Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Sorry előre is, de én ide is a kis kedvenc fajom dolgait fogom bevinni :oops:

Szóval az elfek... hiszen nekik is van vallásuk, Urria és a kalahorák. Bár már leginkább a kalahorák... szerintem nagyon érdekes hozzáállás ez a természetfölöttihez, ugyanis a kalahorák nem istenek, hajdanvolt elfek mind akik vissza-vissza térnek a nehéz idökben, hogy segítsék népüket Urria felé.. Olyan elfek ezek, akik már megtalálták a gyökerüket, és az utat vissza a keletkezéshez. Egészen átszellemültek ugyan, de akkor is elfek mind. Nem pedig mindenható istenségek. Nekem ez a fajta hozzáállás kissé megfoghatóbb és sokkal lélekközelebbi is...

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Alysium: CS szerintem nem pont erre gondolt amikor azt mondotta, hogy a fegyvert a pap kellő támogatásért és magasztos célra való használat esetén megáldhatja.

Egyébként pedig mindegy, hogy milyen szintről beszélünk ha egy fegyver nem mágikus. Eléggé ritkán fordul elő nálunk, hogy 8. szint alatt mágikus fegyverrel rohangálnának a karakterek, viszont ennek ellenére is szeretnek a KM-ek nem éppen könnyen legyőzhető (jobbanmondva csak mágikus, vagy áldott fegyverekkel sebezhető) lényeket a JK-k ellen küldeni. Ilyenkor tényleg nem számít az a két vagy 3 pontnyi támadás különbség, de az, hogy a fegyver mágikusnak számít életmentő lehet... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Szerintem az hogy melyik isten jó, melyik kevésbé, nagyban függ a karaktertől is. Sámán karaiimnál egyértelműen a szelemhit viszi a pálmát( volt már amelyik nem az volt!) viszont van most egy BM-em ami nagyon jól el van Ranagol hittel. De voltam már Darton hívő, Antohot dicsőítő és persze elmaradhatatlanul Krad hivő. Szerintem az hogy milyen istent favorizál valaki, nagyban függ a kedvenc karakterétől.

Link a hozzászóláshoz

Hát megmondom őszintén sztem kicsit félreértettük egymást.

Először is nem CS ellen szóltam, sokkal inkább mellette.

Másrészt pedig, az, hogy ki miért megy áldatni, azon lehetne vitatkozni. :cry: Ennek pedig sajnos nem örülök. Sajnos kicsit begyepesedett vagyok, mindig azt hittem, hogy fegyvert áldatni az fog aki 20Tsz-en majd egyszer egy sötét angyalt akar majd legyőzni...

Aztán kiderült ez nem így lesz. :o

És sajna sokan, titkolva vagy sem a plusz értékek miatt teszi. Nomeg mert mágikus lesz. Sajnos az első kiadásban volt egy rövidke történet. -feltéve ha jól emlékszem- ahol egy párfős csapat elindult aquirokra vadászni. Ott azt hiszem az volt az utalás hogy elmennek áldatni, mert úgy tudják az efféle lényeket csak áldott fegyver sebzi. -kb-

És mikor egy kezdő szerepjátékos maga elé veszi a könyvet hidd el nem a táblázatokat olvassa el először. És mikor ehhez a részhez jut... És ha van egy kis "életrevalóság" benne, azonnal ilyet akar...

Na de ez már egyénfüggő.

Utolsósorban pedig a karakterem vagy imádja az Istenét (és már megáldva érzi magát, azért mert Istene kimutatta felé bizalmát és akaratát ---nem áldok fegyvert, legalábbis eddig nem volt rá példa---) vagy mindenféle Istent, vallást megtagadó. :!: Szerepjátékos értelemben :!: vett ateista. Akkor meg szóba sem kerülhet a dolog.

Legutolsósorban :shock: a karakter és játékos tudását megosztani képes játékos olyan ritka, mint a fehér holló. Ha nem láttam volna már annyi 6os IQval bíró, de közéletben mért 120assal játszó játékost, meg olyan fejlesztősegéd(ek)et, aki(k) megkoronázva tápoló képességei(ke)t 8 Isteni ereklyét gyűjtött össze Ranagoltól...

Sajnos sok rossz tapasztalatom van. És mindössze 2 igazán jó mesélőt ismerek. Lehet hogy el fogok járni Mazsinó szervezte táborokba, hogy meglássam mi van ott, de az eddigi talik. Pl RPG Nagytalálkozó (1 is 2 is)

is csalódás volt. Mind a történet miatt, mind a mesélő miatt. :(

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok

Alysium

Egyet értek veled a karakter hite belülről fakad, és nincs rászorulva arra, hogy lépten-nyomos bizonygassák istene létezését. Egy pap esetében például ez eléggé érdekes lenne. Gondoljunk csak bele milyen pap az amelyik megkérdőjelezi a saját hitét. Nos az már részben nem is pap. Én javaslom mindenkinek a papok paplovagokban lévő hiterő pontok használatát. A pap kasztúaknál (de még másoknál is) elsődleges a túlvilágiakba vetett hit ereje.

Üdv.:

Dragon

Link a hozzászóláshoz

Arel papos témához:

Sztem a nekik kijátó tisztelettel bánnak velük. Egyrészt mert védik a gyengéket. Másrészt, mert gondoskodnak gyermekükről, ha úgy esik.

Nem vagyok nagy Arel pap rajongó, amit írtam kiegészítőből koppintottam.

De minden más ez is egyszerű. Nem lehet általánosítani. Egy életére törő boszival minden szempontból ellenséges lesz.

És Arel Õsi Ellensége Orwella is nő. Szóval csak azért mert nő az isten, még nem fogják isteníteni a nőket minden óvatosság nélkül.

Link a hozzászóláshoz

Haneie so!

Nálam /vajon miért???/ a kalahorák jönnek be nagyon. a Summariumban az elfek könyve nagyon ott van hangulatilag..

Amúgy pyarroniból mindenképpen Darton. /ÉLJENEK A FEHÉR ORKOK!! :D:D /

Ez is csak az ő fekete humorára vall: az egyik leginkább gyűlölt fajból választ szenteket /Falmelléki Szent Büdösdög... :lol: /

És tényleg: lehet fehér orkot játszani??

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok

Elnareon:

Szerintem mindenki azzal játszik amivel akar. Az már más kérdés, hogy hivatalosan NJK faj. Persz egy jó játékos kezében egy profi km mellett mindent lehet.

Alysium:

"És Arel Õsi Ellensége Orwella is nő. Szóval csak azért mert nő az isten, még nem fogják isteníteni a nőket minden óvatosság nélkül."

Ezt most nem értem.

Hogy tisztelik e az Arel papokat/papnőket az már más kérdés. Pyarron hithű államokban valszeg máshol már korántsem biztos.

Link a hozzászóláshoz
Alysium:

"És Arel Õsi Ellensége Orwella is nő. Szóval csak azért mert nő az isten, még nem fogják isteníteni a nőket minden óvatosság nélkül."

Ezt most nem értem.

Hogy tisztelik e az Arel papokat/papnőket az már más kérdés. Pyarron hithű államokban valszeg máshol már korántsem biztos

Dragon

Az volt a kérdés hogy az Arel papok hogy viszonyulnak a nőkhöz.

Aquenor Elküldve: Hétf. Jan. 24, 2005 2:23 pm

Kérdésen lenne az Arel pappal kapcsolatban:abból kifolyólag h az istenük nőnemű hogyna viselkednek papjai a nőkkel szemben?(mivel kicsapongó életmód amiben csajozás is benne van)Tehát tisztelik őket vagy nemes vadnak tekintik vagy semmi különös?

Ezért hoztam be példának Orwellát. Mert ő is nő. Tehát nem az hogy egymást, vagy őket tisztelik-e. Hanem hogy ők csak azért mert nő vk hogy viselkednek vele.

Huhh remélem érted. :? :)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Szvsz a nők élete Yneven eléggé kegyetlen. Elnyomásban élnek a legtöbb emberi civilizációban és csak a kiváltságos kevesek azok akik un. tiszteletet érdemelnek a férfiak szemében, ilyenek lehetnek: királynők, kalandorok, nemesasszonyok, vagy boszorkány úrnők. De lássuk be Yneven nem túl sok ilyen személy él, és ők is sok hányattatáson és megalázotságon estek keresztűl míg azzá lettek amik, lásd: Rossana de Lamar.

Ezzel a kis bevezetővel oda kívánnék kilyukadni, hogy az ynevi nők elsősorban rabszolgák: mosnak, főznek, takarítanak és kielégitik férjuruk vágyait, ha nem akkor megverik őket. Azért lehet ez így, mert ilyen az emberi természet, és azokban a korokban ezt a fajta viselkedést nem tíltotta semmi, sőt ez volt a trendi. Valahogy úgy képzelem ezt el mint ahogyan az az Ókori Hellasban lehetet. Ott is volt Héra nevü isten, sőt ez a hölgy a főisten neje is volt, de a nők ettől még nem éltek jól, pontosabban még alapvető jogaik sem voltak...

Yneven ez koránt sem ilyen drasztikus, de lássuk be nem élnek egyáltalán sem kiváltságosan. Az Arel pap is a legtöbszőr csak a szerelmet, a gyors kielégülést látja benne. (Tisztelet a kivételnek)

Nos ebből következik, hogy a nőkkel Ynev férfiai alapvetően lekezelően viselkednek, (ezalól az udvartartások, és a nagyon illemtudó kalandorok, vagy nemesi sorbol származó urak a kivételek, de ők sem fognak kezetcsókolni egy falusi parasztasszonyak.)

Nos amielőt megemlítődnének az elfek is, én itt csak az emberekről beszéltem. (De még a vadorkoknál is hasonló a hejzet, ott a nőstényt elsősorban tárgynak tekintik...)

A vallás, az eszme meghatározza az emberiség civilizációit, de azt nem, hogy hogyan viseltessenek az asszonyokkal szemben, És mivel a férfiak az erősebbek... :roll:

Persze vannak birodalmak ahol ez nem így van, de én a többségről beszéltem. (Az Ibaráról, Kránról, Gorvikról, Abasziszról, Shadonról, stb...)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudod, nekem ez a sötét középkor- dolog nem igazán jön be. Tudod, azért akkor se volt elfogadott, ha valaki verte az asszonyt. Sőt!

Tény, hogy a nőnek a konyhában volt a helye, és a férje egyben az ura is volt, de, cserébe védelmet kapott! Ma is így van ez sok közel-keleti országban is.

Ez, hogy a nők rabszolgák, és ha nem az van, amit a férj akar, akkor félholtra verik őket, (kérlek bocsáss meg, de) hülyeség! Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy ma teljesen elfogadott, sőt trendi, hogy valaki meleg legyen, csak mert viszonylag sokan vannak...

Persze, Ynev legtöbb társadalma apajogú, ez tény, de attól még nem alázzák a nőket. Az Ibarában többnyire úgy bánnak egy nővel, mintha ékszer lenne. Shadonban, mint az élet hordozóit, a szülőanyát tisztelik bennük. Domvik pl. megköveteli híveitől ezt a hozzáállást... Abaszisz se arról híres, hogy tele lenne olyan férfiakkal, akik félrelöknek egy nőt, ha velük szembe jön az utcán...

Krán és Gorvik: nincs túl sok infóm, de Ranagol szerint nem a nőket, hanem minden nálad gyengébbet kell eltaposni...

Vegyük hozzá ennyi erőből, hogy hogy viselkedik egy Arel-papnő a férfiakkal szemben?...

Link a hozzászóláshoz

Nah akkor kanyarodjunk rá Shadonra: Shadon a szvsz a leg férfiközpontubb ország egész Yneven. Politikájában csak férfiak vesznek részt, és a vallást képviselő papok és egyéb szent emberek is szigorúan férfiak! Mint ahogyan te is mondottad csak a szülőanyát tisztelik a nőkben, (semmi mást) nem is lehetne ez másképpen hiszen a fajfentartás alapvető ösztön mindenkiben...

Ibarában valóban úgy bánnak a nőkkel mintha ékszer lenne, de csak akkor ha valamelyik emír vagy gazdag kereskedő háremébe tartozik, vagy nemsoká egy leánykereskedő adja be egy ilyenbe, ha jópénzért megveszik tőle. Vagyis az Ibarában mik is az igazán csinos és különlges nők? Hát persze, hogy rabszolgák, de ha mégsem hát vigyázzon magára mert rövid időn belül azzá lehet, örömlánnyá valamelyik háremben. Az átlag Ibarai nőt pedig apuci igen is rendbeszedi néha ha úgy tartja kedve, és a nagy melegben van hozzá ereje.

A többi országgal kapcsolatban is mondhatnék hasonlóakat, de én alapvetően az átlag parasztasszonyokról és nagyvárosi kisemberekről beszéltem, nem pedig a sötét középkorrol, még mondottam is, hogy yneven nem olyan drasztikus a helyzet, de tény nem élnek túl jól.

Az pedig, hogy nem volt elfogadott a nők ütlegelése?! Sztem ez marhaság, hány nőt köveztek már meg csak azért a való világban mert azt kiáltotta rá egy tizenéves suhanc, hogy boszorkány? Jó most mondhatnád ez nem ugyan az, mert a fanatikus hit, vagy a félelem váltja ezt ki belőlük, de képzeld el a szitut, egy gyerek véleményére emberek százai (tapasztalt öreg urak és asszonyok, dolgos emberek) adnak és szinte azonnal félholtra verik a nőt, hát ne mond nekem, hogy nem élvezetből... (Sőt láttad a Jann D'Arc-ot?? Mit csináltak a kislány nővérével amíg ő a szekrényben kushadt, emlékszel? :roll: )

(De még mielőt félreértenél, én mint ember természetesen megvetem és gyülölöm ha a nökre kezet emelnek, de be kell látnom, voltak korok ahhol a nyers erő ellen a nöi praktika nem sokat ért.) És ez Yneven sem lehet másképpen, de mivel vannak kultúrák amik a józan ész bölcsőinek tartják magukat, a szép hölgyek, asszonyok sora sokkalta jobb mint a sötét középkorban volt.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Velem lehet alkudni...

Ez a te Yneved. Az enyémen más a helyzet. Kinek-kinek.

Szent Johannáról: nagyjából ismerem a történetet. A saját királya játszotta az angolok kezére, stb.

Az ember okos, sőt! De nagy tömegben örjöngő állattá válik. Ez csak idő kérdése. A csürhe minden kivégzésen ott volt, és nem nézte/érdekelte/hallotta/hatotta meg, hogy egy rablót, vagy egy szabadsághőst égetnek el.

Link a hozzászóláshoz

Yneven azért a nyers erő ellen a női praktikák is védenek, valamilyen szinten (boszik). Amúgy ez az ütlegelés és kövezés tényleg így van, és most hogy olvasom arra gondoltam, hogy mér nincs olyan hely Yneven, ahola boszikkal pont ezt csinálják. Megérdemelnék, bár én nekem vannak előitéleteim. Ja a Jean d'arc-os rész tényleg szörnyű volt.

Link a hozzászóláshoz

Egyébként az én Ynevemen ez nem igazán szokott láccani. Ha mégis előfordúl, hogy az egyik NJK megüt egy nőt, általában az egyik JK eltöri a pasas kezét, de legalább az álkapcsát :twisted: :wink:

De sajnos nem lehetnek mindenhol ott a hős játkostársaim karakterei... :cry:

De valójában ez nem áll játékaink központjában, megaztán minden férj vagy uraság aki egyszer-egyszer kezetemel nejére, nagyon is kezesbáránnyá és igazi szerető férjé tud vállni ha kalandozók vannak a környékén, csupán a láccat kedvéért...

Link a hozzászóláshoz

Ha a nő egy boszi és én vok a KM, akkor tuti, hogy a kislánynak tervei vannak a Karakterekkel, jön az ármány és praktika. Ha a karakterek elött lebukik, mert azért egy boszi nem tud minden pajzsot áttörni, akkor általában a törvény kezére játszák és a sorsa igen is mágjarakás lesz, megsütögetik...

Ha én vagyok a játékos, már valahol írtam vagy az életemet adnám egy gyönyörű hölgyért, vagy az alső este elvágnám a torkát, attól függően melyik karakteremmel játszom. Nekem ehhez nem kell vallási indítatás, én nem az eretneket fogom látni a ranagolita fejvadászommal a kislányban, hanem a gyenge emberi lényt aki nem tudta kivel packázik...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...