Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Szasz!

Toront lehet szeretni nemszeretni, de szerintem jó ötlet volt az a MAGUS tervezőitől, hogy legyen egy ilyen ország is. Ha nem szereted, akkor is már foglalkozol vele, annyiban, hogy nem szívleled, tehát a foglalkozás elérte célját, sikerült olyan országnak megteremteni, agol sok kaland játszódik.

Egyébkén Én kissé tudatlan vagyok az istenek témájában, ezért indítottam az egészet, tudtok nekem mesélni pl: Weiláról, nem kell nagyon részletezni, de most gondolkozom egy hozzá kapcsolódó kalandon.

Link a hozzászóláshoz

Weila a Sorskovács a Kyr Birodalom főistene volt, és Calowynen máig igen sok követővel bír. A birodalom bukása után Erionban, a Godorai Függőkertben megpróbálták megidézni a kyr isteneket, hogy segítségükkel újra létrehozhassák az egykori Kyriát, de sajnos az égiek nem így akarták. Tharr rátámadt Weilára, aki az első pofon után átszédült egy másik síkra, ezután párbajozott Sogronnal, aki -Morgena közbenjárásának köszönhetően- alulmaradt, ezért az elkövetkező évezredekben háttérbe szorult. Igere hívei, mivel nem voltak elég harciasok, kipusztultak, Weila követőit pedig A tharrosok irtották ki szinte teljesen, de máig vannak még egy páran, akik még mindig Weilát tisztelik istenükként, és még mindig hiszik, hogy egyszer megdőlhet Tharr egyeduralma a kyr pantheonban.

Egyébként milyen kalandra gondoltál?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valakitől még régebben hallottam, hogy ha még életében elég hívőt szerez magának, akkor istenné válhat (sajnos már nem emléxem a számra :roll: , hogy mennyi is kellett hozzá ). De sztem ebben lehet valami mert ott vannak az ork héroszok, és az elf kalahorák is akik mondhatni "istenné" váltak.

Nektek mi a véleményetek erről?

Link a hozzászóláshoz

Volna egy kérdésem: szerintetek egy régi crantai időkben elenyészett majd alig egy évtizede visszatért istennőnek, aki híveinek nincs maradása északon, délen pedig javában dúl a manifesztációs hábórú, így minden bizonnyal Krán felé indúlnak, hogy megtérjenek a Kosfejes táborába de úgy, hogy istenőjükön keresztűl imádják az eggy urat, annak mennyi esélye van? :?:

Szerintem 10-15% de arra volnék kiváncsi, hogy a kosfejű elfogadna egy ujjabb Káoszangyalt a táborába híveivel eggyütt, úgy hogy rajta keresztűl (mint a többi káoszanygalnál) őt imádják??

(Minden bizonnyal, ha a hívek képesek megfelelni krán tőrvényeinek, de kiváncsi volnék a ti véleményeitekre is.)

Link a hozzászóláshoz

Nagyszámú követőnek kell lennie hogy Ranagol elfogadja.Az istennőnek egyértelműen Ranagol eszméit kell vallania mondjuk annak az egyik aspektusát képviseli vagy elvét domborítja ki.A káosz angyalok között ha elég erős fenn maradhat.

Szerintem az esély 1%.de a te Yneveden az van amit te akarsz!:)Ha másokkal is játszol olyankor egyeztess alapelvet ne feledd! Ha behoznád az istennődet közös játékokba ezt csak azért mondom plusz !Na már megint sokat rizsásztam ,hisz ezt te tudod magadtól is.:)

Ez az elenyészett dolog szerintem nem jó.hatalmát vesztett ,lecsúszott ,beolvadt stb legyen, de azért az isteneknél is nehezen megy az hogy megszűnik aztán újból összeáll.Az már nem ugyan az az isten ha még a neve azonos is.Bár fantasy szóval még ez is előfordulhat éppen!

Link a hozzászóláshoz

Értékelem a hozzászólásokat és megfogadom a tanácsokat. Az istennőnek hívei mindig is voltak, de ő maga rabságban volt, afféle külső negatív létsíkon ..bla bla... lényeg, hogy egy kis kalandozó csapat megszabadította őt , de a kígyókardos papoknak ez nem teccet... Menniük kel és az út hosszú lessz, szövetségesük már van az út pedig Thar papjai elől vezet egyenesen a manifesztációs háborún keresztűl Krán bugyraiba ahol hejet kell majd szakítaniuk maguknak különben... Rendelkezásükre mindössze 600 harcos és 300 pap áll majd....

-Csak, hogy lássátok ez nem egy fejből kipattant éjszakai modúl, hozzátenném hogy az életútjáték majd másfél éve tart... (játékidőn kívűl persze)

Mégegyszer kössz a tanácsokat!

Link a hozzászóláshoz

Lord Zador

Örülök, hogy ennyire tetszenek a sámánpapok, de valamit félreértettél. Ymdol eredetileg valóban a levegő ura volt, de mára már semilyen hatalma nincs az elsődleges anyagi síkon. Viszont a fiai valódi hatalommal bírnak, ezért nem ritkán az ő hatalmukat használják Ymdol sámánjai is. A sámánpap egyébként valóban egy nagyon hangulatos, élvezetes kaszt.

Link a hozzászóláshoz

Ranagol valóban egy "tökéletes" isten. De, hogy kránon belűl ne lenne lázadás valami ellen az sem igaz. Hiszen mindennaposak a véres, brutális, könyörtelen klánháborúk. AZ igaz, ranagol kultusza ellen nincs lázadás, de a káoszszekták folyamatos viszájkodása, a tartományok folyamatos hadmozdulatai a szomszédos tartományok seregét követve, hogy elkerüljék a váratlan támadásokat, a fejvadászklánok ármánykodásai mind a középső, külső és belső tartományokban, az ösfajok (Elfek, Aquírok) írtó "hadjáratai" egymás ellen folyamatosan több ezer éve készenlétben tartják Kránt.

:arrow: Sogron a fény :!: Sogroné az ERÕ :!: 8)

Link a hozzászóláshoz

A krániak pont a Ranagol vallás miatt nem tudnak elpuhulni.

Hiába harcol mindenki mindenki ellen, ez garantálja, hogy csak az igazán életképesek maradjanak életben.

Kránban még a legutolsó koldus is jobb fegyverforgató, mint más civilizált vidéken azok, akik elvileg értenek hozzá.

A Káosz szekták azért tényleg közveszélyesek, mint például Káosz-Samambrag hívei, akik a járványok terjesztését szent küldetésüknek tekintik. Miattuk teljes városok néptelenedhetnek el.

Link a hozzászóláshoz
A krániak pont a Ranagol vallás miatt nem tudnak elpuhulni.

Hiába harcol mindenki mindenki ellen, ez garantálja, hogy csak az igazán életképesek maradjanak életben.

Kránban még a legutolsó koldus is jobb fegyverforgató, mint más civilizált vidéken azok, akik elvileg értenek hozzá.

A Káosz szekták azért tényleg közveszélyesek, mint például Káosz-Samambrag hívei, akik a járványok terjesztését szent küldetésüknek tekintik. Miattuk teljes városok néptelenedhetnek el.

1. summarium rossz tanácsadó, érdemes inkább a Renegát alapján elképzelni kránt, akkor működik is.

2. elég életképtelen az az ország ahol mindenki fegyvert forgat, a tehetség egyirányú lenne, és mondjuk csak a nagy buta erős emberek maradnának meg, de ez máshol divat. Kránban a tudás a szakértelem a tehetség az érték. Ha egy átlagos fejvadász megöli a világ legjobb virágkötőjét mielőtt az maradandót alkothatott volna, akkor vétett ranagol törvényei ellen. Kránban pont ez az embertelen, a gonosz: Nem léphetsz ki a helyedről, de nem tudod hol van az. De krán mint egység tudja mindenki helyét, és hosszú távra tervez.

Link a hozzászóláshoz
1. summarium rossz tanácsadó, érdemes inkább a Renegát alapján elképzelni kránt, akkor működik is.

Lehet hogy intelligenciaképessége alacsony (kb 3-6) vagyok, de nem tudom mi az a Renegát.

Megmondaná valaki, hogy mi az?

Elég nagy szükségem van rá, mert éppen egy kráni partinak mesélek

Természetes, Nyulászi Zsolt alkotta meg annak idején dél Ynevet, ezen belül Krán első részletes kidolgozása is az ő munkáját dícséri miként a MAGUS rendszerének nagyobb része, és pár kiegészítés is. Később kivált a MAGUS fejlesztőcsapatot, és megalkotta a CODEX rendszerét. A CODEX annak idején krán szerepjátéknak indult, elsősorban az ország népszerűsége miatt.

Az ország pedig egy általa írt, a manifesztációs háború idején játszó regény, a Renegát sikere miatt lett népszerű. Természetesen a kráni fejvadászok hivatalos (rúnás) leírása is ugyanezen ember tollából származik.

A kiválása után cél volt mindent máskép csinálni, a summarium viszont önellentmondásos lett, és a többi könyvvel sem fért össze a többi rész fejlesztése is behalt, és a rajongók megvonták a bizalmat a projekttől. Enek egyik oka éppen krán volt. Azóta a summarium alkotócsapatához kötődő írók számos írást jelentettek meg a saját vérgőzös de nem működő elképzelésükről.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Kránról egyébként azért árul el nagyon sokat mert egy rövid jelenet kivételével - térkapu ugye - egyetlen sora sem játszódik Kránban...

A summarium szerintem alapműnek tekinthető. Nem többnek és nem kevesebbnek. Ehhez jön hozzá a Renegát és a Pokol. Ez utobbi írja le leginkább, hogy milyen is Krán valójában. 15x olvastam minimum;) Na abban ki van fejtve, hogy mit is jelent a Változás Törvénye és még egy gyakorlati bemutató is szerepel benne róla.

(Persze nem akartam Nyúl urat leszólni. Csak tisztelettel lehet szólni róla. A Renegátot 30x olvastam...)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...