Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Higins

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás

Recommended Posts

Darton lélek és halál szférát ad, ezekkel pedig még elméletben sem lehet gyógyítani, mert a gyógyítás élet és természet szférás. Vagyis az az eset, hogy saját magát mágiával gyógyítsa eleve lehetetlen.

Mágikus gyógyítás esetében tehát csak az a kérdés marad, hogy hagyja-e magát gyógyítani. A válasz egyértelműen nem.

A sebgyógyítás képzettség érdekesebb kérdés. Szerintem nem életveszélyes sérülések esetén engedélyezett, ahogy fentebb is írta valaki, fájdalomcsillapításra pl. Ezzel jól összecseng a sebgyógyítás képzettség leírása az ETK-ban (104. o.). Az Af ugyanis nem is teszi lehetővé az Ép gyógyítást. Szóval ebből kiindulva pontosan annyit gyógyíthat magán vagy másokon, illetve hagyhatja magát ellátni, amit a sebgyógyítás Af-a megenged.

image.thumb.png.9f1f0afa7c564da34566db2943879056.png

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
4 perccel ezelőtt-kor Jadis írta:

A válasz egyértelműen nem.

Ezt meg is tudnád indokolni valamelyik szabálykönyv vagy bármilyen egyéb kiadvány valamely passzusával?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Ezt meg is tudnád indokolni valamelyik szabálykönyv vagy bármilyen egyéb kiadvány valamely passzusával?

Amúgy most megnéztük alaposabban és sebgyógyítást csak a pap kap, a paplovag nem. Ráadásul a szigorú megkötés csak a paplovagra vonatkozik, nála van leírva. Szóval végeredményben a paplovagok csak és kizárólag természetes úton gyógyulhatnak. A leírás alapján még ki se moshatja a sebét (vagy másét)... (az része a sebgyógyítás Af-nek, ergo gyógyítás)

Minden esetre a mágikus gyógyulást kizárja a szöveg.

Ha én lennék a KM, akkor a sebgyógyítás Af rajta való alkalmazását engedném, többet nem, ő meg még ezt sem (és nem is engedném a tanulását). Viszont szintén kérdéses, hogy vajon milyen szemmel nézi a Darton paplovag, ha A csapattárs gyógyítja B csapattársat... KM-ként ebben sem lennék szigorú, de a szöveget lehet úgy értelmezni, hogy ezt se hagyhatja.

image.png.5dedc8a1c4843b159552707a41ba33ba.png

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Darton paplovaggal játsszom jelenleg (kb 1,5 éve).

Magamat nem gyógyítom semmilyen formában, ami elég nagy hátrány.

A csapattáraim, ha gyógyítják egymást, mélyen megvetem és ennek minden esetben hangot is adok. (ellehetetlenítené a játékot, ha megpróbálnám megakadályozni) Ellenben múltkor összetörtem az ÉP gyógyitalokat, aminek nem nagyon örültek...

Ha baráti NJK, katona,  vagy polgár gyógyítására kerülne sor, akkor megakad a játék és egy óra moralizálás jön a dartonita és a gyógyítani igyekvő játékosok között. :)

Mert én ilyenkor az utolsó kenetet, a körforgásba való visszatérést, illetve  a temetőbe vezető utat magyaráznám, a botor gyógyító meg segíteni akar neki(k) meggyógyulni... 

Ez egy életút jellegű kalandban játszható verzió, mert jó kis szerepjátékra ad lehetőséget, de mondjuk versenykörülmények között már nem...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor DartonCF írta:

Ez egy életút jellegű kalandban játszható verzió, mert jó kis szerepjátékra ad lehetőséget

Szerintem pont, hogy ellehetetleníti a karaktert. Mert vagy abbahagyja egy idő után a nyervákolást és hagy másokat a saját hitük szerint cselekedni, vagy folyamatosan, elmebeteg csivavaként magyarázza mindenkinek, de nem tesz semmit. Nincs súlya a szavaknak a harmadik vita után tettek nélkül. Helyettesítsd be a dartonitát egy aggresszívan térítő vegánnal, aki folyamatosan nyavajog, amikor valaki húst eszik, de ennyiben ki is merül, és máris világos lesz, hogy mire gondolok: senki nem kívánná hosszabb távon elviselni az ilyen személyt, pont ezért nem is nagyon vannak ilyen személyek, megtanulják moderálni a saját véleményüket és az élni hagyni jegyében visszafogják magukat.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mar nemtudom olvastam e vagy játék kozben hallottam de erre a megoldas.hogy a Darton paplovagnak tudnia kell vagy legalabb sejtenie kiért jott el a kaszás es kiert meg nem ha muszaj Km rautalo szohasznalattal segithet ebben.szoval akinek mar itt az ideje annal lepjel fel de akkor hatarozottan.akinek még nem telt ki az ideje  azt vigasztald hogy a következő alkalommal ő is sorra kerül bizonyosan Illetve ha ez a megoldas nem szimpatikus meg mindig ott vannak a játékos társak .el kell erniuk hogy ne legyel  meg a kozelbe sem ha masik tarsatok gyogyitani keszulne.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Szerintem pont, hogy ellehetetleníti a karaktert. Mert vagy abbahagyja egy idő után a nyervákolást és hagy másokat a saját hitük szerint cselekedni, vagy folyamatosan, elmebeteg csivavaként magyarázza mindenkinek, de nem tesz semmit. Nincs súlya a szavaknak a harmadik vita után tettek nélkül. 

Ja, de ezt ne úgy képzeld el, hogy vérpistikeként játszunk és csak hentelős kaland van...a te verziód csak erre vonatkozna. Ritka, amikor ilyen vitáink vannak. 

A csapattársaimmal nem teszek semmit, ellenben az NJK-kal szoktam néha...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ja, de ezt ne úgy képzeld el, hogy vérpistikeként játszunk és csak hentelős kaland van...a te verziód csak erre vonatkozna. Ritka, amikor ilyen vitáink vannak. 

Szerintem az, hogy egy kalandozó gyakrabban keveredik csetepatéba, mint egy átlagos ember az teljesen normális, nem kell hozzá vérpistizni.

A csapattársaimmal nem teszek semmit, ellenben az NJK-kal szoktam néha...

Na, és honnan jön ez a diszkrepancia?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor tetra írta:

Szerintem az, hogy egy kalandozó gyakrabban keveredik csetepatéba, mint egy átlagos ember az teljesen normális, nem kell hozzá vérpistizni.

A csetepaté és a vérre menő harc teljesen más dolog. Nálunk a durván véres összetűzések a kaland vége fele szoktak csak lenni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor tetra írta:

Na, és honnan jön ez a diszkrepancia?

Onnan, hogy a csapattárs az csapattárs, az NJK pedig NJK...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Tud valaki valamit Larionról, a Változások Őréről?

Elvileg Dartonhoz köthető (vagy egy ősibb isten, aki jelenleg Dartonként fut...)

Én eddig csak egy helyen láttam róla valamit (Sötét térítő), de semmi konkrét.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem. Nem jelent meg róla semmi konkrét, a nevén kívül... még csak utalások formájában sem. (az azért érdekes, hogy Larion néven fut egy sziget is, egy Beriquelhez mérhető sziget, ahonnan az elfek jöttek régen... - hogy ez szándékos, véletlen, vagy a szerzők közötti esetleges félreértés-kettőzés eredménye... nos, azt nem tudjuk.) 

Annak idején, amíg még volt DV fórum, és Galántai J. (az Airun regények szerzője) is válaszolgatott a neki szentelt fórumrészben, felmerültek hasonló kérdések, de tanulságos, hogy a több oldalnyi beszélgetés során egyszer sem tudott egyetlen kérdésre sem rendes választ adni. Ezt csak azért írtam ide, mert szerintem neki sincs már - ha volt egyáltalán - fogalma róla :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kár. 

Meg az is, hogy nem írta meg a Sötét prófétát...több éven keresztül vártam, hogy mi lesz a Dartonita sereg vs Kráni légió összecsapásból.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nézőpont kérdése. Én nem vártam annyira... bár az írót nem ismerem személyesen - ez mondjuk nem kell ahhoz, hogy értékeljem a művét, amit elolvastam - de az még a MAGUS-on belül is középszerű, és ha Ynevépítés szemével nézzük, egyenesen borzalmas. Sem a Darton vallással nem tudott mit kezdeni, és a főhőstől is csak annyi telt, hogy  "cool"-ságból beszólt mindenkinek, meg bárkit megöl, mert ő Darton-próféta... blá. A Krán-képe is borzasztó... a régi, akkori anyagokat nézve köze sincs a Nyúl-féle Kránhoz, ami ugye az első és eredeti, de a közben fejlesztett, és számos rajongó fejébe ivódott Renieri tanokhoz sem passzol. És annak fényében, amit "mutatott" a nyilvánosságnak a hozzállásából és a téma iránti szakértelméből, hát... én nem bánom. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Biztos a nosztalgia beszél belőlem.

Lehet, ha most olvasnám, más véleménnyel lennék a regényről, de nekem ez egy meghatározó élmény volt kezdő szerepjátékos koromban olyan 97-98 körül :)

Akkor még csak pár regény volt, plusz ETK, MTK, Sumi, besti...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...