Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Higins

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás

Recommended Posts

1. Soha nem nyilvános a dobás. Akármilyen jó szerepjátékos az ember, befolyásolja, ha látja, hogy nem sikerült valami.
  2. Nekem elég egyértelműnek hangzik: X% eséllyel megérzi, ha hazudnak, tehát 100-X% eséllyel nem érzi meg. A pap szerintem tisztában van a saját hatalmával, és tudja, hogy nem 100%-os hazugságdetektor. Olyan érzet nincs, hogy igazság, csak vagy érez hazugságot, vagy nem. Ettől még kételkedhet, lásd előző mondat.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
16 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Más kérdés, hogyha ő nem érez hazugságot, valószínű azért kevésbé fog gyanakodni, mint azt egy másik kaszt tagja tenné, tehát egy jó szerepjátékos csak indokolt esetben gyanakszik tovább, de azért én nem úgy képzelem, hogy az elhibázott dobás miatt neki kötelező innentől mindenképpen elhinnie amit hall. De ez tényleg csak az én véleményem, nem tudom alátámasztani semmivel.

Ezzel együtt tudok élni. Főleg az első másfél sort tekíntve.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

(Bocsi, másokon, hátra került)

Sziasztok!

Megint én, megint Kyel pap :D

Dilemma a következő:

szakrál mágia 5. Fok: alap varázslatok nem kerülnek mannába. Mi számít alap varázslatnak? Kis arkániumok? Vagy csak az általános varázslatok. Az előbbi KM szerint túl táp, utóbbira 40 KP-t elkölteni fölöslegesnek tartom. Igazából tanácstalanok vagyunk, egyikőnk sem találkozott ezzel még. Szerintetek? :)

(Jelen pillanatban 4. Fokra tanulom, de a későbbi célom az 5. Fok volt eddig.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Azt megbeszéltük mik az alap varázslatok.  Azt adja a képesség, az én alap véleményem, hogy egy papnak nem éri meg a szakrál mágiát fejleszteni.  Te, mint JK viszont nyugodtan költhetsz rá. Szeri van, de semilyen bolognai- sőr komboval nem tudsz rávenni ,hogy a kisarkánumot ingyen használhasd, gyakorlatílag korlátlanul. A szent tűz is kisarkánum: 36 mp, 6k6 sebzés.......... és ez csak egy. A paplovag kaszt erre épül, akkor ők ha 5. fokra fejlesztik nem is használnak mannát?

Ui: nagyon finom volt tegnap +1 tp :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
3 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Azt megbeszéltük mik az alap varázslatok.  Azt adja a képesség, az én alap véleményem, hogy egy papnak nem éri meg a szakrál mágiát fejleszteni.  Te, mint JK viszont nyugodtan költhetsz rá. Szeri van, de semilyen bolognai- sőr komboval nem tudsz rávenni ,hogy a kisarkánumot ingyen használhasd, gyakorlatílag korlátlanul. A szent tűz is kisarkánum: 36 mp, 6k6 sebzés.......... és ez csak egy. A paplovag kaszt erre épül, akkor ők ha 5. fokra fejlesztik nem is használnak mannát?

Fogalmam sincs, (mint ahogy neked sem; de szeri van :D ) ezért kérdeztem. :) találgatták te is, én is, de hátha vki tudja

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az Új Tekercsekben írt "alapvarázslat" kifejezés hibás, az ETK-ban írt általános varázslatokról van szó, mint: A hatalom szava, Áldás, Mágia kifürkészése, (Mágia szétoszlatását kivették), Szent fény, Szertartás, Aszkézik (nem mintha fontos lenne, de a könyv nehezen birkózik meg az ABC sorrendel). :) Az egy másik kérdés, hogy ez mennyire éri meg.

ÚTK-ban ezt 4. fokra tették, ezek szerint nem véletlenül, illetve engedik a mágia szétoszlatását is, ott az a korlát, hogy nincs felezett létrehozási idő, és ingyen csak alaperősítéssel lehet ezeket létrehozni, illetve utána nincs fele költség. Esetleg, ha nagyon nem éri meg, gondolkodhattok ilyen háziszabályban. 4. fok ingyenes alapköltség, 5. fok fele idő, fele mana, de nem akarok beleavatkozni és új vitát ébreszteni. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Adjon Ranagol észt! :D

Segítséget kérek megint. Ködös emlékeim közt szerepel egy Ordani Tűzpap/lovag specializáció illetve egy toroni szerzetes? fajta ami ugyan NJK, de sok lehetőséget relyt( talán mágikus füvekkel felnyomatják az FP-ket, inteligenciájuk alacsony, talán még beszélni sem tudnak, bőrük meg emlékeim szerint sárgás a füvektől). Meg tudnátok mondani melyik kiegben volt/ak ez/ek benne? Lehet, hogy csak felületesen futottam át a PPL2-t, de nem találtam.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezek nem PPL-ben szereplő kasztok/alkasztok. 

Gyanítom, hogy az első a Főnixet takarja, amit a 2TK-ban találsz meg. (illetve a Játékosok készlete 2-ben...)

A Tharr-szerzetes az Ynevi Kóborlások, Véridő című kalandmoduljában volt, teljes kidolgozását pedig megtalálod az oldalon. (jól tematizálva, kasztok/papok/szerzetes... :D

Tharr-szerzetes

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Betöltés...

• Új...