Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

On 2021. 05. 10. at 13:54-kor Zukov írta:

Köszönöm a választ.Nem kiberpunkos dolog hanem szeretett karakter további èletút játèkának a biztosítása.Viszont így eldöntődöt.

Ó én egy csonkolt karaktertől nem válnék meg! Imádom az ilyen kihívásokat! 

De megoldás lehet az élet víze vagy akár a papi gyógyítás is és mindkettőt olcsóbban megkapod, mint az áhított művégtagot.

KM-ként mondom, az a KM aki csonkolja a végtagot, morális felelősséggel tartózik, hogy kiskapút hagyjon a gyógyulásra is.

Link a hozzászóláshoz

Líthas! 

Az elf megtartókkal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Pontosabban Narmiraen megtartóira gondolog, akik csak a Summariumban szerepelnek, és így bár hangulatosan és részletesen ki vannak dolgozva, mégis szabályrendszer nélkül maradtak, minek köszönhetően csak házi kiegészítő formájában játszhatóak. 

Nekem egyik kedvenc karakterem, de érdekelne, másoknak is van vele tapasztalatuk, használták már, és ha igen, hogy írták át? 

Igazából csak a képzettséglistájuk hiányzik, a többi akár egy az egyben átvehető, de mégis érdekelne, gondolatébresztő gyanánt, hogy ki, hogyan álmodta meg őket, hogyan használta? 

Előre is köszönöm a válaszokat! 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

14 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Köszi, de inkább azt kihagynám, az alkotó keveri a küldötteket és a megtartókat... 

Igazából mindegy is, csak épp amikor kérdeztem, akkor kezdtünk bele egy új csapattal egy új sztoriba. Könnyen ETK-sítottuk, csak érdekelt, hátha valakinek lett volna valami érdekes gondolata.

Igazad van. Ugyanakkor én is csak ezt a forrást ajánlhattam volna. 

Másról nem tudok. 

Viszont, ha már úgyis... és megcsináljátok egy minőségibb változatban, akkor szerintem sokakat érdekelne... és hasznukra is válhatna egyszer. Tudot, van itt egy oldal cikkekkel... szóval buzdítalak a kidolgozására. 

 

Cundior és Zukov kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok.A kèrdèsem hogy adott egy elfeledett vallás hogy lehetne újraéleszteni játèkteknikailag?Jelenleg a karakterek ott tartanak hogy megszereztèk az adott vallás règi szent szimbólumát ès litániáit.A vallás nem tartozik a piar valláshoz de nem is gonosz.Règen a harc ès termèszet ès az elmúlás istene volt egy règi kultúrának.Minden ötletet ès hozzászólást mèg a negatívot is èpítőleg fogadom.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hivatalosan sehogy, erre nincs játéktechnika. Egy Rúnából sejthető, hogy a karakter hihet bármilyen túlvilági lényben - aki létezik - az képes lesz neki a kis arkánumot biztostani. 

Itt kimerül a dolog. A szent tárgyaknak nem sok köze van hozzá, hacsak a vallás újraélesztése nem. 

Valahogy úgy működhet - de ez már csak egyéni eszmefuttatás - hogy HA egy túlvilági hatalom az apoteózisban odáig jutott, hogy "isten" kategóriát elérte, akkor képes az imákért, az ő tiszteletéért cserébe - mert ez neki jó - hatalmat adni. A játéktechnika utal arra, hogy vannak erősebb, több hatalmat adni képes istenek, és vannak kevésbé. (Mp/Tsz.) A hívő minősége, istenhez közelállósága adja a nagy-kis arkánumot. A szférák számát elvileg nem a hatalom, hanem az isteni lény maga, annak a hatalma ÉS szerintem az is, hogy ő kicsoda-micsoda. Értsd: minél konkrétabb egy isten értékrendje, annál megfoghatóbb, valószínűleg annál jobban érvényesül az ő tisztelete az istenek nagy társasjátékában - nade annál kevesebbeknek lesz alkalmas. Minél átfogóbb, annál több ember stb. tisztelheti, ámde kevesebbet ér a dolog. Az istenek az ő nagy játékukban választanak ehhez stratégiát, de ugye megegyeztek, hogy a "táblra lépni és ott zúzni" nem szabad. Vannak egész jó rajongói elméletek arra nézvést is, hogy a szférák mégiscsak váltakozhatnak az isten hatalmával, amit akár a hívei száma is befolyásolhat, de nem csak ez befolyásol egyedül. Ezzel magyarázzák pl. hogy Uwelnak a KKUK szerint még 4 szférája volt - egy régebbi időben - ámde mára ez lecsökkent... 

Ha felemelkedik e egy vallás, azt leginkább - gondolom - a híveinek a tevékenysége határozza meg, ha gyűjt híveket, ha lesznek követői, akik a hirdetett tanai szerint élnek, az erősítheti az istent, avagy növeli az isten befolyását az EAS-on. De ha olyanra veti rá magát, aminek már van istene, aki már azt az attribútumot birtokolja, akkor az konfliktust fog eredményezni - lásd Morgena-Noir... nem véletlenül kezdik kitalálni, hogy egy-és ugyanaz a kettő - ez persze még nem hivatalos... csak mutatnak az irányába jelek - de ismerek olyat is, aki készpénznek veszi. Ahogy erősödik az isten, nőhet az általa biztosított hatalom.

Szerintem egy isten kiválasztottjaként, prófétájaként számtalan kalandlehetőség adott... egy egész életutat megtölthet. De házi irányba kell kanyarodni, nem csak a világgal, de a szabályokkal is. Én ami házi isten felmagasztosulást láttam eddig, az vagy röhejesen komolytalan volt, (persze attól még lehet szórakoztató), vagy elkezdett a hivatalos világtól nagyon elkanyarodni. Ami megint nem baj, csak tisztában kell lenni vele. 

Link a hozzászóláshoz

Valahogy úgy gondolom, hogy ha ezen a síkon kihaltak az adott isten követői, s hirtelen pár kalandozó feléleszti ezt a vallást és imákat mormol esténként hozzá, akkor az adott isten felfigyelhet rá. Urambocsá akár hatalmat is adhat hozzá, hogy valamely JK a papja legyen. Erre a legjobb példa a PPL, annak is a Delláról szoló része, ahol azt fejtegetik, Della hogy ruházza fel egy éjszaka alatt papi hatalommal követőit.

Nekem ez teljesen beleillik a világképbe.

On 2022. 05. 10. at 16:58-kor MagyarGergely írta:

De ha olyanra veti rá magát, aminek már van istene, aki már azt az attribútumot birtokolja, akkor az konfliktust fog eredményezni - lásd Morgena-Noir..

Ez szvsz csak egy istencsaládon belüll jelent gondot.

On 2022. 05. 10. at 16:58-kor MagyarGergely írta:

Vannak egész jó rajongói elméletek arra nézvést is, hogy a szférák mégiscsak váltakozhatnak az isten hatalmával,

Erre a Toron kieg. Tharr-os rész a legjobb példa. Bár, hogy ez hivatalos kiadvány e, vagy rajongói azt nem tudnám megmondani. Speciel imádtam Tharr személyiség fejlődéséről és hatalmának kiterjesztéséről olvasni.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

A 2023-as Nyári tábor karakteralkotójának beszélgetését ehelyütt folytatva:

Köszönöm @Jadis a segítséget és az ötletet, a fehér sámán- Arel pap viszony nekem tetszik, a jelenlegi helyzettel az a gond, hogy toroni fennhatóság alá tartozó, ám Toronnal szembeforduló papot kerestünk.
Ebbe az elképzelésbe a pyarroni eszmét követő hitvallások nem fértek bele. Emellett persze a META miatt jó lenne, ha lenne gyógyítás varázslata is. ;)

Így először a Tharr-Sogron-Morgena papokat vettük szemügyre, ám mivel csak a Sogron pap kapná meg a gyógyítást (de nála le van írva, hogy egyik irányzat sem használhatja), ezért gondoltunk a keleti barbárok sámánpapjaira. A nemiség kérdése már csak szerepjátékosi rész. :)

Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor Rayen Reval írta:

Sziasztok,

A 2023-as Nyári tábor karakteralkotójának beszélgetését ehelyütt folytatva:

Köszönöm @Jadis a segítséget és az ötletet, a fehér sámán- Arel pap viszony nekem tetszik, a jelenlegi helyzettel az a gond, hogy toroni fennhatóság alá tartozó, ám Toronnal szembeforduló papot kerestünk.
Ebbe az elképzelésbe a pyarroni eszmét követő hitvallások nem fértek bele. Emellett persze a META miatt jó lenne, ha lenne gyógyítás varázslata is. ;)

Így először a Tharr-Sogron-Morgena papokat vettük szemügyre, ám mivel csak a Sogron pap kapná meg a gyógyítást (de nála le van írva, hogy egyik irányzat sem használhatja), ezért gondoltunk a keleti barbárok sámánpapjaira. A nemiség kérdése már csak szerepjátékosi rész. :)

Értem a gondolatmenetet, a keleti barbárok Torontól függetlenek, vagyis nemigen tudnak szembefordulni velük. De olyan szempontból passzolhat, hogy a leírás alapján az emberáldozat, ha nem is gyakori, nem tiltott, ami a pyarroni és így az Északi Szövetség elveivel ellentétes.
image.png.8d3489fddf441d7535b3903c98c9c56a.png

Gyógyitalt elvileg olyan pap is tud készíteni, aki amúgy nem tud gyógyítani... mondjuk, aki nem hajlandó gyógyítani (pl. Sogron vagy Ranagol pap), az így se fog. Ezen a vonalon a Morgena pap (és lehet nő is) tűnik a leginkább passzoló megoldásnak, ott a szembefordulás is elég könnyen magyarázható.

Rayen Reval kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
6 perccel ezelőtt-kor Jadis írta:

Gyógyitalt elvileg olyan pap is tud készíteni, aki amúgy nem tud gyógyítani... mondjuk, aki nem hajlandó gyógyítani (pl. Sogron vagy Ranagol pap), az így se fog. Ezen a vonalon a Morgena pap (és lehet nő is) tűnik a leginkább passzoló megoldásnak, ott a szembefordulás is elég könnyen magyarázható.

Az ötleten mi is végigmentünk, de mivel a karakteralkotó bárkinek megengedi, hogy gyógyitalt vásárolhasson és nem tudjuk a játékmenetben lesz-e lehetőség újat készíteni, így elvetettük a Morgena papnőt. :)

A toroni fennhatóságot jelen esetben a karakterre értettem nem a népcsoportra. :) Pl.: zsoldos, toroni kereskedő kísérője, ilyesmi

Link a hozzászóláshoz
9 perccel ezelőtt-kor Rayen Reval írta:

Az ötleten mi is végigmentünk, de mivel a karakteralkotó bárkinek megengedi, hogy gyógyitalt vásárolhasson és nem tudjuk a játékmenetben lesz-e lehetőség újat készíteni, így elvetettük a Morgena papnőt. :)

A toroni fennhatóságot jelen esetben a karakterre értettem nem a népcsoportra. :) Pl.: zsoldos, toroni kereskedő kísérője, ilyesmi

Akkor " be kell tárazni" gyógyitalból. ;)

Jaa, értem. A keleti barbáros előtörténetre kíváncsi lennék, hogy hogy valósul meg, de izgalmas.

Rayen Reval kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...