra és az adott istennel való közösség megélésére, akkor mindenképpen. Tartok azonban tőle, hogy legalábbis kifejlett lélek (nem puszta lélekcsíra) kelletik az efféléhez. Ez pedig Yneven az értelmes lények (állatinál magasabb intelligencia) sajátja, ha igaz. 

Csak azt akartam mondani, hogy ha nem számít a hívő ereje, akkor viszont éles határt kell húzni. Ha szerinted van éles határ az állatok és az értelmes lények között, akkor hova sorolnád a különlegesen intelligens állatokat, akár ide értve az elf kopókat és egyéb, mágiával megtámogatott lényeket?

De ha sikerül is ilyen határt húzni, akkor az az isten fog nyerni, aki a legszaporább fajt tudja magának megszerezni. Orkoknak van hitenergiája vajon? Valamennyi biztos, mert héroszokat létre tudtak hozni, na de nincs rendes lelkük. Goblinokkal mi a helyzet? Ha én istenség lennék, teremtenék egy fajt, ami mikroszkópikus, intelligens és nem intruzív, tehát senkinek nem érdeke kiírtani.

Link a hozzászóláshoz

Az elf kopókról és hasonszőrű társaikról egyszerűen nem tudunk eleget, hogy felelősen kijelenthessünk velük kapcsolatban bármit a tárgyban. (Előbbiek kapcsán  még az sem egészen tiszta, hogy állnak a beszéddel... ) Fogékonyak-e a metafizikára? Mert ha igen, akár ki is alakulhat bennük az igény a felsőbb hatalmakkal való kapcsolat tudatos megélésére.

Pillanatnyilag úgy gondolom, hogy a vallásos rajongáshoz az elf kopó vérvonalak esetében az az érzület áll legközelebb, amit azon elfek iránt táplálnak, melyeknek "szolgálatába" beleszülettek. Többnek tekintik már őket nagyhatalmú falkatársnál, de a kapcsolatuk nem misztikus jellegű, s nélkülözi a metafizikus jelleget. (Az elf nem sugallatok és ómenek útján kommunikál a kutyájával... )

Orkoknak, goblinoknak nyilván van hitenergiája, de ez pillanatnyilag szétoszlik a számos hérosz és egyebek (Darton, Orwella, Ranagol, hekkák, démonok, tudomisén) között. És innét már csak egy macskaugrás: Yneven az istenek nem feltétlenül teremtői is azoknak a fajoknak, amelyek hitükkel és odaadásukkal táplálják őket. (Tharr talán a legeklatánsabb példa erre.) Magyarán az, hogy istenként teremtesz egy fajt, még messze nem garancia arra, hogy meg is maradnak imádatod mellett. 

Link a hozzászóláshoz

Ha már itt járunk játék technikailag el tudná nekem valaki magyarázni, hogy küzdötte fel magát Tharr a legfelsöbb szintekig? Az világosan le van írva, hogy nem szerafista hatalom álltal. Nekem van egy elméletem, a démonok lélek bekebelezése alapján, de kiváncsi vagyok rátok is.

Szerintem nem feltétlen szükséges az értelem az isteni imádathoz, ha 5 millió kutyám van és mind imád enegem vagy játékosom, akkor lehet elgondolkodok az istenné vagy erdő-szellemé vagy akár kutyák véd-szentjévé vállásról.

ILL: Az orkoknak teljes értékü a lelkük, csak az átok folytán nem vándorolhat tovább és megsemmisűl.

Link a hozzászóláshoz
21 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ha már itt járunk játék technikailag el tudná nekem valaki magyarázni, hogy küzdötte fel magát Tharr a legfelsöbb szintekig? Az világosan le van írva, hogy nem szerafista hatalom álltal. Nekem van egy elméletem, a démonok lélek bekebelezése alapján, de kiváncsi vagyok rátok is.

Tharr a válsággal küzdő kyr birodalom népességét szólította meg egy olyan krédóval, amely alkalmas volt arra, hogy új lendületet adjon a célt és eszményeket vesztett tömegeknek. "Ha nem tudsz úrrá lenni a káoszon, válj eggyé vele!" Hirdette, hogy az állati ösztönökben nincs semmi szégyellnivaló, megélésük erősebbé teszi az egyént és így a közösséget is. Ez a "ragadozó-carpe diem"-eszme csakhamar (néhány évszázad alatt) hatalmas tömegeket tudott megérinteni, melynek hátán ő maga is igen gyorsan felemelkedett. Tudom, hogy ez nem játéktechnikai válasz, de így történhetett: a megfelelő húrok jó időben történő megpendítésével rövid időn belül hatalmas mennyiségű hitenergiára tett szert.

A kutyás dolgot nem feszegetném, de az orkokkal kapcsolatban tulajdonképpen igazad van. Nem tudjuk persze, mi történik pontosan az orkok lelkével, de valószínűleg szétesik, és talán alapszintről kezd újra. (Nem jut egyre feljebb a csigalépcsőn a toronyban, csak ott esik-kel a pince és a földszint között.) Hacsak valaki  -mint Darton a Hallgatagok esetében - bele nem avatkozik a folyamatba.  :) 

Link a hozzászóláshoz
13 perccel ezelőtt-kor bűvdudás írta:

A kutyás dolgot nem feszegetném, de az orkokkal kapcsolatban tulajdonképpen igazad van. Nem tudjuk persze, mi történik pontosan az orkok lelkével, de valószínűleg szétesik, és talán alapszintről kezd újra. (Nem jut egyre feljebb a csigalépcsőn a toronyban, csak ott esik-kel a pince és a földszint között.) Hacsak valaki  -mint Darton a Hallgatagok esetében - bele nem avatkozik a folyamatba. 

Ez azért elég pontosan meg van határozva. Megsemmisül.

Viszont ezt a Darton-os részt nem ismerem. Dartonnak sikerült megkerülni a rendszert a fehérorkokkal?

Link a hozzászóláshoz

Megsemmisül, igen. Én csak arra volnék kíváncsi, hogy ez a gyakorlatban mit jelent. Merthogy a "megsemmisül" általában csak egy hangzatos kifejezés az "elpusztul" ige helyett. Amennyire tudjuk, az égvilágon semmi sem semmisül meg igazán, a rendszer zárt. Hátha az orkok lelkével is ez a helyzet: megszűnik ugyan annak lenni, ami (elpusztul), de nem múlik el nyom nélkül, és idővel újrakezdhet. Csupán nem léphet feljebb sosem. Különben igen jelentős lék tátongana a lelkek körforgásának zárt láncolatában...

De ezek csak metafizikai agyalások részemről. Mindazonáltal az az elképzelés, hogy az orkok lelke efféle zsákutcába került, sokkal megélhetőbb számomra, és Orwella átkának kijátszhatóságát is jobban magyarázza, mint az, hogy az orkok lelke a halál pillanatában semmivé foszlik és kész. De ez már csak afféle akadémiai szőrszálhasogatás - az orkok aligha foglalkoznak vele. Ők úgy tudják, hogy a lelkük velük pusztul és kész. (Ami voltaképp igaz is.)  Nem rágódnak a hogyanokon, maximum dühíti őket a dolog. 

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Megsemmisül, igen. Én csak arra volnék kíváncsi, hogy ez a gyakorlatban mit jelent. Merthogy a "megsemmisül" általában csak egy hangzatos kifejezés az "elpusztul" ige helyett. Amennyire tudjuk, az égvilágon semmi sem semmisül meg igazán, a rendszer zárt. Hátha az orkok lelkével is ez a helyzet: megszűnik ugyan annak lenni, ami (elpusztul), de nem múlik el nyom nélkül, és idővel újrakezdhet. Csupán nem léphet feljebb sosem. Különben igen jelentős lék tátongana a lelkek körforgásának zárt láncolatában...

 

Én szeretem az ilyen metafizikai agyalásokat :D

Valahol olvastam, most hivatalos vagy sem, számomra teljesen elfogadható, sőt beilleszthető. A fogalmazásért előre is bocsánat mert nem igazán emlékszem már rá, de a lényeg a következő.

A lélek mikor az istenek megteremtették egy gocpontba gyült, vagy lehet hogy magának az ösisteneknek volt az a központi lelek, esetleg az Egy-nek. (alig emlékszem, de a lényeg meg van) Innen szakadnak le mindig újab és újabb lélek csirák, ezek indulnak meg a körforgásba. Ha egy lélek kellőképp sokat látott már vagy megtér újra ide, vagy más entitásként folytatja evilági létét. Az én világomba az orkok lelke megtér ide, vissza olvad a nagy "lélekbugyorba". Tehát, mint önnálló egész megszünik létezni előző életeket látó varázslatokkal nem kikutatható, hisz nincs előző élete. Az itt újra leszakadó lélekcsirák később megint eljuthatnak az ork szintre, de az már nem ua.

Pl. Ha az oceánba beleöntesz egy pohár vizet, hiába merítesz belőle rögtön útána még egy pohárral, az már nem az lesz. 

Remélem átment mire célzok, elég zagyva volt.

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Kate;

üdv a fórumon!

A Kyel-pappal kapcsolatban én a Papok, Paplovagok kiegészítő  első kötetét tudnám ajánlani, abban egy egész fejezet foglalkozik ezzel a specializációval. Számos olyan információ - és ötletcsíra - van benne, ami alapján eredetivé, hitelessé tudod formálni a figurát; szerintem érdemes minden sorát megszívlelni. Nyugodt szívvel egyeztess a KM-eddel és a csapattársaiddal az elképzeléseidről, hiszen együtt tudjátok igazán úgy megformálni a karaktereket és azok világát, hogy a legtöbb örömötök teljen benne.

Nagyon izgalmas szerepjátékra ad lehetőséget a Kyel-pap játékosának számára, ha a kaland(sorozat) valamely világégéshez, kataklizmához... azaz a Vak Arc idejéhez kötődik.

Jó játékot kívánok! :) 

Kate és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Nagyon izgalmas szerepjátékra ad lehetőséget a Kyel-pap játékosának számára, ha a kaland(sorozat) valamely világégéshez, kataklizmához... azaz a Vak Arc idejéhez kötődik.

Igen ahhoz kapcsolodik a kaland sorozat, de többet a résztvevők érdekében nem mondhatok :D

Igaz Kate the szép?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A ti Yneveteken mennyire "aktívan" figyelik az istenek a híveiket? Adott esetben egy pap/nem pap karaktert mondjuk egy a karakter/játékos által jól elmondott ima alapján megsegítenek-e mp (tényleges varázslat) nélkül? Esetleg ha a karakter áldozatot mutat be egy másik istennek/hekkának/stb, azt zokon veszi e a pártfogója? (Pl egy játékból: helyi szokás, hogy a vulkán istenének (toroni hekka, Sogron begyalulta maga alá a legendák szerint) vért áldoznak ha bemennek egy épületbe (megvágják magukat egy kis rézkéssel), akkor ha papként ezt megteszem az istenem (pl Della) büntet/figyelmeztet-e? Vagy ha egy karakter vagánykodásból/dühből/elkeseredettségből fohászkodik mondjuk Orwellához, akkor az válaszol e a fohászra vmilyen formában, illetve az addig tisztelt isten zokon veszi e ezt?

 Bocs a tengernyi kérdésért, de próbáltam példákat feldobni...

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hali!

Szerintem normális körülmények között egy karakter, ha nem felszentelt pap, nem képes a papi mágiát alkalmazni (nem segíti meg az istene), akár milyen jó imát is mond. Nem véletlenül van pappá szentelés, szent szimbólum, ...stb. Viszont, különleges alkalmakkor, mikor a karakter nem a saját érdekében, hanem az istene által képviselt eszmékért, híveinek nagyobb csoportjának életéért, vagy bármi kimagasló célért, önfeláldozóan indul a halálba, azért vele talán történhet csoda. De szerintem nem tesz jót a játéknak, ha az isteni figyelmet (játéktechnikailag a pap varázslatait), a jó szerepjátékért cserébe jutalomként osztogatjuk. Persze gondolom te se úgy értetted, hogy ez naponta megtörténik, de én mesélőként csak olyan esetben gondolkodnék el ezen, ha a karakter tényleg hatalmasat kockáztat ezzel, ő maga szinte biztosan rajtaveszt, és akkor is legfeljebb egyszer az életében. Illetve természetesen akkor, ha ez a történet fonalába beleillik, jó irányba viszi. :)

Egy isten papja esetében pedig, ha más istenhez imádkozik (legalábbis ellentéteshez, vagy idegenhez), ugyan azt mondanám mint korábban, azzal a kiegészítéssel, hogy nemcsak meghallgatatlan marad az imája, de az istene is elfordul tőle. Kivétel lehet mondjuk a pyarroni panteon, de ott is fontos, hogy a pap ne kezdje szolgálni a másik istent, legfeljebb megtisztelje egy imával, áldozattal.

Egy pap karakter nagyon más, mint egy varázsló, számára az istene hatalma nem egy eszköz, amit csak úgy alkalmaz, szükséges hozzá a megingathatatlan igaz hite, és minden tettének az istene által hirdetett értékrendbe való illeszkedése. Én mesélőként elvárom egy papot alakító játékostól, hogy tegye magáévá a szemléletet, például Della híveként ne fohászkodjon kyr hekkákhoz, pláne Orwellához ne. Úgy képzelem, egy isten papjának lenni, az a lélek legerősebb kötése, ezt nem lehet csak úgy változtatgatni.

De persze ez csak az én véleményem.

Rodrigo, Darabolo és bűvdudás kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
37 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

De persze ez csak az én véleményem.

Meg az enyém. :)

Azaz maximálisan egyetértek. Az istenségek papjai (főszabályként) nálam is meggyőződéses"szent őrültek", akik az általuk tisztelt deitásnak, s annak értékrendjének rendelnek alá mindent - saját létüket is beleértve (vagyis inkább legfőképp azt). Ezek a legfőbb közös vonásai Ynev papjainak.

Aztán a fentieken belül persze meglehetősen széles skáláját vonultatják fel a viselkedésmintáknak, attól függően, hogy egy adott istenség mit követel meg/vár el tőlük, illetve mit engedélyez/tesz lehetővé számukra. Egy pap a legritkább esetben feszegeti a határait, jánoskodik vagy keres kibúvókat - ilyesmi eszébe sem jut. Még akkor sem, ha az "őt" megformáló játékosnak igen. Egy pap jó megformálásához - ahogy ezt Cundior szépen kifejti - elengedhetetlen egyfajta azonosulás a "céllal", az istenséggel való közösség megélése; annak megértése,  hogy a karakter valami magasztosat, valami önmaga létén túlmutató örökérvényű értéket szolgál és képvisel. Különben megette a fene az egészet.:)

Rodrigo és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

A ti Yneveteken mennyire "aktívan" figyelik az istenek a híveiket? Adott esetben egy pap/nem pap karaktert mondjuk egy a karakter/játékos által jól elmondott ima alapján megsegítenek-e mp (tényleges varázslat) nélkül? Esetleg ha a karakter áldozatot mutat be egy másik istennek/hekkának/stb, azt zokon veszi e a pártfogója? (Pl egy játékból: helyi szokás, hogy a vulkán istenének (toroni hekka, Sogron begyalulta maga alá a legendák szerint) vért áldoznak ha bemennek egy épületbe (megvágják magukat egy kis rézkéssel), akkor ha papként ezt megteszem az istenem (pl Della) büntet/figyelmeztet-e? Vagy ha egy karakter vagánykodásból/dühből/elkeseredettségből fohászkodik mondjuk Orwellához, akkor az válaszol e a fohászra vmilyen formában, illetve az addig tisztelt isten zokon veszi e ezt?

Elég aktívan, 2 játékot játszunk párhuzamosan. Egy nemrég indultat, ahol az isteni erőnek úgyan még nem volt látszatja, de szándékomban áll a játékban használni. Már csak a pap karaktere miatt is. Közvetlen a dúlás után játszunk, egy új kaland van kidolgozás alatt erről egyenlőre nem beszélnék. Itt 2 Kyel hivő, és pyar istencsalád hivő van.

A másik ahol "Kate a szép" ,  Murmuránin "Feketeszem"  John, Pervi Morti :D , és Vasököl Najrob játszanak. Már kiforrottabb. 7-8 tszü karakterek. Eleinte nem is szándékoztam belevinni a vallást a játékba, mondtam nekik, hogy ha gondolják válasszanak istent, bár ez maximum mint gyenge jellemsugallat jelentkezik a játék során. Mivel bizony a hithű katolikus is szokott lopni ( a papnál nem jellemző, jobb esetben). Jómagam az istencsalád választást sugalltam inkább nekik. Ehhez képest lett egy Dreine, egy Darton és egy kaoraku hivő.  Annyira beletudták élni magukat szenteim a hitbe, hogy kénytelen voltam az Ájtatosság pontot bevezetni. Valahonnan a neten szereztem hozzá egy táblázatot, ami szintlépés szerüen müködik. 16 ponttól azaz a "második szinttől" a karakter felhívta tetteivel magára istene figyelmét akit ezek után saját módján megsegít. +1-et ad minden képesség dobáshoz.

Kiegyensúlyozott rendszer egy kaland alatt max 4 pontot lehet adni, én speciel egy évnyi játék alatt összesen adtam annyit, hogy mindenkinek meg legyen a 2. szintje, kivéve a kaoraku hivőt, aki egy párhuzamos létsíkon ahová sikkapuval jutottak, elterjesztette a Kaoraku hitet. Hát ő most a 3. szinten van. Nem kis dolog egy másik elsödleges síkra is átvinni istenünk hitét :D 

Ebben a táblázatban szerepel a hivők számára olyan jutalom miszerint a km álltal választott 2 kis arkánum litániát 1s alatt egy gyors könyörgéssel megidézhetnek napjában 1x, + megkapják ugyanígy a szertartás varázst. ( no de ez valami 150 ájtatosságnál van, ami az eddigieket tekintve talán 2021-re meglesz :D , 400 pont felett pedig a karakter egyfajta élő szentté válik akit istene ha úgy kivánja, és úgy kivánja mert jk nem lehet élőszent, akkor magához hív. Gyakorlatilag küldötté válik) 

Viszont más jutalmat alkalmaz papokra és hívőkre.

Amit jutalmaztam Bazilika építetése 2 áp az egész életút alatt max 1x.

A teljes vagyon 50%ának elajándékozása 1 áp, 90% 2 áp

Egy nomád nemzettség áttérítése ( 2500 fő) Darton hitre: szállásterület szerzéssel és dupla házassággal : 4áp

Egy Orvelle relikvia megkerítése, és a fehérpáholynak átadása : 4áp

Egy különösen vicces halál okozása, vagy akár saját halál  (morális szabállyal) 1áp

Daron ellenségének megkímélése  minusz 4 áp

Egy teljes évig semilyen templomot, vallási felvonulást nem látogatott minusz  áp

Vallási követelmények súlyos, közepes, enyhe megsértése minusz 3,2,1 áp

Isten váltás (erre még nem volt példa) - 50 áp ha átmész minuszba mondhatjuk istened bedurcizott rád, minden proba dobás -1.

stb, stb, stb.... De ha láttam a kétszínüséget a karakterben akkor nem adtam. Pl John építetetett Dartonnak egy bazilikát, láttam  a számítást szegény Kate szemében mikor 5 perc múlva úgyanezt bejelntette. Na ő nem kapott áp-t.

Szóval igen van szerepe az isteneknek nálunk, nem is kicsi. Akár azt is hallhatod egy játék során, hogy : " Ranagol ne téged válasszon az elsőnek. Darton röhögjön az ágyad fölött. Dreine itélkezzen tetteim felett. Thar részesítsen szeretetében. Elena csókoljon homlokon stb, stb, stb..."

Ha valami kimaradt kérdezz nyugodtan, talán még a táblázatot is át tudom küldeni. 

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A pap esetében én is hasonlóan gondolom, nem áldoztam a hekkának. 

Az Orwellás fohász nem pappal (és nem is) történt, de gyakorlatilag a kérdés ugyanarra irányult mint az első. Én sem gondolom, hogy varázsolni kell az egyszeri híveknek, de azt elképzelhetőnek tartom, hogy egy isten a neki kedves dolgokban közvetlenül beavatkozik, hisz elvileg figyel és híveket akar szerezni és megtartani. A papok gyakorlatilag az utazó ügynökei akik képviselik, de egy isten szuverén és nem csak rajtuk keresztül cselekedhet. Ugyanakkor mondjuk küldheti is őket valakihez, akár segíteni, akár jelezni, hogy az az ima meghallgattatott... Az előbb említett orwellás fohász után azt gondolom simán beprópálhatja egy papnő a karaktert, hogy az úrnő megjelölt, mondom mi a feladat és mi a jutalom. Illetve az eredeti istenének akármelyik papja a következő találkozásnál megemlíti, hogy van valami vaj a füle mögött és ideje volna ezt letisztázni.

Link a hozzászóláshoz
On 2012. 09. 05. at 21:19-kor MagyarGergely írta:

Pl. vetés van, Ellana papnője a mezőn megáld mindent. Két napra rá, temetik a nagyapát, elmennek Hát Darton templomába, ahol éppen 5 öreg készül fel a távozásra... a pap vezette gyakorlatokkal és beszéddel. Másnap beidézi Drein egy papja a szomszéd perében tanúnak. Pár napra rá esküvő a másik szomszédnak, Kyel templomába mennek, onnan meg Dreináéba. Közben egy Arel pap bátor önkénteseket gyűjt a szomszéd falu ellen, akik már megint lerombolták a gátat, mer' az nekik nem jó. A fickó felkerekedik, és két nap alatt elmegy Uwel rendházába is, mert minden vagyonát a gátba fektette, és most tönkrement... bosszút akar... Szóval mennek ők bőven templomokba, papokhoz... csak más céllal, mint IRL nálunk.

Tudom, hogy régi hozzászólás, de nagyon tetszik az érvelés. Bár azért hozzá tenném, hogy néha azért maguktól is elmennek imádkozni, eseti jelleggel. Ill. hogy a számukra fontosabb isten rendezvényein is megjelennek: 2 napos eszem iszom Arel nevében, egy hajó rituális elcsülyesztése a végén halvacsorával Antoh tiszteletére vagy halottainkért tett imák amik Darton kegyelmét kérik.

Kérdés: 2 külömbőző játék, de kicsit bajban vagyunk: Sehol nincs erre vonatkozó írás. Papi megkötés a heti 1x-i minimális áldozat bemútatás. Krad ill. Kyel milyen áldozatokat fogad el szívesen? Az áldozatok a eltűnnek, ha sikeres a procedura? Gondolok itt olyan példákra, mint Arelnél a bor földre öntése.

Ill. Kizárolag kiváncsiságból (nagy csodálója vagyok Uwelnek) ő milyen áldozatot követel meg? Vagy elég neki csupán a beteljesedett bosszú? Mindenképp meg kell halnia a bosszú személyének? Vagy, elég pl. ha egy nemes félholtra ver egy szajhát, ugyanezt a verést vissza adni. Szemet-szemért, fogat-fogért elv alapján. Csak mert ebben az esetben igencsak megszaporodna a szent helyeinek a létszáma.

Várom a válaszokat.

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Darabolo;

az áldozatos kérdésekre a PPL1-ben van a válasz. A heti egy kötelező áldozastra itt nem találtam utalást, csak arra, hogy "rendszeres időközönként" kell ezeket bemutatni. A mikéntekről: Krad szolgái csak nagyritkán (feltehetően ünnepnapokon) mutatnak be áldozatot; ekkor bort ajánlanak fel az istenségnek. Kyelnél kicsit keresgélnem kellett, de a lényeg, hogy az ő papjai mézzel vegyített tejet öntenek a földre. Az ilyen esetekben nem kérdéses, hogy a felajánlott áldozat eltűnik. 

Uwel esetében az egyik forrás szerint valóban a megtorlás szent aktusa az áldozatbemutatás bevett módja, de annak is van nyoma, hogy szolgái italáldozatot mutatnak be: a tűz lángját hintik meg tiszta vörösborral. (Ez is eltűnik, nyilván...) A Bosszúállás Atyja szerintem nem követeli minden esetben a vétkes halálát, fontosabbnak gondolom, hogy a megtorlás szigorú legyen és igazságos. Ami a szent helyeket illeti, a következőt találtam róla: "Az istenség szemében minden olyan hely szentté magasztosul, ahol egy-egy különösen nagy horderejű vagy régóta húzódó bosszú beteljesült, még akkor is, ha nem az ő szolgái keze által." Nyilván lehet azon rugózni, hogy mely bosszú számít nagy horderejűnek, a lényeg, hogy a fentiekből kiviláglik: miután a haragosomat orvul elgáncsolom a táncparketten - legyen a megtorlás bármennyire is jogos -, a bálterem  még nem feltétlenül fog attól kezdve szent helynek minősülni. :)  

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Annyira  visszás isten Uwel, és a köznép embere mégis olyan könnyen tud vele azonosulni. Mindig csodálattal olvastam a vele kapcsolatos minőségi írásokat. Legnagyobb bánatomra soha nem játszottam vele, vagy a csapat nem állt volna össze rá, hogy  mindig csak a bosszúk után kajtassunk vagy épp volt valami izgalmasabb amit ki akartam probálni.

Ha jól emlékszem nekik most nincs nagymesterük. Talán az egyik kráni hadúr ölte meg. Legalább is így emlékszem.

Ill. Valahol olvastam egyszer, hogy x számú beteljesített bosszú után Uwel megáldja szolgálója fegyverét. Nem tudjátok véletlen, melyik írás lehetett ez, ill. h hol találom?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Darabolo;

nagymesterük sosem volt, minden rendház autonóm egység egy-egy khuryak (rendfőnök) vezetése alatt. Akire te gondolsz, az Sorquas Devastor, Uwel utolsó kegyeltje. És igen, Pyarron ostrománál veszett oda. 

Ahogy tetra is írta, az "a bosszú eszköze áldott fegyver" - isteni jutalom leírása a PPL I.-ben olvasható, mégpedig a 125. oldalon. Most itt csak annyit, hogy az áldás elérésére az 5. TSZ után nyílik lehetőség, és jó kis bónuszok, majd - KM-i hatáskörben - izgalmas különleges képességek járnak érte. 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2018. 10. 27. at 11:45-kor bűvdudás írta:

. Kyelnél kicsit keresgélnem kellett, de a lényeg, hogy az ő papjai mézzel vegyített tejet öntenek a földre. Az ilyen esetekben nem kérdéses, hogy a felajánlott áldozat eltűnik. 

Bocsi, hogy beleszólok, ETK szerint ők borral áldoznak. :) Istenünk (Kyel) ezt a nedűt kedveli legjobban. Néhány Isten konkrétan ki van emelve az áldozás leírásánál.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...