Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Ez is igaz. Nem tudom, nekem valahogy akkor se tetszik ez a logika, az E/Mp-t valahogy arányosan kéne számolni.

Tudom, most úgy tűnik, mintha csak arra a válaszra várnék, ami nekem tetszik, :) de igazából arról van szó, hogy valahogy egyik se passzol. Mondjuk az is igaz, hogy rengeteg megkötést kapnak, lehet az erőssebb változat a kárpótlás érte, mert ha csak az összköltségből vonódik a szintjutalom, úgy meglehetősen előnytelen a kaszt. Nem tudom...

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Cundior;

nem egészen értem, hogy miben maradtatok, így azért leírom: igen, a szabály azt is megengedi, hogy kacsonként süsse el a vérpusztító a varázslatot ugyanarra az áldozatra. Ez jelentős megtakarítás lehet, így azonban minden kacs 3 (+2) szegmens, és mindegyik ellen külön gyorsaság-próbára jogosult az áldozat. Igaz, minél több a sikeresen rögzített kacs, annál kevésbé ugrándozhat az áldozat, és én azért a mágia sokkoló hatásáról sem feledkeznék meg. (Lehet, hogy felfedezted a kaszt ultiját? :) )

Ezzel együtt úgy érzem, hogy a sanquinatorok léte inkább hangulati elem lehet egy "Tharr gonosz egyháza"-típusú modulban, így - épp a hidegrázós, de praktikátlan megkötések okán - én inkább NJK-ként, vagy nagyon spéci szerepben tudom elképzelni őket. Életút? Hááát... ehhez nem elég élénk a fantáziám. 

tetra és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Köszönöm mindenkinek a segítséget, igazából ez a sanquinator egyáltalán nem éri meg. Nyilván nem patikamérlegen kell mérni a kasztokat, de azért valami egyensúlyra törekedhettek volna a készítők az előnyök és hátrányok kitalálásakor.

A másik probléma pedig ez:

Egy órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Ezzel együtt úgy érzem, hogy a sanquinatorok léte inkább hangulati elem lehet egy "Tharr gonosz egyháza"-típusú modulban, így - épp a hidegrázós, de praktikátlan megkötések okán - én inkább NJK-ként, vagy nagyon spéci szerepben tudom elképzelni őket. Életút? Hááát... ehhez nem elég élénk a fantáziám. 

Az még valahogy megoldható, hogy Tharr pap induljon egy csapatban, mert nem feltétlenül gátlásatalan tömeggyilkos mind. Lehet a hangsúlyt a világrend fölött uralkodó káosz elhivatott hívére terelni, akár még a halál jellem elhagyásával is, de mint amire az eredeti kérdésem második felében céloztam, mégis milyen kalandokra lehet alkalmas egy ennyire eltorzult kaszt? Egy-két speciálisra talán, de életútra én sem tartom alkalmasnak (ismét sajnálatos "hiba" az alkotók részéről).

Kár érte, mert a vérmágus önmagában nekem szinpatikus ötlet, örülnék egy kevésbé pszichopata, inkább érdekes, sötét, csupán csak hátborzongató színfoltnak.

Link a hozzászóláshoz

Nem értek egyet!
 Azért egy vérmágúsnak, vérpapnak igencsak eltorzúltnak kell lennie.

Nem igen tudok olyat elképzelni, hogy békésen szedegeti a virágokat este meg eszébe jut, hogy jaaaaaj bocsi nem áldoztam Tharrnak,  menjünk kalandozi, majd közben kiélem  istenem beteges jegyeit.

Ahogy mondják: "Aki szép, az reggel is szép" Charlie

"Akit reggel perverz, az este is perverz" Darabolo 

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Nem igen tudok olyat elképzelni, hogy békésen szedegeti a virágokat este meg eszébe jut, hogy jaaaaaj bocsi nem áldoztam Tharrnak,  menjünk kalandozi, majd közben kiélem  istenem beteges jegyeit.

Igen, pontosan így gondoltam...

4 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Azért egy vérmágúsnak, vérpapnak igencsak eltorzúltnak kell lennie.

Szerintem pedig illik különbséget tenni egy NJK szekta tagjai, akik remek lehetőséget kínálnal egy sötét és torz hangulatú történet elmeséléséhez, és egy JK kaszt között. Ha szerinted nem probléma az, hogy egy szerepjátékos kiegészítőben, kalandozó kasztként mutatnak be valamit, ami arra nem feltétlenül alkalmas, akkor az a te dolgod, de én jobban örülnék neki, ha mind játéktechnikai, mind pedig játszhatósági szempontokat figyelembe vennének az alkotók a kasztok kidolgozásakor, mert így jó ötletek mennek veszendőbe. (Mármint nem teljesen, de mégse használják őket a játékosok, így végeredményben mégis.)

Link a hozzászóláshoz
34 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Ha szerinted nem probléma az, hogy egy szerepjátékos kiegészítőben, kalandozó kasztként mutatnak be valamit, ami arra nem feltétlenül alkalmas, akkor az a te dolgod, de én jobban örülnék neki, ha mind játéktechnikai, mind pedig játszhatósági szempontokat figyelembe vennének az alkotók a kasztok kidolgozásakor, mert így jó ötletek mennek veszendőbe.

Ennek mindannyian örülnénk, de a MAGUS alkotói között meglehetősen sok tehetségtelen volt. Daraboló sem azt mondta, hogy ennek így KELLENE lennie, hanem hogy így VAN. A szomorú valóság, hogy nem lehet a szándékára támaszkodni az alkotóknak, mert inkonzisztensek. Ki kell bogarászni a jó ötleteket, és használni.

Darabolo és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

remélem nem volt még kérdés: tudom hogy hol olvastam, de most egyszerűen nem találom. A Dartoniták maremita szárnya finoman szólva sem bírja a Dreina vallást. Ez alól az Oroszlánszív lovagrend kivétel, akik hősiességükkel kivívták megbecsülésüket. Ugye jól emlékszem? Hol találok erről anyagot?

 

Köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Kérdés:

A bigámiára az ynevi egyházzakkal kapcsolatban, főleg a pyar istenségeknél van forrás? Meg van kötve a kezünk ezt tekintve, vagy sehol sincs leírva, hogy nem lehet az embernek 2 asszonya-úra.

On 2019. 02. 17. at 19:13-kor stewenson írta:

remélem nem volt még kérdés: tudom hogy hol olvastam, de most egyszerűen nem találom. A Dartoniták maremita szárnya finoman szólva sem bírja a Dreina vallást. Ez alól az Oroszlánszív lovagrend kivétel, akik hősiességükkel kivívták megbecsülésüket. Ugye jól emlékszem? Hol találok erről anyagot?

Én nem tudok róla. Probálkozz a máremita oldalon.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

A bigámiával kapcsolatban egyedül Shadonból van tudomásom valamiféle forrásra (Garmacor vére), de az állítólag godoni előképekre megy vissza - azaz talán a pyarroni gyakorlatban is helye lehet. Talán.

Magyarán arról van szó, hogy a godoni kóborlovagok óta ismert gyakorlat (inkább ősi szokásjog, mint törvényileg lefektetett/támogatott metódus), hogy a sokat utazó nemeseknek - főként háborús időkben - több, egymástól távoli településen is lehet "pártfogoltja." Ez valójában nem feleség, de az ágyasnál sokkal több -  a tőle született gyermekeket az apa általában elismeri, és kutya kötelessége gondoskodni róla, mint ahogy az anyáról is. Állandó partnerkapcsolatot jelent, így egyfajta biztonságot nyújt nem csupán a nőnek, de a közösségnek is (pl falu), aminek a nő a tagja. Jellemző módon az adott nő többnyire alacsonyabb társadalmi osztály tagja (mondjuk egyszerű szabados), de míg a rangbéliek közti házasság gyakran érdekszülte szövetség, addig ez a fajta pártfogolás inkább alapul kölcsönös vonzalmon, szerelmen. 

Az effajta kapcsolatnak nyilván feltétele, hogy az adott férfi képes és hajlandó legyen gondoskodni a nőről, illetve megvédeni őt és képviselni az érdekeit. 

Megnéztem, mi az ilyen nők hivatalos titulusa: konzortáknak hívják őket.

A törvényesített házasság viszont szerintem aligha támogatja a bigámia bármi formáját - legalábbis vagyonnal bíró osztályok között -, mivel módfelett megbonyolítaná az öröklési rendet, és egymás ellen fenekedő orgyilkosok gyülekezetévé változtatná a tágabban értelmezett rokonságot. (Ez persze még az egyazon anyától származó testvérek közt is megesik, de gondoljunk csak bele... az Oszmán Birodalomban nem véletlenül hullottak az ifjú rangosak fejei - az anyák mindent megtettek saját utódaik érvényesülésének érdekében. )

*

Nőági öröklésnél mondjuk ez a probléma kevésbé volna kihegyezett: az esetek jellemző többségében  ugyanis nincs egyértelmű bizonyíték arra, melyik férjtől is származik az adott utód. :) (Tudom, a változatosság gyönyörködtet: az asszonyság elf, törpe meg tongesz férjei segíthetnek a beazonosításban...)

Darabolo és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nekem is lenne kérdésem. Kyel pappal játszok.

Jelenleg 45 % esélyem van arra, hogy megérezzem vki hazudik-e. Ezzel nincs is gond, rákérdeztek KM-nél, kockát dobunk. DE! Ha sikertelen a dobás, akkor az nem jelenti azt hogy automatikusan elhiszem minden szavát, ugye? Akkor az semleges "érzés"? Magyarán továbbra is álhatok pártatlanul az emberhez?

Link a hozzászóláshoz

Hát, szerintem ezen nem nagyon lehet vitázni, mert a leírás nem elég részletes ehhez, így vagy úgy lehet gondolni, na de hogy kinek van igaza...? Az én személyes véleményem az, hogy ez a képesség nem egy folyton aktív detektor, ahol a pap látja, hogy most épp van vagy nincs hazugság, hanem csak egy alkalmanként érkező sugallat. Ha ezt a papnak akarnia kéne, aktiválnia, koncentrálnia, ...stb. és ennek eredményeképpen nem lenne hazugságérzet, lehetne azt mondani, hogy megbízol az istenedben, a segítségét kérted, és nem kaptál jelet, hogy hazugság volt, ezért elhiszed hogy igaz (mert rossz volt a dobás). De mivel ilyen nincs, mivel ezek az érzések "maguktól" jelentkeznek, és nem mindig (innen a 45%), ezért szerintem a pap azt gondolhat amit akar.

Más kérdés, hogyha ő nem érez hazugságot, valószínű azért kevésbé fog gyanakodni, mint azt egy másik kaszt tagja tenné, tehát egy jó szerepjátékos csak indokolt esetben gyanakszik tovább, de azért én nem úgy képzelem, hogy az elhibázott dobás miatt neki kötelező innentől mindenképpen elhinnie amit hall. De ez tényleg csak az én véleményem, nem tudom alátámasztani semmivel.

Link a hozzászóláshoz

Attól, mert nem hazudik még lehet az, hogy elhallgat valamit vagy akár rosszul tud valamit. Egyik esetet sem mutatja ki még az igaz szó varázslat sem. Szóval kételkedhetsz szerintem, ezek mentén. (És mindkettő független a dobás eredményétől, ugyanis mindkét esetben a sikeres dobás is azt mutatná, hogy igazat mond, mert ami nem lenne az, azt elhallgatja, illetve ő igaznak hiszi, amit mond a másik esetben.)

Kyel papként szerintem mindkét esettel tisztában vagy mint lehetséges kibúvó a varázslatod/adományod alól.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Megint én, megint Kyel pap :D

 

Dilemma a következő:

szakrál mágia 5. Fok: alap varázslatok nem kerülnek mannába. Mi számít alap varázslatnak? Kis arkániumok? Vagy csak az általános varázslatok. Az előbbi KM szerint túl táp, utóbbira 40 KP-t elkölteni fölöslegesnek tartom. Igazából tanácstalanok vagyunk, egyikőnk sem találkozott ezzel még. Szerintetek? :)

(Jelen pillanatban 4. Fokra tanulom, de a későbbi célom az 5. Fok volt eddig.)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...