Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

10 perccel ezelőtt-kor Tyrael írta:

Ha valakinek van Kétkezes harc Mf-a, akkor mi kell neki az alkar- és lábszárvédő használatához?

Hárítás Af-ot nem vehet fel a leírása alapján, mivel elvileg kizárja egymást a kettő (mert a Hárítás az előbbinek egy korlátozottabb, csak védekezésre használható változata).

Szóval mit kell felvenni hány kp-ért, hogy használhassam és megkapjam a lábszár- és alkarvédő +18-as VÉ bónuszát?

Úgy hívják hogy Gorviki fejvadász :D és nincs cserébe vérted :D

Link a hozzászóláshoz

Pl. gondolok egy Toroni ezüstkard bajnokra, aki tőrdobásra szakosodva brutál, mert 4 tőrt kiszór körönként a Mf-ú kétkezes harcával.

Jó lenne neki viszont valami védelem és nem feltétlenül akarna pajzsot használni, jobban illik hozzá a lábszár + alkarvédő (esetleg még egy vaskesztyű is).

Link a hozzászóláshoz

Mindenkinek igaza van valahol! :D

A helyzet az, hogy ha Kétkezes harccal két fegyvert forgatsz a két kezedben, akkor nem használhatod az alkarvédőidet.

Ha az egyik kezedben fegyver van és a másik kezeden alkarvédő, akkor a hárítás képzettség szükségeltetik ahhoz, hogy megkapd az alkarvédő VÉ-t!

Egyetlen olyan eset ismert, amikor kétkezes harc alkalmazása mellett még az alkar, illetve lábszárvédők védő-értékét is beleszámíthatod a Védőértékedbe, ez pedig az, amikor Gorviki fejvadász alkasztú  a karaktered. Ez az ő specialitásuk!

 

;)

Link a hozzászóláshoz

Egy esetben még TALÁN lehetne dobótőrt alkalmazni alkarvédő mellett: kiegészítő támadás mf.

Az alkarvédőt használja aktívan védekezésre, és kézben ott a tőr. "Rejtett" fegyverként eldobhatja. Mivel látszik a kezében a tőr, ezért meglepetést nem kap, de normál támadóval elhajíthatja.

Ez persze így nem hivatalos, de szerintem működhet. Igaz, csatánként egyszer. Vagy fegyverpótlással elveszti az alkarvédő védőjét egy támadás (ellenfeléé) erejéig.

Link a hozzászóláshoz

Mennyibe kerül egy sólyom?
(Azt látom, hogy az ETK-ban a betanított vadász sólyom 8a, de mennyibe kerül egy nem beidomított?)

Vagy mondjuk egy félelf a fajból kapott Idomítás Mf-al + egy Af-ú állatismerettel befoghatott egyet és beidomíthatta magának vadászatra és akkor neki lehet ingyen? Ha nem ingyen, akkor szakértelmét bevetve valamivel olcsóbban hozzájuthatott egy vadász sólyomhoz?

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Batka írta:

Sziasztok!

Nem olvastam vissza a 6 oldalt, lehet, hogy már volt róla szó, de feltűnt másnak is, hogy aki a ti exceletekkel csinálja, az 1 tp-ért 1 aranyat kap?

Mi még pont nem adtuk be, szal szívesen felírnánk még némi felszerelést, ha mi is megkaphatjuk ezt a kedvezményt. :)

Én úgy látom az én excelembe, hogy tp/2 + TSZ aranyam van :] . De megnéztem magát a képletet is szóval ott is látszik h TSZ *10 ezüst + tp * 5 ezüst ( Adattábla c18 )

 

 

Link a hozzászóláshoz

Tyarel sima (vad) sólyom 3 ezüst. De ezt fogva kell tartani valahogy mert különben elrepül.

Nincs olcsóbb idomított sólyom csak  8 aranyos. Arel pap kivétel ő hív magának ingyen ha Arel is rábólint.

Igazából ezeket a "felszereléseket" nem megveszed, hanem vagyon nyilatkozat írsz a karakteredről.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...