Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kamara LARP - Július 8, Péntek, Sir Thomas


Recommended Posts

Játékosok:

- Felon

- Jadis

- TAO

- Hulla

- Réq

- Neko

- Sztera

- Eric

" A kamara larp nagyban függ a létszámtól, tehát itt jó lenne viszonylag előre lebeszélni, hogy kiket érdekel. Létszámtól függően keresek, vagy adott esetben írnom kell egy teljesen új játékot, ami nem kis kihívás. Szóval lehetőleg rövid időn belül jelentkezzen, akit az élő szerepjáték skandináv stílusa érdekel. Érdeklődőknek egy kis gyorstalpaló, a táborban persze nyilván nem ezen a szinten valósítanánk meg, hanem egy _jóval_ szolídabb verziót kapnátok. Olyat, ami a társaság összetételéhez alkalmazkodik és biztonságos. "

 

Link a hozzászóláshoz

A játékot célszerű lenne 8 fővel játszani, így örülnék egy 8. BIZTOS játékosnak.

Ahogy azt korábban is írtam, nyitott és kooperatív játékost várnék elsősorban, elvégre közösen "írunk" egy történetet.

 

Kedves játékosaim!

(Felon, Jadis,  TAO, Hulla,  Réq, Sztera, Neko)  + a leendő nyolcadik...

Ma megírtam a játék gerincét, szóval nagyjából megvan az elképzelés. Még alszom rá azért egyet, de szerintem megáll majd a lábán.

Pár részlet a játékról, csak hogy lélekben lehessen készülni:

  • előre nem kell készülni, nem kell sem karaktert alakítani, sem világleírást böngészni. A szükséges hátteret megkapjátok a bevezetéskor.
  • alapvetően a jelenben játszódik majd (nincs konkrét évszám)
  • a játszott karakterek egyszerű ötletbő, sémából indulnak majd, a játék során fognak elmélyülni (emlékek, érzelmek, stb)
  • a játékstílus "közös történetszövés". Ez egy olyan műfaj, amelyben a résztvevő játékosok közösen alakítják a történet egyes részeit, rajtuk múlik, hogy milyen lesz javarészt a játék jellege és lefolyása. Nem kell ettől tartani, többeteknek már ismerős is lehet ez a fajta mesélés (lásd tavalyi Kult mesém).
  • Mindebből kifolyólag sok improvizációra lesz lehetőség, érdemes frissen jönni a játékra  :)
  • A játék jellege miatt szeretném elszeparálni magunkat, ami a termek foglaltsága miatt az alagsort jelenti valószínűleg. Odalenn hideg van, így majd rétegesen öltözködjünk (mondjuk nem hinném, hogy majd fáznánk, lesz benne elég mozgás sztem).
  • jelmezek, propok: nem lesznek, mindent a képzelőerőnkre bízunk. Mondjuk egy spotlámpa fénye nagyon jól jönne, mert a játék itt-ott egy kissé színházias stílusú lesz. Ha valaki tud ilyet eszkábálni, kérem szóljon. Közösen is összehozhatunk valamit.
  • Gondolkodom még egy meglepetésen, amit emlékként meg lehet őrizni a játék végén. Meglátjuk...

 

Link a hozzászóláshoz

Hangulatot tekintve elég sok mindent szántam bele, így lesz benne elmerengős és töprengős rész, de lesz benne sok közös és aktív tevékenység, illetve az alapvető érzékekre és benyomásokra kiélezett helyzetek megélése.

A többit a játékon meglátjuk, hisz sok minden múlik rajtatok.

A játék címe legyen egy általam kedvelt és a játékhoz is részben ötletadó film után: Eredet (inception)

Link a hozzászóláshoz
On 2016. 06. 03. at 8:28-kor Sir Thomas írta:

Sztera, Neko: rendben, kalkulálok veletek.

Catsmile: nem írlak fel. A létszám kritikus lehet, bizonytalanra nem játszunk.

Akkor lefixálom. A bizonytalan azért volt bizonytalan, mert nem tudtam, hogy létszámba beleférek-e vagy nem. 

A lámpás ügyön én is elgondolkodom. :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...