Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Higins

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás

Recommended Posts

Üdv!

Abból kiindulva, hogy első- és második varjúereklye a nevük, én a harmadik varjúereklyére tippelek :D

Egyébként modulokban számos egyéb Darton ereklye előfordul - a tiétekben is... - és mivel Darton népszerű téma, ez a vallás különösen gazdag a kidolgozott és nevesített ereklyék területén. Persze az nem a Galántai könyv. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hali, sorrendbe tudná nekem valaki rakni erősség (növekvő), hatalom szerint a Tharr pápákat.

Nem is tudom, nem az erősség a jó szó. Inkább befolyás szerint, vagy fontosság szerint.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Hali, sorrendbe tudná nekem valaki rakni erősség (növekvő), hatalom szerint a Tharr pápákat.

Nem is tudom, nem az erősség a jó szó. Inkább befolyás szerint, vagy fontosság szerint.

"A toroni Tharr egyházszervezet nagy hatalmú tagjai. A lélekőr alatt állnak, és egy-egy pápai tartományt vezetnek. Három létezik belőlük, hatalmi sorrendben oroszlán (Magvetők szekta, székhelye Eshmigar), kígyó (Sóvetők szekta, székhelye Dagh Pitten) és bakpápa (Acélkarmúak szekta, székhelye Barr). Toron egyházi tartományai, a rontásérsekségek tartoznak alájuk, a pápát támogató szekta helyi erejétől függően csoportosulva. A pápai tartományt vezető legarrogánsabb szekták főpapjait illeti meg a cím. Gyakorta függenek a Boszorkányerőd valamely hatalmasától is, az oroszlán- és kígyópápa Gabattar Ussys Trachyss-nak szolgál, míg a bakpápa Harn Sys Terrn szolgája. A pápák választják meg a lélekőrt. A pápák rangjele, amit nevükben használnak a Dyn- szócska, a családnév előtt, mivel egyházi jelről van szó. Famornak számítanak."

Forrás: kalandozok.hu (Szószedet, szűrés toroni kultúrkörre, ill. a "pápa" szóra) - ezt (is) MG-nek köszönd! :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...