Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Daelon az Anath-Akran is áttért.

Meg egyébként a pyarroni titkosszolgélat szerint egy elszparált támadás volt Mogorva Chei felesége ellen, amit a város hős mágusmestere akadályozott meg élete árán.  A behatolók megöltek sok lovagot és városört, de szerencsére Chei is időben tudomást szerzett erről a támadásról így a város segítségére siethetett. Láthatod hogy ugyan a kráni csapat meghalt de a titkosszolgálat sikeresen jött ki a kalamajkából. A cél végül is teljesült.

Link a hozzászóláshoz

A táborlakók nem ismerik a lehetetlen fogalmát :) .

Kérdések:

1. Félelf mit idomíthat? Kizárólag lovat ?

2. Varázstárgyak vásárolhatók, de a mérgeket továbbra is ki kell keverni képességből?

3. Mögékerüléssel és rejtett fegyverrel (MTK 71/73) lehet sikeres hátbaszúrást kivitelezni harc közben ?

Link a hozzászóláshoz

A félelf csak öszvért idomíthat...:)   1.Nem csak lóra vonatkozik a félelf fajból kapott idomítás Mf, általában az állatokra.

2.Nem kell kikeverni az is megvehető a kalandozók kézikönyve (Nyári tábor oldalon letölthető) szerint a végén lévő táblázatok alapján .

3.Lehet ,de a hátbaszúrás képzettség  ismeretéből származó addicionális sebzés  csak akkor kapható meg ha teljesül a teljesen hátulról és meglepetésszerű támadás feltétel rendszere.

Link a hozzászóláshoz

Lenne egy kérdésem, hogy képzelitek el a hátbaszúrásst harc  közben? Értem a rejtett fegyvert csak a helyzetet nem tudom elképzelni. Kellene egy ésszerű magyarázat, hogy hogyan teljesülhet a meglepetés? Bár assassins creedben az alkarról kipattanó penge elég nagy meglepetést okozhat, de  akkor kellenek hozzá a spec fegyver forgatás  is.

Link a hozzászóláshoz

Méregkeveréshez még annyit hogy ha magad intézed képességből akkor jobban jársz mert úgy feleannyiba kerül  mintha veszed valakitől.

Crow., Helyzet függő .egy széklábbal hadonászó a karaktert a lándzsás ellenfele elsöpri az útjából. Az lándzsás azt hiszi hogy sikerült ,de ez már a csel része. Közben ehy Másik JK  magára vonja a figyelmet az NJK-nak .Földön lévő Játékosunk sikeres mögékerülés után a köpenye alól rejtett tőrrel hátba szúrja a későn ocsudó NJK-t.

Szóval KM-re van ez bízva nagyon.

Link a hozzászóláshoz

Játéktechnikailag nem tudom, hogy összehozható-e ez a dolog legalábbis egy kalandozóval.

MTK azt mondja, hogy:
"körönként legfeljebb egy csel alkalmazható"

Sikere mögékerülés esetén:
"...ellenfele pedig elveszít egy támadást... csak egyetlen támadásra van ideje hátulról"

Rejtett fegyver:
"...az egyik fél elrejtett fegyvert ránt elő, és meglepetésszerűen lecsap vele ellenfelére"

Tekintettel, hogy olyan fegyverrel és azzal a kézzel csap le a kalandozó amire a háttal álló NJK nem számít a
meglepetésszerű támadás harcban hátulról is kivitelezhető.

A kérdés az, hogy a mögékerülésnek hála egy hátulról leadható támadás vajon ugyanabban a körben kell leadni, vagy a következőben?
Gyakorlatilag ez egy extra támadás ugyanabban a körben, vagy csak a következő támadás a következő körben amikor az ellenfél még nem fordult meg.
 

Szal ja KM függő :D

Link a hozzászóláshoz

A mérgekhez. Hulla felhívta a figyelmemet erre a karakter alkotás szerint A felszerelési tárgyak ára, attól függetlenül, hogy a karakter képes-e azt elkészíteni vagy sem, egyforma.

hátbszúráshoz: Egy körbe többször támadni képes karakternél látom én is értelmét ennek a cselekedetnek nekdolan.

Link a hozzászóláshoz

Nem idevágó téma, de egy esetet én is felhoznék, és bár ez előkészítést igényel, a hátbakerülés, és a szúrás egy körben kivitelezhető:

1. Kamutárs jelzése az ellenfél felé (sűrű mögépillogás, jelek adása).
2. Felkészülés az ellenfél hátratekintésére.
3. Amikor hátranéz (valszeg balra, hiszen jobbkézben a fegyvere), mellete elsuhanva, de nem túlmenve.
4. Tőr oldalba, hátba, ahol tetszik.

Ezt kb 1-3 kör alatt elő lehet készíteni, majd egy jó pillanatban közelkerülsz. Ő háttal lesz, hiszen hátrafelé néz. A támadódobás értéke meg megmondja a pontosságot. Ha elég nagyot dobtál, szerintem megkapod a hátbaszúrás bónuszát. Hát még akkor, ha célzott támadást adsz le.

Szal igen, km-től függ. De attól is, hogy a játékos mit talál ki. Játékos legyen kreatív, km legyen engedékeny, ha jó az ötlet. :)
 

Link a hozzászóláshoz

Értékeljük az ilyesmit természetesen. Én legalábbis igen. Viszont a realitás kérdését ne feszegessük, ez valós helyzetben lehetetlen. Ha csak kicsit is képzett az áldozat, akkor erre SOHA nem lesz esélyed. Arra igen, hogy eltaláld a fegyverrel, mert mondjuk nem védekezik, de hogy mellette elsuhanj a másodperc törtrésze alatt... nos, azt hívják belső időnek.

Link a hozzászóláshoz

Én is bedobnám a véleményemet: ha valaki ilyesmit tervez csinálni az értékeljen nagyon alacsonyra amikor mesélő preferenciát kell írni. Vagy nagyon sokat vitatkoznánk vagy simán duzzogás lenne a vége. Teljességgel irreális az egész, nem tudsz harc közben meglepni valakit, az arról szól, hogy nem számít rád.

Link a hozzászóláshoz

Fegyvertelen kézben megjelenő rejtett fegyverrel nem lehet meglepni valakit... nézőpont kérdése ...
Azt hittem a meglepetészerű támadásban a támadásnak kell meglepetésszerűnek lennie és nem a JK-nak.
Nem én tehetek arról hogy a könyv félreértelmezhető.

A fentezi meg azért fentezi mert a  belső idő reálisabb manőver mint a mögékerülés csel ;) .

Sneer: éppen az hogy nem mert ha ugyanabban a körben kétszer tud támadni a karakter, akkor nem tud egyszerre mögékerülni is és rejtett fegyverrel is támadni. De ha csak egyszer támad körönként akkor a köv körben még tud egyszerre hátulról és rejtett fegyverrel is támadni, ami a könyv szerint elméletileg szabályos.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

"A védőt meglepetésszerűen éri a támadás, ami annyit tesz, hogy nincs felkészülve a hárításra vagy kitérésre" 1TK,92/2/1

Mi nem egyértelmű ezen? Harc közben, amikor CSAK ARRA számítok, hogy a másik támad, valahogyan, akkor miért is ne lennék felkészülve arra, hogy támadni fog? Ja, hogy alulról? Ja, hogy rejtett fegyverrel? Ne már. 

Harc közben, szemtől-szemben NEM lehet a meglepetésszerű támadás szabályait alkalmazni. Az nem erre való. Ennyi "realitás" érzéke legyen már minden JK-nak, a KM-eknek meg főleg! (kérem szépen...) 

Az, hogy a harcban mögé kerülsz az ellenfelednek, az sem meglepetés, hiszen az fordulna meg, védekezne, teljesen más módosítók lesznek, a hátulról jár, mert nehezebb neki, de nehogy már meglepődjön, hogy jé, eddig harcoltunk, most meg megtámad... 

Ha valakiben kétség merülne fel, akkor nézze meg a példa játékot. Ott alkalmazzák is ezt a harci helyzetet. (1TK,361.old)

Javaslom megnézni a Különleges fegyverhasználat képzettséget is. (HGB,113.old) AZ arról szól, hogy rejtett fegyvert, trükkös fegyvert veszel elő... amire nem számít... szóhasználatban meglepheted, de ez nem a harci szituáció és szabály neve! Mf-on sem adja ugyanazokat a bónuszokat, mint a meglepetés. (!)

A fantasy nem azt jelenti, hogy össze-vissza minden irreális dolgot lehet csinálni. A világot megalkották - itt kell a fantázia, aztán működik...  és a harc pl. eléggé az IRL  módon zajlik. (ekkor sem keverendő össze a játék egy valóság-szimulátorral) Most komolyan... az ilyen ötletekből jön az, hogy szemtől-szemben harcban elrejtőzködök... megdobhatom? Ne már! Ha ennyire mindent lehet valaki szerint, ennyire nem működik a realitás, akkor mégis, hogyan tervezi meg a helyzeteket? Mert lehet, hogy van 5 aranyam, de abból nem telik ki a 2 aranyas cucc, hiszen ez fantasy... jó, persze túloztam. :)

 

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor nekdolan írta:

Melyik cikkben találom a méregkeveréshez az instrukciókat? Példákkal meg miegyebekkel.

Ha valaki nem szeretné átrágni magát a teljes cikken, annak talán az alábbi példa a segítségére lehet a mérgek beárazásában:

 

Egy 9. szintű, azonnali hatású, rövid ideig ható, bódulatot okozó fegyverméreg beárazása

A Bódulat az Idegrendszerre ható (II. típusú) mérgek hatásai közt szerepel.

Kikeresed az ehhez a típushoz tartozó táblázatot.

A 9. szint miatt 29-es szorzót kapsz,

illetve a Bódulat miatt 5-ös szorzót.

A karakteralkotás értelmében itt - mivel vásárolt méreg - figyelembe kell venni  egy 2-es szorzót.

 

AZAZ: 29*5*2= 290 ezüst, azaz 29 arany / adag a méreg ára!

Link a hozzászóláshoz

Bocsánat hogy lekéstem a hátbaszúrós vélemények megosztását, ezért csak megköszönni tudom mindenkinek akit sikerült a véleményének megosztására késztetnem. Én részben Sir Tom részben MG véleményét vallom. Remélem nem lesz senki olyan, aki majd az NJK feje felett, a háta mögé szaltózva hátbaszúrni azt, a csizmája szárából hirtelen (röptében) elökapott törrel hátbaszúrni. (láttam már ilyen próbálkozást 100% ugrás képzetség, Mf hátbaszúrás képzetség, Mf törhasználat, 19 ügyesség és 19 gyorsaság, csak az ablak volt útban, vagyis inkább az ablak túloldalán lévő szakadék, meg a játékos helyzetfelmérő képessége)

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Tirang írta:

Dzsennt gyógyíthat e pap?, illetve Bárd ETK vagy Kalandozók kézikönyve alapján kell kidolgozni?

 

Véleményem szerint elméletben minden (értelmes) élőlényt képesek meggyógyítani a papok. Persze az ördög itt is a részletekben bújik meg, gondolom! ;) 

 

A Kalandozók Kézikönyve nincs engedélyezve a karakteralkotáshoz használatos szabálykönyvek között. Ezért a bárdod ETK szerint kérjük megalkotni!

 

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Felmerült bennem néhány kérdés:

- Sima (tehát nem mágikus tulajdonságokkal bíró) tetoválást is a korábban említett tinta áráért (20r) lehet csináltatni?

- A vasököl nevű fegyvert (gy.k. boxer) lehet Ökölharc képzettséggel használni levonások nélkül, vagy külön fegyverismeret szükséges hozzá?

- A Kínzás, Kínokozás képzettségeknél is érvényes a kötelező ÉP vesztés? Ha igen, a fegyver típusának megfelelően, az ETK-s szabályok szerint?

 

Üdv:
F. Feri

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...